Další články

Lobotka nebo Hancko si řekli o přestup, je přesvědčen Kotlárik

Slovenská reprezentace vypadla z Eura v osmifinále po smolném závěru utkání proti Anglii. Přesto zanechala v Německu velmi pozitivní dojem, dokázala si ve všech zápasech udržet herní tvář a prát se jako rovný s rovným i s největšími favority.

Eurozápisník I. aneb Mali bratia postúpiť? Ya, mali

První dva osmifinálové dny Eura jsou již za námi a výsledky úvodních čtyř vyřazovacích zápasů přinesly jedno menší překvapení. Švýcarsko vyřadilo malátné obhájce titulu z Itálie. Bylo však zaděláno na další šokující výsledky. Bellingham nůžkami v nastaveném čase zvrátil vyřazení Anglie se Slovenskem a domácímu Německu pomohlo proti Dánsku nemilosrdné video. Roli favorita pak splnili Španělé, kteří sice prohrávali s Gruzií, ale nakonec svůj zápas zvládli 4:1.

Slováci senzaci s Anglií nedokonali. Možná toho budeme litovat do konce života, smutnil Schranz

Slovenští reprezentanti se jen těžko smiřovali s tím, že jim postup na úkor velkého favorita unikl mezi prsty. Uvědomovali si, že tak blízko k senzaci už možná nikdy nebudou, zároveň vyjadřovali hrdost na to, co dokázali. S Anglií v osmifinále mistrovství Evropy prohráli 1:2 po prodloužení.

Slovensko těsný náskok neudrželo, anglický postup do čtvrtfinále zařídil Kane

Anglie se v osmifinálovém duelu mistrovství Evropy dlouho herně trápila, ale po zlepšeném výkonu ze závěru základní hrací doby a prodloužení porazila Slováky 2:1. Outsider sahal po historickém postupu mezi osm nejlepších celků, kam jej nasměroval svým třetím gólem na turnaji Ivan Schranz. Hráči země zpod Tater však těsný náskok neudrželi, jelikož se v nastavení druhého dějství trefil nádherným akrobatickým kopem Jude Bellingham. Rozhodující úder pak zasadil soupeři hned na začátku prodloužení kapitán Harry Kane.

Slovensko je po osmi letech opět v osmifinále a pokusí se zaskočit favority z Anglie

Slovenská reprezentace po slušném představení v základní skupině a postupu z 3. místa bude čelit v osmifinále mistrovství Evropy favoritům z Anglie. Ti sice svou skupinu ovládli, ale jejich výkony zůstaly daleko za očekáváním a dávají Slovákům naděje na postup.

Nějakou tu penaltu bychom si měli kopnout, říká Hamšík před duelem proti Anglii

Asistent trenéra slovenského národního týmu Marek Hamšík (36) počítá i s variantou, že osmifinálový zápas proti Anglii může rozhodnout až penaltový rozstřel. Albion sice vyhrál skupinu C, ale ve třech zápasech vstřelil pouhé dvě branky a herně zatím nepřesvědčil.

Anglie spoléhá na individuální kvalitu, důležitá bude týmová práce, vyzýval Škriniar

Kapitán Slovenska Milan Škriniar sází před nedělním osmifinále proti Anglii na týmovou spolupráci, která podle něj může být potenciálním receptem na soupeře s velkou individuální kvalitou. Úřadující vicemistři světa sice vyhráli skupinu C, ale zatím vstřelili jen dvě branky a výkony příliš nepřesvědčili.

Slovensko se rozešlo s Rumunskem remízou 1:1, která oběma týmům zajistila postup

Slovensko a Rumunsko na závěr skupiny E mistrovství Evropy remizovaly ve vzájemném zápase 1:1, a zajistily si tak postup do vyřazovací fáze. Skóre utkání hraného v bouřkou stiženém Frankfurtu nad Mohanem nejprve otevřel přesnou hlavičkou Ondrej Duda, na něhož ještě v první půli navázal z diskutabilně nařízené penalty Razvan Marin. Konečný stav duelu, jenž poslal do historicky druhého play off jak Sokoly, tak Tricolorii, tedy podpořil předzápasové dohady o výhodnosti remízového výsledku pro obě strany.

Možné kalkulace: Turecko může prohrát dvougólovým rozdílem, Slovákům i Rumunům stačí remíza

Vše se zdá naprosto jasné. Česká reprezentace postoupí do osmifinále Eura 2024 jen v případě vítězství nad Tureckem. Další souvislosti tohoto zápasu, ale i zbývajících skupinových bojů, však nabízí myšlenky ke spekulacím. Například Slovensku s Rumunskem snadno vystačí k postupu vzájemná remíza a oba celky by mohly být spokojené.

Slovensko svede s Rumunskem bitvu o všechno

Na Euru neexistuje vyrovnanější skupina než je E, v níž mají všechny čtyři týmy po dvou odehraných kolech stejný počet bodů. Slovensko má taky velkou šanci na postup, jenže narazí na nevyzpytatelné Rumuny. A těm zatím patří první místo.

Jsem velmi frustrovaný, měli jsme na to, abychom vyhráli, hodnotil prohru Dúbravka

Slovenští reprezentanti ve svém druhém vystoupení na mistrovství Evropy neudrželi vedení a prohráli s Ukrajinou 1:2 po dvou gólech inkasovaných ve druhém poločase. V táboře Slovenska zavládlo zklamání, i když trenér Francesco Calzona uznal kvalitu soupeře a dodal, že svým svěřencům nemá co vytknout.

Další gól Schranze tentokráte k bodům nevedl, Ukrajina otočila zápas se Slovenskem

Slovenský národní tým nezopakoval vydařený vstup do mistrovství Evropy, když ve svém druhém utkání skupiny E padl s Ukrajinou 1:2. Jako první se přitom v 17. minutě opět ukázala síla z české Fortuna ligy.

Naší největší předností je pokora, míní trenér slovenské reprezentace Calzona

Slovenští fotbalisté jdou do druhého zápasu na mistrovství Evropy v Německu s pokorou. Do šampionátu vstoupili v pondělí senzační výhrou 1:0 nad favorizovanou Belgií a v pátek mohou zpečetit svůj postup ze skupiny. K tomu potřebuje tým trenéra Francesca Calzony (55) proti Ukrajině naplno bodovat.

Slováci potvrzují body z prvního zápasu. Jejich dalším soupeřem bude Ukrajina

Slovensko, povzbuzené překvapivou výhrou nad Belgií, bude chtít získat další tři body v pátečním utkání skupiny E na EURO 2024 proti Ukrajině. Na rozdíl od svého protivníka čeká Ukrajina na první body v turnaji poté, co utrpěla vysokou porážku v úvodním zápase s Rumunskem.