Manchester United Anglie - Manchester United - Zprávy

Další články

Motivační řeč ten Haga zabrala, sezonu Manchesteru United zachránilo bláznivé prodloužení

Manchester United porazil ve čtvrtfinále FA Cupu Liverpool 4:3 po prodloužení. Kouč Erik ten Hag se před utkáním snažil nabudit své svěřence slovy o tom, že zisk trofeje v nejstarší klubové soutěži světa je poslední možností zachránit sezonu. Rudí ďáblové se sice snažili tímto motivačním proslovem řídit a už v 10. minutě skórovali, jenže Reds se v závěru první půle nadechli k bleskovému obratu, který dokonal Mohamed Salah. Egypťan nastoupil do 14. střetnutí těchto odvěkých rivalů a vsítil už svou 13. trefu, proti žádnému jinému soupeři jich nedal více. Skóre se ale nakonec přelilo zpět na stranu domácích, o čemž v divokém prodloužení rozhodl ve 121. minutě Amad Diallo.

Dokáží Rudí ďáblové opět odolat náporu Liverpoolu?

Když se dva odvěcí rivalové v podobě Manchesteru United a Liverpoolu utkali v této sezoně poprvé, byl z toho na Anfieldu drtivý nápor domácích. Přesto utkání skončilo bezgólovou remízou, a tak Erik ten Hag bude zajisté chtít podobný recept aplikovat i ve čtvrtfinále FA Cupu.

Čertík Garnacho připravil při výhře Rudých ďáblů hostujícímu Evertonu pekelné uvítání

Manchester United se po dvou ligových zaváháních vrátil na vítěznou vlnu, když ve 28. kole Premier League porazil na Old Trafford Everton 2:0. Výsledek atraktivního duelu se šancemi na obou stranách určily dvě penalty, které v úvodní půli vybojoval Alejandro Garnacho. Mladý Argentinec se stal prvním hráčem Red Devils, jemuž se takový kousek v jednom utkání nejvyšší anglické soutěže podařil. O úspěšné zahrávání pokutových kopů se podělili Bruno Fernandes a Marcus Rashford. Karamelky tak podlehly domácím už popáté v řadě.

Po nevydařeném derby se Man Utd představí proti Evertonu

Jak už je zvykem, Man Utd neměl v derby se Citizens žádnou šanci a po slabém výkonu zaslouženě prohrál 1:3. Šanci na reparát budou mít svěřenci Erika ten Haga v sobotu proti Evertonu. Ten v minulém kole padl podvanácté v sezoně a na ligové vítězství čeká téměř tři měsíce.

Man City opanoval další derby s United. Rozdíl není tak velký, míní Ten Hag

Manchesterské derby má v poslední době jasného favorita a nejinak tomu bylo i v nedělním zápase 27. kola Premier League, v němž City rivala přehráli 3:1. Kromě naprosté dominance svěřenců Pepa Guardioly (53) ale zaujal také rozporuplný zákrok gólmana Edersona (30) na Alejandra Garnacha (19) v domácím vápně. Případná penalta 12 minut před koncem mohla sled událostí zcela změnit.

Guardiola po vítězství v derby: Foden je nejlepším hráčem Premier League

Opět byl vidět. A to pořádně. Phil Foden (23) dvěma góly otočil vývoj manchesterského derby a přiblížil tak Citizens zpět na rozdíl jediného bodu od Liverpoolu. "V současné formě je nejlepším hráčem Premier League a stane se legendou Manchesteru City," prohlásil o Angličanovi manažer obhájců ligové trofeje Pep Guardiola (53).

