Slovensko

Slovensko skolilo Poláky 2:1, rozhodující branku vstřelil Škriniar

Vítězně začali na šampionátu i svěřenci Štefana Tarkoviče. V petrohradské aréně skolili Polsko 2:1 díky brankám Róberta Maka a Milana Škriniara. Polsko po nemasném a neslaném prvním poločase po změně stran rychle vyrovnalo, ale klíčové vyloučení Krychowiaka mu "zlomilo" vaz.
VČERA | Komentáře a souhrny | 683 komentářů

Polsko opět proti Slovákům. Půjde to i bez Milika?

Polsko se i kvůli absenci Milika opět spoléhá na kanonýra Roberta Lewandowského, jenž prožívá další skvělou sezonu. S cílem zastavit jej se na hřiště stadionu Krestovskij v Petrohradě dostaví obránci Slovenska, které bude chtít minimálně vyrovnat úspěch z posledního mistrovství.
13.06. | Previews | 683 komentářů

Představení účastníků Eura 2020 - Slovensko

Rok 2021 pre slovenskú reprezentáciu vôbec nezačal dobre. Zverenci Štefana Tarkoviča sa kvalifikovali na Euro napriek kolísavej forme prostredníctvom play-off a marcové duely na štarte kvalifikácie na MS 2022 ukázali, že Slovensko sa ešte musí zlepšiť. Z dvoch zápasov proti Cypru a Malte sa očakávalo šesť bodov, ale nakoniec boli iba dva: a to po dvoch vydrených remízach.
09.06. | Profily, historie | 194 komentářů

Čtveřice z české ligy nechybí v nominaci slovenské reprezentace na ME

Trenér Slovenska Štefan Tarkovič zařadil do šestadvacetičlenné nominace na mistrovství Evropy i čtveřici hráčů působících v české lize. Na Euru se představí stoper pražské Sparty Dávid Hancko, obránce Liberce Martin Koscelník, záložník mistrovské Slavie Jakub Hromada a útočník Jablonce Ivan Schranz.
02.06. | Aktuality | 150 komentářů

V prozatímní nominaci Slovenska na ME nechybí záložník Hamšík

Čtyřiadvacet jmen zatím figuruje v prozatímní nominaci slovenské reprezentace na letošní evropský šampionát, seznam dnes zveřejnil trenér Štefan Tarkovič. Fotbalisté se zúčastní kempu v rakouském Windischgarstenu, konečná nominace bude odtajněna 1. června po přátelském zápase proti Bulharsku...
18.05. | Aktuality | 65 komentářů

Kritizované Slovensko zabralo v pravý čas, doma porazilo Rusko

Přece si Slovensko dokázalo napravit svou reputaci. Po remízách na Kypru a doma s Maltou, možná trochu nečekaně, skolilo doma Rusko, které v úvodních dvou zápasech neztratilo ani bod. Situace ve skupině H je tak obecně po třech kolech vážně pořádně napjatá. Domácí se vyhoupli na průběžnou třetí pozici, hosté naopak přišli o svou vedoucí a spadli na druhou.
30.03. | Komentáře a souhrny | 35 komentářů

Vytáhne se opět Dzjuba? Rusko zavítá na půdu trápícího se Slovenska

Pod těžkou palbu kritiky se ocitl fotbalisté Slovenska po pořádně nečekaném výsledkovém výpadku s ostrovním trpaslíkem z Malty. A pokud si situaci v kvalifikační skupině H nemíní zkomplikovat už po tomto reprezentačním srazu, měli by hledat v souboji s Ruskem vítězství. Dosud totiž získali z duelů proti dvěma největším outsiderům dva body, ten první na Kypru.
30.03. | Previews | 35 komentářů

Zápasy s průměrnými týmy nám nejdou, stěžoval si Tarkovič po remíze s Maltou

Poprvé po třinácti zápasech v kvalifikacích mistrovství světa či Evropy dokázala Malta skórovat venku a rovnou z toho byla senzační remíza 2:2 se Slovenskem. Dva góly v kvalifikačním utkání dal 176. tým žebříčku FIFA poprvé od roku 2001, kdy v Teplicích podlehl české reprezentaci 2:3. V Bratislava už po 20 minutách Malťané senzačně vedli 2:0 a domácí tým zachránil alespoň bod až ve druhém poločase.
28.03. | Aktuality | 114 komentářů

