Slovan Liberec (Česko)

Brankář Hladký přestoupil z Liberce do skotského St. Mirrenu

Brankář Václav Hladký přestoupil z Liberce do skotského St. Mirrenu. Osmadvacetiletý odchovanec Brna si tak zkusí první zahraniční angažmá. Ve skotské lize bude nastupovat proti jinému českému gólmanovi Zdeňku Zlámalovi.
11.01. | Aktuality | 87 komentářů

Liberec začal přípravu testy i s Musou a korejským útočníkem

Liberce dnes zahájili zimní přípravu na jarní část sezony. Úvodní zátěžové testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze se Slovanem absolvovaly i dvě nové tváře - na hostování do června 2020 přišel ze Slavie chorvatský útočník Petar Musa a na testy korejský útočník Ju Kang-hjon. V pondělí naopak s týmem neodletí na soustředění na Kypr brankář Václav Hladký.
06.01. | Aktuality | 255 komentářů

Kerbr přestupuje z Liberce do Apollonu Limassol

Slovan Liberec opouští levý obránce či záložník Milan Kerbr, jenž přestupuje do kádru kyperského vicemistra Apollonu Limassol. Zbývá doladit poslední detaily, hráč už úspěšně prošel lékařskou prohlídkou a připravena je pro něj smlouva na dva a půl roku.
26.12.2018 | Aktuality | 136 komentářů

Liberec uplatnil opci na liberijského záložníka Oscara

Záložník Oscar zůstává v Liberci. Vedení severočeského klubu uplatnilo na dvacetiletého liberijského reprezentanta opci na přestup a podepsalo s ním smlouvu na tři a půl roku. Slovan o tom informoval na svém webu.
21.12.2018 | Aktuality | 82 komentářů

Bezbranková remíza v Ďolíčku, Bohemka potřetí v řadě neskórovala

Žádné hitparády se fanoušci na stadionu Bohemians 1905 nedočkali. Velkých příležitostí bylo poskromnu na obou stranách a domácí Klokani se s libereckým Slovanem rozešli smírně 0:0.
15.12.2018 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Liberec se může přiblížit první šestce

Fotbalisté Slovanu Liberec zavítají v posledním utkání tohoto kalendářního roku do Ďolíčku. V souboji dvou týmů bez formy se budou chtít přiblížit šestému Zlínu. Domácí Bohemians se zase potřebují odpíchnout z dolních pater tabulky.
14.12.2018 | Previews | 2 komentáře

Kopecký: Jsou to pro nás velmi cenné body

Opavští překvapivě vyhráli v dohrávce 18. kola první ligy v Liberci 2:1. Nováčka poslal na severu Čech do vedení v šesté minutě Jakub Janetzký, hned za devět minut sice srovnal Roman Potočný, ale v 80. minutě byl vyloučen domácí Petr Ševčík a přesilovku za čtyři minuty využil Dominik Simerský.
10.12.2018 | Aktuality | 25 komentářů

Masopust a Ševčík jsou prvními zimními posilami Slavie

Záložníci Lukáš Masopust z Jablonce a Petr Ševčík z Liberce jsou prvními zimními posilami Slavie. Na twitteru o tom informoval předseda představenstva pražského klubu Jaroslav Tvrdík. Slavia oba dva oficiálně představí příští týden po skončení podzimní části první ligy.
10.12.2018 | Aktuality | 444 komentářů

Opava v bojovném utkání přemohla oslabený Liberec

Opava vydolovala body v Liberci a v tabulce se posunula mimo skupinu hrající o udžení. Domácí neodčinili nezdar v Teplicích a potřetí v řadě ztratili body. Utkání ovlivnila červená karta pro libereckého Ševčíka.
10.12.2018 | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Liberec i s navrátilcem Ševčíkem vyzve oslabenou Opavu