Rudí ďáblové nápor Citizens neustáli, obrat v derby o Manchester obstaral Foden

Fotbalisté Manchesteru United zaznamenali ve 27. kole Premier League porážku 1:3 s Manchesterem City. Domácí Citizens měli v utkání jasně navrch, nicméně prvním úspěšným střelcem se stal již v osmé minutě Marcus Rashford, jenž se prezentoval krásnou ranou z dálky. Podobně pohledný gól ovšem zaznamenal po změně stran také Phil Foden. Anglický reprezentant navíc 10 minut před koncem základní hrací doby skóroval podruhé a opětovně přiblížil úřadujícího mistra na rozdíl jednoho bodu za Liverpool.

Citizens potřebují v manchesterském derby uspět, aby udrželi krok s čelem

Ačkoliv již tradičně vstupují hráči Manchesteru City do městského derby s United coby jasný favorit, musí se v zápase vypořádat s poměrně velkým tlakem. Pokud by neuspěli, půjdou za týden do bitvy s Liverpoolem bez možnosti se před něj v tabulce dostat.

V médiích propíraný Casemiro za cenu krvavého šrámu zlomil odpor Nottinghamu

Manchester United zvítězil v osmifinále FA Cupu na půdě Nottinghamu 1:0 a postoupil mezi osm nejlepších celků soutěže. Duelu na City Ground dlouho kralovali oba gólmani, kteří předvedli hned několik skvělých zákroků. Rozuzlení tedy přinesla až 89. minuta, kdy se za cenu vlastního zdraví položil do centru Casemiro a překonal doposud bezchybného Matta Turnera. Brazilec tak na dálku poslal jasný vzkaz minoritnímu majiteli Red Devils Siru Jimovi Ratcliffovi, jenž nákup 32letého záložníka kritizoval a pro letní přestupové období plánuje jeho nahrazení.

Fulham poslal k zemi vítězné tažení Rudých ďáblů, na Old Trafford úřadovali Nigerijci

Fotbalisté Manchesteru United přerušili čtyřzápasovou vítěznou ligovou sérii, když ve 26. kole Premier League nestačili na Fulham v poměru 1:2. Domácí celek se v ofenzivě po většinu utkání až nečekaně trápil, v dresu hostů naopak po hodině hry zazářil přesnou trefou Calvin Bassey. Premiérový gól nigerijského reprezentanta v nejvyšší anglické soutěži dokázal až v 89. minutě negovat Harry Maguire, poslední slovo však měl v sedmé minutě nastavení další finalista Afrického poháru v dresu Chalupářů Alex Iwobi.

Manchester United se utká s Fulhamem

V sobotu se na televizní obrazovky vrací Premier League, jedním z největších taháků 26. kola anglické nejvyšší soutěže bude duel na Old Trafford mezi zlepšujícím se Manchesterem United a londýnským Fulhamem. Domácí fotbalisté vyhráli posledních pět soutěžních utkání a v letošním kalendářním roce ještě ani jednou neprohráli, naopak hosté se v posledních týdnech trápí.

Højlund si přivodil svalové zranění

Manchesteru United v nejbližších zápasech nepomůže nejlepší střelec týmu Rasmus Højlund. Jednadvacetiletý dánský útočník si přivodil svalové zranění a podle vyjádření na klubovém webu bude mimo hru dva až tři týdny.

Konec časů na Old Trafford? Ratcliffe plánuje vybudovat nový stadion

Nový spolumajitel Manchesteru United Jim Ratcliffe chce pro klub postavit nový stadion, jenž by nahradil současný Old Trafford. Cílem britského miliardáře je, aby se slavný klub znovu vrátil na výsluní, z něhož se vytratil po odchodu legendárního trenéra Alexe Fergusona v roce 2013.

Ashworth opustí Newcastle, zlákala ho nabídka Manchesteru United

Sportovní ředitel Newcastlu Dan Ashworth (52) údajně oznámil vedení klubu, že se chce připojit k Manchesteru United. Klub z Old Trafford má zájem získat Ashwortha v rámci reorganizace struktury klubu poté, co Jim Ratcliffe (71) získal 25 % akcií a převzal kontrolu nad fotbalovými operacemi.