Slavia Praha (Česko)

Hušbauer po deseti letech v Příbrami navázal na první ligový gól

Před téměř deseti lety vstřelil na stadionu U Litavky svůj první ligový gól v dresu Příbrami, dnes záložník Josef Hušbauer na stejném místě přidal 55. trefu v nejvyšší soutěži a pojistil ve 25. kole výhru lídra tabulky Slavie 2:0. Záložník červenobílých brankou oslavil sobotní 29. narozeniny a byl vyhlášen hráčem utkání.
17.03. | Aktuality | 54 komentářů

Slavia zvítězila v Příbrami a navýšila náskok na čele

Určitě to nebyl nejlepší zápas, který hráči pražské Slavie letos odehráli, i tak jim to stačilo na vítězství 2:0 v Příbrami. Skóre otevřel Olayinka, ve druhé půli navyšoval Hušbauer. Korigovat skóre mohl Květ, avšak neuspěl z penalty.
17.03. | Komentáře a souhrny | 12 komentářů

Slavia po senzačním postupu míří do Příbrami

Tři dny po překvapivém vyřazení španělské Sevilly v Evropské lize musí slávisté přepnout zpět do ligového režimu, neboť vzhledem k zaváhání Plzně mohou odskočit již na devět bodů. Potřebují k tomu ale vyhrát v Příbrami, která má starosti se záchranou a kůži určitě nedá lacino.
16.03. | Previews | 12 komentářů

Slavia sáhla k bleskové výměně trávníku v Edenu

Slavia sáhla po čtvrteční vítězné odvetě osmifinále Evropské ligy se Sevillou k bleskové výměně trávníku. Vše se musí stihnout do příštího týdne, protože ve středu stadion v Edenu hostí úvodní čtvrtfinále Ligy mistryň mezi domácími Pražankami a Bayernem Mnichov.
15.03. | Aktuality | 52 komentářů

Fantazie, splněný sen, radují se slávisté po losu EL z Chelsea

Slávisté jsou nadšení, že jim dnešní los čtvrtfinále Evropské ligy přisoudil londýnskou Chelsea. Hráčům i celému realizačnímu týmu se tím splnil velký sen zahrát si proti anglickému mužstvu. Na zápasy se mimořádně těší i slovenský záložník červenobílých Miroslav Stoch, který v minulosti oblékal soupeřův dres.
15.03. | Aktuality | 54 komentářů

Takhle výborný tým už asi nikdy neporazíme, řekl Kolář

Obrovskou euforii po postupovém gólu Ibrahima Traorého zažili v osmifinálové odvetě Evropské ligy proti Seville hráči Slavie. Celé mužstvo, včetně trenéra Jindřicha Trpišovského, se po výhře 4:3 po prodloužení rozběhlo ke kotli pod severní tribunou. Podle gólmana Ondřeje Koláře se červenobílým podobný výkon už možná nikdy nepodaří zopakovat.
15.03. | Aktuality | 74 komentářů

Hořký konec Sevilly i taktický výkon Slavie, píší španělská média

Za hořký a krutý označila španělská média konec fotbalistů Sevilly v osmifinále Evropské ligy kvůli tomu, že ho ve čtvrtek na hřišti Slavie zpečetil gólem na 4:3 až v úplném závěru prodloužení záložník Pražanů Ibrahim Traoré. Podle španělských novinářů Slavia předčila svého soupeře spíš po fyzické než technické stránce a uspěla i díky tomu, že její hráči dokonale plnili taktické pokyny trenéra Jindřicha Trpišovského. Sevilla naopak podle deníků tápala a působila jako tým bez duše.
15.03. | Aktuality | 79 komentářů

Můžeme dojít až do finále, proč ne? prohlásil Traoré

Postup mezi nejlepších osm celků v Evropské lize vystřelil pražské Slavii Ibrahim Traoré. Třicetiletý záložník z Pobřeží Slonoviny v poslední minutě prodloužení dokonal obrat a rozhodl o vyřazení pětinásobného vítěze soutěže Sevilly. Podle Traorého může lídr české soutěže dojít až do finále.
15.03. | Aktuality | 260 komentářů

Je to obrovské zklamání, řekl po vyřazení se Slavií Vaclík

Český brankář Tomáš Vaclík se stihl po zranění z prvního utkání osmifinále Evropské ligy se Slavií dát dohromady a nastoupil do odvety v Praze, ale po ní se sevillskými spoluhráči prožíval zklamání. Pětinásobný vítěz soutěže sahal za stavu 3:2 v prodloužení po postupu, ale nakonec roli favorita nesplnil a prohrál 3:4. Po brance Ibrahima Traorého ze 119. minuty se Seville sen o navázání na triumfy z let 2006-07 a 2014-16 rozplynul.
15.03. | Aktuality | 72 komentářů

