Duel U Litavky nenudil, přesto se Příbram rozešla s Opavou bez branek

Záchranářský duel mezi Příbramí a Opavou mile překvapil, když nabídl řadu příležitostí na obou stranách. Přesto se branky diváci nedočkali a zápas tak skončil bezbrankovou remízou. Domácí tak zůstávají čtrnáctí, Slezané celou tabulku nadále uzavírají.
09.11. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Příbram v záchranářském duelu přivítá Opavu

Souboj dvou celků ze spodních pater tabulky a s dlouhou sérií bez vítězství je na programu v sobotu odpoledne. Příbram doma přivítá Opavu, přičemž během posledních dvou let ve vzájemných zápasech nikdy nevyhráli hosté.
08.11. | Previews | 1 komentář

Liberec proti Příbrami uhájil vítězství

Hned pět branek měli možnost vidět diváci, kteří při nedělním odpoledni dorazili na liberecký Stadion U Nisy. Domácí v důležitém zápase zvítězili nad Příbramí 3:2, zasloužily se o to branky Musy, Malinského a Kodrův vlastenec. Kodr se trefil i do správné sítě, v závěru snižoval Dramé.
03.11. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Liberec v posledních dnech zabral. Potvrdí vzestupný trend proti Příbrami?

Liberec se po reprezentační pauze rozjel a pokukuje po postavení v horní polovině tabulky. O další výhru budou Severočeši usilovat proti Příbrami, jež bojuje o holé přežití, v poslední době se navíc trápí v koncovce.
02.11. | Previews | 3 komentáře

Příbram hrála se Zlínem bez branek, oba týmy zůstávají u dna tabulky

Pouze bod berou Příbram i Zlín po vzájemném duelu, což je pro oba týmy málo. Zejména v první polovině utkání šlo vidět, že oba týmy hrály o hodně. Po přestávce už bylo k vidění několik slibných šancí, všechny však zůstaly nevyužity. Příbram tak v tabulce zůstává čtrnáctá, hosté o příčku níže.
26.10. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Třaskavá bitva ze spodku tabulky na obzoru. Příbram vyzve Zlín

Oči většiny fotbalové veřejnosti se budou až v neděli upínat do plzeňských Štruncových sadů, den předtím je zase mnoho příznivců i škarohlídů natěšeno na další "epesní" představení Sparty. Byla by však škoda ochudit se o pikantní chod sobotního odpoledne. V něm se někde mezi Plzní a Prahou odehraje bitva ze spodních pater tabulky mezi domácí Příbramí a Zlínem.
25.10. | Previews | 1 komentář

Slavia proti Příbrami během deseti minut otočila

Fotbalisté Slavie se v generálce na Ligu mistrů s Barcelonou proti Příbrami dost natrápili, nakonec ale mohli utkání dohrávat v klidu. Na branku Michala Škody z první půle totiž po pauze během deseti minut odpověděli dvěma Součkovými góly a jedním vlastencem.
19.10. | Komentáře a souhrny | 8 komentářů

Před Barcelonou zamíří do Edenu Příbram

Již ve středu se pražská Slavia utká v rámci Ligy mistrů se slavnou Barcelonou, předtím se však musí plně zkoncentrovat na ligový zápas. V něm přivítá jednoho ze svých nejoblíbenějších soupeřů, trápící se Příbram.
18.10. | Previews | 8 komentářů

Příbram se s Olomoucí rozešla bez branek

Šest bodů dělilo před vzájemným zápasem hráče Olomouce a Příbrami, na tom se zásluhou bezbrankové remízy ani nic nezměnilo. Pro Středočechy jde přesto o určitou satisfakci, neboť bodovali po pěti porážkách v řadě. Na druhou stranu už devět poločasů nedokázali vstřelit gól.
05.10. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Současná "21" má zkušenosti na rozdávání. Jak si vedly jiné protřelé generace?

