Jablonečtí doufají, že dají hřiště do dalšího zápasu do pořádku

Jablonecký klub doufá, že po nedělním ligovém utkání s Příbramí, který provázelo husté sněžení, dokáže dát trávník do příštího domácího zápasu 7. února do relativního pořádku. Záležet bude i na tom, jaké bude na severu Čech panovat v dalších dnech počasí. O náhradním hřišti zatím druhý tým ligové tabulky neuvažuje.
VČERA | Aktuality | 60 komentářů

Ani na vesnici jsem nehrál na takovém terénu, řekl Kratochvíl

Přestože Miloš Kratochvíl ani z vesnice nepamatuje tak těžký terén, jako byl dnes v Jablonci, paradoxně na něm odehrál svůj nejlepší zápas kariéry. Čtyřiadvacetiletý záložník poprvé v životě vstřelil v jednom ligovém duelu dvě branky a Severočechům zařídil obrat a výhru 2:1 proti Příbrami. Mrzelo ho pouze to, že v utkání 16. kola těsně nedosáhl na hattrick.
24.01. | Aktuality | 20 komentářů

Jablonec v "zimní válce" udolal Příbram a zůstává druhý

Sněhová vánice zasypávala statečné fotbalisty Jablonce a Příbrami po celých 90 minut. V extrémních podmínkách se z výhry nakonec radovali domácí Severočeši, kteří díky dvěma brankám Miloše Kratochvíla rychle otočili po změně stran nepříznivě vyvíjející se skóre.
24.01. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Rozjetý Jablonec přivítá o záchranu usilující Příbram

Jablonec od konce listopadu řádí jako vítr. Správný severočeský, pořádně mrazivý, který se jeho sokům dostává pod kůži a zůstává tam dlouhou dobu. Jeho formu naposledy pocítily Teplice, v pokračování své režie nemíní svěřenci trenéra Petra Rady polevovat ani proti Příbrami. Ta tradičně usiluje o ligovou záchranu a nebude mít na Střelnici vůbec co ztratit.
23.01. | Previews | 3 komentáře

Jablonec vstoupil do jara výborně, v Teplicích nasázel pět branek

Na výtečnou formu ze druhé poloviny podzimu navázali v prvním zápase jarní části fotbalisté Jablonce. Ti v Teplicích zvítězili poměrem 0:5, když se postupně prosadili Považanec, Jovović, Kratochvíl, Krob a Hrubý.
15.01. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Krob dal branku svým teplickým kamarádům a z úcty ji neslavil

Jan Krob prožil v Teplicích podle svých slov nejlepší roky kariéry, ale za zvláštních okolností je musel nuceně opustit a předloni v létě zamířil do Jablonce. Dnes v jeho dresu potřetí nastoupil proti bývalému klubu a k vysoké výhře 5:0 na Stínadlech v úvodním duelu jarní části první ligy přispěl nejen vydařeným výkonem, ale také gólem. Z úcty k Teplicím branku neslavil.
15.01. | Aktuality | 14 komentářů

Jablonec na úvod jarní části míří do Teplic

Výkop jarní části tuzemské nejvyšší soutěže obstarají dva celky ze severu Čech. Do lázeňských Teplic, které chtějí započat úspěšnější etapu historie klubu, přijede favorizovaný Jablonec.
14.01. | Previews | 2 komentáře

Hellebrand a Čvančara budou hostovat v Opavě

Opava dotáhla těsně před startem jarní části prvoligové sezony příchod dalších dvou posil. Slezané získali na půlroční hostování bez opce záložníka Patrika Hellebranda z pražské Slavie a útočníka Tomáše Čvančaru z Jablonce.
14.01. | Aktuality | 38 komentářů

Jablonečtí začali přípravu jen s několika málo změnami

Jen s několika málo změnami v kádru oproti podzimu začali zimní přípravu fotbalisté Jablonce. Druhý celek neúplné ligové tabulky posílil záložník Tomáš Smejkal a z hostování se vrátil útočník Davis Ikaunieks. Naopak Mladá Boleslav si z hostování stáhla křídelníka Tomáše Ladru a útočník Tomáš Čvančara se chystá s Opavou.
04.01. | Aktuality | 130 komentářů

