Když na Kangu nebyl faul, začal běhat jak srnka, řekl Matějovský

Kapitánovi Mladé Boleslavi Markovi Matějovskému se nelíbilo chování cizích sparťanských hráčů v utkání 19. kola první ligy, které Letenští vyhráli 5:2. Podle bývalého hráče Letenských spoustu věcí přihrávali. Jako příklad uvedl záložníka Guélora Kangu, který se okamžitě zvedl z trávníku jako srnka, když na něj rozhodčí neodpískal faul.
08.12. | Aktuality | 132 komentářů

Sparta zvládla přestřelku s Boleslaví a v tabulce je už třetí

Podobně jako v srpnu nabídlo i prosincové střetnutí Sparty s Mladou Boleslaví sedm gólu. Z výhry se opět radoval domácí celek, který sice po raketovém startu přišel po změně stran o dvoubrankový náskok, nicméně brzy se znovu dostal do trháku a nakonec si v klidu pohlídal vítězství v poměru 5:2. Sparta tak po druhém tříbodovém zisku v řadě vystoupala v tabulce na třetí místo, kde má stejně bodů jako čtvrtá Boleslav i pátý Jablonec.
08.12. | Komentáře a souhrny | 8 komentářů

Mladá Boleslav jede hájit třetí místo na neoblíbenou Letnou

Hodně vyrovnaný je momentálně boj o třetí místo, na nějž do šesti bodů ztrácí hned šestice celků. Dvěma možná nejžhavějšími aspiranty na něj jsou aktéři posledního nedělního zápasu. Mladá Boleslav se pokusí bodovat na Letné, což se ji v posledních sedmi duelech povedlo jedinkrát.
07.12. | Previews | 8 komentářů

Budínský si přeje, aby Boleslav doma nemusela pořád otáčet zápasy

Záložník Lukáš Budínský si přeje, aby Mladá Boleslav v domácích zápasech také jednou skórovala první. V 18. kole první ligy zdolala Teplice 3:1, když utkání otočila v rozmezí dvou a půl minut třemi brankami. O vítěznou trefu se postaral Budínský. Středočeši doma vyhráli devátý z deseti zápasů v ligové sezoně, přičemž v pěti z nich museli obracet skóre.
01.12. | Aktuality | 1 komentář

Čtyřminutový uragán stačil Mladé Boleslavi k obratu

V sedmdesáté minutě prohrávali, o čtyři minuty později už byli o dva góly ve vedení. Fotbalisté Mladé Boleslavi zvládli proti Teplicím bleskový obrat, na Žitného trefu postupně zareagovali Klíma, Budínský a Komličenko.
01.12. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Mladá Boleslav potřebuje proti Teplicím zabrat a zvítězit

V minulém kole pohrdli příležitostí přiblížit se druhému místu, nyní potřebují fotbalisté Mladé Boleslavi zabrat. Soupeřem jim bude tým, který v létě zesměšnili osmi góly, Teplice.
30.11. | Previews | 1 komentář

Opava konečně zvítězila, tři body jí zajistil Mondek

Čekání Opavy na ligové vítězství je po čtyřech měsících u konce. V rámci sedmnáctého kola dokázala zaskočit favorita z Mladé Boleslavi. Klíčovými okamžiky byly Mondekův gól z úvodu utkání a Komličenkova zahozená penalta.
23.11. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Balcárkova mise v Opavě začíná proti Mladé Boleslavi

Hráči Opavy nemají na první střet s Mladou Boleslaví v této sezóně nejlepší vzpomínky. Od porážky ve třetím kole se totiž Slezanům absolutně nedaří a během dalších zápasů spadli až na úplně dno tabulky. Z něj má SFC pozvednout nový kouč, jenž si premiéru odbude právě proti Středočechům.
22.11. | Previews | 2 komentáře

Vyhráli jsme po boji, uznal Weber po triumfu nad Bohemians

Mladoboleslavští v předehrávce 16. kola první ligy udolali Bohemians 1905 2:1. Hosty poslal ve 12. minutě do vedení David Bartek, ale na začátku druhé půle během dvou minut otočili stav Muris Mešanovič a Lukáš Budínský. V třetí nastavené minutě byl vyloučen hostující Michael Junior Ugwu.
09.11. | Aktuality | žádný komentář

Klíma skončil s otřesem mozku v nemocnici

Nepříjemný závěr předehrávky 16. kola první ligy proti Bohemians 1905 prožil mladoboleslavský fotbalista Jakub Klíma. Jednadvacetiletý pravý obránce utrpěl otřes mozku, utkání nedohrál a zamířil do nemocnice.
10.12. Komličenko prý neměl dostat červenou
Sudí Pavel Rejžek podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR v nedělním utkání 19. kola první ligy mezi pražskou Spartou a Mladou Boleslaví (5:2) chybně vyloučil hostujícího Nikolaje Komličenka. Ruský útočník v 83. minutě za stavu 5:2 na útočné polovině dohrál souboj se sparťanem Georgesem Mandjeckem a Rejžek ho po druhém napomenutí vyloučil. Komise rozhodčích v komuniké bez dalších podrobností uvedla, že druhá žlutá a následně červená karta pro Komličenka byla udělena nesprávně. (ČTK)
06.11. Olomouc měla proti Boleslavi kopat penaltu
Sudí Ondřej Ginzel poškodil v závěru utkání 15. ligového kola s Mladou Boleslaví hráče Olomouce. Podle komise rozhodčích měl pro Hanáky v 82. minutě za stavu 2:2 nařídit penaltu po faulu Jakuba Fulneka na Jakuba Yunise. Nad neodpískaným pokutovým kopem se po zápase pozastavil i olomoucký trenér Radoslav Látal a uvedl, že s rozhodčími nebyl problém jen v zápase s Mladou Boleslaví. Sigma v sobotním duelu ztratila náskok 2:0 a s Boleslaví remizovala 2:2. (ČTK)
03.11. Weber: Po takovém vývoji je remíza dobrá
Nerozhodně skončil souboj Olomouce s Mladou Boleslaví. Domácí vedli už o dvě branky, o náskok ovšem rychle přišli a hosté nakonec utrhli bod za výsledek 2:2. "Po takovém vývoji je remíza dobrá, v první půli jsme nestíhali, byli jsme všude pozadu. I když Sigma dala po přestávce druhý gól, tak dominantní jsme byli my a podařilo se nám rychle vyrovnat. Pomýšleli jsme pak na tři body, posílili útok, ale nakonec jsme byli rádi, že jsme ubránili jeden. Když to řeknu trochu s nadsázkou, tak to byla dnes bundesliga, ale bez divácké kulisy," řekl po utkání trenér hostí Jozef Weber. (ČTK)
27.10. Weber: Každá série jednou končí
Mladá Boleslav doma nestačila na Liberec a přišla o letošní neporazitelnost před vlastními fanoušky. "Každá série jednou končí. Bohužel dneska pro nás skončila série domácí neporazitelnosti. Paradoxně jsme si na to zadělali už první půli, kde jsme 25 až 30 minut podávali velice dobrý výkon a musím říct, že jsem na lávce až trnul hrůzou, co jsme nedokázali proměnit. Tušili jsme, že pokud z toho nepřijde branka, můžeme být ztrestáni, což je to nejhorší, co se nám mohlo stát proti poměrně rychlému mančaftu Liberce, který venku hraje na brejkové situace. O vstupu do druhé půle snad nemá cenu ani mluvit. Individuální akce Komličenka nás vrátila do utkání. Jak jsme šli do 1:2, věřil jsem, že to ještě otočíme. Bohužel přišla penalta od 'Buchiče', která to utkání uzavřela. Nejvíce, co zítra budu klukům vyčítat, je, že 60 minut bylo slušných a pak na nás padla rezignace, deka. Po třetí brance jsem neviděl na hřišti nikoho, kdo by věřil, že můžeme to utkání otočit, což mě dost mrzí, protože teď na podzim byly utkání, kdy jsme nepříznivý stav 0:2 dokázali zvrátit," řekl po utkání kouč Jozef Weber. (ČTK)
