Kapitán Hejda prodloužil smlouvu s Plzní do června 2024

Lukáš Hejda prodloužil smlouvu s Viktorií Plzeň. Jednatřicetiletý střední obránce a kapitán Západočechů se aktuálnímu lídrovi první ligy nově upsal do června 2024. Plzeňští o tom informovali na svém webu.
VČERA | Aktuality | 6 komentářů

Brzký Beauguelův gól zařídil Plzni vítězství v Teplicích

Zase výhra, zase o jeden gól. Plzeň pošesté v řadě zvítězila nejtěsnějším možným rozdílem, když jakožto lídr tabulky uspěla na hřišti předposledních Teplic. Jediným gólem se o to postaral Beauguel.
19.10. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Dá se říct, že si koledujeme, uznal Bílek po další těsné výhře

Spokojený s pátým ligovým vítězstvím za sebou a desátým z celkových 11 kol byl po výhře 1:0 nad Teplicemi trenér plzeňských fotbalistů Michal Bílek. Zároveň však připustil, že si jeho svěřenci zahrávají. Západočeši vyhráli podeváté v ligovém ročníku pouze o gól a zkušený kouč si přál, aby jim dařilo v budoucnu vítězit i méně hektickým způsobem.
17.10. | Aktuality | 16 komentářů

Plzeň se pokusí udržet náskok v Teplicích

Jeden z těch snazších venkovních zápasů čeká v rámci jedenáctého kola nejvyšší české soutěže na lídra tabulky z Plzně. Ta zamíří do Teplic, které naopak patří k těm vůbec nejhorším celkům dosavadního průběhu.
16.10. | Previews | 4 komentáře

Na titul vůbec nemyslíme, ale prvního místa si vážíme, řekl plzeňský Janošek

Hráči Plzně si domácím vítězstvím 2:1 nad Zlínem zajistili, že i po 10. kole první ligy povedou tabulku. Podle záložníka Dominika Janoška, který v 84. minutě asistoval u vítězného gólu Jeana-Davida Beauguela, svěřenci trenéra Michala Bílka zatím vůbec nepřemýšlí o mistrovském titulu, ale váží si, že jsou na prvním místě a chtějí tam vydržet co nejdéle.
03.10. | Aktuality | 8 komentářů

Plzeň opět zvítězila o jeden gól, odpor Zlína zlomil Beauguel

Výhra Plzně o jeden gól? Jasná věc. Viktoria se sice na vítězství nad Zlínem nečekaně nadřela, díky dvěma gólům Jeana-Davida Beauguela však Moravany přece jen přemohla. Svěřenci kouče Michala Bílka tak zůstávají na čele ligové tabulky.
03.10. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Plzeň se chce udržet na čele. Poradí si s malátným Zlínem?

S poklesem teplot se propadá také Zlín, jenž po občasném sběru bodů definitivně ztratil formu. Změna nepříznivého vývoje není příliš pravděpodobná ani těsně před reprezentační pauzou, neboť Moravané se představí na hřišti lídra tabulky z Plzně.
01.10. | Previews | 5 komentářů

Hráčem měsíce v lize je Almási z Ostravy, trenérem plzeňský Bílek

Hráčem měsíce v první lize se stal útočník Ladislav Almási z Ostravy. Mezi trenéry v září zvítězil plzeňský Michal Bílek. Výsledky ankety dnes oznámila Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže.
01.10. | Aktuality | 16 komentářů

Plzeň zase spasil obránce, proti Pardubicím rozhodl Hejda

Hodně dlouho to vypadalo, že Pardubice uhrají v těžkém domácím zápase proti Plzni alespoň remízu, poté ale znovu v dresu viktoriánů udeřil někdo z obránců. Tentokráte to byl Hejda, který jediným gólem rozhodl o výsledku 0:1.
26.09. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Sedlo mi to náramně, krásný gól, řekl Hejda k vítězné brance proti Pardubicím

