Ve Zlíně zahájili zimní přípravu zatím bez posil

Se stávajícím kádrem a zatím bez posil zahájili zimní přípravu fotbalisté Zlína. Po podzimu je Fastav s 19 body na jedenáctém místě tabulky a cílem "ševců" je podle kouče Jana Jelínka držet se co nejdál od sestupových vod a zabojovat o střední skupinu pro nadstavbu.
03.01. | Aktuality | 9 komentářů

Zlín v Olomouci nezářil, ale vytěžil z minima bod

Nepovedenou druhou část podzimu zakončila olomoucká Sigma další ztrátou. Proti Zlínu sice po Růskově zásahu vedla, nicméně ve druhé půli srovnal Fantiš na konečných 1:1.
19.12.2021 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Souboj dvou sousedů tabulky: Olomouc má na Zlín jen tříbodový náskok

Olomouc i Zlín k sobě nemají geograficky vyloženě daleko a žádnou výraznou vzdálenost nevykazují ani v průběžném pořadí české nejvyšší soutěže. Domácí se nacházejí na příčce desáté a mají jen o tři body více než hosté, kteří jsou jedenáctí. Oba celky by se rády vyhnuly nadstavbové skupině o udržení a zatím balancují právě přesně na hraně splnění tohoto cíle.
18.12.2021 | Previews | 2 komentáře

Jelínek: Kladu si otázku, zda to Slavia opravdu potřebuje, nebo to sudí neumí

Trenér Zlína Jan Jelínek byl po porážce 1:3 v osmifinále domácího poháru na Slavii hodně zklamaný z výkonu rozhodčích v čele s hlavním Janem Petříkem, kteří podle něj zápas ovlivnili v neprospěch hostů. Po utkání přemítal, zda pražský klub pomoc opravdu potřebuje, nebo jsou sudí tak slabí. Domníval se, že český mistr nezvítězil díky své síle, ale zásluhou verdiktů rozhodčích.
16.12.2021 | Aktuality | 246 komentářů

Sudí Petřík s Novákem po chybách na Slavii přijdou o víkendová utkání

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR stáhla sudího Jana Petříka a asistenta Michala Nováka z delegace na víkendová ligová utkání kvůli chybám v dnešním osmifinálovém zápase domácího poháru mezi Slavií Praha a Zlínem. Komise o tom informovala na twitteru, přehmaty sudích nespecifikovala.
15.12.2021 | Aktuality | 72 komentářů

Slavia postoupila po chybách rozhodčích přes Zlín do čtvrtfinále

Pražská Slavia zvítězila v dohrávce osmifinále domácího poháru MOL Cupu nad Zlínem po obratu 3:1 a stala se posledním čtvrtfinalistou soutěže. "Ševce" poslal hned v druhé minutě do vedení David Tkáč, ale za sedm minut vyrovnal mladík Filip Horský a v 53. minutě rozhodl o výhře obhájce trofeje a ligového mistra Mads Emil Madsen. V nastavení přidal z penalty pojistku střídající Peter Olayinka.
15.12.2021 | Komentáře a souhrny | 53 komentářů

Kdybych si mohl vybrat, tak Páníkovu týmu dva góly nedám, řekl Poznar

Poprvé od 9. kola se v první lize střelecky prosadil kapitán zlínských fotbalistů Tomáš Poznar. Třiatřicetiletý útočník zaznamenal obě branky "Ševců" v duelu s Karvinou a zajistil jim domácí vítězství 2:1. Poznarovi po důležité výhře vadila jediná věc - že zkazil radost svému bývalému a oblíbenému trenérovi Bohumilu Páníkovi, který nyní vede Slezany.
11.12.2021 | Aktuality | 7 komentářů

Zlín zdolal trápící se Karvinou

Zlínští fotbalisté porazili v osmnáctém kole nejvyšší české ligy Karvinou 2:1. Vítězství domácích zařídil dvěma brankami Tomáš Poznar, za hosty se trefil Lukáš Bartošák.
11.12.2021 | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Utkání ze suterénu tabulky, Zlín hostí poslední Karvinou

Mizerný podzim zažívají Zlín a Karviná a oba týmy si v sobotu odpoledne hodlají alespoň trochu vylepšit reputaci. Fastav je třináctý, Karviná poslední.
10.12.2021 | Previews | 3 komentáře

