Bosenský útočník Imad Rondič přestoupil z pražské Slavie do Liberce, s nímž trénuje od začátku zimní přípravy. Se Slovanem podepsal hráč dlouhodobý kontrakt. Oba kluby o tom informovaly na svých webech.

Tradičními fyzickými testy v Praze zahájili zimní přípravu hráči Liberce. Zúčastnili se i dva noví hráči, kteří mají na sever Čech namířeno ze Slavie. Na hostování přišel slovenský záložník Jakub Hromada a novou posilou by se měl stát i dvacetiletý bosenský útočník Imad Rondič.

Hromada posílil Liberec. Do konce sezony bude hostovat ze Slavie

Slovenský záložník Jakub Hromada nebude v jarní části sezony hrát ve Slavii. Třiadvacetiletý fotbalista zahájí zimní přípravu v Liberci, kde bude podle webu Slavie půl roku hostovat.
05.01. | Aktuality | 161 komentářů

"Silvestrovský gól" do sítě Karviné neměl v Liberci platit

Hráči Karviné byli v sobotu v posledním podzimním kole první ligy v Liberci poškozeni. Podle komise rozhodčích neměl kvůli ofsajdu platit v 70. minutě gól domácího Kamsa Mary, kterým zvýšil na 2:0. Chyby se dopustil asistent sudího Petr Kotalík. Slezané nakonec na severu Čech prohráli 0:3.
18.12.2019 | Aktuality | 27 komentářů

Liberec tlačil v první půli, ale gólostroj spustil až ve druhé

Ačkoliv více ze hry měli hráči Liberce zejména v první půli, skórovali až v té druhé, podstatně vyrovnanější. Karvinou třemi góly pokořili Potočný, Mara a Breite a ta tak na severu Čech opět nedokázala zvítězit.
14.12.2019 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Liberec chce zakončit podzim vítězstvím s Karvinou

Jít do zimní přestávky se třemi porážkami v řadě bez vstřelené branky, to určitě není nic, co by si hráči Liberce přáli. Zabránit tomu se budou snažit v posledním podzimním zápase proti trápící se Karviné.
13.12.2019 | Previews | 2 komentáře

Slavia v Liberci zvítězila bez velkých problémů

Brzy vedli, soupeře kromě krátké pasáže na začátku druhé půle přehrávali. Bez potíží dokázali fotbalisté Slavie uspět v Liberci, a to i přes Součkovu neproměněnou penaltu. Góly se o to postarali Škoda, Traoré a Ševčík.
06.12.2019 | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Liberec i bez několika opor přivítá lídra soutěže Slavii

Fanoušci Slavie už jistě netrpělivě čekají na poslední zápas Ligy mistrů v Dortmundu, ještě předtím však jejich miláčky čeká ligové klání v Liberci. Mnoho hostujících hráčů prostředí pod Ještědem zná, navíc Slovanu bude chybět značné množství hráčů, přesto sešívaní upozorňují před kvalitou domácích.
05.12.2019 | Previews | 4 komentáře

Sigma uspěla s Libercem a ukončila čekání na výhru

Dva měsíce a dva týdny. Tak dlouho čekala fotbalová Olomouc na ligové vítězství. Toto čekání bylo ukončeno v domácím zápase osmnáctého kola, v němž zdolala ve formě hrající Liberec. Jediným gólem se o to zasloužil Vepřek.
30.11.2019 | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Liberci se daří, další výhru si může připsat v Olomouci

