Další články

Italská ofenziva zrála v duelu s Izraelem jako víno. Zářil dvougólový kapitán Di Lorenzo

Italové setrvali na čele skupiny A2, když v Lize národů vyhráli na domácím stadionu v Udine 4:1 nad výběrem Izraele. Azzurri byli aktivnější od zahajujícího hvizdu, úvodní branky se dočkali ale až na sklonku prvního poločasu, kdy se z penalty prosadil Mateo Retegui. Světla reflektorů však na sebe nakonec strhnul jiný reprezentant Serie A, neapolský Giovanni Di Lorenzo totiž po změně stran dvěma trefami definitivně pojistil tříbodový zisk hráčů v modrých dresech.

Italové chtějí opět tři body, Izrael zatím tápe

Italové už nejsou stoprocentní, ale rádi by si připsali do tabulky další důležité tři body. Tento kvalifikační cyklus budou moct uzavřít před vlastními fanoušky, protože proti Izraeli se Spallettiho muži představí na Bluenergy Stadium v Udine.

Italové nezvládli standardní situace. Víme, na čem musíme zapracovat, ujišťuje Spalletti

Belgie prohrávala v Římě s domácí Itálií už 0:2, nakonec ale vybojovala cenný bod za remízu 2:2. Situace v tabulce 2. skupiny Ligy národů je tak po tomto výsledku ještě zamotanější. Italové vedou se sedmi body před šestibodovou Francií.

Itálie už v Lize národů není stoprocentní, belgickou stíhací jízdu nastartoval vyloučením Pellegrini

Reprezentace Itálie ztratila výborně rozjetý duel třetího kola Ligy národů A proti Belgii, se kterou nakonec pouze remizovala 2:2. Už po minutě hry se prosadil domácí Andrea Cambiaso, jenž svou střelou napomohl také ke druhému gólu Italů. Ještě před koncem první půle se však nechal vyloučit Lorenzo Pellegrini, čímž položil základy hostujícího comebacku. O tom, že celek z Apeninského poloostrova ztratí poprvé v této sezoně body, rozhodl přesnou trefou a asistencí Leandro Trossard.

Itálie bude na Olimpicu strážit první místo proti Belgii

V Belgii dochází ke změně stráží a noví talenti se hlásí do služby na místo staré "zlaté generace". Zatím se ale tahle proměna nedaří v takové kvalitě, v jaké by si to vedení svazu nebo belgická veřejnost představovala. Ve čtvrtek navíc Belgičané narazí na nepříjemného soupeře, Itálii.

Nominace Itálie na Ligu národů

Nominace Itálie na zápasy Ligy národů proti Belgii a Izraeli:

Italové našli nečekaného střelce a porazili Izrael

Už šest branek zaznamenal v dresu seniorské reprezentace Itálie mladý záložník Davide Frattesi. Stačilo mu k tomu jen patnáct zápasů. I díky jeho nynějšímu zásahu porazili svěřenci trenéra Luciana Spallettiho bojovný Izrael.

Preview: Izrael - Itálie

Itálie i přes mizerný úvod porazila Francii a ven cestuje rovněž ve svém druhém vystoupení v letošní Lize národů. Tentokráte se představí v Budapešti, tamní Bozsik Aréna funguje jako dočasný azyl národního týmu Izraele.

Ani jsem si nenavlékl rukavice, vyprávěl Donnarumma o rychlém gólu. Spalletti vyzdvihl vášeň

Mohli se snadno a především rychle složit. Italové v pátečním šlágru Ligy národů proti Francii inkasovali už po 12 vteřinách. Podle trenéra Luciana Spallettiho (65) i brankáře a kapitána Gianluigiho Donnarummy (25) však evropští šampioni z roku 2021 zachovali chladnou hlavu, rychle zareagovali a nakonec se radovali z cenného vítězství 3:1.

Francie vstřelila svůj nejrychlejší gól v historii, přesto doma prohrála s Itálií 1:3

Přestože francouzští fotbalisté vstřelili díky Bradleymu Barcolovi ve 12. sekundě zápasu s Itálií nejrychlejší gól ve své historii, podlehli v úvodním zápase v rámci Ligy národů A doma svému rivalovi 1:3 a do skupiny 2 si tak připsali první tři body Italové. Ti totiž ještě v prvním poločase srovnali a ve druhé půli skóre dvěma góly otočili. Italové tak Francouze porazili po třech předchozích prohrách ve vzájemných zápasech.

Italové procházejí rekonstrukcí, navíc je čeká Francie

Francii zasáhla řada zranění, která notně ovlivnila výběr trenéra Didiera Deschampse. Přesto zůstává mužstvo ze země galského kohouta favoritem, neboť Itálie stále hledá svou tvář. Navíc má za sebou enormně neúspěšné Euro, takže se upíná k lepším zítřkům.

Objevy Eura, které mohou změnit působiště: Gruzínské opory, italské zjevení i nedoceněný Švýcar

Širokému publiku byli dlouho ukryti ve stínu, byť spousta z nich má za sebou povedenou sezonu na klubové scéně. Nyní se ale vybraným hráčům povedlo i Euro v Německu a říkají o velký přestup. Livesport Zprávy vybraly pět objevů evropského šampionátu.

Italský svaz po blamáži na ME vyhlásil předčasné volby

Italský fotbalový svaz (FIGC) po nezdaru národního týmu na mistrovství Evropy vyhlásil předčasné volby. Podle svazového webu se uskuteční letos v listopadu místo původního termínu stanoveného na březen 2025.

Eurozápisník I. aneb Mali bratia postúpiť? Ya, mali

První dva osmifinálové dny Eura jsou již za námi a výsledky úvodních čtyř vyřazovacích zápasů přinesly jedno menší překvapení. Švýcarsko vyřadilo malátné obhájce titulu z Itálie. Bylo však zaděláno na další šokující výsledky. Bellingham nůžkami v nastaveném čase zvrátil vyřazení Anglie se Slovenskem a domácímu Německu pomohlo proti Dánsku nemilosrdné video. Roli favorita pak splnili Španělé, kteří sice prohrávali s Gruzií, ale nakonec svůj zápas zvládli 4:1.