Česko

Reprezentanti v LN překvapili, podle expertů ale zaostávají v kreativitě

Čeští reprezentanti ve čtyřech červnových zápasech elitní skupiny Ligy národů příjemně překvapili, jejich konfrontace zejména se Španělskem a Portugalskem však ukázala, že za špičkou zaostávají především v kreativitě a individuálních dovednostech. Shodli se na tom experti oslovení ČTK. Pozitivně je zaujalo několik hráčů z výběru trenéra Jaroslava Šilhavého.
13.06. | Aktuality | 16 komentářů

Ve Španělsku jsme hráli lépe než při domácí remíze, řekl Souček

Čeští reprezentanti hráli podle kapitána Tomáše Součka navzdory prohře 0:2 ve Španělsku ve čtvrtém utkání elitní skupiny Ligy národů paradoxně lépe než při týden staré domácí remíze 2:2 v Praze se stejným soupeřem. S dosavadním ziskem čtyř bodů je spokojený a věří, že národní tým se v září v závěrečných dvou zápasech skupiny udrží mezi nejlepšími celky.
13.06. | Aktuality | 1 komentář

Šilhavého těší, jak Češi zvládli náročný sraz, čtyři opory odehrály vše

Čeští fotbalisté si pochvalují, jak zvládli náročný červnový sraz. Reprezentanti museli odehrát během 11 dnů netradičně čtyři duely v Lize národů, podle trenéra Jaroslava Šilhavého si ale s nezvyklým programem, navíc na konci náročné sezony, poradili velmi dobře. Zvlášť ocenil čtveřici opor, která nechyběla ani minutu.

Šilhavý: Odehráli jsme výborný zápas, kluci sraz zvládli skvěle

Přestože čeští reprezentanti podlehli v závěrečném červnovém zápase skupiny A2 Ligy národů ve Španělsku 0:2, podle trenéra Jaroslava Šilhavého odehráli výborný zápas. Kouč mužstvo pochválil i celkově za výkony na končícím srazu, během něhož reprezentanti museli za 11 dnů zvládnout čtyři duely. Šilhavý věří, že český tým se v září udrží v elitní skupině.
13.06. | Aktuality | 40 komentářů

Španělsko složilo reparát a Česko porazilo o dva góly

Španělsko porazilo v zápase čtvrtého kola skupiny A2 Ligy národů Českou republiku 2:0. I přes velmi solidní výkon Čechů vsítil vítěznou branku už ve 24. minutě Carlos Soler, jemuž nahrával Marco Asensio. Pro hráče Realu Madrid to byla již sedmá asistence pod vedením Luise Enriqueho, což se žádnému jinému hráči nepovedlo. Španělé tak v Málaze nedopustili stejné překvapení jako v úvodním vzájemném utkání...
12.06. | Komentáře a souhrny | 509 komentářů

Gaviho kvality jsou neuvěřitelné, já v 17 letech běhal v závějích, řekl Coufal

Čeští fotbalisté ve večerním závěrečném červnovém zápase Ligy národů ve Španělsku opět nastoupí proti řadě hvězd z nejsilnějších evropských klubů, zřejmě nejvíce je ale před týdnem v úvodním vzájemném duelu při remíze 2:2 zaujal teprve sedmnáctiletý záložník Gavi.
12.06. | Aktuality | 30 komentářů

Coufal: Možná jsme Španěly trochu vystrašili, budeme potřebovat i štěstí

Podle obránce Vladimíra Coufala si španělští reprezentanti nejspíš dají na český tým v nedělním utkání v Málaze po týden staré remíze 2:2 v Edenu o to větší pozor. Aby národní tým ve čtvrtém utkání elitní skupiny A2 Ligy národů uspěl, musí podle devětadvacetiletého beka kompaktně bránit, využít šance a ještě mít velké štěstí.
11.06. | Aktuality | 13 komentářů

Doma jsme Španělům ukradli dva body, očekávám ještě těžší zápas, řekl Šilhavý

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý očekává v nedělním utkání skupiny A2 Ligy národů ve Španělsku ještě těžší zápas než před týdnem, kdy jeho svěřenci doma s pyrenejským favoritem nečekaně remizovali 2:2 a dokonce sahali po vítězství. Po čtvrteční prohře 0:2 v Portugalsku plánuje kouč udělat změny na levé straně sestavy a v brance, kde dostane šanci trojka Aleš Mandous.
11.06. | Aktuality | 4 komentáře

