Mladá Boleslav se po osmi letech pokusí vykrást Letnou

Sparta už není pro Mladou Boleslav takovým strašákem, jako tomu bylo ještě před pár lety, přesto výlety na Letnou nejsou pro Středočechy ničím oblíbeným. Nyní je navíc mezi těmito soupeři propastný rozdíl v tabulce.
VČERA | Previews | 3 komentáře

Matějovský při návratu skóroval, ovšem Boleslav jen remizovala

Ani návrat Marka Matějovského nepomohl Mladé Boleslavi v záchranářském souboji s Brnem k vítězství. Zbrojovka dokonce po trefě Pernicy vedla, po hodině hry však právě Matějovský zachránil alespoň remízu.
17.01. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Je to příběh jak z filmu, řekl po téměř rok dlouhé pauze Matějovský

Za filmový příběh označil Marek Matějovský svůj návrat na trávníky po téměř roční pauze. Devětatřicetiletý záložník Mladé Boleslavi podstoupil v minulém roce dvě operace achilovky, přesto se rozhodl pokračovat v kariéře. První ligový start od prosince 2019 ozdobil gólem, kterým v 15. kole pomohl k remíze 1:1 s brněnským nováčkem.
16.01. | Aktuality | 47 komentářů

Mladá Boleslav i Brno mají ve vzájemném souboji co napravovat

Mladá Boleslav zahájí jarní očistu soubojem s jiným zklamaným mužstvem z konce tabulky. Do středních Čech totiž dorazí brněnská Zbrojovka, která se podobně jako domácí snažila být aktivní na přestupovém poli. Vzájemný střet naznačí, jak byly obě strany v posilování úspěšné.
15.01. | Previews | 1 komentář

Matějovský na konec kariéry nepomýšlel, Boleslavi chce pomoci

Ani dvě operace achilovky nepřiměly záložníka Marka Matějovského pomýšlet na konec kariéry, přestože je už rok mimo hru. S týmem Mladé Boleslavi znovu trénuje, dobu návratu na hřiště ale nedokáže odhadnout. Mužstvu chce aktivně pomoci v nelehké situace, Středočeši jsou po podzimu překvapivě na první nesestupové pozici.
14.01. | Aktuality | 31 komentářů

Slavia natrvalo získala brankáře Stejskala z Mladé Boleslavi

Jan Stejskal se po podzimním hostování znovu stěhuje z Mladé Boleslavi do Slavie, kam tentokrát zamířil na přestup a podepsal smlouvu do roku 2025. Opačným směrem zamířili na půlroční hostování bez opce Laco Takács a Tomáš Malínský...
14.01. | Aktuality | 70 komentářů

Záložník Jirásek přestoupil z Ostravy do Mladé Boleslavi

Milan Jirásek přestoupil z Ostravy do Mladé Boleslavi, která bude jeho pátým prvoligovým angažmá. O transferu osmadvacetiletého záložníka informovaly oba kluby na svém webu, délku smlouvy ale Středočeši nezveřejnili.
13.01. | Aktuality | 210 komentářů

Trenér Jarolím nemá strach, že by Mladá Boleslav sestoupila

Trenér Karel Jarolím nemá strach, že by se Mladá Boleslav v první lize nezachránila. Ambiciózní středočeský celek figuruje po podzimu až na 15. místě tabulky a má stejně bodů jako šestnácté Brno, které je momentálně na první ze tří sestupových příček. Jarolím připustil, že pokud by nedostal zajímavou nabídku, byl smířený s tím, že už se na lavičce neobjeví.
09.01. | Aktuality | 35 komentářů

Plzeň uvolnila Řezníka, Alvira a Pernicu na hostování

Plzeň před jarní částí první ligy zúžila kádr a poslala trio hráčů na půlroční hostování bez opce. Obránce Radim Řezník odešel do Mladé Boleslavi, Luděk Pernica do Brna a záložník Marko Alvir do Českých Budějovic. Viktoria o tom informovala na svém webu.
08.01. | Aktuality | 98 komentářů

