Rodiče si přáli remízu, ale ze souboje bratrů Sadílků vzešel jako vítěz Lukáš

Poprvé se na půdě svého mateřského klubu Slovácka utkali v zápase nejvyšší soutěže bratři Sadílkové. Šťastnější byl čtyřiadvacetiletý Lukáš, jehož tým z Uherského Hradiště v duelu 26. ligového kola porazil doma Liberec 1:0, za který hraje o tři roky mladší ze sourozenecké dvojice Michal. Zápas asi společně rozeberou v neděli u rodičů, jimž nevyšlo přání na nerozhodný výsledek.
11.04. | Aktuality | 15 komentářů

Pohárům se přiblížilo Slovácko. Na Liberec vyzrálo z penalty

Bitva dvou aspirantů na evropské poháry byla k vidění jakožto hit sobotního programu FORTUNA:LIGY. Už před zápasem mělo k předkolům blíže Slovácko, které proti Liberci udělalo další krok. O vítězství 1:0 rozhodl z penalty Jurečka.
10.04. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Slovácko bude proti Liberci hájit lepší postavení v boji o Evropu

Důležitá bitva v boji o pohárovou Evropu se odehraje v Uherském Hradišti. Tamní Slovácko se vyšvihlo na třetí příčku a tu hodlá udržet i proti Liberci, jenž v tabulce sídlí o dvě pozice níže.
09.04. | Previews | 3 komentáře

Plzeň postoupila přes Liberec do semifinále Českého poháru

Plzeň postoupila do semifinále domácího poháru MOL Cupu. Viktoria ve čtvrtfinále udolala loňského finalistu Liberec 1:0 díky gólu střídajícího Ondřeje Mihálika z 87. minuty, pod který se podepsal velkou chybou brankář Filip Nguyen.
07.04. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Liberecký gólman Knobloch je noční můrou penaltových střelců

Čtyřikrát v této ligové sezoně čelil penaltové výzvě a nikdy z toho gól nebyl. Liberecký brankář Milan Knobloch se stává postrachem exekutorů pokutových kopů. Po Teplicích, Zlínu a Pardubicích ho z penaltové značky dnes nepřekonal ani ostravský obránce Patrizio Stronati. Osmadvacetiletý gólman po bezbrankové remíze s Baníkem přiznal, že měl hned dvojité štěstí.
03.04. | Aktuality | 10 komentářů

Baník přišel o regulérní gól a z Liberce veze pouze bod

Liberec kolegiálně navázal souseda z úpatí Ještědu a podobně jako Jablonec se se svým protivníkem rozešel smírně. Hostující Baník přitom na první pohled dosáhl regulérní branky, avšak hlavní rozhodčí hostům nešťastně a dost necitlivě odepřel radost.
03.04. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Baník v Liberci nevyhrál přes deset let. Ubrání se Slovan i nyní?

Liberec si jarní dny užívá, naposledy ale po dlouhé době padl. Na Baník, jehož kouč Smetana se těší na nostalgický návrat, však Slovan umí a i vzhledem k postavení v tabulce půjde do sobotního zápasu jako favorit.
02.04. | Previews | 3 komentáře

Derby o třetí místo ovládl Jablonec, výhru nad Libercem vystřelil Kubista

Po podzimním úspěchu se Jablonec znovu mohl radovat z vítězství v podještědském derby. Zeleno-bílím navíc po výhře 2:1 patří třetí místo. Důležité body vystřelil družině kouče Petra Rady sváteční střelec Vojtěch Kubista.
20.03. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Jablonec se v derby proti Liberci porve o třetí příčku

Podještědské derby je vždy specifickou záležitostí, jeho 56. vydání ale bude ještě o něco prestižnější než třeba to poslední z podzimu. Jablonec se totiž s Libercem porve o průběžné třetí místo v ligové tabulce.
19.03. | Previews | 2 komentáře

