V Mladé Boleslavi jsme měli vyhrát, litoval po prohře 1:2 Kopic

Plzenští hráči nevyužili ve 12. kole první ligy možnost dotáhnout se na vedoucí Slavii a Mladé Boleslavi podlehli 1:2, přestože od 29. minuty díky Janu Kopicovi vedli. Podle devětadvacetiletého záložníka měli Západočeši utkání vyhrát.
07.10. | Aktuality | 67 komentářů

Mladá Boleslav díky penaltě v závěru otočila duel s Plzní

Souboj o titul se ještě neproměnil v bitvu pouze dvou týmů. Mladá Boleslav totiž doma porazila Viktorii Plzeň a nedovolila svému soupeři výrazně odskočit. Středočeši se vrátili na třetí místo a na druhé Západočechy ztrácí čtyři body. Hosté šli v prvním poločase do vedení, Boleslav ale krátce po změně stran vyrovnala a díky sporné penaltě nakonec brala tři body.
06.10. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Plzeň míří na nedobytnou mladoboleslavskou půdu

Osmnáct ze svých devatenácti bodů získali mladoboleslavští fotbalisté doma, kde jsou zatím stoprocentní. Nyní je však čeká úkol z kategorie těch nejtěžších - porazit i Plzeň, která ze všech sil pronásleduje vedoucí Slavii.
06.10. | Previews | 6 komentářů

Analýza: Jak se od minulé sezony proměnily české kluby a kdo nejvíc omladil?

Zhruba před týdnem, 22. září, se uzavřelo i to poslední přestupové období pro amatérské fotbalisty, takže máme vesměs definitivní jistotu o tom, v jaké podobě ten či onen prvoligový klub dohraje podzimní část sezony. Nastal tedy ideální čas si zrekapitulovat, nakolik jednotlivé celky provětraly kabinu, a zdali omládly či nikoliv...
01.10. | Názory a komentáře | 266 komentářů

Krmenčík věnoval gól novorozené dceři, mrzel ho druhý neuznaný

Plzeňský útočník Michael Krmenčík rozhodl zápas 11. ligového kola se Spartou jediným gólem, který věnoval v sobotu narozené dceři Melanii a své partnerce. Českého reprezentanta mrzelo jen to, že rozhodčí mu druhou branku neuznali kvůli útočnému faulu.
29.09. | Aktuality | 65 komentářů

Nedělní hit pro Plzeň, Spartu sestřelil Krmenčík

V tabulce sice aktéry nedělního večerního utkání dělilo devět bodů a šest míst, přesto bylo utkání mezi Plzní a pražskou Spartou šlágrem jedenáctého kola. Nakonec k jeho rozhodnutí došlo bezprostředně po přestávce, kdy se prosadil Krmenčík.
29.09. | Komentáře a souhrny | 11 komentářů

Favorizovaní domácí versus rozladění hosté. Přemůže Plzeň dle očekávání Spartu?

Šlágr jedenáctého kola se odehraje v neděli v Plzni. Soupeřem domácí Viktorie, která zápasí o ligový trůn, bude Sparta. O trápení Pražanů se v posledních týdnech živě diskutuje a mnoho šancí se jim nedává ani nyní. Na západě Čech navíc naposledy zvítězili v roce 2011.
28.09. | Previews | 11 komentářů

Sparta se nikdy nedá podcenit, řekl kouč Plzně Vrba před šlágrem

Sparťanům se v sezoně nedaří a do Plzně pojedou v roli outsiderů, ale podle trenéra Viktorie Pavla Vrby se nikdy nedají podcenit. Ani plzeňští hráči Roman Procházka s Radimem Řezníkem si nemyslí, že v nedělním šlágru 11. kola první ligy je čeká jednodušší utkání vzhledem k současné formě soupeře.
27.09. | Aktuality | 5 komentářů

Na nedělní zápas Plzeň - Sparta budou dohlížet desítky policistů

Desítky policistů budou dohlížet na nedělní utkání mezi Viktorií Plzeň a Spartou Praha, který začne v 18:00. Situaci a chování nejen fanoušků obou týmů bude už od ranních hodin policie monitorovat v okolí stadionu ve Štruncových sadech, v centru Plzně i v přilehlých městských částech. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Podle informací ČTK bude v terénu 100 až 200 státních a desítky městských policistů. Ve městě se navíc poběží od rána půlmaraton a v 15:00 začne utkání hokejové extraligy.
27.09. | Aktuality | 6 komentářů

