Španělsko

Španělsko má i díky výhře v Kosovu přímý postup ve vlastních rukou

Zpátky ve svých rukou mají přímý postup na šampionátu v Kataru reprezentanti Španělska. Vedle nezdaru Švédska jim k tomu pomohl fakt, že dokázali zvítězit v Kosovu poměrem 2:0. Brankami se o to postarali Pablo Fornals a Ferrán Torres.
09.09. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Španělé potřebují na kosovské půdě přesvědčivý výkon a tři body

Panika ještě asi úplně není na místě, ale další zaváhání už by ji bezesporu znamenalo. Španělsko sice naprosto ovládlo zápas s Gruzií, avšak trudná prohra ve Švédsku ještě doznívá a především si nese následky - La Roja sice dál vévodí své skupině, ale s 10 body po pěti zápasech tak rozhodně nečiní jakkoliv sebejistě. A seveřané vůči nim mají k dobru rovnou dvě utkání...
07.09. | Previews | žádný komentář

Španělé další zaváhání nedovolili a Gruzii porazili rozdílem třídy

Reprezentace Španělska zvládla veledůležité domácí utkání s Gruzií a v Badajozu svého soupeře přejela o čtyři branky. Vymalováno bylo už po poločase, to se totiž La Roja prosadila třikrát. Postupně překonali brankáře Loriu José Gayá, Carlos Soler, Ferrán Torres a Pablo Sarabia.
06.09. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Reprezentace před zápasem v Belgii přišla o zraněného Jankta

Z nominace české reprezentace před nedělním utkáním kvalifikace mistrovství světa v Belgii vypadl křídelník Jakub Jankto. Pětadvacetiletý záložník španělského Getafe kvůli zranění neodletěl do Bruselu a odpojil se od národního týmu. Trenér Jaroslav Šilhavý místo něj nikoho nepovolal. Novináře o tom informoval tiskový mluvčí reprezentace Petr Šedivý.
04.09. | Aktuality | 57 komentářů

Španělsko potřebuje proti Gruzii napravit čtvrteční zaváhání

Přímý postup na světový šampionát je ve velkém ohrožení. Španělsko prohrálo čtvrteční zápas se Švédskem a svého soupeře pustilo do průběžného vedení ve skupině. Pro "La Roju" už to bylo druhé zaváhání a prostor na další už zkrátka není. Utkání v Badajozu proti Gruzii potřebuje parta kolem trenéra Luise Enriqueho bezpodmínečně zvládnout.
04.09. | Previews | 1 komentář

Jsme lepší, než si sami myslíme, řekl švédský fotbalista Kulusevski

Podle Dejana Kulusevského je švédská reprezentace lepší, než si sami hráči myslí. Seveřané ve čtvrtečním kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa 2022 porazili doma po obratu semifinalisty posledního Eura Španěly 2:1 a ve skupině B udrželi stoprocentní bilanci. Trenér Janne Andersson označil zápas za jeden z nejlepších, které zažil na švédské střídačce.
03.09. | Aktuality | 14 komentářů

Švédsko otočilo utkání a slaví skalp Španělska

Další překvapení je na světě. Španělsko se sice ve Švédsku velmi rychle ujalo vedení díky parádní trefě Solerově, ale domácí Švédsko na to odpovědělo bleskurychle. A protože po změně stran aktivnější Španělé jednou nepohlídali Claessona, tři body zůstávají v Solně.
02.09. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Švédové v repríze Eura přivítají Španěle

Potkali se úvodem mistrovství Evropy, aby sehráli bezbrankovou remízu, a poté se rozešli svými cestami - jeden do osmifinále, kde smolně vypadl gólem v závěru prodloužení, a ten druhý až do semifinále, kde až na penalty podlehl s pozdějšími vítězi turnaje. Švédové si to po pár měsících opět rozdají se Španěly, tentokrát o účast na světovém šampionátu...
02.09. | Previews | 1 komentář