Byli jsme lepším týmem, pochvaloval si jablonecký kouč Rada

Jablonečtí ve posledním letošním 14. kole první ligy vyhráli 3:1 v Olomouci. Severočeši v natáhli sérii bez porážky na sedm zápasů a v neúplné tabulce se posunuli na druhé místo. Za hosty se dvakrát prosadil Martin Doležal a z penalty Tomáš Ladra. Sigmu, která prohrála po jedenácti kolech, poslal do vedení Mojmír Chytil.
23.12.2020 | Aktuality | 21 komentářů
09.01. FK Jablonec - Dukla Praha 1:3
Přípravné utkání v Satalicích:
FK Jablonec - Dukla Praha 1:3 (1:2).
Branky:
12. Kratochvíl z pen. - 3. Šebrle, 5. Buchvaldek, 70. Souček.
Sestava Jablonce: Hanuš (46. V. Hrubý) - Holík (67. Haitl), Štěpánek (46. Jeřábek), Zelený (67. Martinec), Krob (46. Podaný) - Hübschman (46. R. Hrubý) - Jovovič (46. Pleštil), Považanec, Kratochvíl (67. Smejkal), Pilař (67. Ikaunieks) - Doležal (67. Chramosta). Trenér: Rada. (ČTK)
06.01. Dynamo Drážďany - FK Jablonec 2:1
Přípravné utkání:
Dynamo Drážďany - FK Jablonec 2:1 (1:0).
Branky:
37. Becker, 48. Diawusie - 79. Doležal.
Sestava Jablonce:
I. poločas:
V. Hrubý - Haitl, Zelený, Štěpánek, Podaný - Hübschman - Jovovič, R. Hrubý, Kratochvíl, Pilař - Chramosta.
II. poločas: Hanuš - Holík, Martinec, Jeřábek, Krob - Pleštil, R. Hrubý, Smejkal, Považanec, Jovovič - Doležal. Trenér: Rada. (ČTK)
03.01. První posilou Jablonce je Smejkal
První zimní posilou jabloneckých fotbalistů se stal Tomáš Smejkal. Dvaadvacetiletý záložník přestoupil z druholigové Jihlavy a v novém působišti podepsal smlouvu na tři a půl roku. Druhý tým prvoligové tabulky o tom informoval na svém webu. (ČTK)
30.11.2020 Utkání Zlína s Jabloncem se odehraje v pátek
Zápas 10. kola první ligy mezi Zlínem a Jabloncem se bude hrát už tento pátek místo soboty. Není jisté, zda se původně plánovaná předehrávka Bohemians 1905 - Pardubice v pátečním termínu uskuteční. Pražský tým je totiž v karanténě po pozitivních koronavirových testech. Ligová fotbalová asociace (LFA) kvůli nákaze covidem u "Klokanů" už odložila utkání devátého kola Jablonec - Bohemians 1905 a momentálně čeká na vývoj epidemické situace ve vršovickém klubu. (ČTK)
06.11.2020 Covid-19 mají trenéři Rada a Kozel
Jablonec bude při obnovení první ligy dnes proti Brnu postrádat trenéra Petra Radu i jeho asistenty, všichni se nakazili koronavirem. Podobně je na tom podle serveru iSport.cz i Baník Ostrava, který se v sobotu proti Příbrami bude muset obejít bez kouče Luboše Kozla a gólmanů Jana Laštůvky a Viktora Budinského. (ČTK)
08.10.2020 Jablonec nebude hrát pohárový duel v Líšni
Sobotní zápas třetího kola MOL Cupu mezi Líšní a prvoligovým Jabloncem byl kvůli koronaviru v brněnském celku odložen na neurčito. Líšeň o tom informovala na svých internetových stránkách. Kvůli desetidenní karanténě byl odložen také její duel v druhé lize s Chrudimí, který se měl odehrát 17. října. "Vzhledem k pozitivním testům nařídila krajská hygienická stanice hráčům a realizačnímu týmu A mužstva SK Líšeň desetidenní karanténu," uvedl třetí tým druhé ligy na webu. "Následující utkání třetího kola MOL Cupu a domácí utkání FNL s Chrudimí budou odehrána v náhradním termínu," dodal. (ČTK)
01.10.2020 Karviná měla kopat penaltu
Sudí Alex Denev ve víkendovém utkání 5. kola první ligy proti Mladé Boleslavi poškodil fotbalisty Karviné. Slezský tým měl ve 30. minutě za stažení ve vápně po přímém kopu zahrávat penaltu, uvedla v komuniké komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. Zápas, kterému neasistoval videorozhodčí, skončil bez branek. V dalších situacích 5. kola podle komise rozhodčí chybu neudělali. V zápase Slavie se Slováckem Pavel Franěk správně v druhé minutě nařídil penaltu ve prospěch Pražanů a poté dobře neuznal po spolupráci s asistenty dvě branky domácích kvůli ofsajdu. V duelu Plzně s Brnem zase sudí Ondřej Ginzel po přezkoumání situace na videu správně odpískal v 53. minutě pokutový kop pro Západočechy. Nechyboval ani Pavel Julínek, když v zápase Teplic s Ostravou v 35. minutě nechal pokračovat ve hře poté, co se domácí dožadovali penalty. V Jablonci, kde hrála Opava, videorozhodčí Jan Petřík správně doporučil v 37. minutě uznat gól domácího Tomáše Hübschmana, neboť o ofsajd nešlo. (ČTK)
17.09.2020 Jablonec vypadl s Dunajskou Stredou
Výsledek dnešního utkání předkola Evropské ligy: Dunajská Streda - Jablonec 3:3, 5:3 po prodloužení (6. a 65. Divkovič, 85. a 96. Nicolaescu, 114. Davis - 25. Zelený, 57. a 71. z penalty Schranz).
17.09.2020 Sestava Jablonce na Dunajskou Stredu
Základní sestava Jablonce na dnešní zápas předkola Evropské ligy na půdě Dunajské Stredy: Hanuš - Holík, Martinec, Kubista, Podaný - Ladra, Hübschman, Považanec, Zelený - Schranz, Čvančara.
04.09.2020 Jablonec - Varnsdorf 3:1
Jablonec - Varnsdorf 3:1 (2:0)