Další články

Biereth proměnil povedené hostování v přestup. Sturm Graz ho vykoupil z Arsenalu

Jednadvacetiletý dánský útočník Mika Biereth se z Arsenalu natrvalo stěhuje do Sturmu Graz, kde v minulé sezoně hostoval. Rakouský celek za mládežnického dánského reprezentanta zaplatil 4,75 milionu eur, částka se může ještě navýšit o bonusy. Smlouvu mladík podepsal do roku 2028.

Arsenal aktivoval opci a natrvalo získal brankáře Rayu z Brentfordu

David Raya bude i nadále chytat za Arsenal, kam před rokem zamířil na hostování s opcí z Brentfordu. Gunners za trvalý přestup zaplatí necelých 32 milionů eur, čímž z 28letého španělského reprezentanta udělali jednoho z historicky deseti nejdražších brankářů.

Bývalý útočník Kevin Campbell zemřel ve věku 54 let po krátké nemoci

Bývalý útočník Arsenalu a Evertonu Kevin Campbell zemřel ve věku 54 let, v sobotu to oznámily kluby, v nichž dříve působil. Campbell byl hospitalizován od předminulé neděle, podle zpráv britských médií mu selhaly ledviny.

Nejvyšší bodový zisk za 20 let stačil Arsenalu pouze k obhajobě titulu vicemistra

Arsenal sice porazil v závěrečném 38. kole Premier League Everton 2:1, ani 16. výhra z posledních 18 ligových zápasů ale k zisku titulu nevedla. Rozhodující trefu měl až v 89. minutě na svědomí Kai Havertz, v tom čase však Manchester City vedl nad West Hamem o dvě branky, a tak i radost na Emirates Stadium byla značně tlumená. Kanonýři posbírali v letošním ročníku 89 bodů, přičemž více jich získali jen v sezoně 2003/2004, od kdy čekají na mistrovské vavříny.

O naději na titul. Arsenal bude na dálku fandit Hammers

V neděli bude na Emirates Stadium připravena lesklá trofej pro vítěze Premier League a vítězství Arsenalu nad Evertonem by mohlo Gunners posunout do čela nejvyšší soutěže. Svěřenci Mikela Artety však spoléhají na to, že Manchester City ztratí body proti West Hamu United, takže někteří fanoušci už rezignovali na další druhé místo.

Arteta musí s celým Arsenalem doufat v Moyesovu pomoc, volat mu ale nebude

Manažer Mikel Arteta si snaží před nedělním finišem anglické fotbalové ligy stále uchovat optimismus, přestože jeho Arsenal nemá režii bitvy o titul ve svých rukou. "Kanonýři" budou v závěrečném kole hostit Everton.

V úterý budu největším fanouškem Tottenhamu, slibuje Havertz

Do konce Premier League zbývá posledních pár dní. Arsenal, který se v neděli po vítězství 1:0 na Old Trafford vrátil do čela tabulky a čeká ho už jen domácí střet s Evertonem, ale nemá titul ve svých rukou.

Improvizovaná sestava Rudých ďáblů nezabránila Arsenalu v návratu do čela tabulky

Arsenal zvítězil ve 37. kole Premier League na stadionu Manchesteru United 1:0. Jediným úspěšným střelcem duelu se stal Leandro Trossard, jemuž připravil gól jako na zlatém podnose Kai Havertz. Kanonýři tak nad Rudými ďábly uspěli potřetí v řadě a vrátili se do čela tabulky, odkud budou očekávat další utkání Manchesteru City. Svěřenci Erika ten Haga, kteří se museli po několikáté v ročníku vypořádat s řadou vynucených změn v základní sestavě, naopak nevyhráli již třikrát za sebou.

Nedělní šlágr kola: Arsenal potřebuje na Old Trafford nutně zvítězit

V neděli je na programu jen jediné utkání anglické nejvyšší soutěže, a to šlágr kola mezi Manchesterem United a londýnským Arsenalem. Red devils se v posledních týdnech trápí a pomalu se jim vzdaluje účast v evropských pohárech, naopak Gunners bojují ještě dvě kola před koncem o ligový titul s Manchesterem City.

Nebylo moc o čem jednat, komentoval Jorginho prodloužení smlouvy

Italský záložník Jorginho od roku 2018 působí v Londýně a v britské metropoli bude pobývat ještě minimálně dvanáct měsíců. 32letý fotbalista obléká dres Arsenalu, s vedením Kanonýrů včera uzavřel nový jednoletý kontrakt.

Třešňový dezert po sobotním obědě si Arsenal vychutnal i díky sporné penaltě

Arsenal porazil ve 36. kole Premier League Bournemouth 3:0, a Třešně tak nebodovaly na Emirates Stadium ani na sedmý pokus. Hosté přežili drtivý úvodní tlak favorita i díky několika dobrým zákrokům Marka Traverse, právě ten však těsně před přestávkou lehce zasáhl nohu Kaie Havertze a kopala se penalta. Z ní vsítil rozhodující branku Bukayo Saka, čímž zároveň pomohl svému mužstvu k navýšení náskoku v čele tabulky na čtyři body.

Boj o titul míří do finále: Arsenal hostí Bournemouth

Arsenal, který chce dočasně získat náskok čtyři body v čele tabulky Premier League, odehraje 36. kolo na domácím stadionu s Bournemouthem, kterému v tabulce patří desáté místo. Domácí nutně potřebují vyhrát, jinak podají Citizens titulovou ruku.

Musíme zůstat nohama na zemi, nabádá Arteta po výhře v derby s Tottenhamem

Manažer Mikel Arteta v neděli prohlásil, že Arsenal se nesmí nechat unést šancemi na titul v Premier League poté, co v severolondýnském derby porazil Tottenham Hotspur 3:2.

Arsenal v derby zabrnkal fanouškům na nervy, poločas snů proměnil v drama kiks Rayi

Arsenal ovládl klíčové severolondýnské derby 35. kola Premier League, když na hřišti Tottenhamu zvítězil 3:2. Domácí prožili hororový první poločas, v němž od svého rivala inkasovali všechny tři góly. Jedním z hlavních hrdinů Gunners byl Kai Havertz, jenž na jeden gól asistoval a další sám po rohovém kopu vstřelil. Jeho přihrávku zužitkoval Bukayo Saka, který po rychlém protiútoku zaznamenal 15. ligovou trefu v sezoně. Spurs se sice po poločase i díky obrovské chybě Davida Rayi dostali do hry, spanilou jízdu však k bodu nedotáhli. Kanonýři tak vytvořili tlak na City, které sice má v boji o titul o dva odehrané duely méně, na svého soka ale ztrácí čtyři body.