Další články

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (8)

Osmifinálové zápasy určily osm nejlepších týmů v každém ze tří evropských pohárů, a dokonce i v takto pokročilé fázi má Česko stále naději na desátou příčku. V realitu ji může proměnit Plzeň, pokud ve čtvrtfinálových bojích uhraje aspoň jednu remízu.

Simeone nekoukal na penalty. Nedělá mi to dobře, uvedl po postupu přes Inter kouč Atlétika

Hráči Atlética Madrid se stali prvním týmem v historii Ligy mistrů, který se představil ve čtyřech penaltových rozstřelech a jako první tři vyhrál. Hrdinou domácí odvety osmifinále s Interem Milán se stal brankář Jan Oblak, který byl vyhlášen mužem zápasu. Jedenatřicetiletý Slovinec patří podle svých spoluhráčů k nejlepším gólmanům na světě, sám však uznal, že úspěšnost při penaltách je hlavně otázkou štěstí. Trenér Atlética Diego Simeone přiznal, že se na penaltový rozstřel radši nekoukal.

Ztratil jsem hlas, bylo to pro mě hodně vyčerpávající. Jsem hrdý, říkal Terzic

Hráči Dortmundu se mohou těšit na páteční los čtvrtfinále Ligy mistrů. Borussia v odvetě osmifinále porazila Eindhoven 2:0 a po remíze 1:1 venku potvrdila, jak je doma silná. Prohrála pouze dva z posledních dvaceti zápasů v soutěži na vlastním stadionu. Trenér Edin Terzic odnesl vítězné utkání ztraceným hlasem, kapitán PSV Luuk de Jong vzal po neproměněné šanci v nastaveném čase vyřazení na sebe.

Inter neudržel slibný náskok, po penaltách jde do čtvrtfinále Atlético

Atlético Madrid zvítězilo v domácí odvetě osmifinále Ligy mistrů nad Interem 3:1 po penaltách a postoupilo do dalšího kola play off. Jako první se ve 33. minutě prosadil Federico Dimarco, který s přehledem zakončil pohlednou kombinaci Italů. Krátce nato však Los Colchoneros se štěstím srovnali a prodloužení zařídil v závěru základní hrací doby Memphis Depay. Rozhodnutí se nakonec diváci dočkali až v rozstřelu z bílého puntíku, v němž byli k radosti většiny fanoušků na stadionu úspěšnější domácí. Diego Simeone tak stále neprohrál ani jedno domácí klání vyřazovací fáze milionářské soutěže.

Sanchův premiérový gól v play off Ligy mistrů nasměroval Dortmund k vyřazení PSV

Fotbalisté Dortmundu zdolali v odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů před vlastními fanoušky PSV 2:0 a po úvodní remíze z Eindhovenu postoupili mezi osm nejlepších týmů. O kvalifikaci do další fáze rozhodl již ve třetí minutě Jadon Sancho, jenž vsítil svůj sedmý kariérní gól v milionářské soutěži, avšak vůbec první mimo základní skupiny. Červenobílí sice postupem času vyrovnali hru a dostali se k několika příležitostem, nicméně cestu do prvního čtvrtfinále od roku 2007 jim definitivně zatarasil skvělý Gregor Kobel.

Arsenal děkuje za postup brankáři, který prošel pátou ligou

Španělský brankář David Raya se stal hrdinou fotbalistů londýnského Arsenalu, kteří v úterý oslavili postup do čtvrtfinále Ligy mistrů po 14 letech. Stejně jako v roce 2010 to bylo na úkor Porta, které vyřadili až po penaltovém rozstřelu.

Barceloně vyšla sázka na mladíky, debutant Cubarsí dostal cenu pro muže zápasu

Barcelonští poprvé po čtyřech letech postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů a trenér Xavi Hernández byl rád, že v odvetě proti Neapoli (3:1) namíchal dobře fungující mix zkušených hráčů s mladíky.

Urážel mou rodinu, obvinil Conceicao svého kolegu Artetu

Trenér Porta Sergio Conceicao (49) prohlásil, že kouč Arsenalu Mikel Arteta (41) urazil během úterního penaltového rozstřelu v odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů jeho rodinu. Londýnský klub opanoval penalty 4:2 a poprvé od roku 2010 si zajistil účast ve čtvrtfinále prestižní evropské soutěže.

Arsenal v odvetě zvládl hru nervů, Porto v Londýně ztroskotalo na penaltách

Arsenal zdolal v odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů před vlastními fanoušky Porto postupovým výsledkem 2:0 po penaltách a zamířil mezi nejlepší osmičku soutěže. Draci přijeli do Londýna s cílem ubránit těsný náskok z prvního zápasu, což jim už ve 41. minutě překazil Leandro Trossard po skvělé asistenci od Martina Ödegaarda. Hosté následně vydrželi neinkasovat až do pokutových kopů, které se ve vyřazovací fázi milionářské soutěže kopaly poprvé od finále v roce 2016. Úspěšnější v nich však nakonec byli Kanonýři, jimž zajistil postup dvěma chycenymi penaltami David Raya.

Barca za asistence Raphinhy došla po čtyřech letech do čtvrtfinále Ligy mistrů

Barcelona porazila v odvetě osmifinále Ligy mistrů Neapol 3:1 a díky nerozhodnému výsledku z prvního zápasu postoupila poprvé od roku 2020 do čtvrtfinále. Katalánci zasadili soupeři dvojitý úder v rozmezí 15. a 17. minuty, kdy přetavili dvě asistence Raphinhy v rozhodující náskok. Na straně hostů, vedených koučem slovenské reprezentace Francescem Calzonou, i přes následné snížení zavládl smutek, protože Partenopei nezopakovali loňskou jízdu mezi nejlepších osm mužstev soutěže.

PSV zahájilo osmifinále sympaticky. Dortmund ovšem hraje v odvetě doma

PSV předvedlo v prvním osmifinálovém klání sympatický výkon a může jej mrzet, že z domácí partie s Dortmundem nevzešlo jako vítěz. Svou sílu každopádně ukázalo a Borussia bude muset zabrat, jestliže chce potvrdit roli favorita a proklouznout do další fáze Champions League.

Ve formě hrající Inter přijede stvrdit postup do Madridu

Ve středu večer se na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu střetne domácí Atlético s Interem Milán a bude před sebou mít hodně náročný úkol. Potřebuje zvrátit negativní výsledek z prvního vzájemného utkání, přičemž Inter je v této sezoně obzvlášť k nezastavení.

Arsenal bude dohánět proti Portu jednobrankové manko z portugalské půdy

Úvodní osmifinálové zápasy letošního ročníku Ligy mistrů přinesly několik překvapení a jedno z nich bylo k vidění zhruba před třemi týdny v Portu. Tam domácí celek díky precizní defenzívě zaskočil favorizovaný Arsenal a po trefě Wendersona Galena ve čtvrté minutě nastavení dokonce zvítězil nejtěsnějším poměrem 1:0. Nyní bude tento náskok hájit v Londýně a na stadionu Emirates ho čeká vskutku náročný úkol.

Duel kanonýrů pokračuje. Bude se radovat ostrostřelec Barcelony? Nebo Neapole?

Plichtou skočil v prvním zápase osmifinále Ligy mistrů nejen souboj Neapole s Barcelonou, ale také duel dvou vyhlášených kanonýrů. Victor Osimhen i Robert Lewandowski se před třemi týdny prosadili na Apeninském poloostrově jednou. Budou klíčovými postavami i v odvetě? A který ze sledovaných mužů se zaraduje z postupu do čtvrtfinále soutěže?