Kapitán Jablonce Tomáš Hübschman prodloužil s klubem smlouvu o další rok. Na severu Čech působí od roku 2014, o pokračování spolupráce s osmatřicetiletým defenzivním záložníkem informoval klub na svém webu.

Kádr Jablonce posílili záložníci Pilař a Hrubý

Jablonečtí fotbalisté získali dvě posily do zálohy. Bývalý reprezentant Václav Pilař do čtvrtého celku uplynulé prvoligové sezony zamířil po vypršení smlouvy v Olomouci, Robert Hrubý přišel z Ostravy na roční hostování s opcí.
09.07. | Aktuality | 146 komentářů

Trenér Rada si oddechl, že si Jablonec zajistil 2. předkolo EL

Trenér Jablonce Petr Rada si oddechl, že jeho svěřenci skončili v první lize čtvrtí a zajistili si tak přímý postup do druhého předkola Evropské ligy. Severočechům k tomu v posledním 5. kole nadstavbové skupiny o titul stačila remíza 1:1 s Ostravou, protože Liberec prohrál v Plzni 0:4. Rada měl radost, že se Jablonec na rozdíl od Liberce vyhnul kvalifikačnímu duelu o Evropskou ligu s Mladou Boleslaví.
08.07. | Aktuality | 20 komentářů

Jablonec i po remíze proti Baníku postupuje do Evropské ligy

Jablonec sice duel s ostravským Baníkem nedotáhl do vítězného konce, přesto Severočeši díky zisku jednoho bodu urvali čtvrtou pozici v tabulce, která znamená jistou účast v Evropské lize. Na šesté příčce hostů v konečném zúčtování už remíza na Střelnici nemohla nic změnit.
08.07. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Jablonec v honbě za čtvrtým místem musí porazit Baník a doufat v klopýtnutí Liberce

Čtvrté místo, to je oč tu běží. Jablonec jej může urvat v posledním kole sezóny, potřebuje však v prvé řadě porazit Baník. To by dle prognóz nemusel být takový problém. Severočechům se sice příliš nedaří, ovšem Slezanům jakbysmet a navíc se výletů na Střelnici bojí jako čert kříže.
07.07. | Previews | 4 komentáře

Sparta zaválela i proti Jablonci, dvěma góly se blýskl Kozák

Sparta si snadno poradila s Jabloncem a definitivně si pojistila třetí místo. Hosté sice na Letné neuspěli, i tak ale mohou stále pomýšlet na to, aby v tabulce přeskočili nadále čtvrtý Liberec. Hvězdou duelu se stal domácí útočník Libor Kozák, jenž svoji honbu za korunou krále střelců podpořil dvěma přesnými zásahy.
05.07. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Nejlepší střelec Českých Budějovic Schranz posílí Jablonec

Jablonec posílí od příští sezony slovenský útočník Ivan Schranz, který dal v tomto ligovém ročníku za České Budějovice devět gólů. V severočeském celku podepsal smlouvu na tři roky.
04.07. | Aktuality | 37 komentářů

Čerstvý vítěz poháru z Letné přivítá o poháry bojující Jablonec

Sparta, která je ještě plna dojmů z vítězství v národním poháru, přivítá na svém hřišti Jablonec. Zatímco domácím už takřka o nic nejde, hosté musí ještě zápasit o místenku v evropských pohárech, kterou dost možná nebudou mít jistou ani po konci bitev ve skupině o titul.
04.07. | Previews | 4 komentáře

Slavia doma s přehledem smázla Jablonec

Slávisté si na domácí půdě hravě poradili s Jabloncem a i přes bujaré oslavy titulu jej porazili 4:0. Mezi střelce se dvakrát zapsal Musa, který se tak dostal do čela ligových kanonýrů, doplnili jej Masopust a Ševčík.
28.06. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Projeví se mistrovská kocovina? Slavia hostí Jablonec

