Podle Vrby Slavia v derby zužitkovala zkušenosti z pohárů

Podle trenéra Sparty Pavla Vrby rozhodly v pražském derby ve prospěch Slavie větší zkušenosti, které soupeř posbíral v evropských pohárech. S Letenskými až v devátém soutěžním utkání utrpěl první porážku a po prohře 0:2 v Edenu se už smířil s tím, že jeho svěřenci boj o titul nezdramatizují. Na rivala ztrácejí po 26. ligovém kole z druhého místa 17 bodů, byť mají dva zápasy k dobru.
VČERA | Aktuality | 11 komentářů

Dočkal litoval, že Sparta v derby nevyužila úvodní šance, vinu vzal i na sebe

Kapitána Sparty Bořka Dočkala po prohře 0:2 na hřišti Slavie ve 26. ligovém kole hodně mrzelo, že Letenští v úvodu derby nevyužili slibné šance, a část viny vzal i na sebe. Podle dvaatřicetiletého záložníka hosté ve druhém poločase mohli lídry tabulky a úřadující mistry potrápit víc.
VČERA | Aktuality | 54 komentářů

Sparta chvíli kousala, derby však nakonec s přehledem ovládla Slavia

Slavia opět jasně demonstrovala, kdo nadále vládne Praze i celému fotbalovému Česku. Sešívaní v derby porazili o dvě branky Spartu a dá se říct, že definitivně rozmetala naděje rivala z Letné na zisk mistrovské trofeje.
VČERA | Komentáře a souhrny | 19 komentářů

Pražské derby je tu! Sparta se může udržet ve hře o titul

Ačkoliv v tabulce může čtrnáctibodový rozdíl mezi pražskými "S" vypadat hrozivě, v reálu se třeba přihodí i zajímavý souboj o titul. Letenští totiž na čtvrtfinalistu EL mají dvě utkání k dobru. Pokud zvládnou je i 298. derby, bude rázem soky dělit jen pět bodů.
VČERA | Previews | 19 komentářů

Někdo musí sérii Slavie ukončit, doufám, že to budeme my, řekl trenér Vrba

Trenér Sparty Pavel Vrba si před nedělním ligovým derby s vedoucí Slavií přeje, aby jeho svěřenci ukončili soupeřovu rekordní sérii 37 zápasů bez porážky v nejvyšší soutěži. Souboj s obhájcem titulu považuje za zkoušku ohněm. Zároveň se podle něj ukáže, jak na tom jeho tým je.
09.04. | Aktuality | 82 komentářů

Sparta zdolala po obratu Jablonec a je v semifinále domácího poháru

Pražská Sparta postoupila do semifinále domácího poháru MOL Cupu. Obhájce trofeje ve čtvrtfinále doma porazil po obratu Jablonec 4:1. Hosté po bezbrankové první půli vedli od 47. minuty zásluhou Ivana Schranze, ale Ladislav Krejčí mladší dvěma góly otočil skóre. Konečný výsledek stanovili střídající Ladislav Krejčí starší a David Moberg Karlsson.
07.04. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Sparta prodloužila s brankářem Niţou smlouvu do roku 2023

Sparta prodloužila smlouvu s brankářem Florinem Niţou. Třiatřicetiletý rumunský reprezentant bude na Letné vázán do roku 2023, původní kontrakt by mu vypršel po sezoně. Pražský klub o tom informoval na svém webu.
06.04. | Aktuality | 115 komentářů

Příděl pro Teplice. Sparta jim nasázela sedm branek

S ostudou odjíždí fotbalisté Teplic z pražské Letné. Domácí je tam porazili 7:2, přičemž nejvíce se na tom podílel autor hattricku Krejčí mladší. Další trefy Sparty přidali Hložek, Polidar a Wiesner, jedna byla vlastní. Za hosty se prosadili Jukl a Žitný.
03.04. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Krejčí si hattrickem splnil sen, který si dal na začátku sezony

Premiérovým hattrickem v lize v rozmezí pouhých 16 minut první půle se defenzivní záložník Ladislav Krejčí mladší podílel v 25. kole na drtivé výhře fotbalistů Sparty 7:2 nad Teplicemi. Jednadvacetiletý středopolař si třemi brankami v jednom utkání splnil sen ze začátku sezony. Vděčný byl spoluhráčům Adamu Hložkovi a Bořku Dočkalovi, kteří mu přenechali penaltu, po níž v 29. minutě završil třígólové představení.
03.04. | Aktuality | 60 komentářů

