Brest už není jako dřív, nepostup Plzně by byl senzací, tvrdí trenér Lička

Plzeň bude v souboji s Dynamem Brest v 2. předkole Evropské konferenční ligy jednoznačný favorit a její vyřazení by se rovnalo senzaci. To si myslí bývalý trenér běloruského týmu Marcel Lička. Podle něj už Brest zdaleka není tím celkem, s nímž v roce 2019 získal premiérový mistrovský titul.  
16.06. | Aktuality | 6 komentářů
 

Je to velmi těžký soupeř, kterého jsem nechtěl, řekl kapitán Kadlec o Plovdivu

Kapitán Slovácka Michal Kadlec považuje Lokomotiv Plovdiv, s kterým se tým z Uherského Hradiště utká ve druhém předkole nové Evropské konferenční ligy, za velmi těžkého protivníka. A nebyl to jeho zrovna vysněný soupeř.  
16.06. | Aktuality | 9 komentářů
 

Los Konferenční ligy: Plzeň čeká Brest, Slovácko narazí na Plovdiv

Fotbalisté Plzně se v 2. předkole Evropské konferenční ligy utkají s běloruským Dinamem Brest. Slovácko v kvalifikaci nové soutěže narazí na bulharský Lokomotiv Plovdiv. První zápasy jsou na programu 22. července, o týden později se hrají odvety. Viktoria začne doma, tým z Uherského Hradiště venku. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu.  
16.06. | Aktuality | 61 komentářů
 

UEFA vyloučila Ventspils na sedm let z pohárů, sudí Lapočkin nesmí 10 let pískat

Lotyšský klub FK Ventspils se nesmí sedm let účastnit evropských pohárových soutěží v důsledku kauzy s pokusem o ovlivnění zápasu. UEFA zároveň potrestala desetiletým zákazem činnosti ruského rozhodčího Sergeje Lapočkina, který už byl od března dočasně suspendován. O výsledku disciplinárního řízení informovala UEFA bez bližších podrobností.  
09.06. | Aktuality | 28 komentářů
 

Slavia má v pohárech jistotu skupiny, Sparta a Jablonec musejí vyřadit jeden tým

Slávisté coby čeští šampioni vstoupí do kvalifikace Ligy mistrů ve 3. předkole a už nyní mají jako jediný český celek jistotu, že si v příští sezoně zahrají v pohárech skupinu, a to minimálně v nově vzniklé Evropské konferenční lize. Druhý tým tabulky Sparta a třetí Jablonec potřebují k účasti ve skupině přejít aspoň přes jednoho soupeře, čtvrté Slovácko a pátý celek pak musejí překonat tři protivníky.  
24.05. | Aktuality | 81 komentářů
 

UEFA znovu varovala kluby před založením uzavřené superligy

Evropská fotbalová unie (UEFA) znovu varovala kluby před vytvořením uzavřené superligy. Pohrozila jim soudy, vyloučením z evropských pohárů nebo zákazem startu jejich hráčů v reprezentačních soutěžích.  
18.04. | Aktuality | 710 komentářů
 

Český fotbal bude mít v přespříští sezoně jen čtyři zástupce v pohárech

Český fotbal bude mít v přespříští sezoně 2022/23 v evropských pohárech jen čtyři místo dosavadních pěti zástupců a pouze jedno mužstvo v kvalifikaci Ligy mistrů. Po vyřazení pražské Slavie ve čtvrtfinále Evropské ligy od Arsenalu už je jisté, že tuzemské týmy nedosáhnou na elitní patnáctku žebříčku národních koeficientů UEFA.  
16.04. | Aktuality | 274 komentářů
 

Česká televize bude dál vysílat Evropskou ligu i novou soutěž UEFA

Česká televize bude dál vysílat přímé přenosy z Evropské ligy a také z nové soutěže Evropské konferenční ligy UEFA. Vysílací práva získala do roku 2024. ČT o tom informovala na svém webu s tím, že má nadále přednostní právo volby utkání. Evropskou ligu vysílá také Nova na svých sportovních kanálech.  
15.04. | Aktuality | 59 komentářů
20.04. Agnelliho ve výboru UEFA vystřídá Rummenigge
Novým zástupcem asociace evropských fotbalových klubů (ECA) ve výkonném výboru UEFA se stane Karl-Heinz Rummenigge. Předseda představenstva Bayernu Mnichov a čestný předseda ECA nahradí Andreu Agnelliho. Vedení ECA navrhlo Rummeniggeho do funkce poté, co šéf Juventusu odstoupil z čela asociace. Agnelli tak učinil kvůli tomu, že italský celek spolu s dalšími jedenácti kluby založil nezávislou a uzavřenou superligu. Soutěž má konkurovat Lize mistrů a dvanáctka zakládajících klubů za to sklidila ostrou kritiku. UEFA jim dokonce pohrozila vyloučením z národních soutěží a hráčům zákazem reprezentace. Agnelli řídil ECA od září 2017, kdy v čele vystřídal Rummeniggeho. Pětašedesátiletý bývalý německý reprezentant před tím vedl asociaci, mezi jejíž členy patří i Slavia, Sparta, Liberec, Plzeň, Teplice, Mladá Boleslav, od roku 2008. (ČTK)
Další expres zprávy
Poslední zápasy
nenalezeny žádné zápasy
Následující zápasy
nenalezeny žádné zápasy
Anketa
Dostanou se Jablonec do základní skupiny?
Hlasovat