FK Jablonec Česko - FK Jablonec - Zprávy

Další články

Zlín navzdory dlouhému oslabení vybojoval na tiché Střelnici s Jabloncem bod

Fotbalisté Jablonce remizovali ve 29. kole Fortuna ligy se Zlínem 0:0. Utkání, které nabídlo jen málo gólových příležitostí, se pro tým z Moravy výrazně zkomplikovalo už ve 37. minutě, kdy se ze hřiště po druhé žluté kartě poroučel Selmir Pidro. Vyloučení 26letého Bosňana ovšem nikterak nepomohlo domácím, kteří potvrdili své trápení a prodloužili čekání na vítězství na šest soutěžních duelů.

Zvítězí Jablonec po čtyřech prohrách? Severočeši přivítají Zlín, který na zelenobílé neumí

Čtyři porážky v řadě odsoudily Jablonec k účasti v nadstavbové skupině o udržení. Ještě před vypuknutím závěrečné fáze sezóny si ale Severočeši mohou zlepšit náladu proti soupeři, na něhož dlouhodobě umí. Ukončí zelenobílí černou sérii proti oblíbenému Zlínu?

Hurtado může o víkendu hrát, disciplinárka mu zkrátila trest

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) vyhověla žádosti jabloneckého obránce Haidersona Hurtada o prominutí výkonu zbytku osmizápasového trestu. Osmadvacetiletý Kolumbijec tak už může za Severočechy nastoupit v sobotním ligovém duelu se Zlínem.

Sigma doma poprvé od října vyhrála, s lékem na uklidnění zlé krve přispěchal Chvátal

Olomouc zvítězila ve 28. kole Fortuna ligy nad Jabloncem 1:0 a před domácím publikem slavila triumf po více než půl roce. Utkání předcházely pokračující protesty fanoušků, kteří v noci na sobotu přinesli před stadion prasečí hlavy a hlavní vstup potřísnili krví. Příliš se nevyznamenal ani záložník Jiří Spáčil, který svůj tým oslabil chvíli před půlhodinou hry. Severočeši však přesilovku nevyužili, naopak sami inkasovali z kopačky Juraje Chvátala.

Preview: Sigma Olomouc - FK Jablonec

Olomouc a Jablonec se trápí a v neděli odpoledne nastoupí ke vzájemnému zápasu. Oba týmy hodlají ukončit své série tří po sobě jdoucích ligových porážek.

Stěží uvěřitelné ostravské soužení v Jablonci ukončila dvojice šťastných gólů

Baník Ostrava ukončil takřka 18leté čekání na vítězství v Jablonci, když na Střelnici porazil domácí tým 3:2. Slezané začali utkání velmi dobře, když si už ve 24. minutě vypracovali dvoubrankové vedení. Nečekanou ofenzivní hvězdou hostů se stal defenzivně laděný ghanský obránce Patrick Kpozo, který u prvního gólu asistoval a následně se po chybě Jana Hanuše sám prosadil centrem od postranní čáry. Rozhodující okamžik pak nastal krátce po odehrané hodině, kdy si srazil balon do vlastní sítě Nemanja Tekijaški.

Jablonec se chce přiblížit prostřední skupině, Baník evropským pohárům

Ačkoliv se oba týmy nakonec mohou střetnou v prostřední skupině, aktuálně je jejich pozice v tabulce odlišná. Jablonec bojuje o důležitou desátou příčku, na níž ztrácí tři body, Baník chce zase navýšit aktuálně dvoubodový náskok na sedmou pozici.

Plzeň doplnila nejlepší čtveřici MOL Cupu, pád Jablonce odstartoval smolný vlastenec

Fotbalisté Plzně odčinili poslední ligovou porážku, když ve čtvrtfinále MOL Cupu zvítězili v Jablonci 3:0 a postoupili mezi čtyři nejlepší celky turnaje. V první půlhodině utkání dokázali být domácí pro favorita vyrovnaným soupeřem, ve 34. minutě si ovšem po centru z pravé strany nešťastně srazil míč do vlastní branky Nemanja Tekijaški. Severočechy inkasovaný gól nalomil, což vedlo jen o tři minuty později k trefě Jana Kopice, jenž se prosadil poprvé od poloviny října, a definitivně tak pojistil plzeňský postup.