Krmenčík se cítí stále lépe a v derby nepřeje nikomu

Plzeňský útočník Michael Krmenčík se po listopadové operaci kolena, následné dlouhé absenci a návratu na trávníky v novém ročníku začíná dostávat do formy a cítí se stále lépe. Šestadvacetiletý rreprezentant si v duelu 10. ligového kola v Českých Budějovicích připsal šestý soutěžní gól v sezoně a nasměroval Viktorii k hladké výhře 3:0. Západočeši se díky tomu bodově dotáhli na vedoucí Slavii, kterou čeká nedělní pražské derby na Spartě.
22.09. | Aktuality | 8 komentářů
03.10. Plzeň zaplatí za pyrotechniku 30 tisíc
Viktoria Plzeň musí zaplatit pokutu 30 tisíc korun za nesportovní chování svých fanoušků, kteří v zápase 10. kola první ligy v Českých Budějovicích používali zakázanou pyrotechniku. Domácímu Dynamu udělila Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace dvacetitisícový trest. Vedle Budějovic bylo pokutou 20 tisíc korun potrestáno také Slovácko, které porušilo povinností pořádajícího klubu v utkání 10. ligového kola s Teplicemi a rovněž dovolilo divákům na stadion pronést a použít pyrotechniku. (ČTK)
29.09. Jsou to pro nás důležité body, řekl Vrba
Plzeň nejtěsnějším možným poměrem zdolala Spartu a zůstává o tři body za vedoucí Slavií. "První poločas byl velice slušný, fotbalový. Bohužel jsme ve finální fázi nedohráli některé situace, které byly zajímavé. Zápas byl pak ovlivněn první minutou druhého poločasu, kdy jsme se dostali do vedení. Jestliže někdo v takhle velkém zápase udělá takhle hrubou chybu, je to klíčové. Pak už to byl spíš boj než fotbal. Pro nás je důležité, že jsme uhráli tři body. Vytvořili jsme si velice zajímavé postavení do dalších bojů v lize. Je úžasné, že Plzeň se snaží hrát každý rok o nejvyšší příčky. Doufám, že to tak bude až do konce sezony. Vždy říkám, že když hrajete s top mužstvy v lize, je to takové pohárové utkání. Každý může říkat, že Sparta je osmá, ale má kvalitu. Ona se dostává do té situace tím, co ukázala i dnes - chybami, které je sráží dolů. Jsou připraveni velmi dobře, hrají zajímavý fotbal. Trenér Jílek to má strašně těžké, za spoustu věcí nemůže. Doplácí na hrubé individuální chyby hráčů," zhodnotil zápas plzeňský trenér Pavel Vrba. (ČTK)
21.09. Hloušek má zlomený nos
Bolestivé zranění si z v Českých Budějovicích odnesl plzeňský obránce Adam Hloušek. Domácí útočník Ivan Schranz ho v 70. minutě trefil kopačkou do hlavy a způsobil mu zlomeninu nosu. Hloušek, který v 64. minutě vystřídal Jana Kovaříka, tak na trávníku příliš dlouho nepobyl. V 74. minutě jej musel vystřídal Ondřej Mihálik. Schranz za svůj faul dostal žlutou kartu. (ČTK)
19.09. Sivok a Hejda vynechají vzájemný zápas
Disciplinární komise udělila obligátní tresty zákazu startu v jednom soutěžním utkání za červené karty, kterou v minulém kole obdrželi českobudějovický Tomáš Sivok a plzeňský Lukáš Hejda. Oba přijdou o vzájemný sobotní duel na jihu Čech. (ČTK)
16.09. Vrba: Bylo to nadstandardní utkání
