V Budějovicích je koronavirus, zápas s Bohemians byl odložen

Dnešní předehrávka 5. kola první české ligy mezi Českými Budějovicemi a Bohemians 1905 byla kvůli výskytu koronaviru v domácím týmu odložena. V tiskové zprávě o tom informovala Ligová fotbalové asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže.
VČERA | Aktuality | 95 komentářů

Dočkají se Jihočeši konečně? Budějovice berou proti Bohemians jen výhru

Bohemians po úvodní výhře strádají a propadají se tabulkou. Šanci na první bodový zisk po dvou kolech mají v pátek, neboť zavítají na hřiště ještě hůře postavených Českých Budějovic. Domácí jsou nicméně odhodláni udělat vše pro první výhru.
24.09. | Previews | 3 komentáře

Budějovice poprvé udržely čisté konto. Z Opavy vezou bod

České Budějovice poprvé v probíhajícím ročníku udržely čisté konto, k první výhře to ale nestačilo. V Opavě ostatně po většinu duelu tahaly za kratší konec a remízu musí brát všemi deseti. Jihočeši i Slezané tedy sebrali další bodík a zůstávají ve spodních patrech tabulky.
19.09. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Zlepší se Budějovice v obraně? Další test na Dynamo čeká v Opavě

V Opavě se pomalu naplňuje proroctví o další perné sezoně. Slezané získali ve třech kolech jediný bod a sídlí ve spodních patrech tabulky. Poněkud překvapivě se v podobných místech pohybují také České Budějovice, které doplácejí především na mizernou defenzivu.
18.09. | Previews | 3 komentáře

Do 3. kola domácího poháru postoupily bez boje i České Budějovice

Také České Budějovice bez boje postoupily do třetího kola domácího poháru MOL Cupu. Jejich divizní soupeř Most-Souš z domácího zápasu druhého kola, který se měl odehrát za týden, odstoupil kvůli povinnému testování na koronavirus a hrozbě karantény pro celý tým.
15.09. | Aktuality | 1 komentář

Liberečtí zvítězili v Českých Budějovicích 2:0

Fotbalisté Liberce zvítězili ve 3. kole první ligy v Českých Budějovicích 2:0. Slovan poslal v 41. minutě do vedení Jhon Mosquera a ve 48. minutě zvýšil Michael Rabušic. Severočeši v nejvyšší soutěži bodovali s Dynamem už 14 utkání po sobě a vyhráli v lize podruhé za sebou. Naopak Jihočeši doma ani na druhý pokus nebodovali a s jednou remízou na kontě jsou na předposledním 17. místě tabulky.
12.09. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Budějovice usilují o první výhru, doma přivítají Liberec

České Budějovice si v prvních dvou kolech připsali na své konto jediný bod, v sobotu by pak rády konečně zvítězili. Do cesty se jim však postaví liberecký Slovan, jenž naposledy ukázal svou sílu proti Plzni. Oba celky v zápase mohou využít služeb nedávných posil.
11.09. | Previews | 5 komentářů

Van Buren odešel ze Slavie na půlroční hostování do Č. Budějovic

Útočník Mick Van Buren odešel z pražské Slavie na půlroční hostování bez opce do Českých Budějovic. Důvodem je snaha o pravidelné herní vytížení. Kluby o tom informovaly na svých webech.
31.08. | Aktuality | 130 komentářů

Horejš: Podali jsme velice dobrý, odvážný výkon

Ostravští remizovali v předehrávce druhého kola první ligy s Českými Budějovicemi 2:2. Hosté ve 38. minutě vedli po gólech Pavla Šulce a Lukáše Matějky 2:0, těsně před přestávkou snížil z penalty Roman Potočný. Baník se v druhé půli zvedl s příchodem střídajících hráčů a jeden z nich Ondřej Chvěja nakonec tečovanou střelou v 85. minutě vyrovnal.
29.08. | Aktuality | 15 komentářů