Čtvrtfinále na Střelnici podruhé. Jak moc do souboje mezi Jabloncem a Plzní promluví absence?

Původně se souboj o semifinále MOL Cupu mezi Jabloncem a Plzní měl odehrát na konci února. Rozmary počasí však tento plán zhatily. Tentokrát by již ale nic nemělo bránit konání duelu. Potvrdí hosté ze západu Čech roli favorita? Nebo se domácím povede navzdory řadě absencí překvapit?

Klokani mohli v Ďolíčku konečně skákat radostí, velikonoční svátky osladil Beran

Fotbalisté Bohemians prolomili domácí prokletí a ve 26. kole Fortuna ligy porazili Jablonec 2:0. První branku Klokanů, na kterou čekal Ďolíček v ligovém utkání od 11. listopadu minulého roku, vstřelil výstavní dělovkou Michal Beran, jemuž na ni přihrával autor druhého gólu Pražanů Lukáš Hůlka. Bohemka se tak díky prvnímu jarnímu triumfu vyhoupla ze skupiny o záchranu, kam odsunula právě poražené Severočechy.

Bohemians v přímém souboji o desítku vyzve Jablonec

Důležité utkání uvidí ti, kteří se při sobotním odpoledni vydají do vršovického Ďolíčku. Klokani totiž s Jabloncem napřímo zabojují o elitní desítku, která pro nadstavbu dává jistotu záchrany. Z případné remízy může pro změnu těžit Hradec Králové.

Plzeňskou jízdu nepřibrzdil ani člen úspěšné viktoriánské éry let minulých

Plzeň porazila ve 25. kole Fortuna ligy Jablonec 2:1. V základní sestavě Západočechů se poprvé po necelém měsíci objevil Lukáš Hejda a právě ten ve 20. minutě otevřel i díky šťastné teči skóre. K vyrovnání se domácí propracovali na složitém severočeském terénu až v závěrečné třetině hry, kdy krátce po příchodu na hřiště srovnal Jan Chramosta. Ten se v sezoně 2014/2015 podílel třemi brankami na titulu Viktorie. Ani jeho trefa ovšem k bodovému zisku zelenobílých nevedla, jelikož početní převahu po vyloučení Matěje Polidara zužitkoval Tomáš Chorý. Hosté tak oslavili už šesté ligové vítězství v řadě.

Plzeňští chtějí postup oslavit výhrou v Jablonci

Jako jediný český klub pronikla Viktoria Plzeň do letošního evropského čtvrtfinále, v lize však za pražskými "S" zaostává. Dobrá forma z předchozích týdnů ji však teoreticky drží ve hře alespoň o druhé místo, nyní je však potřeba vypořádat se s Jabloncem.

Uherskohradišťská pevnost je v troskách, Petržela slavil gólové jubileum předčasně

Slovácko nevyužilo ve 24. kole Fortuna ligy výhody domácího prostředí a prohrálo s Jabloncem 0:1. První poločas plný nepřesností rozzářil jen povedený volej slabší levačkou v podání nestárnoucího Milana Petržely, jeho 60. ligový gól v kariéře ale rozhodčí neuznal z důvodu ofsajdového postavení clonícího Petra Reinberka. Skóre tak otevřel až po změně stran sváteční střelec v barvách hostů David Štěpánek, čímž nakonec také rozhodl o tom, že Jihomoravané padli i ve třetím jarním utkání hraném před vlastními fanoušky. Z pohledu domácích výsledků přitom byli před zimní pauzou třetím nejlepším týmem ligy.