06.10. Těším se na reprezentační pauzu, řekl Weber
Mladá Boleslav zvládla i domácí zápas s Plzní a před vlastními fanoušky zůstává nadále stoprocentní. "Máme radost, že jsme výsledkově navázali na domácí podzimní utkání, že držíme sérii bez ztráty bodu. Dneska si dovolím tvrdit, že jsme doma narazili na podzim na nejtěžšího soupeře. Hlavně v první půli Plzeň rychle kombinovala, hlavně po ziscích jsme nebyli schopní se vyrovnat kvalitě Plzně. I proto jsem hráče nabádal, aby se uklidnili. Povedlo se nám to a ve druhé půli jsme přidali to, že jsme po zisku míče byli efektivní v dohrání situací. Byly tam krásné brejkové situace a vytěžili jsme z nich několik brankových příležitostí. Gól až v samém závěru. Těším se na reprezentační pauzu, protože tyhle góly v nastavení mě ničí," prohlásil po utkání trenér Jozef Weber. (ČTK)
24.09. Mladá Boleslav má posilu z Liverpoolu
Zajímavou posilu do svého kádru získala Mladá Boleslav. Na hostování přichází 19letý krajní obránce Anderson Arroyo Córdoba, český celek si kolumbijského fotbalistu vypůjčil z Liverpoolu. (fkmb.cz)
23.09. Liberci budou chybět tři hráči
Libereckému Slovanu budou kvůli čtyřem žlutým kartám v příštím kole první ligy chybět hned tři hráči, kapitán Radim Breite, Taras Kačaraba a Oscar. Stejný trest čeká v 11. kole i nejlepšího střelce soutěže, mladoboleslavského Nikolaje Komličenka, opavského Pavla Zavadila, teplického Tomáše Vondráška a Petra Reinberka ze Slovácka. (ČTK)
14.09. Boleslav vyrovnala nejvyšší výhru v sezóně
Mladá Boleslav rozstřílela v devátém kole nejvyšší soutěže Příbram 6:0 a vyrovnala nejvyšší triumf v sezoně. Stejným poměrem rozdrtil Jablonec doma ve třetím kole Slovácko. (ČTK)
10.09. Komličenko: Do zimy na sobě budu pracovat
Další měsíce v dresu Mladé Boleslavi před sebou má Nikolaj Komličenko. O ruského kanonýra se v létě zajímaly kluby z jeho vlasti a dlouho to vypadalo, že fotbalista změní prostředí, nakonec ale zůstal. "Do zimy na sobě budu pracovat, potřebuji se ještě v několika věcech zlepšit. A pak uvidíme," prohlásil. (sport-express.ru)
02.09. Gól Slovácka proti Boleslavi měl platit
Fotbalistům Slovácka byl upřen v sobotním utkání osmého kola první ligy proti Mladé Boleslavi regulérní gól. Podle komise rozhodčích ve 47. minutě asistent Miloš Vitner chybně signalizoval ofsajd při gólové střele Marka Havlíka z 20 metrů kvůli tomu, že Ondřej Šašinka v údajně v postavení mimo hru bránil ve výhledu brankáři Janu Šedovi. Na utkání nebyl videorozhodčí, který by sporný moment mohl objasnit. Slovácko vedlo od 31. minuty, ale v nastavení o výhru přišlo, když na konečných 1:1 vyrovnal Jiří Klíma. Domácí proti gólu protestovali, protože Klíma podle nich zahrál rukou, ale branka platila. Komise rozhodčích dnes vytknula hlavnímu sudímu Ondřeji Cieslarovi, že za protesty a vstup na hřiště po zápase neudělil červenou kartu trenérovi Slovácka Martinu Svědíkovi. (ČTK)