Další články

Nominace Španělska na přáteláky

Nominace Španělska na přátelské zápasy proti Kolumbii a Brazílii:

Brahim Díaz už nehodlá čekat, místo Španělska bude reprezentovat Maroko

Maroko před sebou má přátelské zápasy proti Angole a Mauritánii a jeho trenér Walid Regragui má možnost povolat do týmu jednu zajímavou posilu, pro reprezentování africké země se rozhodl ofenzivně laděný záložník Realu Madrid Brahim Díaz.

Španělé aktivovali klauzuli, De la Fuente zůstává trenérem reprezentace

Španělský svaz má jasné představy o trenérovi reprezentace a národní tým i nadále povede Luis de la Fuente. 62letý kouč na lavičku usedl po MS v Kataru, má důvěru nadřízených a ti mu prodloužili smlouvu.

Kouč De la Fuente si získal důvěru, Španělé mu prodlouží smlouvu

Luis de la Fuente se před rokem stal trenérem španělské reprezentace a národní tým by měl vést i v dalších letech. Svaz je se službami 62letého kormidelníka spokojen a připravil pro něho novou smlouvu.

Španělské oslavy poznamenalo vážné zranění Gaviho, záložník přijde o ME

Španělsko včera večer porazilo Gruzii 3:1 a stvrdilo první místo v kvalifikační skupině o postup do Německa, žádné velké oslavy se po závěrečném hvizdu ale nekonaly. Důvodem je vážné zranění, které během první půle utrpěl Gavi.

Španělé si hořkosladkou výhrou pojistili první příčku. Gruzie bude mít šanci na Euro v play off

Španělská reprezentace ve svém posledním utkání kvalifikace na mistrovství Evropy porazila na domácí půdě Gruzii 3:1, a ovládla tak skupinu A. Hosté předvedli velmi sympatický výkon, který jedním zásahem podpořil Chviča Kvaracchelia. Za Španěly ovšem zazářil především Ferran Torres, jenž kromě asistence na první trefu sám vstřelil vítěznou branku.

Španělsko se pokusí uhájit první místo ve skupině proti nevyzpytatelné Gruzii

Jedna z nejúspěšnějších evropských reprezentací historie zahájila tento kvalifikační cyklus o EURO 2024 výhrou nad Norskem (3:0) a senzační porážkou 0:2 ve skotském Glasgow, ovšem velmi rychle se z ní dokázala oklepat a v následujících pěti duelech neztratila jediný bod. Se ziskem osmnácti bodů tak s předstihem postoupila a teď na závěr v Gruzii bude bojovat o to, aby skončila první a zajistila si tedy lepší výchozí pozici pro losování.

Nová krev v barvách Španělů si udělala jméno. Snadnou výhru ztěžka sledovali v San Sebastiánu

Španělsko potvrdilo roli favorita a v rámci devátého kola kvalifikační skupiny A o mistrovství Evropy bez problémů zvítězilo na Kypru 3:1. V základní sestavě hostů nastoupilo šest hráčů s méně než 10 odehranými reprezentačními duely, hned dva z nich se však už v první půli dokázali prosadit, když Lamine Yamal otevřel skóre a Joselu pak vsítil třetí gól utkání. Další hvězdou duelu byl již o něco zkušenější Mikel Oyarzabal, ten však ještě před přestávkou střídal vinou zranění.

Kypr se pokusí zlepšit obranu proti suverénnímu Španělsku

Španělsko je jistým postupujícím, zbývá jen určit, zda postoupí z prvního nebo druhého místa. Ve svém předposledním duelu cestuje La Roja na Kypr, kde na ni coby na svátečního soupeře plného hvězd čeká poslední celek tabulky.

Nominace Španělska na kvalifikaci

Nominace Španělska na kvalifikační zápasy o postup na ME 2024 proti Kypru a Gruzii:

Španělsko zastavilo stíhací jízdu Norska a postupuje. Porážka Seveřanů se slavila i ve Skotsku

Norsko nenavázalo na tři po sobě jdoucí vítězství a v osmém kole kvalifikační skupiny A o mistrovství Evropy prohrálo v Oslu se Španělskem 0:1, kvůli čemuž přišlo o možnost umístit se na prvních dvou příčkách tabulky. Hosté se jednou prosadili už v první půli, ale domácí příznivce potěšil ofsajdovým verdiktem videorozhodčí. Ani ten už však nezachránil Seveřany po změně stran, kdy se o rozhodující zásah postaral Gavi. Tým z Pyrenejského poloostrova tak nebude chybět na závěrečném šampionátu v Německu, kde ho doplní Skotsko.

Norsko si chce uchovat reálnou naději na postup proti favorizovanému Španělsku

Situace v kvalifikační skupině A se před závěrečnou třetinou přeci jen trochu zamotává a nyní se v Oslu odehraje jedna z klíčových bitev. Norsko se nekvalifikovalo na evropský fotbalový svátek dlouhých čtyřiadvacet let a toto čekání hodlá konečně ukončit, jenomže úvod tohoto cyklu mu vůbec nevyšel a teď se snaží zachránit, co se dá. Momentálně je až třetí s deseti získanými body a v nedělním šlágru by potřebovalo porazit velmi silné Španělsko.

Obranný val Skotů se pod španělským náporem zhroutil. Jízdu ostrovanů ukončil Morata

Reprezentanti Španělska porazili v domácím utkání kvalifikační skupiny A o mistrovství Evropy Skotsko 2:0, a částečně tak napravili březnové zaváhání právě s tímto ostrovním celkem. Favorit si v Seville od úvodních minut vytvořil výraznou převahu a soupeře takřka nepouštěl do větších příležitostí. Sám pak v závěrečné fázi zápasu dokázal udeřit, když se tradičně hlavou prosadil jako první Álvaro Morata. Fotbalisté ze země kiltu tak sice poprvé v tomto cyklu ztratili body, udrželi však první místo v tabulce a účasti na turnaji v Německu jsou velmi blízko.

Španělsko se chce přiblížit překvapivému lídrovi ze Skotska

Skotsko zatím prochází kvalifikační skupinou A naprosto fantasticky a vyhrálo všech pět duelů, včetně domácího utkání se Španěly. Teď ale lídra skupiny čeká asi nejtěžší zápas - proti Španělům na jejich území. A papírový favorit bude chtít návštěvníkům oplatit poslední porážku za každou cenu.