Previews

Další články

Turecko vyzve v souboji o první místo a postup Portugalce

Skupina F nabídne v sobotu večer další důležitý duel pro budoucnost české reprezentace, neboť se proti sobě postaví dva dosud neporažení. Turecko vstoupilo do turnaje impresivním výkonem s Gruzií, Portugalci proti Čechům ukázali jasnou kvalitu.

Nizozemsko se ve šlágru skupiny D pokusí najít recept na „Galské kohouty“ z Francie

Čtvrteční program letošního evropského šampionátu nabídl očekávaný duel mezi Itálií a Španělskem, hned v pátek se diváci dočkají dalšího pikantního šlágru, který se odehraje ve skupině D. Vicemistři z roku 2016 Francouzi čekají na prvenství na ME dlouhých čtyřiadvacet let, kdy na šampionátu v Belgii a právě v Nizozemsku porazili ve finále Itálii a teď se s hvězdnou sestavou hodlají na evropský trůn vrátit.

Polsko zřejmě už i s Lewandowskim zkusí vyzrát na houževnaté Rakušany

Oba páteční protivníci jsou v silné základní skupině D považováni za outsidery a na postup do osmifinále z prvních dvou pozic se jim příliš nevěří, nyní tak spolu sehrají zřejmě klíčový vzájemný duel o setrvání na turnaji. Poláci na úvod skupiny předvedli bitvu s favorizovaným Nizozemskem a po srdnatém výkonu mu podlehli nejtěsnějším poměrem 1:2, Rakušané narazili na Francii a i přes organizovaný výkon prohráli 0:1.

Slováci potvrzují body z prvního zápasu. Jejich dalším soupeřem bude Ukrajina

Slovensko, povzbuzené překvapivou výhrou nad Belgií, bude chtít získat další tři body v pátečním utkání skupiny E na EURO 2024 proti Ukrajině. Na rozdíl od svého protivníka čeká Ukrajina na první body v turnaji poté, co utrpěla vysokou porážku v úvodním zápase s Rumunskem.

V souboji gigantů vyzve La Roja obhájce titulu z Itálie

Až čtvrteční večer přinese na mistrovství Evropy první souboj těžkých vah v pravém slova smyslu. V Gelsenkirchenu se od devíti hodin utkají dva velikáni nejen evropského, ale i světového fotbalu posledních let. Obhájci titulu Italové se v souboji jižanských celků střetnou s trojnásobnými mistry Evropy a zároveň obhájci bronzových medailí z minulého Eura, tedy Španěly, a to rovnou v přímém souboji o prvenství ve skupině B.

O první výhru zkusí zabojovat týmy Slovinska a Srbska

Skupinová fáze sedmnáctého evropského šampionátu se ve čtvrtek dostane do své poloviny. Úvodní zápas programu obstarají v Allianz Areně v Mnichově dva státy bývalé Jugoslávie, Slovinsko a Srbsko. Zatímco White Eagles podle očekávání v prvním utkání nestačili na Anglii, Slovincům se povedlo ukořistit bod v souboji se silným Dánskem. Mírným favoritem ale přesto budou Srbové.

Angličané mají možnost zajistit si postup, musí ale porazit Dány

Už ve třech zápasech z posledních čtyř se stalo, že utkání mezi Dánskem a Anglií nabídlo jen jedinou branku. Teď by tu jednu branku nutně potřebovalo vstřelit právě Dánsko, kterému se úvodní utkání - na rozdíl od Anglie - moc nepovedlo.

Švýcarsko sahá po postupu, Skotsko udrží ve hře jen bodový zisk

Skupina A už může poznat první postupující. V Kolíně nad Rýnem touží učinit zásadní krok Švýcarsko, kterému se do cesty postaví Skotsko. Ostrované se budou chtít revanšovat za vysokou porážku z prvního zápasu, jenomže Švýcaři jsou v laufu, což předvedli v zahajovacím zápase proti Maďarsku. Oba soupeři se spolu utkají v soutěžním zápase poprvé od roku 2006.

Maďarsko s Německem dlouhodobě umí hrát, domácí jsou ale v laufu

Maďarsku se v úvodním utkání jejich pouti moc nedařilo a Švýcarsko s ním nemělo žádné slitování. Ani teď to pro výběr trenéra Marca Rossiho nebude snadné, protože další na řadě je Německo. A to si v prvním utkání svého soka naprosto jasně vychutnalo.

Chorvatsko se poprvé v historii utká s Albánií a pokusí se napravit úvodní nezdar

Chorvatsku se úvodní duel skupiny B rozhodně nepovedl a oproti prvotním prognózám je už teď ve skluzu. Dohnat manko na první dva týmy se pokusí proti dalšímu týmu, jemuž se první utkání vymklo z rukou, Albánii.

Češi vstoupí do turnaje zápasem proti silnému Portugalsku

Česká fotbalová reprezentace hned na úvod Eura v Německu nastoupí proti favorizovanému Portugalsku. Zatímco svěřenci Ivana Haška odjeli na turnaj s ambicí postoupit ze skupiny, svěřenci Roberta Martíneze pošilhávají po zisku trofeje.

Turecko čeká na první výhru po delší době, Gruzie je ale hodně náročný soupeř

V úterý se odehrají dva duely "české" skupiny F, jež tuzemské fanoušky zajímá zdaleka nejvíc. Od šesti hodin podvečerních se do sebe popáté v historii pustí Turci a Gruzie. Ta umí být hodně tvrdým a nesmlouvavým oponentem, ale víc kvality přesto najdeme na straně Turků.

Slovensko čeká na úvod Eura náročná prověrka proti Belgii

Od rozšíření evropského šampionátu na 24 účastníků v roce 2016 na něm nechyběla slovenská reprezentace. Nyní se pod vedením trenéra Neapole Francesca Calzony probojovala na závěrečný turnaj potřetí v historii a jejím cílem je postup ze skupiny. Ten považuje její první soupeř Belgie za samozřejmost a s řadou hvězd ve svém týmu pošilhává po medailovém úspěchu.

Hlavní favorit jde do akce: Francie se v Düsseldorfu utká s Rakouskem

Mezi hlavní aspiranty na celkové vítězství se řadí Francie. Finalista posledního mistrovství světa začne svoji pouť šampionátem v Düsseldorfu proti nenápadnému Rakousku. Francouzi chtějí vykročit do turnaje vítězstvím a položit tak základ očekávanému postupu ze skupiny.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele