Teplice získaly z Lokerenu záložníka Marečka

Teplice posílil defenzivní záložník Lukáš Mareček. Devětadvacetiletý bývalý hráč Sparty přišel z belgického Lokerenu a podle klubového webu uzavřel s jedenáctým celkem prvoligové tabulky smlouvu na dva a půl roku.
20.01. | Aktuality | 379 komentářů

Hora odchází z Teplic na roční hostování do Rigy

Jakub Hora odchází z Teplic na roční hostování s opcí do týmu FC Riga. Lotyšský mistr o příchodu osmadvacetiletého ofenzivního univerzála informoval na svém webu.
15.01. | Aktuality | 322 komentářů

Teplice v úvodu přípravy jednají o Horově hostování v Rize

Tepličtí dnes zahájili zimní přípravu i se záložníkem Jakubem Horou, který se vrátil ze Slavie, ale v nejbližší době by měl zamířit na další hostování do Rigy. K severočeskému celku se také na zkoušku připojí australský brankář Jasmin Keranovic, který působil ve West Bromwichi.
06.01. | Aktuality | 69 komentářů

Plzeň opět ztratila, tentokrát s Teplicemi. Vrba naznačil, že na západě Čech skončí

Plzeň potvrdila pokles formy, který ji potkal v závěru podzimu, a v posledním kole před zimní pauzou pouze remizovala s Teplicemi. Domácí tak opět dovolili konkurenci, aby se na druhé Zápdočechy dotáhla, naopak hosté si po nečekaném zisku upevnili jedenácté místo. Kouč Viktorie Pavel Vrba po zápase naznačil, že jeho dva a půl roku trvající anabáze ve Štruncových sadech se nachýlila ke svému konci.
15.12.2019 | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Plzeň doma hostí Teplice. Půjde o poslední zápas Vrby na lavičce Viktorie?

Ztráta Plzně na vedoucí Slavii se nadále prohlubuje, Viktoria se tak musí spíš ohlížet za sebe. Proto potřebuje poslední podzimní duel s Teplicemi vyhrát, aby mohla v klidu přezimovat. Hosté by ale rádi překvapili a vzdálili se sestupovým vodám.
14.12.2019 | Previews | 4 komentáře

Z Knapíka se čtyři dny před devatenáctinami stal teplický hrdina

Nečekaným hrdinou fotbalistů Teplic v zápase 19. prvoligového kola proti Zlínu se stal Jan Knapík. Mladý obránce v 74. minutě rozhodl o domácí výhře 2:1 a premiérovým gólem v nejvyšší soutěži s předstihem oslavil středeční 19. narozeniny. Těšilo ho hlavně to, že pomohl ukončit dvouměsíční čekání Severočechů na ligové vítězství.
07.12.2019 | Aktuality | 4 komentáře

Mladý Knapík rozhodl o výhře Teplic nad Zlínem

Teplice po dlouhé době okusily chuť vítězství, když v důležitém souboji se sousedem tabulky ze Zlína vyválčily tři body. Rozhodující branku zařídil svým premiérovým zásahem v nejvyšší soutěži obránce Jan Knapík. Severočeši díky výhře vystoupali na jedenácté místo, ševci zůstávají v tabulce třináctí.
07.12.2019 | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Zlín si chce po výhře v derby vyšlápnout také na trápící se Teplice

Teplicím se přestalo dařit a z toho důvodu již spadly do skupiny o udržení. V sobotu je čeká důležitý zápas proti sousedovi z tabulky Zlínu, jenž naposledy zvládl krajské derby a na sever Čech tak bude cestovat v dobrém rozpoložení.
06.12.2019 | Previews | 3 komentáře

Čtyřminutový uragán stačil Mladé Boleslavi k obratu

V sedmdesáté minutě prohrávali, o čtyři minuty později už byli o dva góly ve vedení. Fotbalisté Mladé Boleslavi zvládli proti Teplicím bleskový obrat, na Žitného trefu postupně zareagovali Klíma, Budínský a Komličenko.
01.12.2019 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Mladá Boleslav potřebuje proti Teplicím zabrat a zvítězit

