Baník Ostrava posílil španělský záložník Mena

Ostravské fotbalisty v závěru přestupního termínu posílil španělský ofenzivní záložník José Mena Rodríguez. Dvaadvacetiletý křídelní nebo podhrotový hráč do klubu přestoupil z FC Sevilla a podepsal v něm kontrakt do konce roku 2023.
06.10. | Aktuality | 143 komentářů

Fillo: Je pro mě nepochopitelné, že to rozhodčí neviděl

Hráči Ostravy s pocitem křivdy opouštěli hřiště po utkání 6. kola první ligy s mistrovskou Slavií. Jednotně byli přesvědčeni, že gólu, který jim dal v 69. minutě z pokutového kopu Nicolae Stanciu, předcházel neodpískaný roh na druhé straně. Baník proto domácí porážku 0:1 těžko kousal.
04.10. | Aktuality | 150 komentářů

Slavia se trápila, v Ostravě zvítězila díky gólu z penalty

Nepříliš povedený výkon předvedla po nepostupu do Ligy mistrů Slavia při zápase v Ostravě. V první půli měl Baník více ze hry, gólu však nedocílil. Druhý poločas se nesl spíše v bojovnějším duchu, o vítězství Slavie rozhodl z penalty Stanciu.
04.10. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Dokáže Baník doma zase potrápit Slavii?

Pokud by měli fotbalisté pražské Slavie vybrat venkovní stadion, kde se jim hraje nejhůře, pak by asi zvolili ten ve Vítkovicích. Nyní však mají k zisku tří bodů velmi příznivé podmínky, Baníku se totiž vůbec nedaří.
03.10. | Previews | 4 komentáře

Fillo prožil hororový zápas, dal si podruhé v lize vlastní gól

Za hororový označil zápas 5. kola první ligy v Teplicích ostravský fotbalista Martin Fillo. Čtyřiatřicetiletý bývalý obránce či záložník Severočechů byl u řady nebezpečných situací před brankou svého týmu a v 75. minutě si dal vlastní gól, který rozhodl o prohře Baníku 1:2.
27.09. | Aktuality | 50 komentářů

Teplice i bez několika chybějících hráčů zdolaly ostravský Baník

Teplice na poslední chvíli uhádaly nasazení klíčového hráče ai přes tak rozsáhlou marodku poněkud nečekaně vyzrály na ostravský Baník. Severočeši tak po třech kolech poprvé bodovali. Hosté naopak prožili další zklamání v rozběhnuté sezoně.
26.09. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Povzbuzený Baník se představí na hřišti stagnujících Teplic

Ostravský Baník před týdnem konečně zabral a poprvé v sezoně vydoloval tři body. Nabytý zisk hodlá vylepšit v Teplicích, které kromě rozsáhlé marodky řeší ztrátu formy, neboť kromě prvního kola toho doposud moc nepředvedly.
25.09. | Previews | 7 komentářů

Zbrojovku Brno posílil na hostování útočník Reiter z Baníku

Zbrojovka Brno získala posilu. Na hostování z Baníku Ostrava přichází do konce roku ofenzivní záložník či útočník Rudolf Reiter. Klub to uvedl na svém webu.
24.09. | Aktuality | 66 komentářů

Šestnáctiletý záložník Grygar přestoupil z Baníku do Interu Milán

Šestnáctiletý záložník Samuel Grygar přestoupil z Baníku Ostrava do Interu Milán. Talentovaný fotbalista bude nastupovat v tamním mládežnickém týmu.
22.09. | Aktuality | 160 komentářů

Baník si pohrál s Pardubicemi a slaví premiérovou výhru v sezoně

Doposud nejlepší výkon v sezoně předvedl ostravský Baník. Bezmocným Pardubicím nedopřál jedinou šanci a pohodlně si dokráčel pro první výhru v ročníku. Slezané tak mají na svém kontě po čtyřech kolech pět bodů, Východočeši o jeden méně.
19.09. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře
19.10. Baník Ostrava měl čtyři pozitivní testy
Nejnovější testy v Baníku Ostrava odhalily čtyři případy koronaviru. Klub o tom informoval na svých webových stránkách. Slezané neuvedli, zda jsou nakaženými hráči nebo členové realizačního týmu. Všechny pozitivní osoby přerušily tréninkovou činnost, oddělily se od týmu a putovaly do karantény. Stejně jako celý klub postupují podle pokynů krajské hygienické stanice. (ČTK)
09.10. Baník Ostrava - Blansko 4:1
Přípravné utkání:
Baník Ostrava - Blansko 4:1 (2:1).
Branky:
19. a 43. Kuzmanovič, 65. Mena, 69. Kaloč - 38. Žák.
Sestava Ostravy: Budinský - Juroška (61. Fillo), Pokorný (46. Kukučka), Stronati (78. Lalkovič), Holzer (61. Fleišman) - Buchta (61. De Azevedo), Jánoš (46. Kaloč), Kuzmanovič (61. Mena), Jirásek (61. Tetour), Potočný (61. Drozd) - Zajíc (61. Tijani). Trenér: Kozel. (ČTK)
01.10. Slavia a Baník Ostrava také zaplatí pokutu
Za pronesení a užití pyrotechniky v zápasech 4. kola dostaly pokutu také pražská Slavia (50.000), jejíž příznivci se provinili v duelu s Teplicemi (5:1), a Baník Ostrava (25.000) v utkání s pardubickými nováčkem (3:0). (ČTK)
10.09. Baník Ostrava zaplatí pokutu padesát tisíc
Ostravský Baník musí zaplatit 50 tisíc korun kvůli tomu, že domácí příznivci použitím pyrotechniky přerušili utkání proti Českým Budějovicím na téměř čtyři minuty. (ČTK)
10.09. Jakub Šašinka hostuje v Blansku
Blansko může ve zbytku podzimu využít Jakuba Šašinku. Nováček Fotbalové národní ligy si čtyřiadvacetiletého útočníka vypůjčil z Baníku Ostrava. (fkblansko.cz)
02.09. Kroměříž - Ostrava 0:3
Kroměříž - Baník Ostrava 0:3 (0:3)

Branky: 5., 12. a 20. Tetour.
Ostrava: I. poločas: Laštůvka - Fillo, Pokorný, Azackij, Fleišman - Jánoš, Tetour - Reiter, Chvěja, Potočný - Tijani.
II. poločas: Murin - Juroška, Svozil, Stronati, Holzer - Kaloč, Jirásek - Lalkovič, Kuzmanovič, Buchta - Smola. Trenér: Kozel. (ČTK)
28.08. Remízu po tom průběhu musíme brát, řekl Kozel
Ostrava vyrovnala zápas s Českými Budějovicemi a získala bod po remíze 2:2. "První poločas jsme podali pro mě až nevysvětlitelný výkon. Hned v úvodu jsme soupeře nakopli. Několik individuálních chyb, které by se stávat neměly a soupeř je využil. Na vystřídání bylo sedm až osm hráčů. V první půli nás zachránila penalta, dostala nás zpátky do zápasu. Druhý poločas byl výkon daleko lepší, za vyrovnáním jsme šli. Pomohla nám střídání, všichni střídající hráči tomu výkonu pomohli. Vyrovnali jsme, a i když jsme to ještě chtěli otočit, vzhledem k první půli by to asi ani nebylo spravedlivé. Nakonec je z toho remíza, kterou po tom průběhu musíme brát," zhodnotil utkání ostravský trenér Luboš Kozel. (ČTK)