Jablonec si bez problémů poradil s Opavou a drží krok s čelem

Zpátky na vítěznou vlnu se po nepovedeném minulém týdnu vrátil Jablonec. Ten si poradil s Opavou 4:1 - v první půli jej do vedení dostali Hübschman a vlastencem Didiba, po přestávce navyšovali Schranz a Považanec. Za hosty se prosadil Pikul.
27.09. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Jablonec chce napravit nepovedený týden

První ligová prohra a vypadnutí z evropských pohárů k tomu. Takový byl minulý týden v podání Jablonce, který chce toto své počínání napravit. Šanci na to má solidní, doma totiž přivítá Opavu.
27.09. | Previews | 3 komentáře

Boleslav proti Jablonci konečně zabrala a slaví první vítězství

Mladá Boleslav se dočkala prvního bodového zisku v sezoně a hned kompletního. Středočeši v domácím prostředí porazili Jablonec, který tak neodčinil vypadnutí z evropských pohárů. Výhru domácím zajistili Ondřej Zahustel s Dominikem Maškem.
21.09. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Jablonec po zklamání z Evropské ligy cestuje na půdu poslední Boleslavi

Katastrofálním způsobem vstoupili hráči Mladé Boleslavi do čerstvě rozjetého vlaku s názvem FORTUNA:LIGA. Středočeši doposud všechno prohráli a krčí se na posledním místě tabulky. Odraz ode dna by Boleslav ráda provedla v zápase s Jabloncem, kde bude chtít využít výpadku soupeře z evropských pohárů.
20.09. | Previews | 4 komentáře

Rada: Mám obavu, aby se to na nás neprojevilo v dalších zápasech

Podle trenéra Petra Rady mají fotbalisté Jablonec natolik zkušený tým, že by na tři vstřelené branky ve venkovním utkání měli postoupit. Severočeši však ve čtvrtek prohráli v 2. předkole Evropské ligy v Dunajské Stredě po divokém průběhu 3:5 po prodloužení a stejně jako vloni vypadli hned s prvním soupeřem.
18.09. | Aktuality | 166 komentářů

Jablonec v Dunajské Stredě ztratil vedení a prohrál v prodloužení

Jablonečtí nestačili v kvalifikaci Evropské ligy hned na prvního soupeře. V utkání 2. předkola prohráli po divoké přestřelce v Dunajské Stredě 3:5 po prodloužení a ztratili šanci na postup do základní skupiny.
17.09. | Komentáře a souhrny | 843 komentářů

Je to 50 na 50, řekl jablonecký Rada před Dunajskou Stredou

Trenér Jablonce Petr Rada vidí šance před čtvrtečním utkáním 2. předkola Evropské ligy v Dunajské Stredě naprosto vyrovnaně. Severočeši podle něj budou muset k postupu podat proti lídrovi slovenské ligy a ambicióznímu soupeři sebevědomý výkon.
16.09. | Aktuality | 62 komentářů

Trenér Dunajské Stredy považuje za favorita soupeře z Jablonce

Trenér hráčů Dunajské Stredy Bernd Storck považuje za favorita čtvrtečního zápasu 2. předkole Evropské ligy soupeře z Jablonce, přestože bookmakeři více věří slovenskému týmu. Německý kouč je ale rád, že jeho svěřenci hrají doma, a věří v postup.
16.09. | Aktuality | 15 komentářů

Jablonec v Dunajské Stredě vstoupí do kvalifikace EL

Jablonečtí hráči ve čtvrtek zápasem 2. předkola v Dunajské Stredě vstoupí do kvalifikace Evropské ligy. Pokud chtějí projít až do základní skupiny, musejí zdolat nejen lídra slovenské ligy, ale poté ještě další dva soupeře. V případě vítězství by je ve 3. předkole znovu čekal venkovní duel a rakouský soupeř LASK Linec. Kvůli koronaviru se hraje kvalifikace bez diváků a jen na jedno utkání.
16.09. | Previews | 843 komentářů

