Messi byl proti Athleticu poprvé v dresu Barcelony vyloučen

Hvězdný útočník Lionel Messi obdržel v nedělním finále španělského Superpoháru proti Athleticu první červenou kartu v dresu Barcelony a celkově třetí v kariéře. Trenér katalánského celku Ronald Koeman, jehož svěřenci prohráli 2:3 po prodloužení, nechtěl po utkání rozhodnutí rozhodčího komentovat.
18.01. | Aktuality | 121 komentářů

Bilbao vyhrálo Superpohár! V prodloužení otočilo utkání s Barcelonou

Bilbao je králem Superpoháru! V dramatickém utkání s Barcelonou se sice vedení přelévalo ze strany na stranu, ale prodloužení zvládli lépe Baskové. Barcelona skončila těsně pod vrcholem, prohrála 2:3
17.01. | Komentáře a souhrny | 437 komentářů

Kdo ukořistí Supercopu? Barcelona se ve finále utká s Athleticem

Španělsko se dnes dozví držitele Supercopy a rozhodne se mezi dvojicí FC Barcelona - Athletic. Pro Katalánce je to ideální možnost získat první trofej v sezoně a alespoň částečně vylepšit rozkolísaný průběh sezony. Prakticky totéž platí i o Athleticu, které v semifinále prošel přes Real Madrid a teď si věří i na druhého z fotbalových velikánů.
17.01. | Previews | 437 komentářů

Barcelona kvůli koronavirové pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.
15.01. | Aktuality | 50 komentářů

Barcelona postupuje do finále Superpoháru. Real Sociedad nezvládl penalty

První semifinále Superpoháru bylo hodně dramatické a pokud jste noční ptáci, určitě jste si to museli užít. Pro obě jedenáctky to ale bylo hodně vyčerpávající, protože rozuzlení nepřinesla ani základní hrací doba, ani prodloužení, ale až penalty. A v těch byli lepší Koemanovi svěřenci.
14.01. | Komentáře a souhrny | 155 komentářů

Real Sociedad by rád přidal druhý triumf v Superpoháru. Barcelona čtrnáctý

Zdá se, že spící gigant se pomalu probírá z předčasného zimního spánku. Barcelona stoupá tabulkou a její sebevědomí neustále roste. Dokáže to zužitkovat také v Superpoháru? Jeho první semifinále odehraje již ve středu proti Realu Sociedad.
13.01. | Previews | 155 komentářů

Messi s Griezmannem zařídili vysokou výhru Barcelony v Granadě

Fotbalisté Barcelony ukázali, že se s nimi po novém roce musí počítat. Vyhráli i třetí venkovní zápas v řadě, navíc suverénním způsobem 4:0. Jednoznačnou výhru Katalánců nad Granadou zajistili svými brankami Lionel Messi a Antoine Griezmann. Granada měla dobré příležitosti v prvním poločase, ovšem ani jednu z nich nevyužila a to jí společně s vyloučením Jésuse Valleja stálo zápas.
10.01. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Granada touží obrat o body Barcelonu

Barcelona vykročila do nového roku to správnou nohou a ze dvou venkovních zápasů brala plný počet bodů. I do třetice se Katalánci představí venku a v Granadě se pokusí napravit předchozí neúspěšnou návštěvu stadionu Nuovo Los Cármenes. Domácí sice první zápas v novém roce nezvládli, ale jinak si vedou víc než slušně.
08.01. | Previews | 2 komentáře

Barcelona zvládla dohrávku v Bilbau a posunula se na třetí místo

Důležitého vítězství na baskické půdě dosáhla Barcelona, která se zároveň po výsledku 3:2 posunula na třetí místo tabulky. Athletic Club sice rychle vedl, ale i odpověď Katalánců na sebe nenechala díky Pedrimu dlouho čekat a ještě v poločase dokonal obrat, v ten večer dvougólový, Lionel Messi. Vítězství Barcelony bylo plně zasloužené.
06.01. | Komentáře a souhrny | 9 komentářů

