Budějovické Dynamo pomáhá s rozvozem nákupů

V boji proti pandemii nového typu koronaviru pomáhá i klub z Českých Budějovic. Funkcionáři a zaměstnanci Dynama už zhruba 14 dní nakupují pro seniory a potřebné věci jim vozí domů. Z hráčů A-týmu se zapojil obránce Jiří Kladrubský.
26.03. | Aktuality | 32 komentářů

Viktoria gólem minutu před koncem urvala vítězství nad Českými Budějovicemi

Až branka v 89. minutě rozhodla o vítězství Viktorie Plzeň nad Českými Budějovicemi. Jihočeši se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět, Viktorii byli více než vyrovnaným soupeřem a dokonce jako první vstřelili gól, který po zásahu VAR nebyl uznán. Viktoria vytvořila další tlak na vedoucí Slavii a před zítřejším derby pražských "S" snížila náskok Sešívaných na sedm bodů.
07.03. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Plzeń má další šanci na snížení náskoku Slavie proti Českým Budějovicím

Plzeň zatím na rozdíl od pražské Slavie neztratila na jaře ani kytičku a na první tým ligy ztrácí už "jen" deset bodů. Dobrou formu chtějí Západočeši potvrdit i proti Českým Budějovicím. Hosté hrají taktéž ve velké formě, naposledy ovšem body ztratili a během týdne museli řešit vnitřní rozkoly.
05.03. | Previews | 5 komentářů

Sivok českobudějovické Dynamo nekoupí

Kapitán českobudějovických fotbalistů a bývalý reprezentant Tomáš Sivok klub, v němž působí, neodkoupí. Podle deníku Sport jeho nabídku současní akcionáři kolem Miroslava Dvořáka odmítli.
04.03. | Aktuality | 65 komentářů

České Budějovice se ohradily vůči Drobného kritice

Českobudějovický klub se na internetových stránkách ohradily vůči kritickým výrokům svého brankáře Jaroslava Drobného. Čtyřicetiletý gólman v televizním pořadu Tiki-Taka na O2 TV Sport mimo jiné prohlásil, že určití lidé v Dynamu hráčům nepřejí úspěch a házejí jim klacky pod nohy.
03.03. | Aktuality | 122 komentářů

Kozel: Nejlepší výkon od mého příchodu do Ostravy

Českobudějovičtí prohráli ve 23. kole první ligy v přímém souboji o čtvrté místo s Ostravou 0:2. Baník poslal před přestávkou do vedení Nemanja Kuzmanovič a pojistku přidal v závěru střídající Tomáš Smola. Jihočeši na jaře poprvé ztratili a doma v lize nebodovali po pěti výhrách za sebou.
29.02. | Aktuality | 21 komentářů

Ostrava v souboji z popředí tabulky uspěla v Českých Budějovicích

Smolný zápas prožili fotbalisté Českých Budějovic, kteří v duelu z popředí tabulky proti ostravskému Baníku úplně netahali za kratší konec, nicméně výrazným způsobem je zradila koncovka, a tak nakonec před vlastními fanoušky padli o dvě branky. Přišli tak v průběžném pořadí o své senzační čtvrté místo, na nějž se probojovali právě Slezané.
28.02. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Budějovice nadále válí. Poradí si i se silným Baníkem?

Velmi zajímavý duel vykopne další kolo české nejvyšší soutěže. Na budějovickém Střeleckém ostrově totiž proti sobě nastoupí čtvrtý a pátý tým tabulky. O chlup lépe je na tom domácí Dynamo, které coby nováček nepřestává udivovat. Hostující Baník ovšem hodlá impozantní šňůru Jihočechů přibrzdit.
27.02. | Previews | 7 komentářů

EF Podcast #30: Petrificus Kotalus

Udělala Sparta dobrý krok s výměnou trenéra? Zvedne Kotal Letenské? Jak se na Slavii uvedli Tijany a Zima? Udělal Pavel Bucha s přestupem do Viktorie chybu? A v čem je kouzlo Dynama? To vše v novém EF Podcastu.
25.02. | Názory a komentáře | 120 komentářů