Schranz si den před narozeninami nadělil jako dárek vítězný gól

Ivan Schranz si den před 27. narozeninami nadělil dárek v podobě prvního soutěžního gólu v jabloneckém dresu, jímž v 3. ligovém kole nasměroval Severočechy k vítězství 2:0 nad Ostravou. Slovenský útočník navázal na branku z minulého týdne v Lize národů proti české reprezentaci a věří, že se v nové sezoně konečně rozstřílel.
12.09. | Aktuality | 13 komentářů
12:01 Karviná měla kopat penaltu
Sudí Alex Denev ve víkendovém utkání 5. kola první ligy proti Mladé Boleslavi poškodil fotbalisty Karviné. Slezský tým měl ve 30. minutě za stažení ve vápně po přímém kopu zahrávat penaltu, uvedla v komuniké komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. Zápas, kterému neasistoval videorozhodčí, skončil bez branek. V dalších situacích 5. kola podle komise rozhodčí chybu neudělali. V zápase Slavie se Slováckem Pavel Franěk správně v druhé minutě nařídil penaltu ve prospěch Pražanů a poté dobře neuznal po spolupráci s asistenty dvě branky domácích kvůli ofsajdu. V duelu Plzně s Brnem zase sudí Ondřej Ginzel po přezkoumání situace na videu správně odpískal v 53. minutě pokutový kop pro Západočechy. Nechyboval ani Pavel Julínek, když v zápase Teplic s Ostravou v 35. minutě nechal pokračovat ve hře poté, co se domácí dožadovali penalty. V Jablonci, kde hrála Opava, videorozhodčí Jan Petřík správně doporučil v 37. minutě uznat gól domácího Tomáše Hübschmana, neboť o ofsajd nešlo. (ČTK)
17.09. Jablonec vypadl s Dunajskou Stredou
Výsledek dnešního utkání předkola Evropské ligy: Dunajská Streda - Jablonec 3:3, 5:3 po prodloužení (6. a 65. Divkovič, 85. a 96. Nicolaescu, 114. Davis - 25. Zelený, 57. a 71. z penalty Schranz).
17.09. Sestava Jablonce na Dunajskou Stredu
Základní sestava Jablonce na dnešní zápas předkola Evropské ligy na půdě Dunajské Stredy: Hanuš - Holík, Martinec, Kubista, Podaný - Ladra, Hübschman, Považanec, Zelený - Schranz, Čvančara.
04.09. Jablonec - Varnsdorf 3:1
Přípravné utkání:
Jablonec - Varnsdorf 3:1 (2:0)
Branky:
29. Krob, 38. Chramosta, 81. Považanec - 48. Schön.
Sestava Jablonce: Hanuš - Štěpánek, Jeřábek, Martinec (46. Kubista), Krob - Haitl (30. Podaný), R. Hrubý, Hübschman (46. Považanec), Ladra - Čvančara (30. Kratochvíl), Chramosta. Trenér: Rada. (ČTK)
31.08. Jablonec a Liberec poznají soupeře
Los druhého předkola Evropské ligy dnes rozhodne také o soupeřích Jablonce a Liberce. Oba severočeské týmy jsou mezi nasazenými. Plzeň po vyřazení v kvalifikaci Ligy mistrů zasáhne až do třetího předkola Evropské ligy. Ve švýcarském Nyonu se bude dnes v poledne losovat také třetí předkolo Ligy mistrů. V osudí se vedle plzeňského přemožitele Alkmaaru objeví například Benfica Lisabon, Dynamo Kyjev nebo Omonia Nikósie s českými fotbalisty Michaelem Lüftnerem a Janem Lecjaksem. Pražská Slavie bude hrát závěrečné čtvrté předkolo. (ČTK)
15.08. FK Jablonec - Jihlava 2:1
FK Jablonec - Jihlava 2:1 (2:1).
Branky:
26. R. Hrubý, 40. Schranz - 35. Křišťál.
Sestava Jablonce: V. Hrubý (46. Hanuš) - Holík (46. Haitl), Martinec, Kubista, Krob (46. Jovovič) - R. Hrubý, Považanec (70. Jeřábek) - Ladra (78. Černák), Kratochvíl (73. Macháček), Podaný (78. Štěpánek) - Schranz (62. Čvančara). Trenér: Rada. (ČTK)
08.08. Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 0:0
Přípravné utkání v Uhříněvsi:
Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 0:0.
Sestavy:
Bohemians:
Valeš - Dostál, Bederka (65. Ugwu), Krch, Vondra (65. Novák) - Jindřišek, Vacek - Vaníček, Vodháněl (72. Koubek) - Osmančík, Keita. Trenér: Klusáček.
Jablonec: Hanuš - Haitl, Jeřábek (46. Štěpánek), Kubista, Krob (46. Ladra) - Hübschman (46. Kratochvíl) - Pilař (73. Černák), Považanec (73. Velich), Hrubý (73. Macháček), Podaný (77. Skuhravý) - Schranz (73. Chramosta). Trenér: Rada. (ČTK)
I. poločas:
V. Hrubý - Haitl, Jeřábek, Štěpánek, Podaný - Považanec - Kratochvíl, R. Hrubý, Ladra - Schranz, Velich.
II. poločas: V. Hrubý - Skuhravý, Jeřábek, Štěpánek, Krob - Kratochvíl, Macháček - Černák, Kubista, Ladra (74. Pilař) - Chramosta. Trenér: Rada.
Pardubice:
I. poločas:
Letáček - Prosek, Hušek, Šejvl, Čelůstka - Jeřábek - Cadu, Tischler, Hlavatý, Pfeifer - Ewerton.
II. poločas: Boháč - Surzyn, Toml, Hušek, Sláma - Jeřábek - I Sang-hjok, Hlavatý, Tischler, Cadu (83. Čelůstka) - Ewerton (65. Huf). Trenér: Novotný. (ČTK)
01.08. Žižkov - Jablonec 3:1
Viktoria Žižkov - FK Jablonec 3:1 (2:1)
Branky:
37. a 69. Žežulka, 33. Diviš - 9. Schranz.
Sestava Jablonce:
I. poločas:
Hanuš - Haitl, Kubista, Štěpánek, Krob - Pilař, Hübschman, Hrubý, Černák - Schranz, Chramosta.
II. poločas: Hrubý - Haitl, Kubista, Jeřábek, Skuhravý - Macháček, Považanec - Ladra, Kratochvíl, Podaný - Velich. Trenér: Rada. (ČTK)