Jen čtyři dny po zajištění titulu musí hráči Slavie znovu do akce. V dalším utkání v Edenu přivítají Jablonec, proti kterému se jim po dřívějším trápení začalo v poslední době dařit...
27.06. | Previews | 6 komentářů
24.06. Rada: Minimálně remízu jsme si zasloužili
Jablonec gólem ze závěru utkání vybojoval remízu v derby s Libercem a nevyhrál v lize potřetí za sebou. "Dneska jsme viděli dva rozdílné poločasy. V prvním poločase jsme byli zakřiknutí. Prakticky tam nebyla žádná šance až na tu brejkovou situaci Liberce, při které obránce stál špatně, nechal Kuchtu za sebou, ten se dobře zorientoval a poslal hosty do vedení. Z naší strany to bylo nevýrazné, viděli jsme respekt. Liberec hrál do otevřené obrany, má na to typy hráčů. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme zápas minimálně zremizovat. Myslím, že ve druhém poločase jsme byli lepší, měli jsme trošku smůly, když jsme trefili tyčku a břevno. Ale to k fotbalu patří, pak jsme byli odměněni brankou. O to víc mě těší, že ji dal Tomáš Hübschman. Když nemáme Tomáše, je to o hodně horší, plní svou roli i v kabině, kde k tomu o poločase měl pár slov. Myslím, že jsme si minimálně remízu zasloužili. Je to pro nás ztráta, ale ještě máme tři zápasy a musíme se připravit," řekl po zápase trenér Petr Rada. (ČTK)
21.06. Výkon z naší strany byl dobrý, uvedl Rada
Jablonec v úvodním kole nadstavby nestačil na Plzeň a prohrál ve druhém venkovním utkání po sobě. "Prohráli jsme, ale výkon z naší strany byl diametrálně odlišný od toho na Bohemians (0:3). Tady náš výkon byl hodně dobrý. Hlavně v prvním poločase jsme vycházeli z dobrého posouvání, soupeře jsme prakticky až na dvě standardní situace do ničeho nepustili. Při první nás podržel Vlasta Hrubý, z té druhé jsme už byli potrestaní. Tohle je určitě nepříjemné. Martin Doležal v téhle situaci prostě musí hráče obsadit. Pak se hra vyrovnala, směrem dopředu jsme měli nějaké náznaky, bohužel ve finální fáze jsme nebyli tak přesní. Do druhého poločasu jsme šli s vědomím, že 1:0 je výsledek, který spíš může víc strašit domácí. Prvních 25 minut jsme byli hodně aktivní směrem dopředu. Ale byli jsme potrestaní druhou branku, ve fázi, kdy jsme měli hru pod kontrolou a byli nebezpeční. Domácí využili naši blbou rozehrávku. Bylo tam víc chyb za sebou. Druhá branka domácí uklidnila a byla pro zápas klíčová," zhodnotil duel trenér Petr Rada. (ČTK)
04.06. Před 75 lety byl založen klub v Jablonci
Fotbalový klub Jablonec, který byl založen 5. června 1945, hraje od sezony 1994/1995 nejvyšší českou fotbalovou soutěž. K největším úspěchům týmu patří dvě vítězství v Českém poháru a také zisk Superpoháru. Nejúspěšnější éra klubu je spojena se jménem funkcionáře Miroslava Pelty. Jablonecký fotbalový klub byl založen pod názvem Český sportovní klub Jablonec a od počátku se snažil dostat do ligové soutěže. Povedlo se mu to v roce 1963, kdy postoupil do druhé ligy rovnou z krajského přeboru. Klub poté přešel pod tělovýchovnou jednotu Liaz a v roce 1974 se mu podařil postup do první ligy, kde setrval dvě sezony. Následovaly nepříliš úspěšné roky, kdy Jablonec hrál nejprve druhou a od poloviny 80. let jen třetí ligu. Nová éra Jablonce začala v roce 1991, kdy byl bývalý brankář týmu a jeho současný majitel Miroslav Pelta zvolen předsedou představenstva klubu. Týmu okolo hráčů Radovana Hromádka, Jaromíra Navrátila a Romana Skuhravého se poté pod vedením trenéra Josefa Pešiceho podařilo po dvaceti letech postoupit do první ligy. V roce 1998 a 2013 Jablonec získal Český pohár, v roce 2013 se stal vítězem Superpoháru. Nejúspěšnějším ligovým umístěním Jablonce je druhé místo v sezoně 2009/2010, kdy skončil o bod za Spartou Praha. Klubové barvy jsou zelená a bílá a tým hraje domácí zápasy na stadionu Střelnice, který má kapacitu 6108 diváků. (ČTK)