Teplice otočily zápas se Zlínem a podruhé v sezoně zvítězily

Teplice proti Zlínu dlouho doplácely na neproměňování šancí, v druhém poločase se ovšem nadechly k velkolepému obratu. Díky němu si "Skláři" připsali teprve druhé vítězství v ročníku a po dlouhé době opustili poslední příčku v tabulce.
04.12.2021 | Komentáře a souhrny | 4 komentáře
15.01. Brno - Zlín 3:3
Přípravné utkání:
Zbrojovka Brno - Fastav Zlín 3:3 (2:1)
Branky:
16. Ševčík, 42. Rogožan, 54. Kohoutek - 27. Poznar, 63. Hellebrand, 85. Bobčík.
Sestava Zlína: Dostál (46. Rakovan) - Cedidla (46. Nečas), Kolář (46. Kulíšek), Simerský, Matejov - Fillo (46. Fantiš), Conde, Hrubý (46. Hellebrand), Janetzký (46. Bobčík), Hrdlička - Poznar. Trenér: Kalivoda. (ČTK)
08.01. Vukadinović před návratem do Zlína?
Fastav Zlín by mohl získat staronovou posilu. S rezervním týmem se připravuje Vukadin Vukadinović, jenž se chce po konci v Radnički Niš vrátit do Česka. (isport.cz)
08.01. Fastav Zlín - Líšeň 2:2
Fastav Zlín - Líšeň 2:2 (1:1).
Branky:
31. Hrdlička, 85. Tkáč - 9. Málek, 80. Vlach.
Sestava Zlína:
I. poločas:
Šiška - Pafka, Kolář, Simerský, Slovák - Hrdlička, Hrubý, Vraštil, Janetzký, Čanturišvili - Bobčík.
II. poločas: Dostál - Cedidla, Kulíšek, Procházka, Matejov - Reiter, Tkáč, Conde, Hellebrand, Nečas - Fantiš. Trenér: Kalivoda. (ČTK)
04.01. Conde před odchodem ze Zlína?
Fastav Zlín může v lednu ztratit Cheicka Condeho. Podle agenta Daniela Chrysostomeho se na talentovaného záložníka vyptávají kluby z první francouzské ligy. (isport.cz)
Branky:
9. Horský, 53. Madsen, 90.+1 Olayinka z pen. - 2. Tkáč. Rozhodčí: Petřík - Vodrážka, Novák.
Slavia: Mandous - Ekpai, Ousou, Kačaraba, Oscar - Horský, Traoré (64. Holeš), Madsen (88. Olayinka), Samek (69. Stanciu), Plavšič (63. Kuchta) - Lingr (69. Masopust). Trenér: Trpišovský.
Zlín: Šiška - Fantiš (83. J. Kolář), Simerský, Vraštil, Procházka - Conde - Fillo (64. Nečas), Hlinka, Tkáč (75. Hellebrand), Reiter (64. Hrdlička) - Poznar (75. Bobčík). Trenér: Jelínek.
04.12.2021 V Teplicích se začne se zpožděním
Zápas 17. kola první ligy mezi Teplicemi a Zlínem začne kvůli nepříznivému počasí o 20 minut později, než bylo plánováno. Utkání mělo mít původně výkop v 15:00. Tepličtí po vydatném sněžení musejí upravit hrací plochu, informovala v tiskové zprávě Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže. (ČTK)
07.10.2021 Zlín musí zaplatit pokutu
Zlínský klub dostal za nesportovní chování fanoušků s projevy rasismu pokutu 100.000 korun a podmíněný trest uzavření části stadionu. Diváci se provinili v utkání 9. kola nejvyšší soutěže se Spartou. Po dnešním zasedání o tom informovala Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace. Někteří příznivci moravského týmu se dopustili rasistických pokřiků směrem k brankáři pražského klubu Florinu Niţovi. Jejich chování vedlo ve dvou případech k přerušení utkání. Vedle peněžité pokuty má Zlín podmíněně uzavřenou Tribunu jih, tedy sektory A, B, C, D na jedno soutěžní utkání se zkušební dobou na dva duely. Sparta ve Zlíně vyhrála 5:2. (ČTK)
07.10.2021 Vyškov - Zlín 1:2 po prodl.