Budějovice neudržely vedení a z Ostravy vezou jen bod

I když to dlouho vypadalo, že by hráči Českých Budějovic mohli napravit úvodní selhání a z Ostravy přivézt všechny tři body, nakonec skončilo utkání remízou. Na trefy Šulce a Matějky ještě v první půli zareagoval Potočný, vyrovnávací gól pak vstřelil Chvěja.
28.08. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů
25.09. Utkání České Budějovice - Bohemians je odložené
Dnešní zápas FORTUNA:LIGY mezi Českými Budějovice a Bohemians 1905 byl odložený. Důvodem je prokázaná nákaza koronavirem v týmu Dynama. (twitter.com/SK_Dynamo_CB)
18.09. Kopečný odchází hostovat do Senice
Miloš Kopečný letos za České Budějovice neodehrál ani minutu a na tom se nic nezmění. Obránce bude hrát slovenskou ligu, na hostování s opcí ho získala Senica. (profutbal.sk)
27.08. Havelka znovu posílí Č. Budějovice
Sparťanský záložník Filip Havelka bude i v aktuální sezoně hostovat v Českých Budějovicích, kde už strávil předchozí dva ročníky. Oba kluby o přesunu dvaadvacetiletého fotbalisty informovaly na svých webech. Havelka v minulé sezoně za Dynamo odehrál 25 ligových zápasů, dal jeden gól a pomohl tehdejšímu nováčkovi k sedmému místu po základní části. (ČTK)
22.08. České Budějovice měly negativní testy
Kontrolní testy hráčů Českých Budějovic na covid-19 byly negativní. Dynamo, které v pátek informovalo o jednom nakaženém, tak může nastoupit k nedělnímu úvodnímu ligovému zápasu sezony proti mistrovské Slavii. Jihočeský klub oznámil výsledky dnešních testů na sociální síti twitter. Hráče s covidem měla také Slavia, která kvůli tomu předčasně ukončila soustředění v Rakousku. Následně ale Pražané absolvovali všechny dodatečné testy s negativními výsledky. (ČTK)
14.08. České Budějovice - Red Bull Salzburg 0:2
Přípravné utkání v Rakousku:
Dynamo České Budějovice - Red Bull Salzburg 0:2 (0:1).
Branky:
1. Koita, 76. Daka.
Sestava Č. Budějovic: Drobný (46. Vorel) - Čolič (46. Kladrubský), Králik (82. Kopečný), Havel (64. Talovierov), Skovajsa (64. Novák) - Javorek (58. Valenta), Čavoš - Jánošík (46. Ekpai), Šulc (64. Meszároš), Mršič (82. Kousal) - Brandner (82. Bassey). Trenér: Horejš. (ČTK)
12.08. České Budějovice - St. Pölten 3:0
Dynamo České Budějovice - SKN St. Pölten 3:0 (1:0)
Branky:
51. a 53. Šulc, 22. Ekpai.
Sestava Českých Budějovic:
I. poločas:
Vorel - Kladrubský, Králik, Havel, Skovajsa - Javorek, Valenta - Ekpai, Šulc, Jánošík - Brandner.
II. poločas: Vorel - Čolić, Talovierov, Novák, Kopečný - Čavoš, Valenta - Meszároš, Šulc (60. Kousal), Mršić - Bassey. Trenér: Horejš. (ČTK)
08.08. České Budějovice přivedly Valentu
Záložník Matěj Valenta přestoupil ze Slavie Praha do Českých Budějovic a s jihočeským klubem podepsal tříletou smlouvu. Dvacetiletý hráč už za Dynamo nastoupil do dvou přípravných zápasů včetně dnešního duelu s Táborskem, po němž Jihočeši jeho dříve avizovaný příchod oznámili na svém webu. Valenta je odchovancem Slavie, kde prošel mládežnickými týmy a naskočil i do juniorské ligy. Předloni v srpnu si připsal premiérový start v nejvyšší soutěži, ale další zatím nepřidal, následně totiž odešel na hostování do druholigového Ústí nad Labem. Hrával za reprezentační osmnáctku a devatenáctku. (ČTK)
08.08. Dynamo České Budějovice - Táborsko 4:0
Přípravné utkání:
Dynamo České Budějovice - Táborsko 4:0 (1:0).
Branky:
7. Kladrubský z pen., 53. Ekpai, 56. Bassey, 70. Havel z pen.
Sestava Č. Budějovic: Vorel (46. Janáček) - Čolič (46. Kopečný), Havel, Králik (46. Talověrov), Kladrubský (46. Novák) - Valenta, Čavoš (46. Javorek) - Ekpai, Mészáros, Mršič (46. Kousal) - Brandner (46. Bassey). Trenér: Horejš. (ČTK)
01.08. Plzeň - České Budějovice 2:0
Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky:
31. Káčer, 61. Matějka.
Sestavy:
Plzeň:
Staněk (46. Sváček) - Havel (46. Řezník), Brabec (46. Hejda), Pernica (82. Míka), Limberský (46. Kovařík) - Bucha (56. Hořava), Káčer, Alvir - Mihálik, Beauguel (56. Matějka), Kopic (69. Ba Loua). Trenér: Guľa.
České Budějovice:
I. poločas:
Vorel - Čolić, Novák, Havel, Kopečný - Čavoš, Valenta - Ekpai, Javorek, Jánošík - Bassey.
II. poločas: Vorel - Almeida, Talověrov, Králik, Kladrubský - Čavoš, Javorek (63. Valenta) - Brandner, Mészáros, Mršić - Ledecký. Trenér: Horejš. (ČTK)
29.07. Valenta má namířeno do Českých Budějovic
Fotbalisty Českých Budějovic by měl posílit záložník Matěj Valenta. Dvacetiletý hráč má do Dynama namířeno z pražské Slavie. Oba kluby na webu uvedly, že dolaďují podmínky přestupu, červenobílí by měli mít možnost zpětného odkupu za příznivých podmínek. Valenta je odchovancem Slavie, kde prošel mládežnickými týmy a naskočil i do juniorské ligy. Předloni v srpnu si připsal premiérový start v nejvyšší soutěži, ale následně odešel na hostování do druholigového Ústí nad Labem. Hrával za reprezentační osmnáctku a devatenáctku. (ČTK)