Slovan Liberec Česko - Slovan Liberec - Zprávy

Další články

Slavia po konci v Evropě změří síly s Libercem

Trpké dny má za sebou pražská Slavia. Věřila si, že v domácí odvetě může proti AC Milán dohnat dvougólové manko, avšak brzké vyloučení její snahy zhatilo. Všechny síly se tak nyní ubírají na ligu, kde může vytvořit tlak na Spartu a dočasně jít do čela. Musí ale porazit Liberec.

Bývalý reprezentant vykoupil Liberec z mizérie úspěšným pokutovým kopem

Slovan Liberec porazil ve 24. kole Fortuna ligy na domácím hřišti Karvinou 1:0 a alespoň dočasně se posunul na dostřel skupiny o titul. Dlouhou dobu to vypadalo, že diváci na severu Čech přesný zásah neuvidí, nicméně střelecké trápení obou celků prolomil v závěru zápasu z penaltového puntíku Michael Rabušic. Znovu se tak potvrdilo, že utkání mezi těmito dvěma soupeři nabízí gólové radosti pravidelně, jelikož poslední bezbranková remíza se ve vzájemném ligovém klání zrodila v říjnu 2016.

Liberec chce dobrou domácí formu potvrdit i proti Karviné

Karviná se výsledkově dál trápí, před dalším výletem mimo svůj stadion ale cítí svou šanci. Slezané se ovšem představí v Liberci, jemuž se doma daří. Naváže Slovan na předešlé výsledky pod Ještědem i proti poslednímu mužstvu soutěže?

Teplice po dalším zásahu egyptského šikuly klepou na dveře skupiny o titul

Fotbalisté Teplic potvrdili skvělou jarní formu, když si ve 23. kole Fortuna ligy poradili s Libercem 2:0. Skláři vcelku vyrovnaný duel strhli na svou stranu během sedmi minut prvního poločasu zásluhou mladého ofenzivního tandemu. Nejprve prodloužil sérii zápasů se vstřeleným gólem na číslo tři 22letý Egypťan Mohamed Yasser, na kterého navázal o pár měsíců mladší Daniel Fila. Tepličtí se díky triumfu v tabulce vyhoupli na sedmé místo a výrazně se přiblížili skupině o titul.

Teplice se ve vzájemném střetu mohou dostat před Liberec

Přímý souboj o první polovinu tabulky nabídne utkání v Teplicích. Zatímco skláři mají výhodu domácího prostředí, hosté z Liberce zase dorazí s polštářem jednoho bodu a jedné pozice v tabulce.

Liberec na obrat nedosáhl. Zlín po strastiplné cestě dokráčel do pohárového semifinále

Zlín uspěl ve čtvrtfinále MOL Cupu díky výhře 2:1 po prodloužení nad Slovanem Liberec. Domácí poslal do vedení Tomáš Schánělec, jenž se v dresu Ševců prosadil poprvé od příchodu ze Sparty na hostování. Na konci úvodního dějství se nechal za šlápnutí na ruku protihráče vyloučit Mohamed Doumbia, čehož však Moravané k pojistce v základní hrací době nevyužili. Za svou pasivitu byli naopak v 83. minutě potrestáni vyrovnávací trefou, zkraje prodloužení si ale po přesné hlavičce Jakuba Janetzkého vzali náskok zpět. Hosté už na jeho gól odpovědět nedokázali, přestože se síly na hrací ploše vyrovnaly.

Navážou Zlín a Liberec v pohárovém utkání na podzimní přestřelku?

Když se naposledy střetly celky Zlína a Liberce, byly z toho gólové hody. Teď se však dá očekávat opatrnější přístup, jelikož jde o hodně. Postup do semifinále poháru a potenciální vstupenka do Evropské ligy je pro oba velmi lákavá meta.

Bačkovský měl zapadlý jazyk a byl v bezvědomí, zůstal na pozorování v nemocnici

Brankář Liberce Hugo Jan Bačkovský byl po nešťastné srážce se spoluhráčem Filipem Prebslem během utkání 22. ligového kola s Jabloncem v bezvědomí a měl zapadlý jazyk.

Jablonec přišel v derby až na krev o komfortní náskok, Slovan o zraněného brankáře

Liberec remizoval ve strhujícím zápase 22. kole Fortuna ligy s nedalekým Jabloncem 3:3. Pro Slovan se utkání, v němž oba týmy podpořily Transfuzní oddělení Krajské nemocnice, nevyvíjelo vůbec dobře, jelikož hosté v 73. minutě opětovně zvýšili na rozdíl dvou branek. Po smolné srážce se spoluhráčem navíc opustil hřiště na nosítkách gólman Hugo Jan Bačkovský. Modrobílí se však nepříznivým průběhem střetnutí nenechali rozhodit a po velkém náporu jim v nastavení zajistil bod Matěj Chaluš.

Severní Čechy se těší na derby, Liberec hostí Jablonec

Dvaadvacáté kolo české nejvyšší soutěže nabídne i severočeské derby mezi Libercem a Jabloncem a o co hrát mají oba týmy. Slovan dotírá na elitní šestku, do níž se mohou dostat i hosté.

Liberec hlásí novou tvář z Baníku, severočeský klub posílil Tetour

Ostravský záložník Daniel Tetour se stal novou posilou Liberce. Kluby se dohodly na jeho přestupu a devětadvacetiletý záložník podepsal se Slovanem smlouvu do konce sezony s opcí na další dva roky. Kluby o tom informovaly na svých webech.

Olatunji odehrál fantastickou druhou půli, chválil Priske po Liberci

Brian Priske, trenér Sparty, po domácím vítězství 2:1 nad Libercem v 21. kole první ligy ocenil výkon útočníka Victora Olatunjiho. Na tiskové konferenci vtipkoval, že si o přestávce nigerijský útočník vyměnil kopačky, jelikož poté zaznamenal gól a asistenci. Priske se také pozastavil nad kontaktní brankou Slovanu, jíž podle něj předcházel ofsajd. Jeho protějšek Luboš Kozel s tím nesouhlasil, navíc si myslí, že domácí měli dohrávat bez vyloučeného Jakuba Peška.

Sparta našla recept na brankářský produkt vlastní akademie až ve druhém poločase

Fotbalisté Sparty zareagovali na odpolední triumf svého červeno-bílého rivala a na závěr 21. kola Fortuna ligy zdolali Liberec před vlastními fanoušky 2:1. Pražané sice na hřišti od samého úvodu dominovali, v první půli ale veškeré jejich šance zlikvidoval brankář Hugo Jan Bačkovský, jenž s velkým fotbalem začínal právě na Letné. Za jeho zády skončila až krátce po změně stran tečovaná rána Lukáše Haraslína, na kterého prakticky okamžitě navázal Victor Olatunji. Trefa bývalého hráče Slovanu se nakonec ukázala být vítěznou.

Zastávka před evropským dvojzápasem: Sparta na Letné pohostí Liberec

Jen horko těžko se hráči i fanoušci Sparty smiřovali s čtvrteční porážkou na hřišti tureckého Galatasaraye. Chtě nechtě se však Letenší musí rychle přeorientovat na tuzemskou soutěž. Zvládnou se na Liberec poctivě nachystat?