Slavia přejmenuje arénu v Edenu na Sinobo Stadium

Pražská Slavia se připravuje na přejmenování svého stadionu v pražských Vršovicích z Eden Areny na Sinobo Stadium. Stadion tak ponese název po čínské firmě, která má v brzké době vstoupit do vlastnické struktury klubu.
DNES | Aktuality | 140 komentářů

Stoch je rád, že góly pomáhá Slavii a těší se na reprezentaci

Slovenský záložník Miroslav Stoch měl po zápase 15. prvoligového kola se Zlínem radost, že jeho dva góly Pražanům pomohly k vítězství 3:1 a udržení prvního místa v tabulce. Devětadvacetiletý křídelník se už hodně těší na návrat do reprezentace a speciální derby ČR - Slovensko, které se hraje v "jeho" Edenu.
11.11. | Aktuality | 64 komentářů

Slavia Praha - Fastav Zlín 3:1

Slavia využila zaváhání Plzně a po skalpu Zlína se bodově osamostatnila v čele ligy. Hosté sice zpočátku kousali a dokonce se dostali do vedení. Domácí však skóre ještě do přestávky otočili a pojistkou z penalty po změně stran ztvrdili konečnou podobu výsledku.
11.11. | Komentáře a souhrny | 13 komentářů

Preview: Slavia Praha - Fastav Zlín

Po Evropské lize má Slavia před sebou dalšího těžkého soupeře, totiž Fastav Zlín. Moravanům se letos v lize daří a na hřišti jednoho z největších favoritů na titul by rádi překvapili. Před čtrnácti dny si Fastav vyšlápl na Spartu a minulý týden porazil i Karvinou.
11.11. | Previews | 13 komentářů

Nuly jsou zásluha kluků, jsou jak zeď, chválí obranu Slavie Kolář

Ačkoliv slávisté dali ve čtyřech zápasech Evropské ligy jen dva góly, mají na kontě sedm bodů. A to především zásluhou skvělé obrany, která inkasovala jediný gól. To se z 48 účastníků povedlo už jen Chelsea. Podle slávistického brankáře Ondřeje Koláře jsou jeho tři vychytané nuly zásluhou zejména pevné defenzivy, která dosud dovolila soupeřům jen tři střely mezi tyče.
09.11. | Aktuality | 7 komentářů

Sýkora má na hlavě otisk podrážky, podle sudího měl hlavu nízko

Záložník Jan Sýkora v Evropské lize proti Kodani poprvé od zářijového zranění nastoupil v základní sestavě Slavie a při bezbrankové remíze duel znovu málem nedohrál. Soupeřův hráč ho v 37. minutě trefil ve vápně podrážkou kopačky do hlavy a způsobil mu několik velkých šrámů. Finský rozhodčí Mattias Gestranius však zákrok jako faul neposoudil a penaltu nenařídil.
09.11. | Aktuality | 10 komentářů

Podle Trpišovského Slavia na výhru předvedla málo v ofenzivě

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský připustil, že bezbranková remíza s Kodaní ve čtvrtém kole skupiny Evropské ligy je asi zasloužená. Na výhru by podle něj potřebovali Pražané předvést lepší výkon v ofenzivě. Věří, že pokud jeho svěřenci ve zbylých dvou zápasech zahrají stejně jako v dosavadním průběhu skupiny, minimálně udrží postupovou druhou příčku v tabulce.
09.11. | Aktuality | 19 komentářů

Slavia remizovala s Kodaní a v EL drží postupové místo

Slavisté remizovali ve čtvrtém zápase skupiny Evropské ligy doma s Kodaní bez branek. Pražané sice nenavázali na výhru 1:0 z prvního vzájemného duelu před dvěma týdny, ale před lídrem dánské ligy udrželi dvoubodový náskok na postupovém druhém místě tabulky.
08.11. | Komentáře a souhrny | 277 komentářů

Výkon z derby by na Kodaň nestačil, je si vědom slávista Zmrhal

Záložník Jaromír Zmrhal si uvědomuje, že pokud chtějí fotbalisté Slavie ve čtvrtečním utkání Evropské ligy doma s Kodaní zvítězit, musejí podat lepší výkon než v nedělním derby na Spartě (2:2). Je mu jasné, že případným vítězstvím by se Pražané hodně přiblížili k vytouženému postupu.
07.11. | Aktuality | 3 komentáře

