Chelsea FC Anglie - Chelsea FC - Zprávy

Další články

Neděle nabídne reprízu finále FA Cupu z roku 2021

V neděli odpoledne jsou na programu poslední dvě čtvrtfinále anglického FA Cupu. Ve 13:45 začne duel mezi londýnskou Chelsea a druholigovým Leicesterem City. Blues chtějí napravit nepovedenou ligovou sezónu alespoň v domácích pohárech, naopak Foxes by rádi zopakovali triumf v FA Cupu z roku 2021, kdy ve finále porazili právě londýnský celek.

K těsné výhře nad tabulkovým sousedem dotáhl Chelsea skvostný Palmer

Chelsea zdolala v dohrávce 28. kola Premier League před vlastními fanoušky Newcastle 3:2. K výhře zavelel už v šesté minutě Nicolas Jackson, když tečoval střelu Cola Palmera. Straky sice dokázaly do konce první půle vyrovnat, ale v 58. minutě se opět blýskl anglický mladík přesnou ranou z hranice vápna. O výhře The Blues pak v 76. minutě rozhodl po individuální akci Mychajlo Mudryk. Londýňané ukončili čtyřzápasové čekání na vítězství proti Magpies, na které se navíc dotáhli s jednobodovou ztrátou a utkáním k dobru.

Chelsea se v pondělí večer utká s Newcastlem

V pondělí večer je na programu zajímavá dohrávka 28. kola anglické nejvyšší soutěže mezi londýnskou Chelsea a Newcastlem United. Oba kluby zůstávají v této sezóně za očekáváním a v tabulce jim patří jedenáctá, respektive desátá příčka.

Brentford popáté v řadě obral Chelsea. Blues po úderu vytrvalého akrobata narovnal Disasi

Fotbalisté Brentfordu remizovali ve 27. kole Premier League s Chelsea 2:2. V úvodním dějství byli aktivnějším celkem hosté, za což byli odměněni přesnou hlavičkou Nicolase Jacksona. Po změně stran se ale obraz hry výrazně změnil a Blues hned v 50. minutě inkasovali vůbec první ligovou branku na stadionu tohoto londýnského rivala v historii. Včely se s tím však nespokojily a dokonce otočily skóre po trefě Yoana Wissy, který se radoval po pokusu přes hlavu, přičemž se jednalo už o jeho třetí akrobatické zakončení v utkání. Favorit nicméně nakonec bez bodu neodešel, jelikož v 83. minutě srovnal Axel Disasi.

Vyzraje Chelsea na Brentford?

Brentford v utkání 27. kola Premier League přivítá Chelsea. Bees jsou v tabulce až na šestnácté pozice, Blues mají na kontě o deset bodů více než soupeř a jsou jedenáctí.

Chelsea po nevydařeném finále na poslední chvíli zachránila naději na zisk FA Cupu

Fotbalisté Chelsea zvítězili v osmifinále FA Cupu před vlastními fanoušky nad druholigovým Leedsem 3:2. The Peacocks se sice po nedorozumění v obraně The Blues rychle ujali vedení, útočné duo Nicolas Jackson a Mychajlo Mudryk však ještě do konce první půle skóre otočilo. Hosté ve druhé půli zásluhou nakonec dvougólového Matea Josepha srovnali, poslední slovo si ale v samém závěru vzal Conor Gallagher. Londýňané tak alespoň částečně napravili prohru ve finále ligového poháru s Liverpoolem a uštědřili druhému celku Championship první porážku od 29. prosince loňského roku.

Čtvrt století od proměny Premier League. Anglická Aston Villa a průkopnická Chelsea

Psal se 27. únor 1999, když Coventry City cestovalo do Birminghamu, kde se mělo v 27. kole Premier League střetnout s tamější Aston Villou. Málokoho by tehdy napadlo, že v ten den je to minimálně na čtvrt století naposledy, co vyběhne na trávník sestava složená výhradně z Angličanů. Přesně takovou základní jedenáctku zvolili domácí - a ani na lavičce náhradníků příliš cizinců nesedělo. Byl tam jeden. Ve stále více globalizovaném světě takřka nemyslitelná věc.

Chelsea ve finále Ligového poháru s Reds otevřela staré rány, Klopp bez trofeje neodejde

Fotbalisté Liverpoolu navzdory rozsáhlé marodce po dvou letech opět porazili ve finále EFL Cupu Chelsea 1:0 po prodloužení. Utkání plné šancí a sporných momentů mohlo převážit na jednu či druhou stranu hned několik hráčů, jedinou regulérní branku duelu však vstřelil až ve 118. minutě Virgil van Dijk.

Ligový pohár vyvrcholí soubojem gigantů

Soubojem velkých jmen anglické fotbalové scény vyvrcholí Ligový pohár, ve finále se střetne Chelsea s Liverpoolem. Blues se sice momentálně nedaří tak, jak by si představovali, přesto může mít střet s prvními Reds zajímavý náboj.

Chelsea přibrzdila vítězný stroj z Manchesteru, porážku Citizens odvrátil Rodri

Fotbalisté Chelsea zaskočili Etihad Stadium, když ve 25. kole Premier League remizovali s Manchesterem City 1:1. Hra nahoru dolů vyhovovala více Londýňanům, konkrétně Raheemovi Sterlingovi, který po jednom z rychlých brejků poslal svůj tým do vedení. Anglický křídelník se tak i podruhé v ročníku trefil proti svému bývalému zaměstnavateli a zároveň, co do počtu gólů v anglické nejvyšší soutěži, překonal liverpoolskou legendu Stevena Gerrarda. Citizens však v závěru dostali soupeře chvílemi až pod drtivý tlak, který přetavil ve vyrovnání Rodri.

Přibrzdí Chelsea rozjeté Citizens?

Manchester City se ve šlágru 25. kola Premier League utká s Chelsea. Té se v letošním ročníku příliš nedaří a v tabulce jí patří až desátá pozice daleko za bojem o evropské poháry. To domácí jsou opět v souboji o titul, navíc mají vše ve svých rukou, protože i když jsou druzí dva body za Liverpoolem, mají odehráno o zápas méně.

Chelsea uspěla v Selhurst Parku zásluhou spasitele Gallaghera, rozhodlo gólové nastavení

Crystal Palace padlo ve 24. kole Premier League s Chelsea po výsledku 1:3. První poločas malého londýnského derby nezastihl favorizované hosty v herní pohodě a neshody na hřišti vyústily ve 30. minutě v chybu v rozehrávce, kterou Jefferson Lerma potrestal krásným gólem. Tým ze Stamford Bridge sice po změně stran bleskově srovnal zásluhou bývalého hráče Orlů Conora Gallaghera, na definitivní obrat si však musel počkat až do posledních minut, když se v nastavení znovu prosadil hrdina večera. Zejména díky jeho gólům si svěřenci Mauricia Pochettina připsali již 14. vítězství v řadě proti tomuto soupeři, což je zároveň i klubový rekord proti nějakému z celků anglické ligy.

Pondělí nabídne další londýnské derby, v Selhurst Parku se utká Crystal Palace s Chelsea

V pondělní dohrávce 24. kola anglické nejvyšší soutěže se střetne v Selhurst Parku Crystal Palace s Chelsea. Domácí Eagles vyhráli letos jen jediné soutěžní utkání, Chelsea pak prohrála dvě poslední ligová střetnutí.