Záložník Aleñá odešel z Barcelony na hostování do Getafe

Carles Aleñá podruhé v průběhu kariéry odchází z Barcelony a stěhuje se do jiného prvoligového španělského klubu. Čerstvě třiadvacetiletý záložník loni na jaře hostoval v Betisu a nyní si ho vypůjčilo Getafe, součástí dohody není opce na trvalý přestup...
06.01. | Aktuality | 333 komentářů
19.01. Barcelona se dvakrát obejde bez Messiho
Lionel Messi z Barcelony dostal za vyloučení ve Španělském Superpoháru trest na dva zápasy. Argentinská hvězda bude katalánskému celku chybět ve čtvrtečním osmifinále národního poháru s třetiligovou Cornellou a také v nedělním ligovém utkání s Elche. I když Messimu hrozil delší distanc, Barcelona oznámila, že se proti trestu odvolá. Třiatřicetiletý Messi byl vyloučen v nastavení prodloužení nedělního utkání s Bilbaem poté, co při snaze obejít Asiera Villalibreho udeřil soupeře zezadu do hlavy. Rozhodčí Jesús Gil Manzano červenou kartu kapitánovi Barcelony udělil až po zhlédnutí záběrů na videu. (ČTK)
19.01. Tři kluby mají zájem o Todiba
Jean-Clair Todibo se v Benfice neprosadil, proto by mohl opět změnit dres. Kmenový hráč Barcelony přitom registruje hned několik zájemců - Nice, Saint-Étienne a Parmu. (transfermarketweb.com)
18.01. Messi může dostat až 12 zápasů
Lionel Messi by za svůj pravý hák do zátylku Asiera Villalibreho, který byl ve včerejším finále španělského superpoháru oceněn červenou kartou, mohl dostat trest až na 12 zápasů. Pochopitelně jde o horní hranici. Pokud však disciplinární komise vyhodnotí Messiho konání jako agresivní, což se zdá být nanejvýš pravděpodobné, pak je minimálním trestem čtyřzápasový distanc. Trest by navíc platil i na zápasy domácí soutěže. (dailymail.co.uk)
17.01. Bilbao vítězem Španělského Superpoháru
Výsledek finále Španělského Superpoháru: Barcelona - Bilbao 2:3 po prodloužení (40. a 77. Griezmann - 42. De Marcos, 90. Villalibre, 93. Williams).
17.01. Sestavy: Barcelona - Athletic Bilbao
Základní sestavy finále Španělského Superpoháru - Barcelona: Ter Stegen - Dest, Araújo, Lenglet, Alba - De Jong, Busquets, Pedri - Messi, Griezmann, Dembélé. Bilbao: Simón - Capa, Yeray, Martínez, Balenziaga - De Marcos, Vencedor, D. García, Muniain - R. García, Williams.
17.01. Messi může večer nastoupit proti Bilbau
Lionel Messi může večer naskočit do utkání španělského superpoháru proti Athleticu Bilbao. Argentinská hvězda absolvovala dnešní dopolední trénink na stadionu Benita Villamarína a je měla by být tudíž fit. (football-espana.net)
17.01. O Firpa bude usilovat Granada
Júnior Firpo nemá místo v sestavě Barcelony a už poměrně dlouho se spekuluje o jeho odchodu z Katalánska. Krajní obránce má jednoho trochu překvapivého nápadníka, usilovat o něho se chystá Granada. (as.com)
17.01. Neto dokončí sezonu v Barceloně
Neto bude rovněž v nadcházejících měsících působit v Barceloně, potvrdil to trenér Ronald Koeman. Brazilský brankář plní roli náhradníka, o jeho angažování pak uvažoval Arsenal. (dailymail.co.uk)
16.01. O Firpa se zajímá Neapol
Italská Neapol se zajímá o obránce Juniora Firpa z Barcelony. Informuje o tom deník Mundo Deportivo. (football-espana.net)
16.01. O Neta se zajímá Arsenal
O brankáře Barcelony Neta se zajímá londýnský Arsenal. Brazilec je však podle deníku Mundo Deportivo ochoten opustit místo dvojky na Camp Nou pouze v případě, že by z něj Gunners udělali svoji jedničku. (mundodeportivo.com)