Duel mezi Libercem a Opavou uzavře program předposledního kola před zimní přestávkou. Domácí chtějí odčinit zaváhání v Teplicích, hosté se musejí vyrovnat s několika absencemi.
09.12.2018 | Previews | 3 komentáře
18.01. Slovan Liberec - Oberlausitz Neugersdorf 5:0
PŘÁTELSKY: Slovan Liberec - Oberlausitz Neugersdorf 5:0 (1:0).
Branky:
50., 78. a 81. Musa, 32. Breite, 80. Vrabec.
Sestava Liberce:
I. poločas:
Nguyen - Mikula, Karafiát, Lehoczki (44. Kačaraba), Fukala - Gembický, Breite, Mara, Nešický, Potočný - Pázler.
II. poločas: Vliegen - Koscelník, Kačaraba, Vukliševič, Hybš - Oršula, Oscar, Ju Kang-hjon, Vrabec, Pešek - Musa. Trenér: Hornyák. (ČTK)
27. ledna: Salcburk - Slavia Praha (v Portugalsku),
2. února: Rosenborg Trondheim - Slavia Praha (v Portugalsku). (ČTK)
20.12.2018 Liberec uplatnil opci na Oscara
Záložník Oscar zůstává v Liberci. Vedení severočeského klubu uplatnilo na dvacetiletého liberijského reprezentanta opci na přestup a podepsalo s ním smlouvu na tři a půl roku. Slovan o tom informoval na svém webu. Murphy Dorley, který hraje pod přezdívkou Oscar, přišel do Liberce v únoru na hostování z litevského klubu FK Trakai. Za Slovan v lize odehrál 23 utkání a vstřelil jeden gól. Původně měl spíše ofenzivnější roli, slovenský kouč Severočechů Zsolt Hornyák ho v průběhu podzimu posunul hlouběji do středu pole. (ČTK)
26. ledna: Liberec - Bialystok (v Turecku),
28. ledna: Liberec - Partizan Bělehrad (v Turecku)
31. ledna: Liberec - Botev Plovdiv (v Turecku). (ČTK)
15.11.2018 Liberec - Slovácko 1:0
Osmifinále poháru MOL Cupu:
Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)
Branka: 3. Potočný. Rozhodčí: Příhoda - Koval, Petřík. ŽK: Juroška, Krejčí (oba Slovácko). Diváci: 999.
Sestavy:
Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Potočný, Oscar (56. Oršula), Breite, Pešek - Nešický (83. Mikula) - Aarons (64. Pázler). Trenér: Hornyák.
Slovácko: Trmal - Reinberk, Krejčí, Hofmann, Juroška - Kalabiška (59. Kuchta), Havlík, Daníček, Petr (77. Rezek), Navrátil - Zajíc (68. Kubala) Trenér: Svědík. (ČTK)
22.10.2018 Liberec protestuje proti dvěma verdiktům
Vedení fotbalového Liberce dnes podalo protest proti verdiktům rozhodčích v čele s hlavním sudím Radkem Příhodou při dvou klíčových situacích nedělního zápasu 12. kola první ligy s pražskou Slavií. Severočeši nesouhlasí s vyloučením Jana Mikuly po druhé žluté kartě ve 12. minutě a s nenařízením pokutového kopu po souboji domácího Martina Koscelníka s Janem Bořilem osm minut před koncem. Slovan o protestu informoval na sociální síti. Liberec ve šlágru kola prohrál 0:1 brankou Miroslava Stocha ze třetí minuty. O devět minut později byl po druhé žluté kartě vyloučen Mikula za to, že dohrál hostujícího gólmana Ondřeje Koláře, i když se mu snažil vyhnout. Podle slovenského kouče Severočechů Zsolta Hornyáka navíc domácího beka postrčil do brankáře slávistický stoper Ondřej Kúdela. (ČTK)
12.10.2018 Liberec - Varnsdorf 2:1
Přípravné fotbalové utkání:
Slovan Liberec - Varnsdorf 2:1 (1:0)
Branky: 17. Aarons, 72. Potočný - 86. vlastní Hladký.
Sestava Liberce: Nguyen (46. Hladký) - Mikula, Mitrovič, Karafiát (46. Kačaraba), Hybš - Koscelník, Breite, Potočný, Aarons - Oršula, Pázler. Trenér: Hornyák. (ČTK)
27.09.2018 Vukliševič dostal tři zápasy
Liberecký Damjan Vukliševič dostal od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace za vyloučení v utkání 9. kola první ligy na Spartě trest na tři utkání. Třiadvacetiletý slovinský obránce na začátku druhého poločasu udeřil domácího Benjamina Tetteha do choulostivých míst a rozhodčí Petr Ardeleanu mu na základě zhlédnutí videa udělil červenou kartu. Jeden zápas už si Vukliševič odpykal ve středu v rámci domácího poháru. Disciplinárka na dnešním zasedání také potrestala Baník Ostrava pokutou 30 tisíc kvůli dění na stadionu při utkání s pražskou Spartou. Slezský klub pyká za porušení povinnosti pořádajícího klubu, neboť došlo k pronesení a použití pyrotechniky. (ČTK)
24.09.2018 Potočného čeká trest za čtyři žluté karty
Roman Potočný z Liberce se stal čtvrtým hráčem v této sezoně fotbalové ligy, který dostal čtyři žluté karty. V příštím kole si proto odpyká jednozápasový trest. V uplynulém devátém dějství vyloučili rozhodčí Damjana Vukliševiče z Liberce a Vlastimila Daníčka ze Slovácka a počet červených karet v sezoně stoupl na osm. Sudí udělili také 31 žlutých karet, což je v součtu za celý ročník 264 napomenutí. (ČTK)
22.09.2018 Hornyák: Hlavně legionáři musí přidat
Liberec nestačil na Spartu a z hlavního města si odvezl vysokou porážku 1:4. "V prvním poločase jsme inkasovali po našich zbytečných taktických chybách dost brzo góly. Prohrávali jsme rychle 0:3 a s mužstvem jako Sparta se pak hraje těžko. Počítali jsme s tím, že vydržíme déle stav 0:0 a budeme těžit z brejků. Taktický záměr se nám moc nepodařil. Hlavně zezadu jsme dělali základní chyby v rozehrávce, hlavně Kačaraba. Také jsem více čekal od Aaronse. Mrzí mě zbytečné vyloučení Vukliševiče, mužstvo se ale nevzdalo a ukázalo charakter. Je mi líto, že jsme inkasovali ještě čtvrtý gól. Výsledek je pro nás krutý, ale po těch hrubých chybách nás Sparta logicky potrestala. To rozestavení bylo trochu i vynucené. Myslím, že záměr 3-4-3 nebyl špatný, protože jsme věděli, že Sparta hraje 4-4-2, chtěli jsme je trochu překvapit. Ale nesmíme si dovolit takové chyby, tohle není divize. Není možné, že ligový hráč pětkrát za sebou nahraje soupeři. Hlavně ti legionáři musí přidat, musí být kvalitnější než domácí hráči," prohlásil po zápase kouč Zsolt Hornyák. (ČTK)