V minulém kole pohrdli příležitostí přiblížit se druhému místu, nyní potřebují fotbalisté Mladé Boleslavi zabrat. Soupeřem jim bude tým, který v létě zesměšnili osmi góly, Teplice.
30.11.2019 | Previews | 2 komentáře
22.01. Teplice - Vratislav 2:1
Přípravné utkání:
FK Teplice - Slask Vratislav 2:1 (0:0)
Branky:
49. Hyčka, 63. Mareček - 51. Maczynski z pen.
Sestava Teplic: Grigar - Knapík, Čmovš, Shejbal (36. Hyčka) - Paradin, Mareček, Kučera, P. Mareš - Žitný (84. Emmer), Řezníček, Trubač (72. Radosta). Trenér: Hejkal. (ČTK)
18.01. FK Teplice - MFK Chrudim 2:2
FK Teplice - MFK Chrudim 2:2 (1:1).
Branky:
17. Řezníček, 80. Kučera - 40. Nikodém, 83. Vašulín z pen. Sestava Teplic:
I. poločas:
Němeček - Paradin, Nazarov, Shejbal, Hyčka - Emmer, Ljevakovič, P. Mareš - Žitný, Řezníček, Radosta.
II. poločas: Němeček - Vondrášek, Knapík, Čmovš, Hýbl - Nazarov, Kučera, Trubač - Moulis, Řezníček (66. Hural), Radosta (66. Liška). Trenér: Hejkal. (ČTK)
11.01. FK Teplice - FK Ústí nad Labem 2:2
PŘÁTELSKY:
FK Teplice - FK Ústí nad Labem 2:2 (1:1)
Branky:
33. Kučera, 73. Paradin - 7. Matějka, 75. Škoda.
Sestava Teplic:
I. poločas:
Keranovič - Hyčka, Paradin, Knapík, P. Mareš - Kučera - Radosta, Trubač, Žitný, Moulis - Vyhnal.
II. poločas: Keranovič - Paradin, Čmovš, Shejbal, Hyčka - Knapík - Moulis (52. Hural), Žitný (83. Baftijar), Trubač (68. Liška), Radosta (59. Emmer) - Vyhnal (59. Schettl). Trenér: Hejkal. (ČTK)
06.01. Teplice jednají o Horově hostování v Rize
Fotbalisté Teplic dnes zahájili zimní přípravu i se záložníkem Jakubem Horou, který se vrátil ze Slavie, ale v nejbližší době by měl zamířit na další hostování do Rigy. Hora se do Teplic vrátil po půlročním hostování ve Slavii, která neuplatnila opci na přestup. Podle sportovního ředitele severočeského celku Štěpána Vachouška by ale měl Hora v nejbližší době zamířit do Rigy. "Jde o hostování s opcí a je to téměř domluvené. Ale dokud to není podepsané, tak to jisté nikdy není," uvedl funkcionář. (ČTK)
15.12.2019 Oscar si na úvod jara dvakrát nezahraje
Liberecký Oscar se stal prvním hráčem v této sezoně první ligy, který dostal osmou žlutou kartu. V úvodu jarní části si nezahraje dvě kola. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání čeká ostravskou trojici Jiřího Fleišmana, Milana Jiráska a Patrizia Stronatiho. Stejný trest za totožný prohřešek si v úvodním jarním kole odpykají i mladoboleslavský Muris Mešanovič a teplický Jevgenij Nazarov. (ČTK)
10.12.2019 Bohemians i Teplicím upřel sudí penaltu
Hlavní sudí Miroslav Zelinka v pátečním zápase nejvyšší soutěže Liberec - Slavia (0:3) chyboval v 37. minutě, kdy nenařídil penaltu pro hosty za nedovolený zákrok Tarase Kačaraby na Jana Bořila rovnou, ale až dodatečně po intervenci videorozhodčího a přezkoumání opakovaných záběrů na hrací ploše. V dalším pátečním duelu mezi Bohemians 1905 a Ostravou (0:2) měli domácí v 73. minutě za stavu 0:1 kopat penaltu za faul Václava Procházky na Milana Havla. Chybu podle komise udělal hlavní sudí Ondřej Cieslar i videorozhodčí Petr Ardeleanu, který měl s kolegou na hřišti lépe komunikovat a doporučit mu přezkoumání situace. V sobotním utkání Teplice - Zlín (2:1) se dopustil chyby hlavní rozhodčí Alex Denev, když ve 44. minutě nenařídil pokutový kop pro domácí za ruku Lukáše Bartošáka ve vápně po rohu. Na tomto zápase na rozdíl od předchozích dvou nebyla přítomna technologie VAR. (ČTK)
09.12.2019 Shejbal prodloužil smlouvu s Teplicemi
Vedení fotbalistů Teplic prodloužilo smlouvu s obráncem Janem Shejbalem do léta 2023. Klub o tom informoval na svém webu. Pětadvacetiletý Shejbal přišel do Teplic v lednu 2018 z Hradce Králové. V aktuální ligové sezoně, v níž jsou Teplice jedenácté, nastoupil do 18 utkání, v nichž vstřelil jeden gól. (ČTK)
24.11.2019 Hejkal bod s Baníkem bral
Trenér Teplic Stanislav Hejkal sice litoval, že proti jeho týmu se nesprávně kopala penalta, ve finále byl ale s remízou s ostravským Baníkem 1:1 finále spokojen. "S bodem musím být spokojen, i když jsme potřebovali vyhrát. Průběh nám ale příliš nenahrával. Druhý poločas ovlivnila penalta, která být neměla, i když jsem viděl, že tomu předcházela chyba v jiném místě hřiště. Hned na lavičce jsem měl informace, že faul byl přes šestnáctkou - je třeba říct, že pokud by nebyla, bylo by to zřejmě vyloučení. Nechceme se ale vymlouvat jen na rozhodčí, byli jsme dnes především do poločasu těžkopádní," řekl Hejkal. (ČTK)
14.11.2019 Baluta dostal zatím dva zápasy
Rumunský záložník Alexandru Baluta z Liberce dostal zatím dvouzápasový trest za vyloučení po dvou žlutých kartách a čtvrté napomínání v sezoně v zápase s Plzní. Disciplinárka ale bude řešit i jeho gesta při odchodu z trávníku. Mimo jiné mnutím prstů naznačoval, že je duel ovlivněný penězi. Jeden zápas kvůli vyloučení nebude hrát ani Michael Ugwu z Bohemians 1905. Kvůli čtyřem žlutým kartám se kolo nebude týkat Vladimira Jovoviče s Janem Krobem z Jablonce, Stanislava Hofmanna ze Slovácka a teplického Jana Shejbala. (ČTK)
10.11.2019 Jablonci budou chybět Jovović a Krob
Hráčům Jablonce budou v příštím kole první ligy chybět Vladimir Jovović a Jan Krob, kteří dostali čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Za stejný prohřešek si jeden zápas nezahrají ani Stanislav Hofmann ze Slovácka a teplický Jan Shejbal. (ČTK)