Ve druhém poločase jsme přestali hrát, řekl plzeňský Kalvach

Ani výstavní gól Lukáše Kalvacha neodvrátil třetí ligové klopýtnutí Plzně za sebou. Západočeši v šestém kole nejvyšší soutěže remizovali v Teplicích 1:1 a podle čtyřiadvacetiletého záložníka mohla za dělbu bodů nepovedená druhá pětačtyřicetiminutovka Viktorie.
VČERA | Aktuality | 38 komentářů

Plzeň opět ztratila, nevyzrála ani na Teplice

Trápení plzeňských fotbalistů pokračuje. Po vypadnutí z předkol Ligy mistrů i Evropské ligy a dvou ligových ztrátách v řadě se v Teplicích chtěli konečně vrátit na vítěznou vlnu. Díky Kalvachově brance to dlouho vypadalo, že se jim to podaří, avšak v závěru vyrovnal Hora.
VČERA | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Plzeň by konečně ráda slavila, příležitost má v Teplicích

Po čtyřech zápasech bez vítězství se plzeňským fotbalistům konečně poštěstilo a porazili doma v Evropské lize Antverpy, vzhledem k výsledku dvojzápasu ale důvod k oslavám nebyl. V dobré pozici nejsou zatím ani domácí Teplice, které sice mají zápas k dobru, ale umístění na barážových příčkách není to, co čekali.
17.08. | Previews | 7 komentářů

EF Podcast #22: Černý čtvrtek pro český fotbal

Početný český #TýmKoeficient (spolu s neexistujícím "týmem nadstavba") včera utrpěl pořádný direkt. V evropských pohárech již účinkuje pouze jeden tým, který se dosud v této sezoně evropských pohárů ani ještě nestihl představit - pražská Slavia. Právě na její blížící se duel s Kluží si v novém EF podcastu též posvítíme, nejprve však zrekapitulovat to nepříjemné...
16.08. | Názory a komentáře | 139 komentářů

Pivarník doufá, že české pohárové fiasko bude jen výjimkou

Trenér Roman Pivarník doufá, že vyřazení Plzně, Sparty, Mladé Boleslavi i Jablonce v kvalifikaci Evropské ligy bude jen výjimkou, protože v minulých letech české celky do základních skupin pohárů pravidelně postupovaly. Podle bývalého kouče Plzně či Bohemians 1905 není hlavní příčinou kolapsu v EL krátká letní přestávka po premiérové nadstavbě v domácí soutěži.
16.08. | Aktuality | 32 komentářů

Český klubový fotbal bude mít jediný tým ve skupině po 5 letech

Český klubový fotbal zažil ve čtvrtek nejčernější večer za posledních pět let. Premiérově od roku 2014 vypadly v jeden den z evropských pohárů tři týmy a poprvé od stejné sezony bude mít domácí liga jen jednoho zástupce v základní skupině. Ve hře zůstala už jen mistrovská Slavia. Po vyřazení Plzně, Sparty a Mladé Boleslavi se českému fotbalu zhorší národní koeficient, stále má ale slušnou naději, že udrží umístění v první patnáctce žebříčku a tím i stávajících pět celků v pohárech pro přespříští sezonu 2021/22.
16.08. | Aktuality | 78 komentářů

Fotbal je někdy nespravedlivý, řekl Krmenčík po vyřazení Plzně

Útočník Michael Krmenčík by své dvě branky v odvetě 3. předkola Evropské ligy proti Antverpám okamžitě vyměnil za to, kdyby hráči Plzně postoupili. Západočeši po inkasovaném gólu sedm minut před koncem prodloužení zvítězili doma jen 2:1 a po prohře 0:1 v úvodním duelu kvůli nižšímu počtu branek venku musí skousnout vyřazení.
16.08. | Aktuality | 27 komentářů

Policie v Plzni ve čtvrtek řešila kvůli fotbalu sedm výtržností

Celkem sedm případů výtržností před utkáním Evropské ligy a po něm řešili ve čtvrtek policisté v Plzni. V šesti případech šlo o Belgičany a v jednom o Plzeňana. Na odvetu třetího předkola s domácí Viktorií (2:1 po prodl.) přijelo do Plzně podle policie i zástupců města více než 1500 příznivců Royalu Antverpy. Jeden cizinec zůstává v policejní cele, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Ivana Jelínková.
16.08. | Aktuality | 28 komentářů

Hrošovský zažil smutnou rozlučku s Plzní před odchodem do Genku

Záložník Patrik Hrošovský ve čtvrtek odehrál poslední zápas za Plzeň před odchodem do Genku. Přestože Viktoria v odvetě 3. předkola Evropské ligy doma porazila jiný belgický tým Antverpy 2:1 po prodloužení, nedohnala úvodní manko 0:1 a ze soutěže vypadla. Slovenského fotbalistu smutný konec v pohárech mrzí, ale na úspěšné plzeňské angažmá bude rád vzpomínat a těší se na novou výzvu.
16.08. | Aktuality | 67 komentářů

