Olomouc dvakrát dokázala vyrovnat a z Jablonce veze bod

Olomoucká Sigma jako první tým veze body z Jablonce, kde sice dvakrát prohrávala, ovšem pokaždé nalezla odpověď. Severočeši tak ztratili body, přesto zůstávají na čtvrtém místě. Hanáci se zase dotáhli na pátý Baník Ostrava.
DNES | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Jablonec bude proti Olomouci hájit domácí neporazitelnost

Olomoucká Sigma se nachází v dobrém rozpoložení a v pondělí hodlá prolomit neporazitelnost Jablonce na vlastním hřišti. Zápas bude pro obě mužstva velice důležitý, neboť hosté se v případě vítězství mohou svého soupeře přeskočit v tabulce.
VČERA | Previews | 2 komentáře

Plzeň dvakrát prohrávala, přesto přetlačila Jablonec

Plzeň potřebovala navázat na sobotní vítězství vedoucí Slavie, aby mohla i nadále držet odstup od prvního místa na rozdíl jen tří bodů, a proti vždy nepříjemnému Jablonci to pro ni nebyla vůbec jednoduchá práce. Dvakrát v utkání prohrávala, dvakrát však dokázala vyrovnat, a pak osmnáct minut před koncem rozhodl o domácím vítězství krásnou ranou Jan Kopic.
16.09. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Hämäläinen v Jablonci: Před lety by se zařadil mezi hvězdy, teď je otazníkem

Když jsem si v minulosti posvítil na Tala Ben Chaima a Andrease Vindheima, svými převážně skeptickými závěry jsem neudělal radost příznivcům Sparty. Nyní uzrál čas vzít iluze jiné fanouškovské základně. Pod drobnohled si tedy tentokrát beru jiný letošní severský import, jabloneckou posilu Kaspera Hämäläinena...
16.09. | Názory a komentáře | 69 komentářů

Pondělní šlágr uzavře deváté kolo FORTUNA:LIGY

To nejlepší na konec. Toto nepsané pravidlo platí i pro deváté kolo české nejvyšší soutěže, v jehož pondělní dohrávce budou diváci sledovat duel o druhé místo. To zatím drží Plzeň, Jablonec ji však je v patách.
13.09. | Previews | 5 komentářů

Jablonec posílil finský reprezentant Hämäläinen

Kádr prvoligového Jablonce posílil finský reprezentant Kasper Hämäläinen. Třiatřicetiletý záložník přišel jako volný hráč po konci smlouvy v Legii Varšava a na Střelnici podepsal dvouletý kontrakt. Severočeský celek o tom informoval na svých internetových stránkách.
09.09. | Aktuality | 85 komentářů

Jablonec v nervy drásajícím závěru uhájil vítězství proti Ostravě

Na začátku to vypadalo na snadné utkání z pohledu Jablonce, opak byl ale pravdou. Na branky Kroba a Jovoviće totiž jejich spoluhráči navázat nedokázali a vinou kontaktního gólu Baroše se o vítězství strachovali až do konce.
01.09. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Baník jede na půdu neoblíbeného Jablonce

Po sobotním mači Slovácka s Mladou Boleslaví na sebe i v neděli narazí sousedé s tabulky. Třetí Jablonec si bude chtít spravit chuť po velkém zklamání z minulého kola. Čtvrtému Baníku se naopak před týdnem zadařilo, na což chce jistě navázat.
31.08. | Previews | 4 komentáře

Nečekaný výprask. Příbram nedala Jablonci šanci

Dominance Příbrami, či zoufalství Jablonce. Od každého trochu, každopádně jisté je, že Příbram po jednoznačné partii deklasovala Severočechy 4:0. Domácí tak zůstávají na svém hřišti neporažení, hosté naopak venku bez výhry a pravděpodobně neudrží druhé místo v tabulce.
24.08. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Jablonec hájí druhé místo, Příbrami se ale doma daří