Teplice posílil stoper Mazuch

Teplice posílil obránce Ondřej Mazuch. Jednatřicetiletý stoper, který naposledy působil v Mladé Boleslavi, podepsal na Stínadlech smlouvu na rok a půl s následnou roční opcí. Severočeský celek o tom informoval na svých internetových stránkách.
05.01. | Aktuality | 71 komentářů
09.01. Mladá Boleslav - Bohemians 0:2
Přípravné utkání (hráno na 3x 40 minut):
FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 0:2 (0:0, 0:1)
Branky:
50. Vaníček, 86. Puškáč z pen.
M. Boleslav: Šeda (81. Diviš) - Douděra (100. L. Mašek), Křapka (73. Glöckner), Šimek (73. Janošek), Preisler (73. Alhassan) - Jirásek (73. Omale), Pech (73. Bankole) - Graiciar (73. Dufek), Ladra (73. Budínský), Drchal (7. L. Mašek, 73. Langhamer) - Jiří Klíma (73. Škoda). Trenér: Karel Jarolím.
Bohemians: Le Giang (80. Kouba) - Dostál (80. Lehovec), Bederka (60. Krch), Hůlka (60. Vondra), Kosek (60. Osmančík) - Vaníček (60. Vacek), Jindřišek (60. Ljovin), Hronek (60. Květ), Novák (60. Vodháněl) - Pulkrab (41. Nečas, 99. Novák), Necid (60. Puškáč). Trenér: Luděk Klusáček. (ČTK)
08.01. Pernica a Řezník na odchodu z Plzně
Viktorii Plzeň by měli během tohoto přestupového období formou půlročního hostování opustit Luděk Pernica a Radim Řezník. Prvně jmenovaný se má vrátit do Brna, zatímco odchovance Baníku Ostrava chce Mladá Boleslav. (isport.cz)
05.01. FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 4:1
Přípravné utkání:
FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 4:1 (2:0).
Branky:
15. Graiciar, 26. Jiří Klíma, 74. Jirásek, 79. Drchal - 75. Mužík.
Sestavy:
M. Boleslav:
I. poločas:
Šeda - Graiciar, Křapka, Šimek, Mazáň - Budínský, Pech - Douděra, Ladra, Preisler - Jiří Klíma.
II. poločas: Šeda - L. Mašek, Křapka, Glöckner, Alhassan - Omale, Janošek - Dufek, Jirásek, Škoda - Drchal. Trenér: Jarolím.
Pardubice:
I. poločas:
Letáček - Prosek, Šejvl, Hušek, Čelůstka - Tischler, Hlavatý, Jeřábek, Solil, Pfeifer - Petráň.
II. poločas: Letáček - Surzyn, Toml, Čihák, Sláma - Kostka, Hlavatý, Jeřábek, Solil, Pfeifer - Mužík. Trenér: Novotný. (ČTK)
03.01. Preisler bude hostovat v Mladé Boleslavi
Fotbalisty Mladé Boleslavi posílil obránce Dominik Preisler. Patnáctý tým prvoligové tabulky získal pětadvacetiletého zadáka na půlroční hostování z druholigové Dukly Praha a součástí dohody je i opce na přestup. Na twitteru o tom informovala hráčova agentura Chovanec Sport Agency. Preisler má dosud v lize na kontě v dresu Dukly 34 startů a čtyři vstřelené branky. V minulosti hrával i za druholigovou Jihlavu a třetiligový Benešov. (ČTK)
19.12.2020 Hrajeme naivně a málo agresivně, řekl Jarolím
Mladá Boleslav znovu prohrála, tentokrát v Liberci a může se propadnout do sestupového pásma. "Nehodnotí se mi dobře po výsledku 3:0. Věděli jsme, v čem je Liberec silný. Hrajou hodně na brejkové situace, jsou nepříjemní v napadání při presinku. Myslím si, že průběh utkání ovlivnila poměrně brzy inkasovaná branka. Liberec se dostal do vedení a další dvě branky jsme inkasovali po naivních ztrátách ve středu hřiště. Nejdříve z rohu na 2:0 a třetí branka jak přes kopírák, akorát že jsme udělali hloupou penaltu a výsledek to jenom dovršil. Hrajeme naivně a jako mužstvo málo agresivně. V hodně soubojových situacích má soupeř navrch a z toho pramení nepříjemné situace před naší brankou," hodnotil po utkání mladoboleslavský trenér Karel Jarolím. (ČTK)
08.11.2020 Prohráli jsme zaslouženě, přiznal Weber
Mladá Boleslav prohrála na Slavii, které potřetí v řadě podlehla výsledkem 0:1. "Slavia to po výtečném výkonu ve čtvrtek proti Nice zvládla vítězně i dnes, bohužel zaslouženě pro nás. Potřetí v řadě jsme se Slavií prohráli 0:1, není to příjemné. Vždy s tímto soupeřem saháme po bodu. Minule jsme tu zahodili penaltu, dnes jsme také neuspěli. První poločas byla Slavia lepší. My jsme hráli ustrašeně, to, co nám nesvědčí, velmi málo náběhů. Pokračovalo to i po gólu. Do druhé půle jsme to postově i systémově prostřídali, zdálo se nám, že z toho tříobráncového nebo pětiobráncového rozestavení se dostáváme málo dopředu. Druhá půle byla určitě lepší, ale s tak kvalitním soupeřem si těžko můžeme vytvořit více šancí. Jednu jsme měli zužitkovat, ale nedokázali jsme to dohrát do střely na branku. V takovém utkání musíte podat maximální výkon, což se nám úplně nepodařilo v první půli, mít při šancích Slavie štěstí a něco využít. To se nepovedlo, proto jsme zaslouženě prohráli. Nerozehranost rozhodně nebyla hlavní příčinou dnešní porážky," řekl po utkání mladoboleslavský kouč Jozef Weber. (ČTK)
08.10.2020 Boleslav postoupila na penalty
3. kolo českého fotbalového poháru MOL Cupu:
Chrudim - Mladá Boleslav 1:1 po prodl. (1:1, 1:0), na pen. 6:7.
Branky:
14. Ju Kang-hjon z pen. - 64. Budínský. Rozhodující penaltu proměnil Douděra.
Ml. Boleslav: Markovič - Gabriel (46. D. Mašek), Šimek, Křapka - Fulnek, Túlio (104. Langhamer), Budínský, Kulhánek, Zahustel - Škoda, Graiciar (91. Douděra). Trenér: Weber. (ČTK)
06.10.2020 Hubínek si zahraje druhou polskou ligu
Ani jednu minutu letos neodehraje za Mladou Boleslav Michal Hubínek. Záložník se stěhuje do Polska, na hostování ho získal klub Termalica Nieciecza. (transfermarkt.de)
01.10.2020 Karviná měla kopat penaltu
Sudí Alex Denev ve víkendovém utkání 5. kola první ligy proti Mladé Boleslavi poškodil fotbalisty Karviné. Slezský tým měl ve 30. minutě za stažení ve vápně po přímém kopu zahrávat penaltu, uvedla v komuniké komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. Zápas, kterému neasistoval videorozhodčí, skončil bez branek. V dalších situacích 5. kola podle komise rozhodčí chybu neudělali. V zápase Slavie se Slováckem Pavel Franěk správně v druhé minutě nařídil penaltu ve prospěch Pražanů a poté dobře neuznal po spolupráci s asistenty dvě branky domácích kvůli ofsajdu. V duelu Plzně s Brnem zase sudí Ondřej Ginzel po přezkoumání situace na videu správně odpískal v 53. minutě pokutový kop pro Západočechy. Nechyboval ani Pavel Julínek, když v zápase Teplic s Ostravou v 35. minutě nechal pokračovat ve hře poté, co se domácí dožadovali penalty. V Jablonci, kde hrála Opava, videorozhodčí Jan Petřík správně doporučil v 37. minutě uznat gól domácího Tomáše Hübschmana, neboť o ofsajd nešlo. (ČTK)
10.09.2020 Mladá Boleslav zaplatí 150 tisíc korun
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila Mladé Boleslavi pokutu 150 tisíc korun. Důvodem je rasistické chování fanoušků vůči zlínským hráčům tmavé pleti. Kvůli nevhodnému chování příznivců byly finančně potrestány i další tři prvoligové kluby. Část mladoboleslavských diváků začala ve druhém poločase na hostující hráče bučet, načež rozhodčí Jiří Houdek kvůli tomu přerušil zápas. Uklidnit příznivce se snažil i mladoboleslavský záložník Ondřej Zahustel. (ČTK)