Slovan Liberec (Česko)

Hornyák děkoval mužstvu za bojovnost a výhru nad Zlínem

Liberečtí porazili v 25. ligovém kole v souboji o první šestku Zlín 1:0. Zápas rozhodl v 21. minutě čtvrtým gólem po zimním příchodu do Slovanu Libor Kozák. Severočeši zvítězili po dvou porážkách po sobě, naopak hosté po dvou výhrách nebodovali a prohráli počtvrté z šesti jarních kol.
17.03. | Aktuality | 21 komentářů

Liberec doma jednou brankou udolal Zlín

Liberec se po dvou porážkách opět radoval z vyhry, když doma porazil Zlín. Severočeši položili základ k vítězství v prvni půli, kdy byli aktivnější a dočkali se nakonec jediného gólu v zápase.
16.03. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Liberec touží proti Zlínu prolomit střelecké trápení

Liberec v souboji o Evropskou ligu přivítá u Nisy Ševce ze Zlína. Domácí chtějí zapomenout na nezdary z posledních dvou zápasů. Naopak hosté se v minulých kolech konečně chytli a na severu Čech budou usilovat o třetí vítězství v řadě.
15.03. | Previews | 3 komentáře

Jílek ani po čtvrté výhře v řadě nechce podléhat euforii

Olomoučtí porazili v dohrávce 24. ligového kola Liberec 2:1. Domácí poslal do vedení v 29. minutě Vít Beneš a pojistku přidal v 55. minutě Martin Nešpor. Čtyři minuty před koncem už jen snížil Libor Kozák. Sigma vyhrála počtvrté za sebou a posunula se na deváté místo tabulky. Hanáci mají stejně bodů jako osmý Liberec. Slovan prohrál potřetí z posledních čtyř kol.
12.03. | Aktuality | 9 komentářů

Olomouc vyučila Liberec v produktivitě a dotáhla se na Severočechy

Olomouc pokračuje v jarní jízdě, doma porazila i Liberec a v tabulce se dostala na deváté místo hned za Severočechy. Slovan byl sice v utkání hodně aktivní, ale již poněkolikáté v sezóně doplatil na bídnou produktivitu. Na straně Hanáků odehrál výborné utkání Zahradníček, který připravil obě branky svého mužstva.
11.03. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Olomouc se může dotáhnout na Liberec, ten ale chce z Hané tři body

Dohrávku kola obstará duel na Andrově stadionu v Olomouci. Tamní Sigma se může v případě výhry dotáhnout na svého soka z Liberce. Hosté ale budou chtít napravit nešťastnou ztrátu bodů z minulého kola proti Spartě.
10.03. | Previews | 6 komentářů

Sparta zůstává na jaře stoprocentní, vyhrála i v Liberci

Hráči pražské Sparty jsou po zbabraném podzimu jako vyměnění a na jaře jako jediní drží zatím stoprocentní bilanci. Stejně jako ve všech předchozích zápasech i v Liberci zvítězili rozdílem jedné branky, o kterou se postaral Costa.
02.03. | Komentáře a souhrny | 9 komentářů

Duel týmů ve formě, Liberec přivítá Spartu

Rozjetá Sparta zatím neztratila na jaře ani bod a stoprocentní bilanci chce zachovat i po duelu v Liberci. Domácí Slovan ale hraje taktéž slušně, především pak před vlastními fanoušky.
01.03. | Previews | 9 komentářů

Hráčem února v lize je Kozák, trenérem Weber

Nejlepším hráčem první ligy za měsíc únor byl zvolen útočník Liberce Libor Kozák. Mezi trenéry v prvním letošním vydání ankety Ligové fotbalové asociace (LFA) zvítězil Jozef Weber z Mladé Boleslavi.
28.02. | Aktuality | 116 komentářů