Trochu překvapivě je Jablonec nejbližším pronásledovatelem vedoucí Slavie. Druhé místo bude v sobotu hájit v Příbrami. Středočeši se zatím pohybují ve středu tabulky a těží ze znalosti domácího prostředí, hosty ze severu Čech tak nečeká snadná záležitost.
23.08. | Previews | 6 komentářů
09.09. Jablonec posílil finský záložník Hämäläinen
Fotbalisty prvoligového Jablonce posílil finský reprezentant Kasper Hämäläinen. Třiatřicetiletý záložník přišel jako volný hráč po konci smlouvy v Legii Varšava a na Střelnici podepsal dvouletý kontrakt. Severočeský celek o tom informoval na svých internetových stránkách. (ČTK)
06.09. Jablonec - Varnsdorf 5:3
PŘÁTELSKY:
FK Jablonec - Varnsdorf 5:3 (3:1).
Branky Jablonce:
14., 35., 44. a 47. Chramosta, 88. Kratochvíl.
Sestava Jablonce: Hanuš - Hajtl, Považanec, Břečka, Krob - Kratochvíl - Petrovič, Hämäläinen, Pilík, Acosta - Chramosta. Trenér: Rada. (ČTK)
18.08. Rada: Byl to pro nás velice těžký zápas
Jablonec porazil Mladou Boleslav a vyhrál druhý zápas v řadě před vlastními fanoušky. "Za výhru jsem rád. Hráli jsme s týmem, který má nejlepší formu z celé ligy. Hrají velice dobře. Věděli jsme, že to pro nás bude velice těžký zápas. Ale my jsme to zvládli a dali dvě branky. Jovovičem a jeho kličkami jsme vedli do poločasu. Aktivně jsme chtěli vstoupit do druhé půle, ale to se nám nepovedlo. Něco jsme přečkali a sami dali druhý gól z nacvičeného signálu. Bylo to natrénované a krásně sehrané. I poté nás Boleslav přehrávala, byla lepší v držení míče a do zápasu se dostala zpět kontaktním gólem. Sami jsme mohli několikrát rozhodnout třetím gólem. Boleslav už všechno vrhla do útoku. Dovedli jsme to i se štěstím do vítězného konce. Formu Boleslav má, takže o to více si dnešního vítězství ceníme. Vyhrát dvakrát za sebou doma, to je vždy důležité," zhodnotil utkání jablonecký kouč Petr Rada. (ČTK)
04.08. Získali jsme plusový bod, hodnotil Rada
Jablonec se po vypadnutí z Evropské ligy představil v Českých Budějovicích, kde remizoval 1:1. "Je to pro nás důležitý výsledek po vypadnutí s Jerevanem a získali jsme plusový bod. Kvůli zranění nám vypadli tři hráči Hübschman, Kratochvíl a Holík. Hübschman je pro nás důležitý, má zkušenosti. Holík zase chyběl na kraji obrany, kde jsme museli improvizovat a posunuli tam Jugase. Ale hráči, kteří ty zraněné nahradili, to zvládli dobře. Zápas přišel krátce po vypadnutí z Evropské ligy, takže jsme to trochu v hlavách měli. Ale hráčům jsem říkal, že pohár už je pryč a teď zase musíme dělat body. Ten gól, který jsme dostali, byl asi zbytečný, ale tu remízu bereme. Jen nás mrzí, že nám přibylo další zranění, Břečka má natržený sval. Musíme zregenerovat a připravit se na další zápas s Opavou," řekl po utkání jablonecký kouč Petr Rada. (ČTK)
01.08. Jablonec remizoval s Pjunikem a v EL končí
Výsledek odvetného utkání 2. předkola Evropské ligy: Jablonec - Pjunik 0:0, první zápas 1:2, postupuje Pjunik.
01.08. Jablonec hraje po půli nerozhodně
Poločasový výsledek odvetného utkání 2. předkola Evropské ligy: Jablonec - Pjunik 0:0.
01.08. Sestavy: Jablonec - Pjunik
Základní sestavy pro odvetný zápas 2. předkola Evropské ligy - Jablonec: Hanuš - Holík, Jugas, Břečka, Sýkora - Hübschman, Považanec - Kratochvíl, Matoušek, Jovović - Doležal. Pjunik: Dragojevic - Stankov, Žestokov, Marku, Manucharjan - Jedigarjan - Efimov, Mkrtčjan, Vardanjan, Ševčuk - Miranjan.
25.07. Rada: O poločase jsem musel zvednout hlas
Jablonec úvodní zápas 2. předkola Evropské ligy na hřišti Pjuniku Jerevan nezvládl a prohrál 1:2. "V prvním poločase jsme do toho vstoupili hodně ustrašeně. Přitom prvních pět minut nebylo špatných, ale pak jsme si asi mysleli, že to půjde samo. Ale dnes prostě bez běhání a pohybu fotbal nejde hrát. Soupeř hrozil z brejkových situací a dvakrát nás potrestal. Měli jsme to řešit jinak. Nemůže se nám přeci stát, že takto zkušené mužstvo dostane dva góly z brejků. Oni na to hráli, stejně jako to dělali v prvním předkole s Makedonci. O poločase jsem musel zvednout hlas, protože jinak bychom tu asi prohráli větším rozdílem. V druhém poločase jsme byli ve větším pohybu, což byl oproti prvnímu poločasu diametrální rozdíl. Pak už jsme kontrolovali hru. Zaplaťpánbůh, že jsme vstřelili branku. Měli jsme tam ještě dvě dobré příležitosti, ale bohužel nedali jsme je," zhodnotil utkání jablonecký kouč Petr Rada. (ČTK)
25.07. Jablonec těsně prohrál v Jerevanu
Výsledek dnešního úvodního zápasu 2. předkola Evropské ligy: Pjunik - Jablonec 2:1 (6. a 30. Miranjan - 53. Doležal).
25.07. Jablonec o poločase prohrává
Poločasový výsledek dnešního úvodního zápasu 2. předkola Evropské ligy: Pjunik - Jablonec 2:0 (6. a 30. Miranjan).