Kapitán Plzně Lukáš Hejda podruhé za sebou vstřelil v lize vítězný gól. Jednatřicetiletý obránce před týdnem pomohl k triumfu 2:1 nad Českými Budějovicemi a v dnešním zápase 9. kola nejvyšší soutěže zařídil lídrovi tabulky výhru 1:0 na půdě Pardubic. Svou jubilejní 20. ligovou branku, kterou dal v 75. minutě netradičně střelou zpoza šestnáctky, označil za krásnou.
25.09. | Aktuality | 1 komentář
02.10. Na hře musíme zapracovat, ví Bílek
Trenér fotbalistů Plzně Michal Bílek byl po vítězství 2:1 nad Zlínem spokojen především se ziskem tří bodů. "Dneska jsme spokojení pouze s vítězstvím, na hře musíme zapracovat. Mužstvo ukazuje sílu. Zaprvé, že dovede otočit utkání a zadruhé, že dovede vyhrát zápasy, kdy se mu nedaří. Tohle je pozitivní. Víme, že hra není ideální a musíme zapracovat na tom, abychom byli kvalitnější," uvedl zkušený kouč. (ČTK)
01.10. Trenérem měsíce se stal Bílek
Šestapadesátiletý trenér Michal Bílek vyhrál s Plzní po reprezentační pauze všechna tři ligová utkání a stal se nejlepším trenérem měsíce v české nejvyšší soutěži. Západočeši nejprve zdolali Spartu 3:2, poté porazili České Budějovice a naposledy zvítězili na hřišti Pardubic 1:0. Viktoria vede tabulku o dva body před obhájcem titulu Slavií, která má zápas k dobru. V anketě LFA určují novináři svými hlasy trojici adeptů na hráče a trenéra měsíce, z níž pak fanoušci vyberou vítěze obou kategorií. (ČTK)
21.09. Plzeň - Příbram 2:1
3. kolo českého poháru MOL Cupu:
Viktoria Plzeň - Příbram 2:1 (1:1)
Branky:
4. Havel, 66. Šulc - 9. Zorvan.
Sestava Plzně: Hruška - Havel, Hejda, Pernica, Hybš - Janošek, Kalvach (57. Bucha) - Kopic (57. Mosquera), Čermák (57. Kayamba), Šulc (90+2. Káčer) - Chorý (70. Beauguel). Trenér: Bílek. (ČTK)
14.09. Pachlopník je po operaci
Plzeňský Ondřej Pachlopník si poranil koleno a po operaci ho čeká několikaměsíční pauza. Viktoria o zdravotních problémech letní posily z Brna informovala na svém twitteru. Jednadvacetiletý záložník Pachlopník, který do Viktorie přišel z mateřské Zbrojovky na roční hostování s opcí, nezasáhl do jediného soutěžního utkání plzeňského A-týmu a nastupoval za třetiligové "béčko". Právě při sobotním utkání v Domažlicích si po tvrdém faulu soupeře v koleni poškodil vazy i meniskus a ve 36. minutě musel střídat. Domácí Jakub Teršl za zákrok na Pachlopníka dostal červenou kartu. (ČTK)
27.08. Plzeň si vypůjčila Sýkoru
Jan Sýkora se vrací do FORTUNA:LIGY. Desetinásobný český reprezentant zamířil z Lechu Poznań na roční hostování do Viktorie Plzeň, kde působil v mládeži. (twitter.com/fcviktorkaplzen)
26.08. Pernica: Těžko se mi hledají slova
Složité bylo pro Luďka Pernicu, stopera Plzně, hodnotit další hořké zklamání v předkole evropského poháru: "Nechci používat sprostá slova, ale prostě jsme to zase nezvládli. Už třetím rokem. Je to hrozně špatně a teď se mi těžko hledají slova. Měli jsme nějaké šance první poločas, i před gólem šel Choras (Tomáš Chorý) sám na bránu. Nic jsme neproměnili a v prodloužení nás ještě potrestali na 3:0, i když jich bylo o jednoho míň. Kalich hořkosti jsme si vypili až do dna. Ani nevím, co tam rozhodčí před třetím gólem písknul za faul v rohu. Propadnutý balon a 3:0." (ČTK)
26.08. Plzeň inkasovala ještě jednou a prodlužuje se
Výsledek odvety čtvrtého předkola Konferenční ligy po 90 minutách: CSKA Sofia - Plzeň 2:0 (6. Carey, 63. Jomov), první zápas 0:2.
26.08. Plzeň přišla o polovinu z náskoku
Poločasový výsledek odvety čtvrtého předkola Konferenční ligy: CSKA Sofia - Plzeň 1:0 (6. Carey), první zápas 0:2.
26.08. Sestavy: CSKA Sofia - Plzeň
Základní sestavy pro odvetu 4. předkola Evropské konferenční ligy:
CSKA Sofia:
Busatto - Turicov, Antov, Mattheij, Mazikou - Vion, Geferson, Carrey - Jomov, Caicedo, Wildschut.
Plzeň: Hruška - Řezník, Kaša, Pernica, Havel - Janošek - Ba Loua, Šulc, Bucha, Mosquera - Chorý.
23.08. Palabıyık bude pískat odvetu Plzně v Bulharsku
Na odvetné utkání čtvrtého předkola Evropské konferenční ligy mezi CSKA Sofia a Viktorií Plzeň dohlédne turecký rozhodčí Ali Palabıyık. Za asistenty bude mít krajany Ceyhuna Sesigüzela a Serkana Olguncana, nebude chybět čtvrtý sudí Mete Kalkavan. (uefa.com)