Hodně cenná výhra, shodli se autoři libereckých gólů proti Dukle

Liberečtí se shodli, že vítězství 2:0 v předehrávce 22. ligového kola nad Duklou je ohromně cenné, byť šlo o zápas s posledním týmem tabulky. Výhru Slovanu zajistili svými góly po přestávce obránce Matěj Hybš a útočník Libor Kozák, kteří se trefili i v úvodním jarním domácím zápase s Příbramí (4:0).
22.02. | Aktuality | 2 komentáře
18:04 Liberec - Žižkov 4:3
PŘÁTELSKY:
Slovan Liberec - Viktoria Žižkov 4:3 (3:1).
Branky:
3. a 32. Potočný obě z pen., 33. Pešek z pen., 49. Ju Kang-hjon - 50. a 83. Zeman, 20. Hejný.
Sestava Liberce: Nguyen (46. Vliegen) - Koscelník (46. Mikula), Vukliševič, Köstl, Knejzlík - Potočný (46. Gembický), Mara, Pešek (46. Lehoczki), Nešický (46. Ju Kang-hjon), Malinský - Musa (46. Pázler). Trenér: Hornyák. (ČTK)
17.03. Bohemians přišli před Plzní o tři hráče
Bohemians 1905 budou po reprezentační přestávce v dalším ligovém kole v Plzni chybět kvůli kartám tři hráči. Michal Šmíd dostane trest za vyloučení a Davida Bartka s Kamilem Vackem čeká jednozápasová pauza kvůli čtyřem žlutým kartám v sezoně. Ze stejného důvodu budou mimo hru také Jakub Podaný z Dukly, karvinský Benjamin Čolič, mladoboleslavský Tomáš Přikryl, jablonecký David Hovorka, liberecký Kamso Mara, olomoucký Jakub Plšek a opavský Tomáš Jursa. (ČTK)
02.03. Hornyák Kozákovi penaltu nevyčítal
Liberecký trenér Zsolt Hornyák nic nevyčítal útočníkovi Liboru Kozákovi, který v duelu se Spartou neproměnil penaltu a zhatil tak deset minut před koncem jedinečnou šanci na vyrovnání. "Kozák hrál velmi dobrý zápas a věřil si. Na penaltu byl určený on a Roman Potočný. Suverénně si to vzal. Buď ji dáš, nebo kopneš zle. Gólman to vystihl," řekl Hornyák. (ČTK)
22.02. Sýkora bude hostovat v Liberci
Slovan Liberec získal pro zbytek jarní části ligy posilu ze Slavie. Na hostování přichází záložník Jan Sýkora. Do Liberce, odkud do Slavie přestoupil, se vrací po dvou letech, aby se rozehrál po zranění. Dohodu oficiálně potvrdily oba kluby. (ČTK)
22.02. Slavii dočasně opustí Jugas a Sýkora
Jakub Jugas a Jan Sýkora nebudou ve zbytku jarní části oblékat dres Slavie. Prvně jmenovaný bude v nadcházejících měsících pomáhat mateřskému Zlínu, zatímco Sýkora se formou půlročního hostování přesune do Liberce.
21.02. Liberec posílili Knobloch a Ju Kang-hjon
Fotbalisty Liberce posílili krátce před koncem přestupního období brankář Milan Knobloch a útočník Ju Kang-hjon. Šestadvacetiletý Knobloch přišel z druholigových Pardubic, o čtyři roky mladší Korejec se s aktuálně sedmým týmem tabulky připravuje už od startu zimní přípravy. (ČTK)
18.02. Plzni bude chybět potrestaný Hubník
Viktorii Plzeň bude v příštím ligovém kole chybět kapitán Roman Hubník, který dostal čtvrtou žlutou kartu. Jednozápasový trest ze stejného důvodu čeká také slávistu Petera Olayinku, teplického Jana Kuchtu, olomouckého Václava Jemelku, zlínského Pabla Podia, Jana Kalabišku ze Slovácka, karvinského Vojtěcha Smrže, libereckého Ondřeje Karafiáta a opavského Jakuba Janetzkého. (ČTK)
31.01. Liberec - Plovdiv 2:0