Češti fotbalisté jsou letos v Evropské lize hodně vidět a dokazuje to fakt, že se už třetí z nich stal hráčem týdne. Na podzim triumfovali Mojmír Chytil a Ladislav Krejčí, nyní v hlasování uspěl Patrik Schick.

Los proti sobě svedl Leverkusen s West Hamem, čtvrtfinále EL nabídne i italské derby

Ve čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy dojde k souboji pětice českých reprezentantů. Dnešní los v Nyonu svedl dohromady Leverkusen, za který hrají Patrik Schick, Adam Hložek a Matěj Kovář, a West Ham s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (8)

Osmifinálové zápasy určily osm nejlepších týmů v každém ze tří evropských pohárů, a dokonce i v takto pokročilé fázi má Česko stále naději na desátou příčku. V realitu ji může proměnit Plzeň, pokud ve čtvrtfinálových bojích uhraje aspoň jednu remízu.

Klopp po debaklu Sparty: Všichni můžou jít domů s normální tepovou frekvencí

Manažera Jürgena Kloppa potěšilo, že si fotbalisté Liverpoolu v osmifinálové odvetě Evropské ligy se Spartou ušetřili jasnou výhrou 6:1 nervy, díky čemuž mohli diváci odejít z Anfieldu s normální tepovou frekvencí.

Priske ocenil podporu fanoušků Sparty v Liverpoolu, nic podobného dříve nezažil

Trenér Brian Priske ocenil podporu fanoušků Sparty v osmifinálové odvetě Evropské ligy v Liverpoolu. Navzdory tomu, že Pražané už po 14 minutách hry prohrávali 0:4, fandili jejich příznivci nepřetržitě celý zápas, který nakonec skončil 1:6.

Schick nepochybuje o síle Bayeru. Je jedno, jakého soupeře dostaneme, říká

Po obrovské senzaci včera sahal Karabach, když měl na lopatě Leverkusen. Německému klubu hrozila první soutěžní porážka sezony, v nastavení ovšem znovu ukázal obrovskou vůli, do hlavní role se přitom obsadil Patrik Schick.

Krejčí po prohře v Liverpoolu: Nebyl to náš, ale hlavně můj den, beru to na sebe

Kapitán Ladislav Krejčí vzal debakl Sparty 1:6 v Liverpoolu v odvetném osmifinále Evropské ligy na sebe. V rozhovoru s novináři prohlásil, že to nebyl jeho den.

Liverpool je pro Evropskou ligu příliš dobrý, míní britská média

Liverpool dal drtivým vyřazením Sparty v osmifinále Evropské ligy podle britských médií jasně najevo, že je pro tuto soutěž příliš dobrý. Po hladké domácí výhře nad českým mistrem 6:1 ale varují, že už v dalším kole je čeká o hodně těžší soupeř.

Zlatan nám vyjádřil respekt za to, co jsme předvedli, potěšilo Trpišovského

Své působení na pohárové scéně pro tuto sezonu ukončili. Za své výkony v osmifinále Evropské ligy si však fotbalisté pražské Slavie vysloužili uznání i vzhledem k tomu, že v obou zápasech proti AC Milán museli hrát dlouhý čas o deseti.

Poučili jsme se z prvního zápasu, těšilo Pioliho po postupu přes Slavii

Trenér AC Milán Stefano Pioli po výhře 3:1 v odvetě osmifinále Evropské ligy na hřišti Slavie ocenil, že se jeho svěřenci poučili z úvodního utkání na domácí půdě. "Rossoneri" před týdnem při vítězství 4:2 na San Siru stejně jako dnes hráli většinu zápasu v přesilovce, podle osmapadesátiletého kouče ale předvedli v Edenu vyzrálejší výkon.

Evropská liga - souhrn odvetných zápasů osmifinále

Karabach měl na dosah senzaci, v Leverkusenu ovšem znovu selhal v nastavení a jeho katem se stal Patrik Schick. Suverénní byl West Ham, po velkém obratu sahal Villarreal.

Pachuť je velká, Holeš neměl být vyloučen, řekl Provod po vyřazení s AC Milán

Záložník Lukáš Provod odehrál podstatnou část utkání se slavným AC Milán s kapitánskou páskou na rukávu. Radost z toho však neměl, převzal ji po Tomáši Holešovi, který byl již po dvaceti minutách vyloučen.

Liverpool rozjel na Anfieldu gólový kolotoč a dal razítko na sparťanský týden hrůzy

Fotbalisté pražské Sparty si v odvetném utkání osmifinále Evropské ligy proti Liverpoolu reputaci nevylepšili a po domácí pětigólové nadílce schytali výprask 1:6.

Karetní memento vzalo slávistům vítr z plachet. Milánská letka zničila obranu do poločasu

AC s přehledem zvládlo osmifinálovou odvetu Evropské ligy, když na půdě Slavie zvítězilo 3:1. Pražané, kteří museli dohánět dvougólové manko z Milána, se už od úvodních minut snažili dostat do tlaku.