Další články

Nejlepší poločas v tomto roce, radoval se Nagelsmann po postupu

Reprezentace Německa si jak první zajistila účast v březnovém čtvrtfinále Ligy národů. Výběru trenéra Juliana Nagelsmanna dalo jistotu jednoho z prvních dvou míst ve skupině A3 domácí vítězství nad Nizozemskem.

Německo díky historické výhře nad Nizozemskem obhájilo prvenství ve skupině

Německo zvítězilo v rámci čtvrtého kola Ligy národů nad Nizozemskem 1:0. Utkání hrané v mnichovské Allianz Areně rozhodl v 63. minutě útočník Stuttgartu Jamie Leweling, jemuž zároveň nebyl uznán úvodní zásah již ze druhé minuty zápasu kvůli ofsajdu. Němci tak poprvé v historii zvítězili na domácí půdě v soutěžním duelu nad Oranjes.

Nagelsmannova budoucnost v německé reprezentaci? Völler chce, aby trenér zůstal

Dlouhá léta vládl německému nároďáku na lavičce Joachim Löw. Toho pak v září roku 2021 nahradil Hansi Flick, aby po neúspěšných dvou letech musela být podniknuta další změna. A s aktuálním koučem Julianem Nagelsmannem se přece začalo blýskat na lepší časy. Německý fotbalový svaz (DFB) se přitom pokusí se sedmatřicetiletým trenérem prodloužit smlouvu.

Preview: Německo - Nizozemsko

Německo vede tabulku svojí skupiny a v pondělí večer dostane první možnost zajistit si postup do čtvrtfinále, v souboji dvou řádně oslabených týmů se v Mnichově střetne s Nizozemskem.

Undav dvěma góly zařídil výhru v Bosně, Němci neprohráli po 90 minutách už skoro rok

Německá reprezentace vyhrála ve třetím kole Ligy národů nad Bosnou a Hercegovinou 2:1. Hlavní hvězdou zápasu se stal útočník Stuttgartu Deniz Undav, jenž se prosadil dvakrát během prvního poločasu. Fotbalista s kurdskými kořeny tak pomohl Němcům k setrvání na čele elitní skupiny A3. Němci tak neprohráli po 90 minutách už od listopadu loňského roku, v soutěžních zápasech dokonce už od posledního MS před dvěma lety.

Bosna a Hercegovina čelí jasnému favoritovi, přijede Německo

Trenér Julian Nagelsmann sice postrádá celou řadu vynikajících fotbalistů, ať už ze zdravotních důvodů nebo proto, že se rozhodli skončit s reprezentováním. Nicméně i tak má jeho výběr dostatečnou kvalitu, aby si v pátečním utkání s Bosnou a Hercegovinou poradil a získal tři body.

Leno odmítl pozvánku do německé reprezentace. Nedostal bych prostor v zápasech, vysvětlil

Německý brankář Bernd Leno (32) odmítl pozvánku do národního týmu. Stalo se tak poté, co se od trenéra Juliana Nagelsmanna (37) dozvěděl, že v říjnových zápasech Ligy národů proti Bosně a Hercegovině (11. října) a Nizozemsku (14. října) nenastoupí.

Nominace Německa na Ligu národů

Nominace Německa na zápasy Ligy národů s Bosnou a Hercegovinou a Nizozemskem:

UEFA po čtvrt roce uznala chybu sudího. Mohu si říkat mistr Evropy? řekl Kroos

Po třech měsících komise rozhodčích UEFA uznala, že němečtí fotbalisté měli ve čtvrtfinále mistrovství Evropy proti Španělsku kopat penaltu za ruku Marca Cucurelly. Toni Kroos, pro kterého se porážkou 1:2 v prodloužení uzavřela úspěšná kariéra, na to reagoval s hořkostí.

Ter Stegen si vážně poranil koleno, Barceloně v sezoně už nepomůže

Barceloně bude nejspíš delší dobu chybět brankářská jednička Marc-André ter Stegen. Německý gólman si podle předsedy katalánského celku Joana Laporty přetrhl vazy v pravém kolenu. Informovala o tom agentura AP.

Hoffenheim uvažuje o změně trenéra, vyhlédl si Nagelsmannova asistenta

Dvakrát už bundesligový Hoffenheim kontaktoval trenéra Sandra Wagnera (36), aby se stal hlavním trenérem týmu. Dosud vždy neúspěšně. Podle deníku Bild však vedení klubu nyní vytasilo těžší kalibr, oslovilo s nabídkou přímo Německý fotbalový svaz (DFB).

Němci obdrželi nejrychlejší gól za 50 let. Skvěle jsme se do utkání vrátili, chválil Nagelsmann po Nizozemsku

Zápas mezi Nizozemskem a Německem v Amsterdamu začal zostra. Tijjani Reijnders (26) překonal gólmana Marca-Andrého ter Stegena (32) už po 99 sekundách hry a poslal domácí reprezentaci do vedení. Němci inkasovali nejrychlejší gól za posledních 50 let, nakonec ale dokázali vybojovat alespoň bod za remízu 2:2. "Začali jsme špatně, skvěle jsme se ale do zápasu vrátili. Byla to zábava," řekl německý trenér Julian Nagelsman (37).

Nizozemci v Amsterdamu remizovali s Německem a připsali si rekord

Ve druhém kole skupiny A3 Ligy národů se mezi domácím Nizozemskem a Německem zrodila remíza 2:2. To mimo jiné znamenalo, že Oranjes skórovali už ve 27. po sobě jdoucím duelu na vlastní půdě.

Nizozemsko svede s Německem souboj o první místo

Johan Cruijff Arena v Amsterdamu pojmenovaná po jednom z největších nizozemských fotbalistů se stane dějištěm napínavého utkání dvou velmi renomovaných soupeřů. Nizozemsko doma čeká na návštěvu z Německa a bude hojně spoléhat hlavně na svou obranu, protože německá palebná síla je enormní.