Slavia bude mít proti Kodani podle trenéra nejužší kádr v sezoně

Slávistickému trenérovi Jindřichu Trpišovskému komplikuje situaci před čtvrtečním čtvrtým zápasem skupiny Evropské ligy proti Kodani rozsáhlá marodka. K dispozici bude mít nejužší kádr v sezoně, přesto věří, že postaví silný tým, který bude schopen dosáhnout na možná klíčovou výhru. Je mu však jasné, že červenobílí musejí podat lepší výkon než v nedělním derby na Spartě.
07.11. | Aktuality | 39 komentářů
09.11. Slávistky čeká ve čtvrtfinále LM Bayern
Fotbalistky Slavie ve čtvrtfinále Ligy mistryň vyzvou Bayern Mnichov. Pražanky začnou 20., nebo 21. března doma, odveta v Mnichově je na programu 27., či 28. března. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. Slávistky v osmifinále nečekaně vyřadily favorizovaný Rosengard, který ve Švédsku porazily 3:2 a doma s ním remizovaly 0:0. Pražský tým se mezi nejlepší osmičku soutěže dostal podruhé za sebou a potřetí v historii. Loni ve čtvrtfinále svěřenkyně Pavla Medynského vypadly s jiným německým celkem Wolfsburgem. (ČTK)
08.11. Trpišovský: Do ofenzivy něco chybělo
Slavia na domácí půdě od Kodaně opět neinkasovala, tentokrát se však neprosadila a zapisuje bod za remízu 0:0. "V tom dvojzápase jsme to odehráli skvěle dozadu, soupeře jsme nepustili za ty dva zápasy do jediné střely na branku. Na druhou stranu do ofenzivy něco chybělo. Když už jsme dokázali ubránit dobré ofenzivní hráče soupeře, pak z těch situací, které máme, musíme mít větší kvalitu. Hlavně v situacích jeden na jednoho. Jak zápas ve druhé půli postupoval, začínali jsme mít větší tlak. Sice ne šance, ale soupeře jsme zatlačili. Chybělo nám ale lepší řešení situací před šestnáctkou, soupeř hrál hodně do těla," zhodnotil utkání kouč Jindřich Trpišovský. (ČTK)
08.11. Slavia hraje po poločase bez branek
Poločasový výsledek dnešního zápasu Evropské ligy: Slavia - Kodaň 0:0.
08.11. Olayinka znovu na hrotu Slavie
Základní sestava Slavie pro utkání Evropské ligy s Kodaní: Kolář - Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Traoré - Stoch, Sýkora, Zmrhal - Olayinka.
04.11. Sparta v derby naběhala více než Slavia
Sparťané při remíze 2:2 v derby se Slavií naběhali o kilometr více než soupeř. Domácí hráči naběhali 114,613 kilometru, tým z Edenu 113,523 km. Nejaktivnějším běžcem byl sparťanský záložník Srdjan Plavšić, který podle systému Tracab využívaném při přenosech O2TV Sport naběhal 12.084 metrů. Přes jedenáct kilometrů se dostali i Guélor Kanga (11,680) a Nicolae Stanciu (11,570). Na straně Slavie měl naběháno nejvíce Vladimír Coufal (11,840), i když dohrával se zraněním a už nebyl tak pohyblivý. Záložník Tomáš Souček zvládl 11,504 km. Sparta přeběhala soupeře zejména na kraji zálohy a také na stoperu, kde sparťanští střední obránci Uroš Radakovič a Lukáš Štetina mají shodně přes deset kilometrů (10,382 a 10,561), zatímco stoper Slavie Michael Ngadeu 9189 metrů. (ČTK)
04.11. Remíza je zasloužená, řekl Trpišovský
Slavia se na Spartě ujala vedení, posléze musela ještě do poločasu dotahovat, nakonec zapisuje bob za remízu 2:2. "Celkově když sečtu průběh zápasu a šance na obou stranách, myslím, že remíza je asi zasloužená. Byli jsme ve fázi, kdy jsme vedli, v tu chvíli jsme hráli výborně. Mohli jsme přidat druhý gól, dělily nás od něj milimetry. Místo toho jsme za minutu vrátili Spartu do zápasu. Po laciné ztrátě jsme dostali branku po krásném centru od Čiviče a v posledních sekundách první půle dala Sparta na 2:1. Pak jsme se gólem vrátili do zápasu. Vzhledem k výkonu, který jsme předvedli, bod je asi maximum, co jsme mohli brát. Za mě zklamání z úrovně utkání, zaplaťpánbůh, že padly čtyři góly. Ale jinak zápas za nic nestál, technická úroveň zápasu byla špatná. My jsme toho do útočné fáze moc nepředvedli. Celkově bylo strašně ztrát, velký boj, spousta soubojů. Sparta prvních 60 minut byla živější, líp se vyrovnala se složitým terénem. Furt je to bod zvenku, Sparta tu za rok a půl jen jednou prohrála. Ale jsou to dva ztracené body, musíme hrát v každém zápase na vítězství. Takže nemůžeme být spokojeni," prohlásil po utkání slávistický kouč Jindřich Trpišovský. (ČTK)
04.11. Sparta před půlí otočila stav se Slavií
Poločasový výsledek dnešního utkání české ligy: Sparta - Slavia 2:1 (42. Tetteh, 45+2. z penalty Kanga - 36. Kúdela).
04.11. Sestavy: Sparta - Slavia
Základní sestavy pro dnešní pražské derby - Sparta: Nita - Chipciu, Štetina, Radakovič, Čivič - Stanciu, Kanga, Frýdek, Plavšič - Tetteh, Pulkrab. Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Souček, Hušbauer - Stoch, Traoré, Zmrhal - Olayinka. (ČTK)
01.11. Fanoušci Slavie nesmějí do Bordeaux
Fanoušci Slavie nesmí za výtržnosti v Kodani na příští venkovní zápas Evropské ligy v Bordeaux, který se bude hrát ve čtvrtek 29. listopadu. Vršovický klub navíc zaplatí 20.000 eur (zhruba 520.000 korun). Slavia dnes o trestu od disciplinární komise UEFA informovala na svém webu. "O podmínkách vracení již zakoupených vstupenek budeme informovat co nejdříve," uvedl klub. (ČTK)