Vlkanova bude na premiéru do smrti vzpomínat, mrzela ho neproměněná šance

Záložník Adam Vlkanova si ve čtvrtečním utkání Ligy národů při prohře v Portugalsku připsal první start za českou fotbalovou reprezentaci a na premiéru bude do smrti vzpomínat. Sedmadvacetiletý středopolař Hradce Králové ji mohl vyšperkovat gólem, ale v 86. minutě z nadějné pozice zamířil jen do boční sítě.
10.06. | Aktuality | 28 komentářů

Češi zakončí červnový program Ligy národů odvetou ve Španělsku

Čeští fotbalisté v neděli odehrají ve Španělsku čtvrtý z šesti zápasů skupiny A2 Ligy národů, jímž uzavřou červnový program. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého se pokusí navázat na remízu 2:2 z minulého týdne v Praze, kde proti trojnásobným mistrům Evropy přišli o cennou výhru až v 90. minutě.
10.06. | Previews | 509 komentářů
12.06. Hráli jsme lépe než doma, uvedl Šilhavý
Česko podruhé španělskou reprezentaci nezaskočilo a po porážce 0:2 odjíždí z Pyrenejského poloostrova s prázdnou. "Odehráli jsme dneska lepší zápas než doma v Praze. Sice jsme prohráli, ale hráli jsme výš, odvážněji. Kdybychom z těch dvou tří šancí dali gól, třeba by byl vývoj jiný, i když Španělsko má obrovskou sílu. Ve druhém poločase jsme mohl jít do vyrovnání. Bohužel jak nám dali druhou branku, nebyla síla na to to změnit," řekl po utkání trenér Jaroslav Šilhavý. (ČTK)
12.06. Česko odjíždí ze Španělska s prázdnou
Výsledek dnešního zápasu Ligy národů: Španělsko - Česko 2:0 (24. Soler, 75. Sarabia).
12.06. Sadílek musel střídat se zraněním
Česko v zápase Ligy národů na španělské půdě po poločase prohrává, navíc ztratilo Michala Sadílka. Záložník Twente ze zdravotních důvodů střídal po třiceti minutách, na trávníku ho nahradil Alex Král.
12.06. Česko po půli prohrává ve Španělsku
Poločasový výsledek dnešního zápasu Ligy národů: Španělsko - Česko 1:0 (24. Soler).
12.06. Proti Španělsku chytá Mandous
Trenér Jaroslav Šilhavý nakonec během červnového srazu u příležitosti Ligy národů protočí všechny tři brankáře. Sestava ČR na Španělsko: Mandous - Zima, Brabec, Jemelka - Coufal, Souček, Sadílek, Zelený - Černý, Kuchta, Pešek. Sestava Španělska: Simón - Carvajal, E. García, I. Martínez, Alonso - Soler, Rodri, Koke - Asensio, Morata, Olmo.
09.06. Česko prohrálo v Portugalsku 0:2
Výsledek utkání Ligy národů: Portugalsko - Česko 2:0 (33. Cancelo, 38. Guedes).
09.06. Vlkanova debutuje za Česko
Premiéru v české reprezentaci si v Lize národů v Portugalsku připisuje Adam Vlkanova. Kapitán Hradce Králové zhruba na závěrečných 20 minut vystřídal Adama Hložka.
09.06. Češi zatím prohrávají o dvě branky
Poločasový výsledek utkání Ligy národů: Portugalsko - Česko 2:0 (33. Cancelo, 38. Guedes).
09.06. Sestavy: Portugalsko - Česko
Základní sestavy pro dnešní zápas Ligy národů:
Portugalsko:
Diogo Costa - Cancelo, Pepe, Danilo, Guerreiro - Guedes, William Carvalho, Neves - Ronaldo, Diogo Jota, Silva.
Česko: Staněk - Zima, Brabec, Matějů - Coufal, Souček, M. Sadílek, Havel - Lingr, Kuchta, Hložek. (livesport.cz)
09.06. Na duel ve Španělsku dohlédne Çakır
Cüneyt Çakır byl delegován jako hlavní rozhodčí nedělního utkání Ligy národů Španělsko - Česko, na pomezí se budou s praporky pohybovat jeho turečtí krajané Bahattin Duran a Tarik Ongun. (uefa.com)