Nominace Španělska na kvalifikaci

Nominace Španělska na kvalifikační zápasy o postup na MS 2022 proti Švédsku, Gruzii a Kosovu:
26.08. | Aktuality | 3 komentáře

Eurozápisník XVI. aneb InaMorato celé Itálie

Álvaro Morata si nemohl pomoci a navázal na své doposavadní schizofrenické působení na Euru. Nejprve zařídil prodloužení, poté neproměnil rozhodující pokutový kop. A italským barům záhy nedominovalo jméno Manciniho či Jorginha, nýbrž právě španělského "miláčka" (cizích davů)...
07.07. | Názory a komentáře | 62 komentářů
06.09. Reguilón dostal pozvánku do reprezentace
Španělsko nastoupí tento týden proti Kosovu a do zápasu možná zasáhne i Sergio Reguilón, obránce Tottenhamu dostal dodatečnou pozvánku. Trenér Luis Enrique se tak rozhodl poté, co se včera zranili José Luis Gayá a Aymeric Laporte. (football-espana.net)
06.09. Španělé čekají na zprávy od lékařů
Španělsko včera nemělo problémy s Gruzií a vyhrálo 4:0 v zápase, který nedohráli hned dva jeho obránci. Na podrobná vyšetření dnes jdou José Luis Gayá a Aymeric Laporte. (football-espana.net)
04.09. Merino se zapojil do tréninku
Mikel Merino absolvoval část dnešního tréninku španělské reprezentace. Záložník Realu Sociedad nenastoupil k prohranému zápasu na půdě Švédska, měl totiž problémy s kotníkem. (mundodeportivo.com)
03.09. Španělé přišli o Morena
Útočník Gerard Moreno opustil reprezentační výběr Španělska. Po zápase ve Švédsku jej limitují potíže se stehenním svalem. Do zápasů s Gruzií a Kosovem už nezasáhne. (footbal-espana.net)
03.09. Španělsko prohrálo po 28 letech
Španělsko včera prohrálo ve Švédsku (1:2) a po 28 letech padlo v utkání kvalifikace o postup na světový šampionát. Naposledy nebralo ani bod 31. března 1993, kdy v Kodani nestačilo na Dánsko (0:1). (mundodeportivo.com)
18.08. Enrique nehodlá šetřit Pedriho a Torrese
Trenér španělské reprezentace Luis Enrique neplánuje vynechat z nejbližší nominace na zápasy světové kvalifikace proti Švédsku, Gruzii a Kosovu záložníka Pedriho a obránce Pau Torrése. Oba fotbalisté mají za sebou náročnou minulou sezonu. Po ní pak reprezentovali na mistrovství Evropy i na OH v Tokiu. Pedri odehrál nejvíc zápasů ze všech hráčů v top ligách v Evropě. Torrés zase nastřádal ze všech nejvíce minut. Na ME i OH hráli za Španělsko také Dani Olmo a Mikel Oyarzabal. (marca.com)
12.07. Pedri nejlepším mladým hráčem ME
Individuální ocenění si z evropského šampionátu odvezl Pedri. Teprve 18letý záložník Barcelony se stal nejlepším mladým hráčem. (lequipe.fr)
08.07. Eric García má zdravotní problémy
Na výsledky podrobného vyšetření čeká Eric García. Španělský obránce nedohrál semifinále ME proti Itálii, když utrpěl zranění prstu na noze, trávník opustil v úvodu druhého prodloužení. (football-espana.net)
07.07. Morata je novým španělským rekordmanem
Álvaro Morata včera v utkání s Itálií srovnal na 1:1 a zaznamenal svou šestou branku na evropských šampionátech, stanovil tak nový španělský rekord. Z prvního místa byl sesazen pětigólový Fernando Torres. (sport-express.ru)
06.07. Itálie je prvním finalistou ME
Výsledek semifinálového zápasu mistrovství Evropy: Itálie - Španělsko 1:1 i po prodloužení, 4:2 na penalty (60. Chiesa - 80. Morata).