Nepovedený víkend rozhodčích aneb Události 6. kola FORTUNA:LIGY

06.10.2020, 19:55, aktualizováno 06.10.2020, 19:55
Fotbalová liga má za sebou šesté kolo a před sebou krátkou pauzu, během níž si hráči odbudou reprezentační povinnosti. Jednoznačně nejlépe naladěná do ní půjde Sparta, která zvládla i náročný zápas proti Jablonci a nadále si hoví na špici.

Druhá Slavia se nadřela asi ještě více než Letenští. Ve Vítkovicích se od začátku nechala soupeřem zatlačit a nakonec rozhodl až Stanciu z penalty po situaci, která domácí řádně rozčílila. Křivdu mohli cítit po boji o třetí místo s Plzní i hráči Olomouce, kteří remizovali 2:2.

Sparťani kromě tabulky týmů vévodí i těm individuálním. Lukáš Juliš má se šesti zásahy už dvougólový náskok na skupinu pronásledovatelů včetně Adama Hložka. Ten je zase pro změnu nejlepším nahrávačem a má na kontě i nejvíce kanadských bodů.

Zápas kola

Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň

Potkaly se třetí a čtvrtý tým tabulky, přičemž oba měly stejně bodů. A po zápase vše zůstalo při starém. Každý z týmů se dokázal nakrátko dostat do vedení, avšak na Hálovu branku brzy zareagoval Ondrášek, Čermákovi zase odpověděl Falta.

Gól kola

1. Karol Mondek (Opava)

První tříbodový zisk v probíhající sezóně si připsali hráči Opavy, kteří si doma vyšlápli na Teplice. Vítězný gól vstřelil Karol Mondek, který si navedl míč na levou nohu a zhruba z patnácti metrů náramně zakončil.

2. Michal Surzyn (Pardubice)

3. Šimon Falta (Sigma Olomouc)

Jedenáctka kola

Brankář - Ondřej Kolář (Slavia Praha)

Zejména v první půli měl hodně napilno a hlavně díky němu mohli slávisté získat tři body. Zaskvěl se v závěrečné fázi prvního poločasu, kdy nejprve zlikvidoval Azevedovu střelu, aby následně vytěsnil i Holzerovu pumelici. Situaci zachránil i poté, co si Zima nastřelil vlastní tyč.

Pravý obránce - Benjamin Čolić (Dynamo České Budějovice)

Gólem a asistencí se šikovný obránce podílel na stíhací jízdě proti Mladé Boleslavi. Nedlouho před pauzou zdařilým technickým pokusem snížil rozdíl ve skóre, v závěru druhé půle pak našel Jánošíka, jehož hlavička znamenala vyrovnání.

Střední obránce - Jan Žídek (Opava)

I jako stoper se často zapojoval do útočné fáze slezského celku. V pětatřicáté minutě z malého vápna hlavičkoval těsně vedle, v nastavení se pak ujal exekuce pokutového kopu a přízemní ranou s přehledem proměnil, čímž srovnal stav utkání.

Levý obránce - Michal Surzyn (Pardubice)

Čisté konto a jediný gól zápasu je pro pardubického krajního beka skvělá vizitka. Po dvaceti minutách před vlastní brankou zachránil ve skluzu situaci. Nejsvětlejší moment pak přišel v nastavení, kdy Surzyn premiérovou střelou svého týmu překonal Nemravu a rozhodl o vítězství Východočechů.

Pravý záložník - Petr Hronek (Bohemians Praha 1905)

"Klokaní" křídelník vstřelil první a nakonec také vítěznou trefu svého týmu, když si ve vápně našel odražený míč, ještě si jej navedl a s přehledem skóroval. Před pauzou mohl přidat i druhou trefu, Vaníček mu ale nenahrál zrovna nejlépe.

Střední záložník - Michal Trávník (Sparta Praha)

Poprvé v sezóně nastoupil do ligového utkání v základní sestavě a rozhodně nezklamal. Svými centry zásoboval spoluhráče - například Juliš nejprve jeho pasem pohrdnul, asistence se ale Trávník i tak dočkal, když našel neomylného Hložka.

Střední záložník - Tomáš Ostrák (Karviná)

Mladý středopolař byl pro Zbrojovku velkým nebezpečím. Už v prvním poločase ve skluzu ohrožoval Šustrovu svatyni, po pauze brněnského gólmana překonal. Naběhl si na dlouhý nákop, šikovně se zbavil obránce a ještě lépe zakončil.

Levý záložník - Jhon Mosquera (Slovan Liberec)

Gól tentokrát neoslavil, příbramskou obranu ale pořádně větral a vybojoval pro svůj tým dvě penalty. Nejprve se nechal podkopnout Soldátem, o čtvrt hodiny později díky jeho souboji s gólmanem zahrál Nový rukou.

Útočník - Michael Rabušic (Slovan Liberec)

Po necelé hodině hry se teprve dostal na hřiště, a to za bezbrankového stavu. Přesto stihl hattrickem rozhodnout, když dvakrát s přehledem proměnil penaltu a mezitím ještě zdařilou střelou o tyč skóroval ze hry.

Útočník - Ibrahim Keïta (Bohemians Praha 1905)

Na hřiště přišel až v sedmdesáté minutě, vidět byl i tak dost. Při první příležitosti se nacházel v ofsajdu, který mu sudí odmával i při jeho brance. Naštěstí pro něj chybně a útočník Bohemky tak oslavil první gól v sezóně.

Útočník - Adam Hložek (Sparta Praha)

Asistencí a gólem během pěti minut zazářil proti Jablonci a byl hlavním strůjcem vítězství. Nejprve po autovém vhazování předal míč skórujícímu Julišovi, vzápětí si naběhl na přízemní centr a s jistotou zavěsil.

Nemělo by vám uniknout

Komickým způsobem si připsal proti Zlínu asistenci David Puškáč. Ten se pokoušel zakončit patičkou, balón ale odehrál směrem od brány, čehož využil Hronek.

Poškozeni se mohli cítit i hráči Sigmy, bez povšimnutí totiž zůstal Kayambův zákrok na Housku.

Za nelichotivá slova směrem k rozhodčím byl v Olomouci vyhozen domácí trenér Radoslav Látal.

Slávisté rozhodli proti Baníku ze správně nařízené penalty, proti níž ani Baníkovci neprotestovali. Oprávněně však reklamovali to, že několik vteřin předtím měli zahrávat roh a nikoliv sledovat Koláře odkopávat od brány.

Spornou penaltu zahrávali Opavští doma proti Teplicím. Texlovu ránu sice Černý zblokoval, spíše než na ruku to ale vypadalo na rameno. Na videu v čase 2:11.