Slovácko si poradilo i s Karvinou a je čtvrté

Stejně dobře jako skončili podzim začali i jaro. Fotbalisté Slovácka se v tabulce vyšvihli už na čtvrté místo poté, co porazili Karvinou 2:0. Obě branky padly krátce po přestávce, nejprve se z penalty prosadil Daníček, následně skóroval Kliment.
17.01. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Bitva ve středu tabulky. Slovácko na úvod jara hostí Karvinou

Čtyři příčky, avšak jen jeden bod dělí před vzájemným zápasem fotbalisty Slovácka a Karviné. Oba tyto celky zatím v sezoně dělají dobrý dojem, vítěz se nyní může přiblížit účasti v evropských pohárech.
15.01. | Previews | 3 komentáře

Ostrava přivedla z Karviné Ndefeho, Sanneh uspěl na testech

Baník Ostrava získal z Karviné Gigliho Ndefeho. Baník podepsal s nizozemským obráncem smlouvu do konce prosince 2023 s opcí. Slezany podle klubového webu posílil i gambijský bek Muhammed Sanneh, který uspěl na testech a v klubu bude hostovat do konce sezony s opcí na případný přestup.
13.01. | Aktuality | 198 komentářů

Karviná získala řeckého obránce Kokovase z Bochumi

Řecký obránce Stylianos Kokovas se stal první zimní posilou Karviné. Devatenáctiletý levonový hráč přišel z německé druholigové Bochumi a se Slezany podle klubového webu podepsal tříletou smlouvu.
12.01. | Aktuality | 86 komentářů

Z Karviné odchází slovenský záložník Guba

Kádr Karviné opustil slovenský záložník Dávid Guba. Devětadvacetiletý hráč se po dvou a půl letech strávených ve slezském klubu vrací domů a podepsal dvouletý kontrakt v Senici. Oba kluby o tom informovaly na svých webech.
12.01. | Aktuality | 193 komentářů

V Karviné znovu začali s jedním nováčkem

S jediným novým hráčem dnes zahájili společnou přípravu fotbalisté Karviné. Do kádru Slezanů míří z druholigového Vyšehradu obránce či záložník Jan Kubala.
05.01. | Aktuality | 40 komentářů

Pardubice zvítězily v Karviné a přezimují v elitní šestce

Hodně povedený podzim za sebou mají Pardubice. Završily jej vítězstvím proti tabulkovému konkurentovi z Karviné, na jehož hřišti vyhrály 2:0 Brankami se o to zasloužili Petráň a Huf.
23.12.2020 | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Souboj letošních překvapení. Karviná přivítá Pardubice

Počítalo se s nimi do bojů o záchranu, přesto aktuálně okupují sedmou a osmou příčku. Karviná i Pardubice jsou možná největšími letošními překvapeními, nyní sehrají zápas o to, kdo se přiblíží evropským pohárům.
22.12.2020 | Previews | 1 komentář

Bartošák zajistil Karviné vítězství v Příbrami

Jediný gól rozhodl o vítězi souboje mezi Příbramí a Karvinou. Loňští aspiranti na sestup jsou letos v naprosto odlišném rozpoložení, což se i projevilo a hosté si od Litavky odvezli výhru 0:1. Rozhodl o tom po necelé půlhodině Bartošák.
19.12.2020 | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Příbram se proti Karviné pokusí odčinit zaváhání z minulého kola

