Viktoria Plzeň (Česko)

Řezník je po operaci achillovky a Plzni už letos nepomůže

Plzeňský obránce Radim Řezník absolvoval operaci Achillovy šlachy a v podzimní části sezony už obhájcům titulu nepomůže. Devětadvacetiletý zadák zmešká středeční zápas Ligy mistrů s AS Řím a nedělní utkání nejvyšší soutěže s Karvinou. O Řezníkově operaci informoval trenér Viktorie Pavel Vrba na dnešní tiskové konferenci.
DNES | Aktuality | 6 komentářů

Vrba: Doma s AS musíme oproti zápasu v Římě všechno změnit

Plzeňští podle trenéra Pavla Vrby musí ve středečním domácím utkání Ligy mistrů s AS Řím změnit úplně všechno oproti říjnovému duelu v italské metropoli, kde Viktoria zcela propadla a schytala debakl 0:5. Další postup do vyřazovací fáze Evropské ligy by kouč považoval za obrovský úspěch plzeňského fotbalu.
DNES | Aktuality | 1 komentář

Plzeň bude v závěrečném utkání LM s AS Řím hájit třetí místo

Plzeňští ve středu zakončí skupinu Ligy mistrů domácím zápasem s AS Řím. Pokud čeští šampioni získají stejně bodů jako CSKA Moskva na hřišti obhájce trofeje Realu Madrid, obsadí v tabulce třetí místo a postoupí do jarní fáze Evropské ligy. To se svěřencům Pavla Vrby povedlo i při minulých dvou účastech v elitní soutěži v letech 2011 a 2013.
DNES | Previews | 31 komentářů

Kovařík: Sám jsem byl překvapený, jak mi ta střela sedla

Plzeňští v 18. kole první ligy zvítězili 2:0 na hřišti Zlína. Snížila tak ztrátu na vedoucí Slavii na jediný bod, Pražané ale mají sobotní zápas s Mladou Boleslaví k dobru. Plzeň těžila z vydařeného vstupu do zápasu, když už po osmi minutách vedla po gólech Tomáše Chorého a Jana Kovaříka a pak si výhru hlídala.
08.12. | Aktuality | 4 komentáře

Plzeň po skvělém úvodu veze tři body ze Zlína

Plzeň zvládla výlet do Zlína a z východu Moravy si odváží tři body. Viktorii vyšel bravurně vstup do duelu a již po deseti minutách stanovila konečný výsledek. Ševci se především v druhém poločase zvedli, ale na body jejich výkon nestačil.
07.12. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Zlín po výprasku v Jablonci přívítá obhájce titulu z Plzně

Překvapení sezóny ze Zlína přivítá na Letné plzeňskou Viktorii. Zatímco Ševci se chtějí rozloučit se svými fanoušky před zimní pauzou, hosté touží po pozitivním naladění před závěrečným kláním v Lize mistrů.
06.12. | Previews | 6 komentářů

Z našich slabin děláme přednost, řekl o úspěchu Plzně Paclík

Z regionálního klubu pomohl vybudovat nejúspěšnější klub české ligy. Viktoria Plzeň pod jeho vedením získala za devět let pět mistrovských titulů a třikrát postoupila do Ligy mistrů. Majitele Tomáše Paclíka ale nejvíc těší, že úspěšné období trvá tak dlouho a doufá, že ještě dlouho potrvá. Klíčem podle něj bylo, že ze všeho nejdříve investoval do správných lidí a že se klubu daří ze svých slabin dělat přednost.
03.12. | Aktuality | 55 komentářů

Chorý si tlak nepřipouštěl, ale první gól v sezoně si hodně užil

Plzeňský útočník Tomáš Chorý se premiérového ligového gólu v sezoně dočkal až v 17. kole proti Olomouci, kde začínal s kariérou. Třiadvacetiletý fotbalista, který obhájcům titulu pomohl k domácímu vítězství 2:0, si tlak nepřipouštěl a věřil, že branka přijde. Tu si i díky své malé dceři hodně užil.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:0

Viktoria Plzeň, zejména díky výkonu v prvním poločase, porazila Sigmu Olomouc 2:0. Skóre otevřel odchovanec Sigmy Tomáš Chorý, druhou branku těsně před přestávkou přidal smolným zákrokem Martin Sladký.
02.12. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Plzeň potřebuje zdolat Olomouc, jež se vzpamatovává z debaklu

