Trenér Michal Bílek skončil ve Zlíně a povede reprezentaci Kazachstánu. U šestého týmu ligové tabulky ho nahradil Roman Pivarník, který naposledy vedl ve druhé lize do loňského léta Zbrojovku Brno. Smlouvu podepsal do konce června 2021. První trénink s týmem absolvuje již dnes.

Trenér Michal Bílek končí u týmu Zlína a měl by převzít reprezentaci Kazachstánu. Klub představí jeho nástupce v poledne na tiskové konferenci. ČTK to oznámila tisková mluvčí Fastavu Zuzana Molková.

Zlín zahájil přípravu na hřišti zatím bez posil

Hráči Zlína si až třetí den přípravy zaběhali po hřišti a kopli do míče. V šestém týmu ligové tabulky se zatím žádná nová tvář neobjevila. V kádru Fastavu už naopak není Jean-David Beauguel, který po vypršení smlouvy zamířil do Plzně.
05.01. | Aktuality | 21 komentářů

Vítězství Teplic je zasloužené, uznal po další porážce Bílek

Tepličtí na závěr podzimní části ligové sezony doma porazili Zlín 2:1, zvítězili potřetí za sebou a poskočili na osmé místo. "Ševci" naopak v posledních třech utkáních nebodovali a zůstali v tabulce šestí. Zápas 19. kola gólově otevřel ve 30. minutě Pavel Moulis, ještě před pauzou za hosty odpověděl Pavel Vyhnal. Vítěznou branku vstřelil v 65. minutě Jakub Hora.
16.12.2018 | Aktuality | 16 komentářů

Teplice zvítězily potřetí v řadě, tentokrát na Stínadlech padl Zlín

Teplice si poradily se Zlínem a bodově se dotáhly na sedmý Liberec. Hosté po další porážce zůstávají šestí. Domácí většinu zápasu dominovali a po trefách Moulise a Hory si došli pro zasloužené tři body.
15.12.2018 | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Teplice chtějí potvrdit body z Letné, Zlín touží po dvou zápasech bodovat

Teplice po skalpu pražské Sparty hostí na Stínadlech Zlín. Domácí budou chtít potvrdit nečekaný bodový zisk z Letné, hosté zase mají co odčinit po dvou porážkách v řadě.
14.12.2018 | Previews | 3 komentáře

Kovařík: Sám jsem byl překvapený, jak mi ta střela sedla

Plzeňští v 18. kole první ligy zvítězili 2:0 na hřišti Zlína. Snížila tak ztrátu na vedoucí Slavii na jediný bod, Pražané ale mají sobotní zápas s Mladou Boleslaví k dobru. Plzeň těžila z vydařeného vstupu do zápasu, když už po osmi minutách vedla po gólech Tomáše Chorého a Jana Kovaříka a pak si výhru hlídala.
08.12.2018 | Aktuality | 4 komentáře

Plzeň po skvělém úvodu veze tři body ze Zlína

Plzeň zvládla výlet do Zlína a z východu Moravy si odváží tři body. Viktorii vyšel bravurně vstup do duelu a již po deseti minutách stanovila konečný výsledek. Ševci se především v druhém poločase zvedli, ale na body jejich výkon nestačil.
07.12.2018 | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Zlín po výprasku v Jablonci přívítá obhájce titulu z Plzně

Překvapení sezóny ze Zlína přivítá na Letné plzeňskou Viktorii. Zatímco Ševci se chtějí rozloučit se svými fanoušky před zimní pauzou, hosté touží po pozitivním naladění před závěrečným kláním v Lize mistrů.
06.12.2018 | Previews | 6 komentářů

