Karviná získala slovenského záložníka Bukatu

Karvinou posílil Martin Bukata. Pětadvacetiletý slovenský záložník přestoupil z italského Beneventa jako volný hráč.
VČERA | Aktuality | 20 komentářů

V Karviné skončil kapitán Janečka, který se vrací do Trnavy

Karvinou po třech letech opouští defenzivní univerzál Marek Janečka. Pětatřicetiletý kapitán slezského týmu se dohodl s vedením na rozvázání smlouvy, která by mu vypršela po sezoně, a vrací se na rodné Slovensko do Trnavy, odkud přišel.
16.01. | Aktuality | 98 komentářů

Panák míří z Karviné do Sparty, kluby dolaďují přestup

Záložník Filip Panák míří z Karviné do Sparty. Třiadvacetiletý hráč se už s Pražany připravuje po zranění kolena a kluby dolaďují podmínky přestupu. Sparta o tom informovala na twitteru a Karviná na internetových stránkách.
15.01. | Aktuality | 179 komentářů

Karvinou posílil srbský obránce Rundić

Srbský obránce Milan Rundić je druhou zimní posilou Karviné. Šestadvacetiletý levonohý stoper přestoupil do předposledního týmu ligové tabulky ze Slovanu Bratislava, kde na podzim nehrával.
10.01. | Aktuality | 186 komentářů

Karvinou posílil obránce Záhumenský

Slovenský obránce Timotej Záhumenský je první zimní posilou Karviné. Třiadvacetiletý hráč bude v předposledním týmu podzimní části na hostování do konce sezony z Dunajské Stredy. Klub o tom informoval na svém webu.
07.01. | Aktuality | 119 komentářů

Karviná představila na startu přípravy tři nováčky ze zahraničí

S třemi novými tvářemi začala zimní přípravu Karviná. Předposlední tým prvoligové tabulky na úvodním tréninku představil obránce Timoteje Záhumenského z Dunajské Stredy a Lazara Djordjeviče a z Vojvodiny Novi Sad a záložníka Michala Faška z Grasshopper Curych.
03.01. | Aktuality | 33 komentářů

Plzeň na závěr podzimu získala tři body s Karvinou

Plzeň se s podzimní částí sezóny rozloučila zaslouženým vítězstvím. Proti Karviné dominovala především v prvním poločase, kdy ji do vedení poslal Kopic, náskok zvýšil Procházka. Gól naděj vstřelil v 68. minutě Ba Loua.
16.12.2018 | Komentáře a souhrny | 8 komentářů

Plzeň přivítá Karvinou, oba týmy se chtějí dobrým výsledkem rozloučit s podzimem

Plzeň před domácím publikem zakončí podzim v duelu proti Karviné. Domácí jsou jasnými favority a rádi by zvýšili tlak na vedoucí Slavii. Hosté bojují o záchranu, v minulém kole se jim však po dlouhé době povedlo uspět.
15.12.2018 | Previews | 8 komentářů

Hrnčár: Výhra znamená náš reálný návrat do bojů o záchranu

Karvinští doma překvapivě zdolali Jablonec 2:1, v první lize naplno bodovali po osmi zápasech a posunuli se z posledního na předposlední místo tabulky o skóre před Duklu. Severočeši v nejvyšší soutěži přerušili sérii devíti utkání bez porážky a mohou přijít o třetí příčku.
08.12.2018 | Aktuality | 6 komentářů