V tabulce je sice dělí jen dvě pozice, aktuální rozpoložení je ale u nich naprosto odlišné. Řeč je o dvou sobotních soupeřích, Liberci a Olomouci. Diváci se však můžou těšit na zajímavý duel, neboť jen jedinkrát v posledních sedmi letech skončilo vzájemné utkání rozdílem více než jedné branky.
29.11.2019 | Previews | žádný komentář
22.01. Liberec - Chrudim 5:2
Přípravné utkání:
Liberec - Chrudim 5:2 (2:1).
Branky:
10. Rondič, 14. Mikula, 56. Pešek, 61. Beran, 83. Kuchta - 13. Surmaj, 73. Rybička.
Sestava Liberce: Nguyen (46. Knobloch) - Mikula, Chaluš (73. Pešek), Alibekov, Fukala - Breite, Mara - Kuchta, Beran (70. Michal), Pešek (70. Koscelník) - Rondič (70. Musa). Trenér: Hoftych. (ČTK)
18.01. Slovan Liberec - MAS Táborsko 7:2
Slovan Liberec - MAS Táborsko 7:2 (1:0).
Branky:
52., 72. a 77. Musa, 60. a 78. Malinský, 27. Rondič, 55. Pešek - 67. Musiol, 84. Icha.
Sestava Liberce:
I. poločas:
Knobloch - Koscelník, Kačaraba, Alibekov, Fukala - Kuchta, Breite, Michal, Potočný - Baluta - Rondič.
II. poločas: Nguyen - Mikula, Chaluš, Karafiát, Hybš - Malinský, Mara, Hromada, Pešek - Beran - Musa. Trenér: Hoftych. (ČTK)
17.01. Rondič bude hrát za Liberec
Slovan Liberec získal posilu do útoku. Z pražské Slavie získal útočníka Imada Rondiče. Ten s klubem podepsal víceletou smlouvu. Slavia by měla mít ale možnost získat jej za určitých podmínek zpět. Dvacetiletý fotbalista patřil sešívaným od ledna 2018. Hostoval ve Viktorii Žižkov, na podzim hrál za slávistické béčko ve třetí lize. (ČTK)
05.01. Hromada bude hostovat v Liberci
Záložník Jakub Hromada bude na jaře hostovat z pražské Slavie v Liberci. Informaci přinesl web pražského klubu. Slovák Hromada odehrál na podzim za Slavii i vinou vleklých zdravotních problémů jediný zápas v poháru proti Vyšehradu. (ČTK)
19.12.2019 Disciplinárka opět trestala pyrotechniku
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala Slavii a Plzeň pokutou 50 tisíc korun za to, že jejich fanoušci v zápasech 19. kola první ligy v Liberci, respektive v Uherském Hradišti proti Slovácku používali zakázanou pyrotechniku. Za porušení povinností pořádajícího klubu Liberec musí zaplatit 20 tisíc korun a Slovácko 30 tisíc. Obě utkání byla kvůli silnému dýmu ze sektoru hostů na několik minut přerušena. Sparta za pyrotechniku fanoušků v domácím duelu s Mladou Boleslaví zaplatí 40 tisíc korun. Bohemians 1905 byli potrestáni částkou 30 tisíc za obdobné nesportovní chování diváků v zápase s Ostravou. Pokutu 20 tisíc korun dostaly Zlín i Opava za použití pyrotechniky ve vzájemném utkání. (ČTK)
25. ledna: Liberec - Pardubice (11:00, Turnov),
29. ledna - 8. února: soustředění v Turecku (Antalya, v plánu 3 přípravné zápasy). (ČTK)
15.12.2019 Oscar si na úvod jara dvakrát nezahraje
Liberecký Oscar se stal prvním hráčem v této sezoně první ligy, který dostal osmou žlutou kartu. V úvodu jarní části si nezahraje dvě kola. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání čeká ostravskou trojici Jiřího Fleišmana, Milana Jiráska a Patrizia Stronatiho. Stejný trest za totožný prohřešek si v úvodním jarním kole odpykají i mladoboleslavský Muris Mešanovič a teplický Jevgenij Nazarov. (ČTK)
14.11.2019 Baluta dostal zatím dva zápasy
Rumunský záložník Alexandru Baluta z Liberce dostal zatím dvouzápasový trest za vyloučení po dvou žlutých kartách a čtvrté napomínání v sezoně v zápase s Plzní. Disciplinárka ale bude řešit i jeho gesta při odchodu z trávníku. Mimo jiné mnutím prstů naznačoval, že je duel ovlivněný penězi. Jeden zápas kvůli vyloučení nebude hrát ani Michael Ugwu z Bohemians 1905. Kvůli čtyřem žlutým kartám se kolo nebude týkat Vladimira Jovoviče s Janem Krobem z Jablonce, Stanislava Hofmanna ze Slovácka a teplického Jana Shejbala. (ČTK)
14.11.2019 Disciplinárka zahájila řízení s Balutou
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila řízení kvůli nesportovnímu chování s libereckým záložníkem Alexandruem Balutou, jenž byl vyloučen v nedělním ligovém utkání v Plzni. Frustrovaný rumunský středopolař si po červené kartě neodpustil gesta směrem k rozhodčím, mimo jiné mnutím prstů naznačoval, že je duel ovlivněný penězi. Baluta byl vyloučen za stavu 1:1 po dvou žlutých kartách v rozmezí necelých tří minut. Nejprve ho rozhodčí Zbyněk Proske v 29. minutě napomenul za protesty proti neudělení druhé žluté karty plzeňskému Romanu Hubníkovi a druhou kartu dostal chvíli nato po přišlápnutí achillovky domácímu Joelu Kayambovi. (ČTK)