AC Milán Itálie - AC Milán - Zprávy

Další články

Hellas je na vítězné vlně, překvapí i proti Milánu?

Fotbalisté Verony získali v uplynulých dvou kolech šest bodů a v boji o záchranu poskočili na čtrnácté místo. Rostoucí sebevědomí pak budou chtít ukázat i proti AC Milán, jenž si ve čtvrtek zajistil postup do čtvrtfinále Evropské ligy.

Poučili jsme se z prvního zápasu, těšilo Pioliho po postupu přes Slavii

Trenér AC Milán Stefano Pioli po výhře 3:1 v odvetě osmifinále Evropské ligy na hřišti Slavie ocenil, že se jeho svěřenci poučili z úvodního utkání na domácí půdě. "Rossoneri" před týdnem při vítězství 4:2 na San Siru stejně jako dnes hráli většinu zápasu v přesilovce, podle osmapadesátiletého kouče ale předvedli v Edenu vyzrálejší výkon.

Karetní memento vzalo slávistům vítr z plachet. Milánská letka zničila obranu do poločasu

AC s přehledem zvládlo osmifinálovou odvetu Evropské ligy, když na půdě Slavie zvítězilo 3:1. Pražané, kteří museli dohánět dvougólové manko z Milána, se už od úvodních minut snažili dostat do tlaku.

Budeme mít malou výhodu, ale podcenění Slavie nehrozí, ujistil Pioli

Podle Stefana Pioliho, trenéra AC Milán, nehrozí, že by jeho svěřenci podcenili odvetu osmifinále Evropské ligy na hřišti pražské Slavie. Uvedl to na předzápasové tiskové konferenci. "Rossoneri" vyhráli v úvodním domácím utkání 4:2, Pioli ale očekává ve čtvrtek ve vyprodaném Edenu náročný duel.

Slavia se proti AC Milán pokusí otočit osmifinále Evropské ligy

Slavie ve čtvrtek odehrají před vyprodaným Edenem odvetu osmifinále Evropské ligy proti AC Milán. Pražané se proti italskému gigantovi pokusí o senzaci a obrat dvojzápasu poté, co před týdnem utrpěli na San Siru v dlouhém oslabení porážku 2:4.

Vyšetřování policie v sídle AC Milán, řeší se prodej klubu

Sídlo AC Milán, který ve čtvrtek čeká odveta osmifinále Evropské ligy v Praze se Slavií, dnes prohledala policie. Důvodem je vyšetřování dva roky starého prodeje klubu. Informovala o tom agentura AP.

Rossoneri proložili dvojboj se Slavií hubeným vítězstvím nad Empoli

Milánské AC se ve 28. kole Serie A radovalo z těsného vítězství 1:0 nad Empoli. Domácí celek musel podobně jako ve čtvrtek proti Slavii dobývat zataženou obranu soupeře, což se mu podařilo ve 41. minutě zásluhou Christiana Pulišiče. Gól reprezentanta USA tak posunul Rossoneri na průběžnou druhou příčku. Hosté naopak skórovat nedokázali a nenavázali na svá předchozí dvě venkovní vítězství.

AC Milán se před cestou do Prahy utká s Empoli

Už ve čtvrtek se fotbalisté AC Milán představí v Praze v odvetě osmifinále Evropské ligy proti Slavii, ale nejdřív potřebují v rámci domácí soutěže porazit Empoli. Milán se drží na třetím místě v těsném závěsu za Juventusem a případná výhra ho může posunout na druhou příčku. Duel na milánském San Siru začíná od 15 hodin.

Miláne, trochu rizika, ale nevadí. Slavia předvedla skvělý výkon, uznávají v Itálii

Slova uznání si v Itálii vysloužili hráči pražské Slavie. V úvodním utkání osmifinále Evropské ligy podlehli AC Milán 2:4, místní média ale oceňují, že i v dlouhém oslabení bez vyloučeného Dioufa dokázal tým trenéra Jindřicha Trpišovského favoritovi na San Siru výrazně zkomplikovat život. Italský tisk varuje "Rossoneri", že odveta v Edenu může být za týden ještě velmi náročná.

Srdnatě vzdorující Slavii mrzely koncovky poločasů, náskok AC do odvety vylepšil Pulišič

Historicky první soutěžní střetnutí mezi AC Milán a Slavií Praha ovládli v úvodním osmifinále Evropské ligy domácí Italové v poměru 4:2. Jeden z klíčových momentů zápasu přišel už ve 26. minutě, kdy za tvrdý šlapák na kotník soupeře uviděl červenou kartu El Hadji Malick Diouf. Rossoneri využili přesilovou hru ještě v první půli, v níž vstřelili hned tři branky. Rozhodující trefu si nakonec připsal Ruben Loftus-Cheek. I proto, že oslabení slávisté dokázali hned dvakrát gólově udeřit po parádních projektilech Davida Douděry a Ivana Schranze.

Za Rossoneri s číslem 10. Budu fandit Slavii, říká Kamila Dubcová, opora AC Milán

Když se řekne AC Milán, mnozí vidí hlavně mužský tým. Málokdo ale tuší, že silnou stopu tvoří v elitním ženském týmu Rossoneri tři české fotbalistky. Kamila Dubcová (25) má dokonce výsadu, nosit na zádech číslo 10.

Jak na velkokluby? Klopp má recept na sílu Sparty, Slavia proti AC Milán může uspět ze standardek

Na obě pražská fotbalová "S" čekají v osmifinále Evropské ligy slavné velkokluby. Už ve čtvrtek vyzve Sparta na domácí půdě anglický Liverpool, Slavia se na milánském San Siru utká s tamním AC. Možná až na Bayer Leverkusen pod vedením Xabiho Alonsa už v osudí podobně atraktivní soupeři nebyli. Zároveň to však znamená, že postupové šance obou tuzemských celků nejsou kdovíjaké. Mají vůbec věhlasné stroje na úspěchy z taktického hlediska nějaké slabé stránky?

Chceme Evropskou ligu vyhrát. Slavia ale bude nepříjemný soupeř, varuje Pioli

Trenér Stefano Pioli připustil, že s AC Milán nemůže pomýšlet na nic jiného než na celkové vítězství v Evropské lize, už nadcházející osmifinále proti Slavii ale podle něj bude hodně náročné. Pražany považuje za pohárově zkušený tým, který hraje ve velkém tempu a často mění sestavu.

Lev skrytý za širokým úsměvem, kariéra Rafaela Leãa rozepsala vskutku zajímavý příběh

Je italským mistrem, při první účasti na světovém šampionátu dal dva góly, je autorem nejrychlejšího gólu v historii italské Serie A, vyhrál řadu individuálních ocenění a ve volném čase dokonce rapuje. Mimo tohle všechno si stihl zahrát jeden rok ve francouzském Lille a znepřátelit valnou většinu fanoušků Sportingu CP, jehož je odchovancem. V pouhých 24 letech toho portugalský reprezentant Rafael Leão už stihl hodně. I proto zejména italskou a portugalskou fotbalovou veřejnost obletěly první úryvky z jeho nové autobiografie s prostým názvem Smile.