Slavia Praha Česko - Slavia Praha - Zprávy

Další články

Jurečka pochválil po výhře nad Libercem brankáře Staňka. Klobouk dolů před ním, říkal

Útočník Slavie Václav Jurečka rozhodl utkání 25. kola proti Liberci dvěma góly, na pozápasové tiskové konferenci ale chválil především své spoluhráče. Devětadvacetiletý kanonýr ocenil výkon brankáře Jindřicha Staňka i kolegy z útoku Mojmíra Chytila, který se proti Severočechům rovněž střelecky prosadil.

Slávistické hrátky s ohněm uhasil bravurní Staněk, výhru jistil dvougólový Jurečka

Slavia zvítězila ve 25. kole Fortuna ligy na vlastním hřišti nad Libercem 3:0. Sešívaní byli v úvodní půlhodině dominantním celkem, avšak prosadit se dokázal pouze Václav Jurečka z penalty. Poté ale Luka Kulenovič trefil po ojedinělém protiútoku břevno a nabudil Severočechy. Stejný hráč se pak v 65. minutě dostal do dalšího souboje s Jindřichem Staňkem, ten však famózním způsobem zneškodnil Chorvatovu střelu i následné dorážky, a tak udržel čisté konto i ve třetím ligovém klání v barvách vršovického klubu. Pražané navíc přidali v závěru dvě branky, které je minimálně na chvíli poslaly do čela tabulky.

Slavia po konci v Evropě změří síly s Libercem

Trpké dny má za sebou pražská Slavia. Věřila si, že v domácí odvetě může proti AC Milán dohnat dvougólové manko, avšak brzké vyloučení její snahy zhatilo. Všechny síly se tak nyní ubírají na ligu, kde může vytvořit tlak na Spartu a dočasně jít do čela. Musí ale porazit Liberec.

Zlatan nám vyjádřil respekt za to, co jsme předvedli, potěšilo Trpišovského

Své působení na pohárové scéně pro tuto sezonu ukončili. Za své výkony v osmifinále Evropské ligy si však fotbalisté pražské Slavie vysloužili uznání i vzhledem k tomu, že v obou zápasech proti AC Milán museli hrát dlouhý čas o deseti.

Pachuť je velká, Holeš neměl být vyloučen, řekl Provod po vyřazení s AC Milán

Záložník Lukáš Provod odehrál podstatnou část utkání se slavným AC Milán s kapitánskou páskou na rukávu. Radost z toho však neměl, převzal ji po Tomáši Holešovi, který byl již po dvaceti minutách vyloučen.

Karetní memento vzalo slávistům vítr z plachet. Milánská letka zničila obranu do poločasu

AC s přehledem zvládlo osmifinálovou odvetu Evropské ligy, když na půdě Slavie zvítězilo 3:1. Pražané, kteří museli dohánět dvougólové manko z Milána, se už od úvodních minut snažili dostat do tlaku.

Sparta dostala za ligové a pohárové derby pokutu 170 tisíc, Slavia 140 tisíc

Sparta dostala za výtržnosti fanoušků v ligovém a pohárovém derby pokutu v součtu 170 tisíc korun. Druhý z pražských rivalů Slavia musí zaplatit 140 tisíc korun. Na dnešním zasedání o tom rozhodla disciplinární komise Ligové fotbalové asociace a o trestech informovala v komuniké.

Ztráta dvou branek? Ze sedmi případů to Slavia v pohárech zvládla třikrát

Celkem sedmkrát ve své historii čelili fotbalisté pražské Slavie situaci, která je před nimi i dnes večer. A sice, že si v evropských pohárech přivezli do domácí odvety dvoubrankové manko.

Musíme mít stejné nastavení jako proti Římu, nabádá Holeš před odvetou s AC Milán

Podle Tomáše Holeše musí Slavia ve čtvrteční odvetě osmifinále Evropské ligy proti AC Milán předvést stejný výkon a nasazení jako při podzimním domácím vítězství ve skupině nad AS Řím. Třicetiletý reprezentační obránce na tiskové konferenci ujistil, že čeští vicemistři jsou navzdory porážce 2:4 v úvodním utkání na San Siru dostatečně sebevědomí.

Trpišovský si před odvetou s AC nepřeje penalty, trápí ho absence v záloze

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský by se v odvetě osmifinále Evropské ligy s AC Milán raději vyhnul penaltovému rozstřelu. Uvedl to na předzápasové tiskové konferenci na stadionu v Edenu.

Slavia se proti AC Milán pokusí otočit osmifinále Evropské ligy

Slavie ve čtvrtek odehrají před vyprodaným Edenem odvetu osmifinále Evropské ligy proti AC Milán. Pražané se proti italskému gigantovi pokusí o senzaci a obrat dvojzápasu poté, co před týdnem utrpěli na San Siru v dlouhém oslabení porážku 2:4.

Má fantastický obstřel a dynamit v noze, pochválil Juráska trenér Trpišovský

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský byl po domácím utkání 24. kola první ligy proti Teplicím (4:0) spokojený nejen s předvedenou hrou svého týmu, ale i s výkonem Matěje Juráska.

Sešívaní hodili rukavici Spartě, obětavou defenzivu Teplic zlomila Juráskova ostrostřelba

Fotbalisté Slavie porazili ve 24. kole Fortuna ligy na domácí půdě Teplice 4:0 a zařadili se o bod za rivala z Letné. Klíčovou postavou duelu se stal nedávno uzdravený Matěj Jurásek, jehož dvě povedené trefy z hranice vápna ze závěru první půle ukončily do té doby povedený defenzivní výkon Severočechů. V bráně Pražanů se objevil znovu Jindřich Staněk, jenž si i ve svém druhém ligovém zápase v dresu sešívaných připsal čisté konto, a potvrdil tak plynulé převzetí pozice gólmana číslo jedna.

Do Edenu se valí fanoušci Teplic. Pomohou "Sklářům" překvapit Slavii?

Po dvou neúspěšných derby a porážce při výletu do Milána by Slavia zase ráda zvítězila. Proti Teplicím se od sešívaných nic jiného ani nečeká. Nicméně "Skláři" už Pražany v probíhající sezóně jednou zaskočili, v neděli se navíc budou moct spolehnout na své příznivce.