Hráče Ostravy posílil devatenáctiletý mládežnický reprezentant Lukáš Cienciala z druholigového Třince. V Baníku dnes podepsal smlouvu na tři a půl roku, není ale vyloučeno, že sezonu dohraje na hostování v Třinci. Ostrava to uvedla na svém webu.

Baník Ostrava získal z Karviné Gigliho Ndefeho. Baník podepsal s nizozemským obráncem smlouvu do konce prosince 2023 s opcí. Slezany podle klubového webu posílil i gambijský bek Muhammed Sanneh, který uspěl na testech a v klubu bude hostovat do konce sezony s opcí na případný přestup.

Záložník Jirásek přestoupil z Ostravy do Mladé Boleslavi

Milan Jirásek přestoupil z Ostravy do Mladé Boleslavi, která bude jeho pátým prvoligovým angažmá. O transferu osmadvacetiletého záložníka informovaly oba kluby na svém webu, délku smlouvy ale Středočeši nezveřejnili.
13.01. | Aktuality | 210 komentářů

Sparta v přípravě prohrála s Budějovicemi, Baník porazil Líšeň

Pražská Sparta prohrála přípravné utkání s Českými Budějovicemi 0:1. Generálka před startem jarní části první ligy se v tréninkovém areálu Sparty na Strahově hrála nezvykle na 3x40 minut. Ostrava zdolala druholigovou Líšeň 2:0.
10.01. | Aktuality | 203 komentářů

Baník Ostrava zahájil přípravu s minimálními změnami

Ostravští zahájili zimní přípravu bez velkých změn v kádru. Oproti podzimu scházeli záložníci Milan Lalkovič, jemuž skončila smlouva, a Milan Jirásek, který je na odchodu do Mladé Boleslavi.
04.01. | Aktuality | 209 komentářů

Slovenský záložník Lalkovič opouští Baník Ostrava

Milan Lalkovič skončí k poslednímu prosinci své ostravské angažmá. Osmadvacetiletému slovenskému záložníkovi vyprší smlouva a Baník s ním dále nepočítá. Klub to oznámil na twitteru.
28.12.2020 | Aktuality | 70 komentářů

Baník díky penaltě uspěl v Brně a zůstává v horní polovině tabulky

Baník nepředvedl na brněnském Králově Poli bůhvíjaký fotbalový festival, ovšem jediná branka z penalty mu k výhře nakonec stačila. Domácí Zbrojovka totiž vyšla potřetí v řadě střelecky naprázdno. "Flinta" tedy přezimuje v sestupovém pásmu, hosté naopak v horní polovině tabulky.
23.12.2020 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Brno kontra Ostrava. Zbrojovka v prestižní bitvě vyzve dobře naladěný Baník

Po bitvě s Olomoucí čeká ostravský Baník další prestižní klání. Před Štědrým dnem zavítají Slezané do Brna. V moravské metropoli je sice tentokrát nedoprovodí kvantum příznivců, jak by tomu jistě bylo v "normální" době, i tak ale hosté hodlají potvrdit roli favorita a pod ostravský stromeček chtějí dovést tři body.
22.12.2020 | Previews | 2 komentáře

Kozel: Za bod můžeme vděčit Honzovi Laštůvkovi

Olomoučtí remizovali v předehrávce 13. kola první ligy v Ostravě 1:1. Hosté vedli od 64. minuty po brance Jakuba Yunise, o deset minut později zařídil dělbu bodů z penalty Dyjan Carlos de Azevedo. Baník bodoval v pátém kole po sobě, Sigma dokonce v jedenáctém. Popáté za sebou však Hanáci remizovali 1:1, přestože ve všech utkáních vedli.
19.12.2020 | Aktuality | 20 komentářů

