Slavia Praha Česko - Slavia Praha - Zprávy

Další články

Slavia uspěla v oblíbeném Jablonci, šestibodový náskok na Spartu pomohl uhájit Lingr

Hráči Slavie zvítězili ve 12. kole Chance Ligy na hřišti Jablonce 2:1, a udrželi si tak šestibodový náskok v čele tabulky před druhou Spartou. Sešívaní měli oproti svému soupeři navrch prakticky od samého začátku a svou převahu přetavili ve dva zásahy. Nejprve totiž svůj první gól v červenobílém dresu zaznamenal Simion Michez a rozhodnutí nakonec přinesla premiérová trefa Ondřeje Lingra po návratu do Česka. Hosté tak potvrdili, že se jim na Střelnici daří, neprohráli zde totiž už více než devět let.

Dvanácté kolo se uzavře v Jablonci, kde Slavii čeká těžké pořízení

Po sobotním klání poražených z předchozích derby přijde v neděli na řadu duel vítězů. Slavia si před dvěma týdny proti Spartě vybudovala na čele už šestibodový náskok, Jablonec zase pěti zásahy zostudil rivala z Liberce.

Charitativní aukce o sportovní artefakty: Trpišovského kšiltovka i dresy Baníku nebo Slovácka

Charitativní platforma DOBROBOT má pro fotbalové a hokejové nadšence spuštěné aukce o podepsané dresy nebo i třeba legendární kšiltovku trenéra Jindřicha Trpišovského. Na své si přijdou slávisti, baníkovci i fanoušci Vítkovic. Všechny položky se draží pro dobročinné účely, konkrétně pro spolek Besedníci z.s.

Tresty po derby: Frýdek vynechá pět zápasů, Oscar si nezahraje třikrát. Řízení s Vitíkem bylo zastaveno

Christian Frýdek z Liberce dostal za faul na jabloneckého Jakuba Martince trest na pět soutěžních zápasů. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace uvedla v komuniké, že pětadvacetiletému záložníkovi udělila trest na horní hranici, který umožňuje disciplinární řád Fotbalové asociace ČR. Nejlepší střelec sezony nejvyšší soutěže Jan Kliment z Olomouce si nezahraje tři utkání stejně jako slávistický záložník Oscar Dorley.

Raději chytám, než sedím na lavičce. Ale áčko je samozřejmě víc, uvedl k nominaci Kinský

První nominace do fotbalové reprezentace potěšila nejen brankáře Slavie Antonína Kinského, ale také jeho otce, bývalého gólmana národního týmu. Antonín Kinský starší vyprovodil syna na premiérový sraz s upozorněním, že nominace ještě nejsou podstatné, počítají se jen odchytané zápasy.

Skvělá forma vynesla Bořilovi pozvánku do reprezentace, v nominaci Česka je po třech letech

Trenér národního týmu Ivan Hašek (61) na reprezentační sraz před zápasy proti Albánii a Ukrajině dodatečně povolal Jana Bořila (33), Milana Havla (30), Robina Hranáče (24) a Ondřeje Zmrzlého (25). V akci se naopak neobjeví sparťané Jaroslav Zelený (32) a Matěj Ryneš (23) a slávista David Zima (23).

Livesport Daily RE:ACTION: Sparta v derby postrádala zápal, chyběli jí hráči jako Krejčí

312. derby nabídlo v Edenu parádní podívanou. I proto moderátoři podcastu Livesport Daily zasedli k mikrofonům a ve formátu RE:ACTION okomentovali nedělní šlágr pražských "S", výhru Slavie 2:1, hlavní příběhy, hrdiny a poražené. Zároveň rozebrali, jaké bude mít pro oba celky výsledek důsledky, a co lze v nadcházejících týdnech očekávat.

Vyloučení Vitíka v derby? Sudí Szikszay pochybil, uvedla komise rozhodčích

Sudí Ladislav Szikszay v závěru nedělního ligového derby na Slavii chybně udělil sparťanskému fotbalistovi Martinu Vitíkovi druhou žlutou kartu a vyloučil ho. Hlavní arbitr dostal špatnou informaci od asistenta Michala Volfa, o přestupek, za který by měl být obránce hostů potrestán, nešlo. Uvedla to komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR ve svém tradičním hodnocení čtyř situací z 11. kola, vybraných médii.

Opět skvělý začátek. Slavia takticky ovládla derby a na Spartu drží šestibodový náskok

Před pár týdny to potkalo v Edenu Lille a nyní i Spartu. Rozjetá Slavia vůbec nedala znát únavu ze čtvrtečního zápasu s Ajaxem a rozhodla o triumfu v derby v úvodních 20 minutách. "Přitom začátky jsme měli dobré. Chtěli jsme se toho chytit, ale stal se přesný opak," hlesl Lars Friis.

Doma chcete vlítnout na každého soupeře, zase se to povedlo, těšilo Chytila

Mojmír Chytil se stal autorem nejrychlejšího gólu v derby v samostatné ligové historii. Po vítězství nad Spartou (2:1) nicméně na tiskové konferenci uvedl, že ještě více si cení své první výhry v derby. Trenér Jindřich Trpišovský ho v 60. minutě vystřídal a jak útočník poukázal, zbývající půlhodina na lavičce pro něj byla nekonečná.

Chytil rozburácel Eden po minutě a pěti vteřinách. Vládcem Prahy se stala Slavia

Slavia ovládla 312. derby pražských "S”, když v rámci 11. kola Chance Ligy zvítězila v Edenu nad Spartou 2:1. Domácí fanoušky rozburácel již ve druhé minutě Mojmír Chytil, na něhož ještě v první půli navázal povedenou střelou zpoza vápna Christos Zafeiris. Letenští sice zaslouženě snížili zásluhou Albiona Rrahmaniho, jenž byl na hřišti necelé dvě minuty, na odvrácení třízápasového čekání na výhru se ale nezmohli. Sešívaní nyní vedou ligu o šest bodů.

Tonda má výbornou hlavu. Připomíná mi Čecha, vypráví Kinského trenér z Vyškova

V devíti zápasech udržel osmkrát čisté konto. Inkasoval jedinou branku. Těžko byste v Chance Lize hledali lepšího brankáře, než je Antonín Kinský (21). Nyní sebevědomý brankář podstoupí zátěžovou zkoušku jménem derby. "V krizových chvílích se toho o vás ukáže nejvíc," říká Rostislav Horáček (57), vyškovský trenér brankářů a muž, kterému se Kinský dostal do rukou ještě jako osmnáctiletý kluk z Prahy.

Krondl neschvaluje volbu Szikszaye na derby. Šanci měl dostat jiný rozhodčí, myslí si expert

Volba komise rozhodčích delegovat na nedělní derby pražských "S" po roce opět jako hlavního sudího Ladislava Szikszaye (35) je naprosto nesmyslná. Myslí si to Václav Krondl (71), někdejší špičkový evropský rozhodčí, který byl nasazován v 90. letech na nejlepší zápasy Ligy mistrů a jako hlavní arbitr si zapískal i na Euru 1996 v Anglii.

To nejlepší na konec, Praha se těší na další velké derby

Jedenácté kolo uzavře velký podzimní šlágr v podobě dalšího derby pražských S. V roli lídra tabulky do něho půjde Slavia, Spartě by mohl pomoci o dva dny delší odpočinek.