Karviná vybojovala cenné tři body, doma těsně porazila Jablonec

Karviná získala důležité body v boji o záchranu, když doma zaskočila Jablonec. Domácí otevřeli skóre zápasu, na což ještě Jablonec dokázal zareagovat. Na vítěznou branku Guby však odpovědět nedokázal.
08.12.2018 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře
19.01. Karviná - Puszcza Niepołomice 0:0
PŘÁTELSKY: Karviná - Puszcza Niepołomice 0:0.
Sestava Karviné:
Berkovec (63. Ciupa) - Krivák, Rundič, Záhumenský (63. Dramé) - Čolič, Budínský, Smrž, Faško (46. Suchan), Guba (63. Galuška) - Wágner (63. Ramirez), Ba Loua (63. Lingr). Trenér: Hrnčár. (ČTK)
16.01. MFK Karviná - Fotbal Třinec 1:1
PŘÁTELSKY: MFK Karviná - Fotbal Třinec 1:1 (0:0).
Branky:
76. Budínský - 75. Kušnír z penalty.
I. poločas:
Pastornický - Krivák, Rundič, Záhumenský - Galuška, Lingr, Dramé, Faško, Tusjak - Ramírez, Vlachovský.
II. poločas: Ciupa - Burda, Smrž, Záhumenský - Čolič, Suchan, Moravec, Budínský, Guba - Ramírez (58. Wágner), Vlachovský (58. Ba Loua). Trenér: Hrnčár. (ČTK)
12.01. MFK Karviná - Sereď 1:0
PŘÁTELSKY: MFK Karviná - Sereď 1:0 (1:0).
Branka:
37. Wágner.
I. poločas:
Berkovec - Čolič, Krivák, Rundič, Záhumenský - Moravec, Budínský, Faško - Guba, Wágner, Ba Loua.
II. poločas: Pastornický - Putyera, Smrž, Janečka, Tusjak - Dramé, Suchan - Galuška (75. Vlachovský), Lingr, Weber - Ramírez. Trenér: Hrnčár. (ČTK)
19.11.2018 Pastornický pokračuje v Karviné
Martin Pastornický bude i nadále chytat za Karvinou. Brankář měl smlouvu na poslední rok, s vedením se ovšem dohodl na prodloužení kontraktu do června 2021. (mfkkarvina.cz)
16.11.2018 Opava - Karviná 0:1
Přípravné utkání ve Štěpánkovicích (Opavsko):
SFC Opava - MFK Karviná 0:1 (0:0)
Branka: 55. Ramírez.
Sestavy:
Opava: Fendrich - Helebrand, Radić, Schaffartzik, Žídek - Jurečka, Řezníček, Janetzký, Jankauskas, Freit (60. Rychlý) - Juřena. Trenér: Kopecký.
Karviná: Pastornický - Čolić (70. Putyera), Piroch, Smrž (58. Vlachovský), Moravec (46. Kocsis) - Mertelj (58. Budínský), Dramé - Galuška (58. Suchan), Lingr, Tusjak - Guba (46. Ramírez). Trenér: Nádvorník. (ČTK)
11.11.2018 Devět hráčů si odpyká disciplinární trest
Hned devět hráčů si prodlouží reprezentační pauzu, jelikož v 15. kole první ligy dostali karty znamenající trest do dalších zápasů. Vyloučeni byli Lukáš Budínský z Karviné a Daniel Tetour z Dukly. Čtvrtou žlutou kartu pak obdrželi Michal Bezpalec z Dukly, ostravské duo Jiří Fleišman a Patrizio Stronati, zlínský Lukáš Bartošák, Admir Ljevakovič z Teplic a olomoucká dvojice David Houska a Michal Vepřek. (ČTK)
10.11.2018 Nádvorník: Zápas byl ovlivněný vyloučením
Karviná se proti Spartě ujala vedení, krátce nato však přišla o Lukáše Budínského, načež hosté po změně stran obrátili stav na 3:1. "Zápas byl ovlivněn vyloučením Budínského. Do té doby jsme v prvním poločase hráli velmi dobře, což jsme dokázali korunovat i vedoucím gólem. Ale červená karta nás hodně oslabila a hrát v deseti proti tak kvalitnímu týmu jako Sparta je těžké. Sparta ve druhém poločase prokázala svou kvalitu. My jsme zkoušeli hrozit z brejkových situací, dostali jsme se ještě za stavu 1:1 do nějakých situací, kdy jsme ještě mohli skórovat. Bohužel chyběl nám větší klid i štěstí," řekl po zápase karvinský lodivod Roman Nádvorník. (ČTK)
31.10.2018 MOL Cup - výsledek
Osmifinále českého poháru MOL Cupu:
MFK Karviná - FK Jablonec 1:0 (0:0).
Branka:
48. Krivák. Rozhodčí: Marek - Antoníček, Horák. ŽK: Dramé, Janečka - Považanec, Sobol. Diváci: 1550.