Plzeň zvládla ligovou dohrávku s Jabloncem a vrátila se o tři body za vedoucí Slavii. "Myslím, že to bylo oboustranně nadstandardní utkání. Obě mužstva hrála velice dobře, co se týče ofenzivy. Určitě bylo strašně moc zajímavých momentů. Obrovsky si cením toho, že jsme dvakrát otočili výsledek a nakonec se nám podařilo vstřelit třetí vítězný gól. Jablonec byl před tímto kolem na třetím místě, takže to byla přímá konfrontace o nejvyšší příčky. Obě mužstva odehrála výborné utkání. To, že jsme měli trošku víc štěstí, u fotbalu tak někdy bývá. Góly Kalvacha a Kopice byly hezké, pomohly nám k tomu, aby nám ten výsledek otočily. Ale cením si zvlášť způsobu hry, toho, že jsme byli aktivní, kombinovali jsme. V některých pasážích jsme byli trpěliví a to se nám potom vyplatilo," řekl plzeňský trenér Pavel Vrba. (ČTK)
16.09. Čtyři hráči budou v dalším kole chybět
V 9. kole první fotbalové ligy si další čtyři hráči připsali čtvrtou žlutou kartu, která znamená trest po příští zápas. Nejbližší duel nejvyšší soutěže si nezahrají českobudějovičtí Pavel Novák s Patrikem Čavošem, Roman Potočný z Liberce a Marek Janečka z Karviné. Disciplinární trest bude čekat i na dvojici vyloučených hráčů. Červenou kartu v 9. kole dostali českobudějovický Tomáš Sivok a plzeňský Lukáš Hejda. (ČTK)
05.09. Plzeň podporuje dárcovství kostní dřeně
Dva roky bude ulice Plzně brázdit na linkách MHD tramvaj podporující Nadaci pro transplantaci kostní dřeně, která spravuje v Plzni založený Český národní registr dárců dřeně. Nadaci se rozhodl podpořit klub Viktoria Plzeň, který za víc než půl milionu korun, utržených při dražbě fotbalových dresů, zaplatil venkovní i vnitřní polepení tramvaje nápisy a logy klubu i nadace, tvářemi hráčů a informacemi o možnosti vstupu do registru dárců. Z hráčů prvoligového týmu je v registru dárců dřeně zapsáno 99 procent lidí, dnes do registru přímo v tramvaji vstoupili také nováčci týmu Ondřej Mihálik a Adam Hloušek. Registr, který vznikl v Plzni v roce 1992, eviduje nyní 90.000 aktivních dárců, kteří jsou ochotni v případě potřeby kdykoliv a komukoliv s leukémií či jinou poruchou krvetvorby darovat kostní dřeň. "Naším cílem je mít 100.000 dárců, rádi bychom toho dosáhli do konce příštího roku," řekl ČTK vedoucí lékař registru a primář hematologicko-onkologického oddělení Fakultní nemocnice Plzeň Pavel Jindra. (ČTK)
25.08. Krmenčík střídal se svalovým zraněním
Plzeň si v sedmém kole poradila s Opavou, přišla ale hned o dva hráče. Ještě během prvního dějství odešli ze hřiště Joel Ngandu Kayamba a Michael Krmenčík, přičemž druhého jmenovaného vyřadil natažený sval. (fcviktoria.cz)
25.08. Vrba: Bylo to z naší strany povedení utkání
Plzeň nechala zapomenout na špatné výsledky z posledních týdnů a nad Opavou zvítězila jednoznačně 4:0. "Bylo to z naší strany povedené utkání, dali jsme čtyři góly, měli jsme spoustu dalších brankových příležitostí. Zápas byl z naší strany takový, jak by měl vypadat. My jsme tady odehráli dobré zápasy i předtím, třeba doma s Antverpami to bylo podobné utkání, kdy jsme sice nepostoupili, ale dali jsme dva góly, nastřelili dvě břevna, měli další šance. Myslím, že jsme spíš navázali na toto utkání, které z naší strany bylo také dobré, předtím první tři kola také. Na rozdíl od jiných lidí vidím náš problém v tom, že jsme doma prohráli se Slováckem. To by se nemělo stávat a ty tři body nám samozřejmě chybí. To je věc, která samozřejmě problém je," řekl po zápase trenér Pavel Vrba. (ČTK)
25.08. Plzeň přišla o zraněného Kayambu
Joel Ngandu Kayamba zřejmě nějaký čas nepomůže Viktorii Plzeň. Sedmadvacetiletý křídelník z dnešního utkání s Opavou vinou blíže nespecifikovaných zdravotních potíží nuceně odstoupil již po pěti minutách. (idnes.cz/fotbal)