Sigma na poslední chvíli zachránila v Mladé Boleslavi remízu

Mladá Boleslav proti olomoucké Sigmě kráčela k vítězství, avšak v závěru o tři body přišla. Domácí v nastaveném čase neubránili stopera Hanáků Víta Beneše, jenž přesnou hlavičkou zajistil dělbu bodů. Po remíze 1:1 zůstávají obě mužstva blízko středu ligové tabulky.
01.10. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Mladá Boleslav se s Olomoucí popere o horní polovinu

Hned pět desetibodových celků najdeme v tabulce nejvyšší české soutěže, přičemž tuto smečku vede olomoucká Sigma. Ta přitom může v sobotu proniknout do horní poloviny tabulky, v přímém souboji hostí osmou Mladou Boleslav.
30.09. | Previews | 3 komentáře

Boleslav zahnala severočeskou noční můru. K obratu v Liberci gólově přispěl Matějovský

Liberecký Slovan nestačil v domácím utkání devátého kola Fortuna ligy na Mladou Boleslav, s níž nakonec padl 1:3. Domácí sice v poločase vedli, celek ze středu Čech ale po změně stran zavelel k obratu. Nejprve z penalty srovnal veterán Marek Matějovský, na kterého v závěru navázal vítěznou trefou Tomáš Ladra. Bolka si z neoblíbeného prostředí odvezla plný bodový zisk poprvé od roku 2008.
17.09. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Liberec přivítá Mladou Boleslav. Trenér hostů navštíví známé prostředí

Po dvou bodových ztrátách najel Liberec zase na vítěznou vlnu. Slovan zvládl ligové střetnutí i pohárový duel a o další výhru bude usilovat proti Mladé Boleslavi. Speciální zápas čeká zejména trenéra hostů Pavla Hoftycha.
16.09. | Previews | 1 komentář

Mladá Boleslav se nedočkala premiérové domácí výhry. Remízu zachránil v závěru Krobot

Mladá Boleslav remizovala v zápase osmého kola Fortuna ligy se Slováckem 1:1. Středočeši nedokázali doma v letošní sezoně zvítězit ani na čtvrtý pokus. O otevření skóre se postaral v nastavení prvního poločasu hostující Merchas Doski, jenž se prosadil ve druhém ligovém utkání po sobě. V závěru utkání však pro domácí zachránil alespoň bod střídající Ladislav Krobot, který se v jejich dresu trefil vůbec poprvé.
12.09. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Slovácko chce v Boleslavi zapomenout na divokou premiéru ve skupině EKL

Slovácko ostudně promrhalo dvoubrankový náskok proti oslabenému Partizanu Bělehrad a do skupinové fáze Evropské konferenční ligy vstoupilo remízou. O další body na mezinárodním poli budou Moravané bojovat následující čtvrtek v Kolíně nad Rýnem, předtím si ovšem splní tuzemské povinnosti zápasem v Mladé Boleslavi.
10.09. | Previews | 3 komentáře

Boleslav získala druhé vítězství v sezoně. Dynamo srazilo hloupé vyloučení

České Budějovice na svém hřišti v zápase sedmého kola Fortuna ligy podlehly Mladé Boleslavi 0:2. Středočechům pomohl k druhému triumfu na stadionu soupeře nesmyslným vyloučením domácí obránce David Broukal, který se nechal během dvou minut v závěru prvního poločasu vykartovat. Utkání rozhodl svými premiérovými dvěma zásahy v sezoně Tomáš Ladra.
04.09. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Mladá Boleslav se porve o body v Budějovicích

Zatím daleko za očekáváními zaostává Mladá Boleslav, která se v rámci sedmého kola popere o body v Českých Budějovicích. Pokud by tam uspěla, dostala by se před svého soupeře a tím i do elitní desítky.
02.09. | Previews | 3 komentáře

Hradec odchod špílmachra neovlivnil. K výhře nad Bolkou mu pomohla minela brankáře

Čerstvý odchod Adama Vlkanovy do Plzně fotbalisty Hradce Králové nijak nepoznamenal, jelikož si v zápase vloženého šestého kola Fortuna ligy poradili s Mladou Boleslaví v poměru 2:1. V Lokotrans Areně, kterou hosté sami moc dobře znají, se vítěznou trefou prezentoval v 72. minutě Vojtěch Smrž, pro kterého to byl premiérový gól v hradeckém dresu. Velkou měrou mu k této brance pomohl i domácí brankář Martin Polaček, jenž jeho střelu trestuhodně propustil za svá záda.
01.09. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Hradec se v Boleslaví tentokrát představí jako host. Už bez Vlkanovy?

Mladá Boleslav naposledy střelecky zazářila proti Pardubicím a v nové sezoně konečně zvítězila. Po dalších třech bodech budou Středočeši toužit na svém stadionu. Výhoda domácího prostředí jim ovšem tentokrát moc platná nebude, neboť soupeř z Hradce Králové využívá boleslavské hřiště jako dočasný azyl.
30.08. | Previews | 3 komentáře
23.09. Mladá Boleslav - Táborsko 3:0
Přípravné utkání:
FK Mladá Boleslav - Táborsko 3:0 (1:0)
Branky:
26. Skalák z pen., 56. Darmovzal, 87. Stránský.
Sestava Mladé Boleslavi: Polaček - Donát, Karafiát (46. Coňk), Suchý (46. Šimek), Fulnek (46. Dufek) - Matějovský (62. Snížek), Darmovzal - Látal, Vaníček (75. Ladra), Žitný - Skalák (62. Stránský). Trenér: Hoftych. (ČTK)
03.09. Budějovice dle svého trenéra prohrály zaslouženě
Trenér Českých Budějovic Jozef Weber po domácí porážce s Mladou Boleslaví: "Dnes se ukázalo, jak je fotbal nevyzpytatelný. Místo toho, aby nás povzbudil výsledek na Bohemce, tak se soupeřem, který byl v týdnu na kolenou, jsme zaslouženě prohráli. V první půli jsme podali mdlý výkon, hráli jsme pomalu a nefotbalově. Navíc přišlo nesmyslné vyloučení v prostoru, který nebyl nebezpečný. Vývoj to ještě více překlopilo na stranu Boleslavi." (ČTK)
27.08. Hoftych: Pro nás nesmírně důležité vítězství
Mladá Boleslav si v pátém kole poradila s Pardubicemi a poprvé v sezoně vyhrála. "Vstoupili jsme výborně do prvního poločasu. Věděli jsme, že naše síla bude ve standardních situacích, kam nám v týdnu přibyl ještě Vojta Kubista, takže síla hlavičkářů tam je. Mára Matějovský to výborně kope, takže jsme využili standardky a šli jsme do vedení 3:0. Pohlídali jsme si druhý poločas, byť Pardubice přešly do vyloženě jednoduchého stylu a hrály nakopávané míče. Měly tam několik situací, které byly nebezpečné, ale my jsme taky měli svoje šance a zaslouženě jsme vyhráli 3:0. Pro nás velmi důležité vítězství po špatném startu do sezony," řekl po utkání Pavel Hoftych. (ČTK)
25.08. Mladá Boleslav si vypůjčila Ekpaie
Ubong Ekpai stejně jako v lednu odchází ze Slavie Praha na hostování, nigerijský křídelník byl pro zbytek sezony zapůjčený Mladé Boleslavi. (twitter.com/slaviaofficial)
22.07. FK Mladá Boleslav - Mezökövesd 2:3
Přípravné utkání v Ennsu (Rakousko):
FK Mladá Boleslav - Mezökövesd 2:3 (2:1).
Branky:
7. Skalák, 13. Matějovský - 19. Cseke, 70. Kiš, 77. Dražič z. pen.
Sestava M. Boleslavi: Šeda (46. Polaček) - Mareček, Suchý (46. Šimek), Donát (46. Jahič), Karafiát (46. Rolinek) - Látal, Matějovský (46. Darmovzal), Stránský (46. Ladra), Samek (61. Mašek), Skalák (61. Vaníček) - Krobot (46. Škoda). Trenér: Hoftych. (ČTK)
21.07. Mladá Boleslav si pojistila Šimka
David Šimek prodloužil smlouvu s Mladou Boleslaví. Čtyřiadvacetiletý obránce je ve středočeském klubu vázaný do roku 2024. (fkmb.cz)
19.07. Mladá Boleslav - Turín 0:2
Přípravné fotbalové utkání:
FK Mladá Boleslav - FC Turín 0:2 (0:1)
Branky:
31. Lukič, 90. Horváth.
Základní sestava Ml. Boleslavi: Polaček - Fulnek, Šimek, Suchý, Karafiát - Pech, Matějovský, Dancák, Mašek, Ladra - Škoda. Trenér: Hoftych. (ČTK)
16.07. Preisler míří z Mladé Boleslavi do Liberce
Liberec by měl posílit Dominik Preisler z Mladé Boleslavi. Šestadvacetiletý obránce už dnes nastoupil za Slovan v přípravném utkání proti Újpesti a oba kluby dotahují jednání o přestupu. Severočeši o tom informovali na sociální síti. Preisler v uplynulé sezoně zasáhl za Mladou Boleslavi do 19 ligových zápasů. Celkem má v nejvyšší soutěži na kontě 72 startů a čtyři góly, v minulosti působil také v pražské Dukle. Po Maksymu Talovjerovovi by se měl v krátké době stát druhou posilou Liberce do defenzivy. (ČTK)
15.07. Samek bude hostovat v Mladé Boleslavi
Slavia kromě Maksyma Talovjerova uvolní také Daniela Samka. Osmnáctiletý záložník míří na hostování do Mladé Boleslavi, v jejímž dresu již zasáhl do dnešního přípravného utkání s Varnsdorfem (1:1). (twitter.com/slaviaofficial)
15.07. Mladá Boleslav - Varnsdorf 1:1
FK Mladá Boleslav - Varnsdorf 1:1 (1:0)