Jablonec deklasoval Zlín a posunul se na třetí pozici

Až nečekaně snadno si Jablonec poradil se Zlínem a posunul se na třetí místo, zatímco hosté spadli na šestou příčku. Základ k úspěchu postavili Severočeši dvěma zásahy do šatny, aby ve druhém poločase přidali ještě dvě branky.
03.12.2018 | Komentáře a souhrny | 3 komentáře
19.01. Zlín - Nitra 5:0
PŘÁTELSKY: Zlín - Nitra 5:0 (2:0).
Branky:
51. a 56. Slaměna, 15. Vyhnal, 17. Hronek, 58. Džafič.
Sestava Zlína:
I. poločas:
Šiška - Gajič, Buchta, Bačo, Nečas, Podio, Matejov, Jiráček, Hronek, Vyhnal, Železník.
II. poločas: Dostál - Cedidla, Hnaníček, Bačo (58. Košák), Bartošák, Holík, Podio (58. Venený), Slaměna, Džafič, Jakubov, Poznar. Trenér: Pivarník. (ČTK)
17.01. Bílek se dohodl s reprezentací Kazachstánu
Trenér Michal Bílek končí u týmu Zlína a měl by převzít reprezentaci Kazachstánu. Klub představí jeho nástupce v poledne na tiskové konferenci. ČTK to oznámila tisková mluvčí Fastavu Zuzana Molková. Podle spekulací médií by se novým koučem šestého týmu ligové tabulky měl stát Roman Pivarník, který naposledy vedl ve druhé lize Zbrojovku Brno a nyní je bez angažmá. V hledáčku Zlína byl i loni v létě, ale kvůli smlouvě v Brně nakonec nepřišel. Bývalý reprezentační kouč Bílek trénoval Zlín od loňského května, smlouvu měl do 30. června 2020. (ČTK)
12.01. Fastav Zlín - Zlaté Moravce 2:0
PŘÁTELSKY: Fastav Zlín - Zlaté Moravce 2:0 (0:0).
Branky:
60. Gajič, 82. Železník.
I. poločas:
Šiška - Bačo, Buchta, Cedidla - Bartošák, Podio, Hellebrand, Slaměna, Hronek - Jakubov, Vyhnal.
II. poločas: Dostál - Gajič, Bačo, Hnaníček - Jiráček, Slaměna, Džafič, Holík, Matejov - Železník, Poznar. Trenér: Bílek. (ČTK)
11.01. Zlín posílil Čanturišvili
Zlín posílil záložník Vachtang Čanturišvili. Gruzínský reprezentant do šestého celku prvoligové tabulky přestoupil z Trnavy a v novém působišti podepsal smlouvu na dva a půl roku. Loni na podzim v 19 soutěžních zápasech zaznamenal čtyři góly a jednu asistenci, za slovenský tým si zahrál i ve skupině Evropské ligy. (ČTK)
07.12.2018 Bílek: Nechytili jsme vstup do utkání
Zlín nestačil na Plzeň a promarnil možnost dotáhnout se na průběžně třetí Jablonec. "Nechytili jsme vstup do utkání a byli jsme hodně pasivní. Dostali jsme dva góly a první půle z naší strany nebyla dobrá. Ve druhém poločase jsme soupeře více dostávali pod tlak. Branku, která by soupeře znervóznila, jsme ale nedali. Byla pro nás komplikace, že jsme hráli bez Beauguela a měnili jsme rozestavení. Ve druhé půli jsme hráli 3-5-2, i když Hronek není útočník. Jsem zklamaný, že jsme prohráli. Plzeň má dobré, a zkušené mužstvo. První poločas jsme trošku prohospodařili. Měli jsme strach a chyběla nám sebedůvěra. Ve druhé půli už nebylo na co se šetřit," prohlásil zlínský trenér Michal Bílek. (ČTK)
03.12.2018 Bílek: Byl to náš nejhorší podzimní výkon
Zlín nezvládl utkání v Jablonci a ze severu Čech si odvezl debakl 0:4. "Měli jsme dobrou pasáž mezi 20. a 35. minutou, kdy jsme měli nějaké závary před soupeřovou bránou. To jsme nevyužili, nedostali jsme se k pořádnému zakončení. Pak rozhodly dvě slepené branky ke konci první půle. Jablonec byl v druhé půli lepší, individuální schopnosti jejich hráčů byly nad našimi. Nechávali jsme je hrát, nechodili jsme jim do těla. Byl to náš nejhorší výkon v podzimní části," řekl po zápase zlínský lodivod Michal Bílek. (ČTK)
24.11.2018 Bílek: Hráli jsme od začátku dobře
Spokojený byl po vítězství nad Opavou trenér Zlína Michal Bílek: "Dali jsme dva góly. Utkání se nám povedlo. Hráli jsme hned od začátku dobře, soupeře jsme do ničeho nepustili. Hned v první minutě jsme měli dvě šance. Zejména první poločas jsme zvládli výborně. Naší silou byla dobrá defenzíva. Získali jsme tři důležité body proti soupeři, který šel výkonnostně v posledních zápasech nahoru. Jsme spokojeni," řekl. "V závěrečných třech zápasech do konce podzimní části ještě chceme vydolovat nějaké body. Máme to rozehrané dobře. Po odchodu Traorého do Slavie jsme měli trochu problémy. Nyní jsme se opět zvedli, mužstvo dobře šlape," dodal Bílek. (ČTK)
15.11.2018 Olomouc - Zlín 2:1
Osmifinále poháru MOL Cupu:
Sigma Olomouc - Fastav Zlín 2:1 (0:0)
Branky: 75. Falta, 79. Plšek z pen. - 90.+3 Jakubov. Rozhodčí: Nenadál - Caletka, Antoníček. ŽK: Yunis, Kalvach - Gajič, Dostál, Bačo. Diváci: 2335.
Sestavy:
Olomouc: Buchta - Sladký, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (90. Manzia), Dvořák (69. Texl), Kalvach, Houska, Falta - Plšek, Nešpor (27. Yunis). Trenér: Jílek.
Zlín: Dostál - Štěpánek, Bačo, Gajič - Matějov, Podio, Holík (77. Vyhnal), Jiráček, Bartošák - Beauguel, Hronek (84. Jakubov). Trenér: Bílek. (ČTK)
11.11.2018 Devět hráčů si odpyká disciplinární trest
Hned devět hráčů si prodlouží reprezentační pauzu, jelikož v 15. kole první ligy dostali karty znamenající trest do dalších zápasů. Vyloučeni byli Lukáš Budínský z Karviné a Daniel Tetour z Dukly. Čtvrtou žlutou kartu pak obdrželi Michal Bezpalec z Dukly, ostravské duo Jiří Fleišman a Patrizio Stronati, zlínský Lukáš Bartošák, Admir Ljevakovič z Teplic a olomoucká dvojice David Houska a Michal Vepřek. (ČTK)