Vrba: Odehráli jsme jeden z nejlepších zápasů, je to hrozná škoda

Trenér Plzně Pavel Vrba neskrýval po smolném vyřazení ve 3. předkole Evropské ligy s Antverpami obrovské zklamání. Západočeši podle něj v domácí odvetě předvedli jeden z nejlepších výkonů pod jeho vedením, který jim ale zhořkl inkasovaným gólem sedm minut před koncem prodloužení. Viktoria po domácí výhře 2:1 kvůli porážce 0:1 v úvodním duelu nepostoupila na nižší počet branek vstřelených venku a teprve podruhé za posledních devět let nebude hrát skupinu pohárů.
16.08. | Aktuality | 14 komentářů
15.08. S poháry se loučí také Plzeň
Výsledek odvety třetího předkola Evropské ligy: Plzeň - Antverpy 1:0, 2:1 po prodloužení (81. a 97. Krmenčík - 113. Mbokani), první zápas 0:1, postupují Antverpy.
15.08. V Plzni se na gól zatím čeká
Poločasový výsledek odvety třetího předkola Evropské ligy: Plzeň - Antverpy 0:0, první zápas 0:1.
15.08. Základní sestava Viktorie Plzeň
Základní sestava Plzně pro dnešní odvetu třetího předkola Evropské ligy proti Antverpám: Hruška - Havel, Hejda, Brabec, Limberský - Hrošovský, Kalvach - Kayamba, Hořava, Kopic - Krmenčík.
13.08. Policie se chystá na fanoušky Antverp
Policie v Plzni připravuje rozsáhlá bezpečnostní opatření před čtvrtečním odvetným utkáním 3. předkola fotbalové Evropské ligy mezi domácí Viktorií a Royalem Antverpy. Na pořádek a bezpečnost v dopravě budou dohlížet desítky policistů. Podle předběžných informací by mělo do města přijet kolem 1300 fanoušků belgického týmu, řekla ČTK policejní mluvčí Ivana Jelínková. Policisté budou sledovat pohyb fanoušků obou klubů a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu. Zaměří se hlavně na vlakové i autobusové nádraží a příjezdové trasy do Plzně. (ČTK)
11.08. Výsledek je zasloužený, přiznal Vrba
Plzeň doma nestačila na Slovácko a na vítězství čeká již čtyři soutěžní zápasy. "Hodnotí se mi to velice těžce, protože výsledek je naprosto zasloužený. Slovácko tady hrálo velice dobře, my jsme naopak v prvním poločase podle mého názoru předvedli jeden z nejhorších výkonů za dobu mého působení tady. Samozřejmě bylo to i soupeřem. Dobře nás napadal, chodil do brejkových situací a potrestal nás po situaci, ve které byl důraznější než my a zaslouženě vedl. V druhém poločase jsme trochu prostřídali, chtěli jsme to zjednodušit, ale k ničemu to nevedlo. Možná jsme opticky měli trochu víc ze hry než v první půli, ale soupeř si zase vyčkal na svou šanci, dal druhý gól a zápas rozhodl. Je pravda, že tam bylo více změn, než bývá obvyklé. Ale my víme, že nás čeká ve čtvrtek hodně důležité utkání, tak jsme ty změny udělali, abychom dali zátěž celému kádru. Na druhou stranu nám to ukázalo spoustu věcí. Chyběli nám ti zkušení hráči, kteří když se láme chleba, nám většinou pomůžou," řekl po utkání plzeňský kouč Pavel Vrba. (ČTK)
08.08. Plzeň si z Belgie veze těsnou prohru
Výsledek prvního zápasu třetího předkola Evropské ligy: Antverpy - Plzeň 1:0 (29. Rodrigues).
08.08. Plzeň zatím prohrává o jeden gól
Poločasový výsledek prvního zápasu třetího předkola Evropské ligy: Antverpy - Plzeň 1:0 (29. Rodrigues).
30.07. Ten rozdíl byl obrovský, přiznal Vrba
Plzeň nezvládla odvetu 2. předkola Ligy mistrů na hřišti Olympiakosu Pireus a po porážce 0:4 se s nejprestižnější evropskou klubovou soutěží loučí. "Soupeř byl lepší ve všech řadách i v jednotlivcích. Upřímně ten rozdíl byl obrovský, soupeř zaslouženě vyhrál 4:0. Postoupilo mužstvo, které bylo výrazně lepší a víc si to zasloužilo. Olympiakos dává góly ze standardních situací hodně. Má jak hráče, kteří je dokážou výborně kopnout, tak důrazné hráče ve vápně. Ale dostat tři ze čtyř gólů ze standardek je chybou mužstva a možná i chybou nás, že jsme na to hráče líp nepřipravili. Nedůraz v pokutovém území byl dnes hodně špatný," řekl po zápase plzeňský lodivod Pavel Vrba. (ČTK)
30.07. Plzeň si Ligu mistrů nezahraje
Výsledek dnešního odvetného zápasu 2. předkola Ligy mistrů: Olympiakos - Plzeň 4:0 (51. Guilherme, 70. Guerrero, 73. vlastní Řezník, 82. Semedo), první zápas 0:0, postupuje Olympiakos.
30.07. Plzeň hraje o poločase nerozhodně
Poločasový výsledek dnešního odvetného zápasu 2. předkola Ligy mistrů: Olympiakos - Plzeň 0:0.