Další nezdar Slovenska, doma neporazilo ani ostrovního trpaslíka z Malty

Pořádné komplikace hned na úvod kvalifikačního cyklu pro světový šampionát v roce 2022 musejí řešit na Slovensku. To ze dvou utkání získalo pouhé dva body, a to přitom nastoupilo dosud proti zřejmě dvěma největším outsiderům skupiny. Po remíze na půdě Kypru neskolilo navzdory očekávání ani Maltu, která v Trnavě dokonce vedla po první půli hned o dva góly.
28.03. | Komentáře a souhrny | 44 komentářů

Slovensko míní napravit nedávné představení na Kypru, v Trnavě vyzve Maltu

První kvalifikační zápas Slovenska pro světový šampionát v Kataru nedopadl vůbec podle představ výběru kouče Štefana Tarkoviče, který tak bezpochyby bude hledat nápravu v duelu s Maltou. Pokud by nezvládl ani ten, hned na úvod by si vážně hodně zkomplikoval možné ambice na urvání byť jen druhé příčky. Jeho soupeř přitom naposledy nesehrál špatnou partii.
26.03. | Previews | 44 komentářů
14.06. Škriniar dostal cenu pro hráče zápasu
Slovensko zaskočilo Polsko, vyhrálo 2:1 a vítěznou trefu zaznamenal Milan Škriniar - jednou z odměn pro obránce Interu Milán je ocenění pro nejlepšího hráče dnešního duelu. (sport-express.ru)
14.06. Slováci zaskočili oslabené Poláky
Výsledek utkání mistrovství Evropy: Polsko - Slovensko 1:2 (46. Linetty - 18. vlastní Szczesny, 69. Škriniar).
14.06. Slováci zatím vedou nad Polskem
Poločasový výsledek utkání mistrovství Evropy: Polsko - Slovensko 0:1 (18. vlastní Szczesny).
14.06. Sestavy: Polsko - Slovensko
Základní sestavy pro utkání mistrovství Evropy Polsko - Slovensko:
Polsko: Szczesny - Bereszynski, Glik, Bednarek, Rybus - Linetty, Krychowiak, Klich - Jozwiak, Lewandowski, Zielinski.
Slovensko: Dúbravka - Pekatík, Šatka, Škriniar, Hubočan - Haraslín, Hromada, Kucka, Mak - Hamšík - Duda.
06.06. Slovensku se zranil útočník Schranz
Ivan Schranz již po sedmi minutách odstoupil z přátelského utkání Rakouska se Slovenskem. Útočník Jablonce si pravděpodobně pochroumal zadní stehenní sval. (sportnet.sme.sk)
24.05. Hamšík laboruje se zraněným lýtkem
Marek Hamšík se tento týden připojí ke slovenské reprezentaci a ze Švédska si přiveze zranění. Záložník IFK Göteborg má problémy s lýtkem, kvůli nimž včera nenastoupil proti Djurgårdenu. (sportnet.sme.sk)
31.03. Slovensku pomohl k výhře debutant Hromada
Jakub Hromada má za sebou vítězný debut ve slovenské reprezentaci. Záložník Slavie Praha při svém prvním reprezentačním startu pomohl k vítězství nad Ruskem (2:1).
26.03. Slovensko zítra i s Pekaríkem
Peter Pekarík nebude chybět slovenské reprezentaci v sobotním zápase kvalifikace o postup na MS 2022 s Maltou. Obránce Herthy BSC se obratem vrací z Německa na Slovensko, což mu umožnilo vyjmutí jeho vlasti ze seznamu rizikových oblastí. (kicker.de)
22.03. Slováci i s trojicí z bundesligy
Slovenská reprezentace může pro kvalifikační zápas o mistrovství světa, který bude hrát na Kypru, počítat i s triem hráčů z německé bundesligy. Peter Pekarík, Ondrej Duda a László Bénes dostali povolení odcestovat s týmem na středomořský ostrov, přestože jej německá vláda označila za rizikový z hlediska výskytu koronaviru. K dispozici však budou pouze první zápas. Duely s Maltou a Ruskem, které budou hrát Slováci doma, už absolvovat nesmějí, protože by pak v Německu museli do karantény. (sme.sk)