31.05. Ndefe si dvakrát nezahraje
Karvinský obránce Gigli Ndefe dostal jako šestý hráč v této sezoně první ligy osmou žlutou kartu, která ho vyřadí na dvě nejbližší kola. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání si v dalším duelu odpykají jeho spoluhráč Ondřej Lingr, sparťan Lukáš Štetina, jablonecký Miloš Kratochvíl a olomoucký Michal Vepřek. Trest nejméně na jedno soutěžní utkání za vyloučení čeká na českobudějovického Tomáše Sivoka, teplického Petra Kodeše a Michala Kadlece ze Slovácka. (ČTK)
19.05. Jablonec - Varnsdorf 2:1
Přípravné utkání:
FK Jablonec - Varnsdorf 2:1 (2:0)
Branky:
18. Sýkora, 40. Považanec - 48. Barac.
Sestava Jablonce: Hrubý - Holík, Jugas (85. Štěpánek), Plechatý (46. Jeřábek), Krob (85. Peřina) - Hübschman (53. Pilík), Považanec (85. Breda) - Matoušek (68. Pleštil), Hämäläinen (46. Kratochvíl), Sýkora (68. Velich) - Chramosta (46. Jovovič). Trenér: Rada. (ČTK)
16.05. FK Jablonec A - FK Jablonec B 4:2
FK Jablonec A - FK Jablonec B 4:2 (3:1).
Branky:
17. a 19. Sýkora, 40. Kratochvíl, 52. Matoušek - 5. Kinčl, 75. Ali-Abubakar.
Sestava Jablonce A:
I. poločas:
Hanuš - Holík, Jugas, Jeřábek, Krob - Považanec - Jovovič, Kratochvíl, Hämäläinen, Sýkora - Chramosta.
II. poločas: Hanuš - Štěpánek, Jeřábek, Plechatý, Sýkora - Hübschman - Pleštil, Pilík, Kubista, Matoušek - Velich. Trenér: Rada. (ČTK)
13.05. Jablonec - Žižkov 2:0
Jablonec - Žižkov 2:0 (1:0)
Branky:
20. Velich, 56. Sýkora.
Sestava Jablonce: Hanuš - Breda (60. Haitl), Jugas, Štěpánek, Peřina (70. Černák) - Acosta, Pilík, Hämäläinen, Kratochvíl, Sýkora - Velich. Trenér: Rada. (ČTK)
13.05. Jablonec - Žižkov 0:2
Jablonec - Viktoria Žižkov 0:2 (0:0)
Branky:
80. Vůch z pen., 90. Súkenník.
Sestava Jablonce: Hrubý - Holík, Plechatý, Jeřábek, Krob - Pleštil, Hübschman, Považanec, Jovovič (60. Černák) - Kubista - Chramosta. Trenér: Rada. (ČTK)
08.04. Jablonec si pojistil Pleštila
Jablonec prodloužil smlouvu s ofenzivním záložníkem Dominikem Pleštilem. Dvacetiletý fotbalista a odchovanec severočeského celku, který o dohodě informoval dnes na svých internetových stránkách, se Jablonci upsal do konce června 2023. Pleštil v dresu Jablonce v minulém ročníku poprvé zasáhl do nejvyšší soutěže a připsal si šest startů. V aktuálním ročníku, jenž je kvůli pandemii koronaviru přerušen, nastoupil k devíti zápasům, dal dvě branky a přispěl týmu k průběžnému třetímu místu v tabulce. (ČTK)
05.04. Imaginární derby vyneslo téměř 340 tisíc
Na imaginární podještědské derby mezi Jabloncem a Libercem se prodalo 3393 vstupenek. Charitativní akce obou klubů tak vynesla Krajské nemocnici v Liberci na boj s nemocí covid-19 téměř 340 tisíc korun. Kvůli pandemii koronaviru je první liga přerušena, takže se dnes derby odehrát nemohlo. Účastníci charitativní akce vykoupili přes polovinu kapacity stadionu Střelnice, která má 6108 míst k sezení. Loni v květnu na jablonecký stadion dorazilo na prestižní duel s Liberce 3410 fanoušků, tedy jen o pár víc, než kolik si nyní koupilo lístek na imaginární derby za 100 korun. (ČTK)