Ukázali jsme morální sílu, pochvaloval si Hoftych

Liberečtí zvítězili po obratu v závěru v předehrávce 23. kola první ligy nad Teplicemi 2:1. Hosté vedli od 13. minuty po vlastním gólu Michala Sadílka, v 29. minutě neproměnil penaltu domácí Michael Rabušic, který ale v 77. minutě zaváhání odčinil a srovnal. V 90. minutě pak dokonal obrat střídající Imad Rondič.
13.03. | Aktuality | 2 komentáře
07.04. Semifinále poháru si zahraje i Plzeň
Čtvrtfinále českého poháru MOL Cupu:
Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 1:0 (0:0)
Branka:
87. Mihálik. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Flimmel. ŽK: Brabec, Ba Loua - Cancola, Pešek, J. Šulc, Mikula, Hoftych (trenér). Bez diváků.
Sestavy:
Plzeň:
Hruška - Havel, Kaša, Brabec, Limberský (82. Mihálik) - Bucha (67. Káčer), Kalvach, P. Šulc (58. Čermák) - Ba Loua, Beauguel, Falta. Trenér: Guľa.
Liberec: Nguyen - Fukala, Chaluš, Jugas, Mikula - Karafiát (90. Rabušic), Sadílek, Cancola (58. Mara) - Pešek (69. Koscelník), Rondič (69. Matoušek), Nečas (58. J. Šulc). Trenér: Hoftych. (ČTK)
03.03. Liberec - České Budějovice 1:0
Osmifinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:
Slovan Liberec - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)
Branka:
89. Pešek. Rozhodčí: Klíma - Vodrážka, Melichar.
Liberec: Nguyen - Koscelník, Chaluš, Purzitidis, Mikula - Cancola (61. Michal), Mara - Nečas (61. Pešek), Faško (72. Sadílek), Šulc (61. Mosquera) - Rondič (72. Rabušic). Trenér: Hoftych.
Č. Budějovice: Vorel (46. Drobný) - Čolič, Havel, Králik, Talověrov, Skovajsa - Mršič (78. Jánošík), Havelka (77. Novák), Čavoš (67. Alvir), Vais (67. Valenta) - Brandner. Trenér: Horejš. (ČTK)
25.02. Liberec prodloužil s Fukalou
Dvacetiletý pravý obránce Michal Fukala podepsal novou tříletou smlouvu se Slovanem Liberec. "Michal Fukala je hráč, který už má v lize na svůj věk odehráno dost zápasů. O smlouvě se jednalo delší dobu. Je dobře pro hráče i klub, že je to dotažené, řekl pro klubový web trenér Pavel Hoftych. V Liberce o následující dva roky prodloužil také záložník Jan Šulc. (fcslovanliberec.cz)
17.02. Hoftych: Zlín hrál velmi dobře
Liberec vyhrál v dohrávce nad Zlínem a přiblížil se na dohled k pohárovým příčkám. "Zlín má velmi kvalitní mužstvo, vedené zkušeným trenérem. Hráli velmi dobře, hlavně v prvním poločase nám dělali obrovské problémy. Nedokázali jsme pokrývat jejich střed. V prvním poločase byl Zlín lepším mužstvem. V druhém poločase jsme postupnými střídáními přinesli oživení naší hry a vstřelili jsme velmi důležitou branku. Zápas přitom spíš směřoval k remíze. Jsme velmi rádi, že jsme po minulé remíze s Budějovicemi dnes dokázali zvítězit proti velmi kvalitnímu soupeři," zhodnotil utkání liberecký kouč Pavel Hoftych. (ČTK)
11.02. Liberec - Žižkov 3:1 po prodl.
3. kolo českého poháru MOL Cupu:
Slovan Liberec - Viktoria Žižkov 3:1 po prodl. (1:1, 1:0)
Branky:
44. Faško, 93. Koscelník, 98. Rondić - 52. Bazal.
Sestava Liberce: Knobloch - Fukala, Purzitidis, Chaluš, Mikula - Cancola (69. Rabušic), Mara (120. Černický) - Nečas (57. Koscelník), Faško (82. Michal), Šulc (69. Pešek) - Csáno (57. Rondić) Trenér: Hoftych. (ČTK)
05.02. Zlín bude dohrávat ještě v únoru
Zlín sehraje prvoligové zápasy v Liberci a doma s Mladou Boleslaví v náhradních termínech ve středu 17., respektive 24. února. Utkání byla odložena, protože "Ševci" kvůli nákaze koronavirem v týmu z rozhodnutí krajské hygienické stanice museli do karantény. Ligová fotbalová asociace o termínech informovala v tiskové zprávě. Duel 17. kola v Liberci byl původně na programu v neděli 31. ledna, Zlín měl Boleslav přivítat tuto sobotu v rámci 18. kola. Východomoravské mužstvo je na třináctém místě neúplné tabulky. Zlínští měli problémy už minulou středu při dohrávce 12. kola s pražskou Slavií, při níž trenér Bohumil Páník postrádal ze zdravotních důvodů sedm hráčů. V oslabené sestavě utrpěli s obhájcem titulu debakl 2:6. V Liberci budou "Ševci" hrát od 14:00 a s Mladou Boleslaví od 16 hodin. (ČTK)
29.01. Liberec už nemůže počítat s Tijanim
Mohamed Tijani předčasně ukončil hostování v Liberci. Kmenový obránce Slavie musí na operaci se zraněným kolenem, přičemž zatím není jasné, jak dlouho bude mimo hru. (isport.cz)
18.01. Liberec před ziskem Borukova
Bulharský útočník Preslav Borukov z celku Etar Veliko Tarnovo by se měl stát posilou Slovanu Liberec. Oba kluby už jsou údajně dohodnuté na podmínkách transferu a čeká se jen na zdravotní prohlídku. Dvacetiletý fotbalista strávil čtyři roky v akademii anglického Sheffieldu Wednesday. Za Etar v této sezoně vstřelil ve 14 zápasech šest gólů. (Twitter @shumanskoo)
15.01. Liberec bez Matouška s Tijanim
Bez Jana Matouška a Mohameda Tijaniho půjdou do prvního zápasu po zimní přestávce fotbalisté Liberce proti Bohemians. Oba hráči jsou zranění. (ČTK)
14.01. Hoftych dostal pokutu za výstup bez roušky
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila libereckému trenérovi Pavlu Hoftychovi pokutu 20 tisíc korun za opakované porušení protokolu proti šíření nemoci covid-19. Za stejný prohřešek v utkání proti Zlínu dostala Příbram pokutu 30 tisíc korun. Disciplinární komise o tom informovala v komuniké. Hoftych se provinil tím, že v mediálních výstupech po zápasech opakovaně vystupoval bez roušky, přestože už v té době s ním kvůli tomu bylo zahájeno disciplinární řízení. Hráči Příbrami se zase provinili tím, že po duelu 11. kola se Zlínem zamířili k fanouškům, kteří zápas sledovali za plotem. (ČTK)