Baník v náročném duelu vydoloval bod, Olomouc znovu ztratila vedení

Baník herně částečně navázal na předešlé výkony, ovšem tentokrát měl větší problémy s překonáním defenzivy Olomouce. Nakonec Slezané vybojovali alespoň remízu. Sigma popáté v řadě vedla o jeden gól, avšak zase bere z utkání pouze bod.
18.12.2020 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře
13.01. Ostrava získala Sanneha
Ostravský Baník posílí gambijský obránce Muhammed Sanneh. Dvacetiletý pravý bek uspěl na testech a v klubu bude z estonského Paide na hostování do konce sezony s opcí na případný přestup. "Ukázal své nesporné kvality a myslím si, že má Baníku rozhodně co dát. Věřím, že to na jaře potvrdí a že svou budoucnost spojí s Baníkem i v dalších letech," uvedl sportovní ředitel Ostravy Alois Grussmann. Sanneh má na kontě jeden start za gambijskou dvacítku. (ČTK)
10.01. Ostrava - Líšeň 2:0
Přípravné utkání:
Ostrava - Líšeň 2:0 (2:0)
Branky:
15. Pokorný, 26. Buchta.
Sestava Ostravy: Laštůvka - Sanneh (70. Fillo), Pokorný (46. Svozil), Stronati (70. Kukučka), Fleišman (46. Kuzmanovič) - Tetour (46. Jánoš), Kaloč (61. Drozd) - Buchta (61. De Azevedo), Mena (46. Zajíc), Holzer (70. Chvěja) - Potočný (61. Tijani). Trenér: Luboš Kozel. (ČTK)
06.01. Baník Ostrava - Prostějov 0:1
Baník Ostrava - Prostějov 0:1 (0:0).
Branka:
83. Jurásek.
Sestava Ostravy:
I. poločas:
Budinský - Sanneh, Pokorný, Azackij, Fleišman - Jánoš, Drozd - Kuzmanovič, Tetour, De Azevedo - Zajíc.
II. poločas: Budinský - Kukučka, Svozil, Stronati - Sanneh (75. Drozd), Chvěja, Kaloč, Mena, Holzer - Šmiga, Potočný. Trenér: Kozel. (ČTK)
30.12.2020 Program zimní přípravy Ostravy
Program zimní přípravy Baníku Ostrava:
3. ledna: zátěžové testy na FTVS UK v Praze.
4. ledna: zahájení přípravy.
6. ledna: Ostrava - Prostějov (11:00).
9. ledna: Ostrava - soupeř v jednání. (ČTK)
21.12.2020 Ostravské silvestrovské derby nebude
Ostravské silvestrovské derby mezi Baníkem a Vítkovicemi se v letošním roce neuskuteční. Důvodem jsou opatření proti šíření koronaviru. Informoval o tom na svém webu Baník Ostrava. (fcb.cz)
15.12.2020 Baník letěl do Boleslavi letadlem
Hráči a trenéři ostravského Baníku cestovali na dnešní utkání FORTUNA:LIGY v Mladé Boleslavi netradičně letadlem. "Byli jsme tady za pětatřicet minut. Bylo to pohodlné. Věřím, že jsme ušetřili nějaké síly," řekl trenér Ostravy Luboš Kozel pro klubovou televizi. (twitter.com)
11.12.2020 Kozel: Nepovedlo se mi střídání
Trenér Baníku Ostrava Luboš Kozel byl po utkání proti Bohemians ke svému týmu i přes vítězství 1:0 kritický. "První poločas a úvod druhé půle jsme podali velmi dobrý výkon. Byli jsme kvalitnější na míči a naše vedení bylo naprosto zasloužené. Chybělo tomu přidat druhý gól," řekl Kozel. "Vyloučení Necida nám pak spíše ublížilo. Bohemka začala hrát více uvolněněji. My už jsme nebyli tak kvalitní na míči, a i když jsme pak měli další dvě šance, pojistku jsme nepřidali. Tam náš výkon dobrý nebyl. Moc se nám nepovedlo ani střídání. Závěr byl spíše ubojovaný, ale je to třetí vítězství v řadě, které mám pomáhá v tabulce i psychicky," dodal ostravský kouč (ČTK)
13.11.2020 Baník Ostrava - SK Líšeň 0:2
Baník Ostrava - SK Líšeň 0:2 (0:1).
Branky:
19. Machálek, 55. Lutonský.
Sestava Ostravy: Murin - Fillo (61. Fulnek), Kaloč, Stronati, Lalkovič (46. Tijani) - Drozd (74. Harušťák), Chvěja (70. Kulig) - Buchta, Tetour (46. Jirásek), Kuzmanovič (78. Šmiga) - Zajíc (61. Zálešák). Trenér: Smetana. (ČTK)
06.11.2020 Covid-19 mají trenéři Rada a Kozel
Jablonec bude při obnovení první ligy dnes proti Brnu postrádat trenéra Petra Radu i jeho asistenty, všichni se nakazili koronavirem. Podobně je na tom podle serveru iSport.cz i Baník Ostrava, který se v sobotu proti Příbrami bude muset obejít bez kouče Luboše Kozla a gólmanů Jana Laštůvky a Viktora Budinského. (ČTK)