Plzeň posilněná výhrou v Lize mistrů přivítá Olomouc. Domácí musí držet krok s vedoucí a Slavií, tudíž neberou nic jiného než zisk tří bodů. Hosté jako outsider budou chtít hlavně předvést lepší výkon než v minulém kole.
01.12. | Previews | 5 komentářů
29.11. Hejda dostal trest na tři zápasy
Mistrovské Plzni bude ve třech zápasech chybět obránce Lukáš Hejda. Disciplinární komise ho potrestala za vyloučení v utkání s Libercem. Osmadvacetiletý stoper si tak do konce podzimní části nejvyšší soutěže už za Viktorii nezahraje. Hejda byl vyloučen v 63. minutě páteční předehrávky 16. ligového kola v Liberci poté, co srazil unikajícího Peška. Rozhodčí plzeňskému obránci nejprve udělil pouze žlutou kartu, ale po zhlédnutí videozáznamu ho vyloučil. Viktoria v oslabení nakonec se Slovanem remizovala 1:1. Viktorii, která dohrávala zápas v deseti potřetí v sezoně, bude Hejda chybět v duelech s Olomoucí, ve Zlíně a s Karvinou. (ČTK)
27.11. Hejda: Ani nevím, jak to padlo
Plzeň otočila zápas na půdě CSKA Moskva, vyhrála 2:1 a jedním z hrdinů byl Lukáš Hejda - obránce dal několik minut před koncem vítězný gól. "Ani nevím, jak to padlo. Přetlačoval jsem se s obráncem, byl jsem silnější a nějak mě to trefilo. Nacvičovali jsme to takhle, věděli jsme, že CSKA nechává volnou zadní tyč, tak jsme to tam chtěli hrát. Pokud se postoupí, tak to bude životní gól," řekl po zápase Hejda. (ČTK)
27.11. Plzeň uspěla v Moskvě a vyhrála 2:1
Výsledek dnešního utkání Ligy mistrů: CSKA Moskva - Plzeň 1:2 (10. z penalty Vlašić - 56. Procházka, 81. Hejda).
27.11. Plzeň po poločase prohrává s CSKA
Poločasový výsledek dnešního utkání Ligy mistrů: CSKA Moskva - Plzeň 1:0 (10. z penalty Vlašić).
27.11. Kopice nepustí do hry zraněný kotník
Hráči Plzně nastoupí v dnešním utkání pátého kola skupiny Ligy mistrů na hřišti CSKA Moskva bez záložníka Jana Kopice, který doléčuje zranění kotníku a začne na lavičce náhradníků. (ČTK)
27.11. Chorý nastoupí na hrotu Plzně
Základní sestava Plzně pro dnešní utkání Ligy mistrů s CSKA Moskva: Hruška - Řezník, Hubník, Hejda, Limberský - Petržela, Hrošovský, Procházka, Čermák, Kovařík - Chorý.
27.11. CSKA Moskva U19 - Plzeň U19 1:1
Utkání 5. kola UEFA Youth League pro hráče do 19 let - skupina G:
CSKA Moskva - Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)
Branky: 54. Jelejev - 3. Phirt. Rozhodčí: Alijev (Kaz.).
Sestava Plzně: Mařík - Svoboda, Gabriel, Míka, K. Žilák - Pek, Šulc, Kodýdek (65. Řezáč) - Pihrt (65. Koželuh), Kepl (87. Vrba), Selnar (90.+3 Plecitý). Trenér: J. Žilák. (ČTK)
08.11. Havel má zlomený nos
Už v závěru prvního poločasu skončil včerejší zápas s Realem Madrid pro Milana Havla. Záložníkovi Plzně se už dříve stal osudným souboj se Sergiem Ramosem, ten Havla zasáhl loktem a způsobil mu zlomeninu nosu.
07.11. Na hrotu útoku Plzně nastoupí Chorý
Základní sestavy dnešního utkání Ligy mistrů: Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Procházka, Hrošovský - Havel, Čermák, Kopic - Chorý. Real Madrid: Courtois - Odriozola, Ramos, Nacho, Reguilon - Kroos, Casemiro, Ceballos - Lucas, Benzema, Bale.
03.11. Jsem spokojený s bodovým ziskem, řekl Vrba
Plzeň zvládla pohárovou odvetu a z Ostravy si odváží po nejtěsnějším možném vítězství cenné tři body, které západočeský tým vrací na první místo. "První poločas byl z naší strany velmi dobře takticky zvládnutý, měli jsme tam několik zajímavých situací. Ve druhém už Baník zjednodušil hru a měli jsme dvakrát obrovské štěstí. I my jsme sice mohli reagovat šancí Řezníčka, ale nepovedlo se. Jsem spokojený s bodovým ziskem. Bodově na tom nejsme špatně. Dnes to byl zajímavý fotbal, je dobře, že se hraje fotbal v takovém prostředí," zhodnotil utkání trenér Pavel Vrba. (ČTK)