I trávníkáři brečeli, řekl po senzačním obratu Slavie Trpišovský

Trenér Jindřich Trpišovský do poslední chvíle nepřestával věřit, že hráči Slavie v prodloužení osmifinálové odvety Evropské ligy se Sevillou vstřelí vítězný gól. Po senzačním obratu brankou v předposlední 119. minutě a výhře 4:3 řídil děkovačku s fanoušky a měl radost hlavně z toho, že jeho svěřenci potěšili spoustu lidi včetně trávníkářů, kteří plakali. Sám však už myslel hlavně na to, aby Pražanům páteční los přisoudil vysněného soupeře z Anglie.
15.03. | Aktuality | 30 komentářů
18.03. Derby juniorek vyhrála Slavia
Pražská Slavia vyhrála Juniorské lize derby na hřišti Sparty 2:1. Letenští vedli po brance Lukáše Váchy, ještě do poločasu ale skóre dvěma brankami otočili Chorvat Marko Alvir a Ázerbájdžánec Farid Nabiyev.
15.03. Slavia ve čtvrtfinále EL narazí na Chelsea
Soupeřem Slavie Praha ve čtvrtfinále Evropské ligy bude Chelsea.
15.03. Slavia vydělala už 216 milionů korun
Fotbalisté pražské Slavie senzačním postupem přes Sevillu do čtvrtfinále Evropské ligy opět vylepšili národní klubový koeficient UEFA a české týmy zároveň ve čtvrtek získaly definitivní jistotu třináctého místa. Červenobílí si po vyřazení španělského favorita zajistili dalších 1,5 milionu eur (38,5 milionu korun) a za celou sezonu v pohárech vydělali v přepočtu už asi 216 milionů korun. Nejvíce Pražané inkasovali za postup do základní skupiny Evropské ligy, za který si vysloužili 2,92 milionu eur (75 milionů korun). Dalších 570 tisíc eur (14,6 milionu korun) vydělali za každou ze tří výher ve skupině a 190 tisíc eur (4,9 milionu korun) dostali za jednu remízu. Druhé místo ve skupině jim vyneslo půl milionu eur (12,8 milionu korun) stejně jako účast v úvodním kole vyřazovací fáze. V něm Slavia vyřadila belgický Genk, za což jí připadlo 1,1 milionu eur (28,2 milionu korun). Dalších 1,5 milionu eur pak lídr české ligy vydělal za čtvrteční postup do čtvrtfinále, kam Pražany poslala výhra nad Sevillou 4:3 po prodloužení po skvělém obratu a gólu v předposlední minutě. (ČTK)
14.03. Slavia postupuje do čtvrtfinále EL
Výsledek dnešní odvety osmifinále Evropské ligy: Slavia - Sevilla 4:3 po prodloužení (15. Ngadeu, 47. z penalty Souček, 102. Van Buren, 119. Traoré - 44. z penalty Ben Yedder, 54. El Haddadi, 98. Vázquez), první zápas 2:2, postupuje Slavia.
14.03. Na Slavii se bude prodlužovat
Výsledek dnešní odvety osmifinále Evropské ligy: Slavia - Sevilla 2:2 po základní hrací době (15. Ngadeu, 47. z penalty Souček - 44. z penalty Ben Yedder, 54. El Haddadi), první zápas 2:2.
14.03. Slavia hraje po půli nerozhodně
Poločasový výsledek dnešního utkání Evropské ligy: Slavia - Sevilla 1:1 (15. Ngadeu - 44. z penalty Ben Yedder).
14.03. Sestavy: Slavia - Sevilla
Základní sestavy pro dnešní odvetu osmifinále EL - Slavia: Kolář - Kúdela, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Král - Masopust, Traoré, Stoch - Škoda. Sevilla: Vaclík - Carriço, Kjaer, Gómez - Navas, Sarabia, Mesa, Banega, Promes - Ben Yedder, El Haddadi.
12.03. V Praze budou ve čtvrtek pískat Bělorusové
Aleksej Kulbakov z Běloruska byl jmenován hlavním rozhodčím čtvrteční odvety osmifinále Evropské ligy mezi Slavií a Sevillou, na pomezí mu budou asistovat jeho krajané Dmitrij Žuk a Oleg Masljanko. (uefa.com)
11.03. Slavii bude chybět záložník Souček
Fotbalistům Slavie bude v příštím ligovém kole chybět Tomáš Souček, který dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Ze stejného důvodu čeká jednozápasový trest i teplického Tomáše Kučeru, zlínského Petra Jiráčka, Nikolu Raspopoviče z Dukly a příbramského Emmanuela Antwiho, který byl navíc vyloučen. Rozhodčí ve 24. kole vyloučili čtyři hráče a počet červených karet v sezoně stoupl na 38. Sudí udělili také 37 žlutých karet, za celý ročník to je 830 napomenutí. (ČTK)
07.03. Teď to může být 50 na 50, řekl Trpišovský
Slavia na hřišti Sevilly nepropadla a po remíze 2:2 si to doma s favoritem rozdá o postup. "Samozřejmě výsledek je pro nás fantastický, dokázali jsme tu dát dva góly. Nechci říct, že jsme měli pořádnou porci štěstí, ale musíme si přiznat, že soupeř v druhé půli neproměnil některé vyložené šance. My jsme naopak byli produktivní. Na druhou stranu hráči si ten výsledek zasloužili za to úsilí, které do toho dali. Sevilla je takový gigant, že se se do šancí dostane a vy potřebujete top výkon. Ten jednoznačně předvedl Ondra Kolář. Po tom výsledku, který jsme uhráli, si troufnu říct, že to teď může být 50 na 50," řekl k utkání slávistický kouč Jindřich Trpišovský. (ČTK)