Když v srpnu Karel Krejčí oznámil svou první kvalifikační nominaci, Martin Vait z Deníku Sport zareagoval s tím, že si "marně vybavuje ligou prověřenější a zkušenější nominaci". To pocitově souhlasilo, a tak když Luděk Mádl ze Seznamu vzápětí přispěchal s protiargumentem a odkazem na úvodní zápas prvního cyklu ryze české jednadvacítky, zrodil se mi v hlavě ďábelský plán. Jak to tedy vlastně je?
04.10. | Názory a komentáře | 198 komentářů
06.10. Příbram se musí obejít bez trojice hráčů
Příbrami bude v příštím ligovém utkání na Slavii chybět kvůli čtyřem žlutým kartám v sezoně hned trojice hráčů Jan Rezek, Karel Soldát a Jaroslav Tregler. V dresu domácích si jednozápasový trest za stejný prohřešek odpyká Jan Bořil. Čtvrtou žlutou kartu v sezoně ve 12. kole dostali i českobudějovický Petr Javorek, Michael Ugwu z Bohemians 1905, liberecký Petar Musa a opavský Karol Mondek. (ČTK)
14.09. Těžko se mi zápas hodnotí, hlesl Nádvorník
Příbram nestačila na Mladou Boleslav, od které inkasovala potupný debakl 0:6. "Těžko se mi zápas hodnotí, protože jsme se připravovali na Mešanoviče s Komličenkem a Matějovského, který jim dává výborné balony a zásobuje je. V prvním poločase z naší strany nebyl herní projev špatný, ale Boleslav nás jednoznačně předčila v produktivitě. Čtyři šance, tři góly v prvním poločase. My nedáme ani do prázdné branky. Nedohráli jsme jedinou situaci ve vápně Boleslavi, kdy jsme se mohli dostat do kontaktu v první půli. Naše mladá obrana, která se teprve učí, tenhle zápas jednoznačně nezvládla. Chyb tam bylo strašně moc. Nechávali jsme obrovský prostor útočícím hráčům Boleslavi. Ve druhém poločase, kdy jsme si řekli, že nechceme dostat gól a být dál aktivní, jsme dostali rychlý gól a to rozhodlo. Pak se celá naše hra rozsypala a byla otázka, kolik gólů ještě dostaneme," řekl po utkání příbramský kouč Roman Nádvorník. (ČTK)
06.09. Příbram - Dukla 1:3
PŘÁTELSKY:
1. FK Příbram - Dukla Praha 1:3 (1:3).
Branky:
24. Polidar - 5. a 34. Hadaščok, 26. Koval.
Sestava Příbrami: Kočí - Nový, Dramé, Kodr, Tregler - Antwi, Neves (46. Mensah), Polidar, Soldát, Zeman - Škoda (46. Voltr). Trenér: Nádvorník. (ČTK)
09.08. Příbram získala z Karviné Dramého
Fotbalisté Příbrami získali z Karviné na hostování třiadvacetiletého francouzského záložníka Soufianea Dramého. Středočeši o tom informovali na svém webu, součástí dohody je následná opce na přestup. (ČTK)
04.08. Breite jako první obdržel tři žluté karty
Liberecký kapitán Radim Breite dostal jako první v nové ligové sezoně tři žluté karty a při dalším napomínání by ho čekal jednozápasový trest. Dalších 24 hráčů posbíralo dvě žluté karty. Po čtvrtém kole čeká disciplinární trest pouze na příbramského Radka Voltra. Ten jako jediný dostal červenou kartu a minimálně jedno kolo si nezahraje. (ČTK)
13.07. Hájek přestoupil ze Sparty do Příbrami
Pavel Hájek přestoupil z pražské Sparty do Příbrami, s kterou podepsal tříletou smlouvu. Teprve sedmnáctiletý záložník na posledních 11 minut zasáhl v dresu Středočechů do úvodního ligového kola proti Teplicím a připsal si druhý start v nejvyšší soutěži. Premiéru si český reprezentant do 18 let odbyl ve 30. kole minulé sezony, kdy na poslední minutu nastoupil v utkání Sparty v Opavě. (ČTK)
06.07. Příbram - Vlašim 2:2
PŘÁTELSKY:
1. FK Příbram - Vlašim 2:2 (2:0).
Branky Příbrami:
20. Škoda, 43. Kodr.
Sestava Příbrami: Kočí - Tregler, Kodr, Kingue, Polidar - Alvir, Soldát, Rezek, Voltr (46. Cmiljanović), Zeman (61. Květ) - Škoda (61. Diviš). Trenér: Nádvorník. (ČTK)
02.07. Příbram - Tula 0:0
PŘÁTELSKY:
1. FK Příbram - Tula (Rus.) 0:0.

Sestava Příbrami: Švenger - Polidar, Kodr, Kingue, Tregler - Zeman (81. Jandera), Alvir, Rezek, Soldát, Diviš - Voltr. Trenér: Nádvorník. (ČTK)
30.06. Příbram - Ferencváros 0:3
PŘÁTELSKY:
1. FK Příbram - Ferencváros Budapešť 0:3 (0:1).
Branky:
32. Heister, 53. Priskin, 78. Szereto.
Sestava Příbrami:
I. poločas:
Boháč - Cmiljanović, Kodr, Tregler, Kingue - Květ, Soldát - Diviš, Rezek, Polidar - Škoda.
II. poločas: Boháč - Průcha, Šimek, Mezera, Hájek - Alvir, Janota, Januška, Jandera - Vandas, Voltr. Trenér: Nádvorník.
29.06. Příbram získala ze Slavie Alvira a Kingueho
Fotbalisté Příbrami získali dvě posily ze Slavie Praha. Po konci smlouvy v Edenu do středočeského klubu přestoupil kamerunský obránce Olivier Kingue a na půlroční hostování pak tým od Litavky posílil záložník Marko Alvir. Pětadvacetiletý Chorvat Alvir přišel do Slavie už v polovině sezony 2016/17, i vinou zranění se ale do A-týmu neprosadil a v české lize ještě neodehrál ani zápas. Byl na hostování ve slovinském Domžale a v uplynulé sezoně působil zejména v juniorce červenobílých. Třiadvacetiletý Kingue naopak už v Příbrami hostoval v uplynulém ročníku a zasáhl do deseti zápasů nejvyšší soutěže, ve kterých dal jeden gól. Po vypršení smlouvy ve Slavii jej Příbram získala natrvalo. (ČTK)