Dříve by šlo o záchranářský duel, tentokrát však má střet Příbrami s Karvinou jiný náboj. Domácí se sice nadále nachází ve spodních patrech tabulky, ovšem hosté ze Slezska letos bojují o něco výš a dalším bodovým ziskem by rádi vylepšili již tak slušné postavení.
18.12.2020 | Previews | žádný komentář
11.01. Kokovas vyměnil Bochum za Karvinou
Karviná získala defenzivního univerzála Steliose Kokovase. Řecký mládežnický reprezentant do FORTUNA:LIGY přichází z Bochumi, za kterou odehrál šest utkání ve 2. Bundeslize. (kicker.de)
09.01. Karviná - Třinec 0:0
Přípravné utkání:
MFK Karviná - Třinec 0:0
Sestava Karviné:
Neuman (63. Ciupa) - Dramé, Santos (46. Šindelář), Twardzik - Ndefe (46. Janečka), Mangabeira (46. Jursa), Herc, Smrž (82. Vlachovský), Bartošák - Ostrák (63. Tavares), Papadopulos (74. Želizko). Trenér: Juraj Jarábek. (ČTK)
14.12.2020 Karviné může scházet Qose
Karvinští fotbalisté se možná budou muset obejít v utkání proti Jablonci bez záložníka Kristi Qoseho. Ten dohrál víkendový zápas v Českých Budějovicích se sebezapřením. Podle trenéra Jarábka si při gólové oslavě obnovil zranění. (ČTK)
13.11.2020 SFC Opava - MFK Karviná 2:1
SFC Opava - MFK Karviná 2:1 (0:0).
Branky:
62. Žídek, 75. Dedič - 74. Mikuš.
Sestavy:
Opava:
Šrom (46. Lasák) - Jelínek (65. Večerka), Didiba, Žídek - Harazim, Darmovzal (24. Rataj), Tiéhi (70. Zavadil), Řezníček, Helešic - Juřena (65. Dedič), Holík (83. Gorčica). Trenér: Skácel.
Karviná: Bolek (46. Neuman) - Janečka (46. Mangabeira), Dramé, Twardzik, Bartošák (46. Guba) - Smrž, Hanousek - Ndefe, Tavares, Mikuš - Haša (63. Vlachovský). Trenér: Jarábek. (ČTK)
12.11.2020 Karviná získala Čmelíka
Fotbalisté Karviné mají zajímavou posilu ze Slovenska. Klubu se upsal do konce sezony s opcí záložník Lukáš Čmelík. Účastník mistrovství světa do 17 let hrál vedle Žiliny, kde s fotbalem začínal, i ve švýcarském Sionu, polských Gliwicích a naposledy v Dunajské Stredě. (ČTK)
01.10.2020 Karviná měla kopat penaltu
Sudí Alex Denev ve víkendovém utkání 5. kola první ligy proti Mladé Boleslavi poškodil fotbalisty Karviné. Slezský tým měl ve 30. minutě za stažení ve vápně po přímém kopu zahrávat penaltu, uvedla v komuniké komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. Zápas, kterému neasistoval videorozhodčí, skončil bez branek. V dalších situacích 5. kola podle komise rozhodčí chybu neudělali. V zápase Slavie se Slováckem Pavel Franěk správně v druhé minutě nařídil penaltu ve prospěch Pražanů a poté dobře neuznal po spolupráci s asistenty dvě branky domácích kvůli ofsajdu. V duelu Plzně s Brnem zase sudí Ondřej Ginzel po přezkoumání situace na videu správně odpískal v 53. minutě pokutový kop pro Západočechy. Nechyboval ani Pavel Julínek, když v zápase Teplic s Ostravou v 35. minutě nechal pokračovat ve hře poté, co se domácí dožadovali penalty. V Jablonci, kde hrála Opava, videorozhodčí Jan Petřík správně doporučil v 37. minutě uznat gól domácího Tomáše Hübschmana, neboť o ofsajd nešlo. (ČTK)
30.09.2020 Karviná - Vlašim 1:3
3. kolo MOL Cupu:
MFK Karviná - Vlašim 1:3 (0:2)
Branky:
52. Haša - 7. Breda, 41. Vrána, 49. Blecha.
Sestava Karviné: Neuman - Stropek, Dramé, Holiš (46. Haša) - Janečka, Jursa (46. Smrž), Mangabeira, Želizko (46. Ostrák), Hanousek - Guba (75. Kouřil), Vlachovský (46. Mikuš). Trenér: Jarábek. (ČTK)
05.09.2020 Piast Gliwice - MFK Karviná 0:0
Piast Gliwice - MFK Karviná 0:0.
I. poločas:
Neuman - Santos, Dramé, Twardzik - Ndefe, Hanousek, Mangabeira, Qose, Mikuš - Ostrák, Papadopulos.
II. poločas: Hrdlička - Janečka, Šindelář, Stropek, Twardzik - Ostrák, Želizko, Jursa, Mikuš - Santos. Trenér: Jarábek. (ČTK)
20.08.2020 Karvinou posílil záložník Mikuš z Jihlavy
Další posilou Karviné se stal slovenský záložník Rajmund Mikuš. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní hráč přestoupil z druholigové Jihlavy. Mikuš doposud v nejvyšší soutěži na Slovensku ani v Česku nepůsobil, v Jihlavě však karvinské funkcionáře v minulé sezoně zaujal šesti vstřelenými góly. "Patřil mezi naše vytipované hráče, Jihlavě v minulé sezoně pomohl. Jednání se táhla, proto jsem opravdu rád, že se podařilo vše dotáhnout ještě před prvním mistrovským utkáním," řekl sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk na klubovém webu. (ČTK)
15.08.2020 Karviná - Třinec 1:1
MFK Karviná - Třinec 1:1 (1:0)