Sparta se chce proti Teplicím vrátit na vítěznou vlnu

Před reprezentační přestávkou Sparta poprvé pod Pavlem Vrbou ztratila body, což bude chtít odčinit v prvním dubnovém klání. Příležitost na to má výbornou, hraje totiž s nepříliš silnými Teplicemi.
03.04. | Previews | 5 komentářů
11.04. Základní sestavy Slavie a Sparty
Základní sestavy na dnešní pražské derby:
Slavia: Kolář - Masopust, Kačaraba, Zima, Bořil - Holeš, Dorley, Stanciu, Provod, Lingr - Kuchta.
Sparta: Nita - Sáček, Vitík, Čelůstka, Hancko - Pavelka, Krejčí mladší - Wiesner, Dočkal, Plavšić - Hložek.
07.04. Sparta v MOL Cupu vyřadila Jablonec
Čtvrtfinále českého poháru MOL Cupu:
Sparta Praha - Jablonec 4:1 (0:0)
Branky:
49. a 69. Ladislav Krejčí II, 81. Ladislav Krejčí I, 84. Karlsson - 47. Schranz. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler. ŽK: Pleštil, Podaný (oba Jablonec). Bez diváků.
Sestavy:
Sparta:
Heča - Sáček, Vitík, Čelůstka, Polidar - Wiesner (63. Karlsson), Pavelka, Ladislav Krejčí II, Dočkal (85. Souček), Plavšič (71. Ladislav Krejčí I) - Hložek (85. Minčev). Trenér: Vrba.
Jablonec: V. Hrubý - Haitl (24. Podaný), Kubista, Zelený, Krob - Pleštil (77. Chramosta), Považanec, Kratochvíl (77. Hübschman), Jovovič (46. Smejkal) - Doležal (66. R. Hrubý), Schranz. Trenér: Rada. (ČTK)
04.04. Sparta tři týdny bez Hancka
Dávid Hancko bude tři týdny chybět v sestavě Sparty Praha. Slovenský obránce si z reprezentačního srazu přivezl svalové zranění. (isport.cz)
03.04. Spartě se vrací křídelník Karlsson
David Moberg Karlsson je opět k dispozici Spartě Praha. Švédský křídelník se po nákaze koronavirem a operaci obličeje naplno zapojil do tréninku. (isport.cz)
29.03. Niță má prodloužit se Spartou
Sparta Praha se mezi třemi tyčemi spoléhá na Florina Nițu a na tom by se ani do budoucna nemělo nic měnit. Třiatřicetiletý brankář má po návratu z reprezentačního srazu podepsat dvouleté prodloužení smlouvy. (isport.cz)
27.03. Hancko musel střídat
Obránce Dávid Hancko musel už během prvního poločasu reprezentačního utkání Slovenska proti Maltě vystřídat. Fotbalista pražské Sparty odstoupil kvůli zranění.
26.03. Sparta - Žižkov 3:1 (1:1)
Přípravné utkání:
Sparta Praha - Viktoria Žižkov 3:1 (1:1)
Branky:
36. Hložek, 61. Zahustel, 81. Souček z pen. - 1. Nabijev.
Sestava Sparty: Kotek - Vindheim (60. Zahustel), Souček (71. Panák), Lischka (71. Červak), Polidar - Wiesner (60. Frýdek), Sáček (71. Okeke), Trávník (71. Šilhart), Dočkal (60. Sejk, 80. Souček), Plavšić (60. Dudl) - Hložek (60. Novotný). Trenér: Vrba. (ČTK)
23.03. Juliš má vynechat čtyři týdny
Sparta se musí v nadcházejících čtyřech týdnech obejít bez Lukáše Juliše. Nejlepší střelec letenského týmu je po operaci třísel. (isport.cz)
21.03. Kozák utrpěl zlomeninu v oblasti kotníku
Hodně dlouhá zřejmě bude pauza, kterou před sebou má Libor Kozák. Útočník Sparty nedohrál zápas s Českými Budějovicemi, podrobné vyšetření odhalilo zlomeninu v oblasti kotníku. (sport.ct)