Budějovice opět úspěšně. Tři body si odvezly i ze Zlína

Snová jízda Českých Budějovic pokračuje. V nedělním zápase vyzrálo Dynamo na Zlín a posunulo se v tabulce na skvělé čtvrté místo. Naopak domácí musí začít bít na poplach, neboť ani z druhého jarního klání nevytěžili bod a na třinácté příčce mají již jen dva body náskoku na barážové příčky.
23.02. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů
28.02. Horejše mrzela první půle
Trenér Českých Budějovic David Horejš po porážce s Baníkem Ostrava litoval nepovedeného prvního poločasu. "Za druhý poločas by výsledku remíza slušela. Ale ta první část byla z naší strany špatná, byli jsme zakřiknutí, byli jsme nervózní. Věřím, že na nás ta pozice nedolehla. Musíme uznat, že Baník má kvalitu, ale i tak jsme ve druhém poločase mohli vyrovnat," řekl Horejš. (ČTK)
08.02. Dynamo České Budějovice - Suduva 0:2
Přípravné utkání na Kypru:
Dynamo České Budějovice - Suduva Marijampole 0:2 (0:1).
Branky:
44. Švrljuga, 80. Kerla.
Sestava Č. Budějovic:
I. poločas:
Křížek - Kopečný, Havel, Talovierov, Novák - Kulhánek, Havelka - Brandner, Šulc, Granečný - Táborský.
II. poločas: Sušak - Kopečný (71. Čolič), Talovierov, Kulhánek, Kladrubský - Čavoš, Javorek - Mészáros, Šulc (71. Malecha), Mršič - Ledecký. Trenér: Horejš. (ČTK)
05.02. České Budějovice - Riga fotbalová škola 2:1
Dynamo České Budějovice - Riga fotbalová škola 2:1 (0:1).
Branky Budějovic:
46. Granečný, 59. Sivok.
Sestava Budějovic: Drobný - Čolič (71. Kladrubský), Havel, Sivok, Novák - Havelka (46. Šulc), Čavoš - Mészáros (46. Brandner), Javorek, Mršič (46. Granečný) - Schranz (71. Rabušic). Trenér: Horejš. (ČTK)
02.02. České Budějovice - Čukarički 3:0
Dynamo České Budějovice - Čukarički Bělehrad 3:0 (3:0)
Branky:
16. Čavoš, 18. Sivok, 26. Schranz.
Sestava Českých Budějovic: Sušak - Kopečný, Talovierov, Sivok (46. Polom), Granečný - Čavoš (46. Kulhánek), Havelka (46. Malecha) - Mészáros, Šulc, Mršič (46. Brandner) - Schranz (46. Rabušic). Trenér: Horejš. (ČTK)
30.01. České Budějovice posílil obránce Kopečný
Fotbalisté Českých Budějovic přivedli z druholigového Hradce Králové Miloše Kopečného. Šestadvacetiletý obránce podepsal s Dynamem dvouletou smlouvu. Jihočeši o tom informovali na svém webu. "Jsem rád, že mohu v Budějovicích být. První liga mi chyběla a budu dělat vše pro to, abych trenéry přesvědčil, že mám na to, abych hrál v základní sestavě," uvedl Kopečný. Před angažmá v Hradci Králové působil ve Zlíně, za který si v 46 ligových zápasech připsal dvě branky. (ČTK)
25.01. Slavia - České Budějovice 3:3 (0:1)
Přípravné utkání:
Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 3:3 (0:1)
Branky:
70. a 76. z pen. Stanciu, 62. Oscar - 29. Mršič, 72. Polom, 88. Schranz.
Slavia: I. poločas: Kolář - Coufal, Křišťan, Frydrych, Bořil - Oscar, Traoré, Souček, Hellebrand, Provod - Hilál.
II. poločas: Kolář - Holeš, Takács, Kúdela, Kosek - Zelený, Oscar, Stanciu, Ševčík, Olayinka - Tecl. Trenér: Trpišovský.
Č. Budějovice:Křížek (46. Luksch) - Čolič, Havel, Talovierov, Řezáč (46. Polom) - Kulhánek (71. Pařízek) - Brandner (46. Rabušic), Javorek (71. Kalousek), Mészáros (46. Čavoš), Mršič (71. Lindák) - Schranz. Trenér: Horejš. (ČTK)
18.01. Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 1:0
Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0).
Branka:
16. Vindheim.
Sestavy:
Sparta:
I. poločas:
Nita - Vindheim, Štetina, Krejčí, Hanousek - Polidar, Mandjeck, Kanga, Sáček, Karabec - Tetteh.
II. poločas: Heča - Zahustel, Kaya, Costa, Frýdek - Graiciar, Trávník, Fortelný, Plavšič - Juliš, Kozák. Trenér: Jílek.
Č. Budějovice: Křížek - Čolič (46. Kladrubský), Havel, Talovierov (59. Polom), Novák - Čavoš, Havelka - Brandner, Javorek (46. Kulhánek), Mršič - Schranz (59. Táborský). Trenér: Horejš. (ČTK)
17.01. Budějovice posílil Mészáros
České Budějovice posílil slovenský záložník Karol Mészáros. Podle klubového webu podepsal šestadvacetiletý hráč s Dynamem dvouletou smlouvu. Někdejší mládežnický reprezentant získal v letech 2013 a 2014 tituly se Slovanem Bratislava. Na ligových prvenstvích se tehdy podílel i obránce Jiří Kladrubský, s nímž se Mészáros nyní sejde na jihu Čech. Od roku 2016 působil Mészáros v Maďarsku, kde naposledy nastupoval za Újpest FC. České Budějovice, které se v minulém roce vrátily do první ligy po čtyřech letech, jsou po 20 kolech podzimní části na osmé pozici. Na třetí Jablonec ztrácí pět bodů. (ČTK)
11.01. České Budějovice - Žižkov 1:7
PŘÁTELSKY:
Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 1:7 (0:2).
Branky:
74. Táborský z pen. - 53., 61. a 77. Nabijev, 50. a 81. Szotkowski, 29. Bezdička, 31. Diviš.
Sestava Českých Budějovic:
I. poločas:
Luksch - Kladrubský, Talovierov, Polom, Řezáč - Čavoš, Kulhánek - Šplíchal, Javorek, Schranz - Ledecký.
II. poločas: Luksch - Čolić, Havel, Polom, Řezáč - Kulhánek, Talovierov - Šplíchal, Brandner, Mršić - Táborský. Trenér: Horejš. (ČTK)