Baník Ostrava (Česko)

SFC Opava - Baník Ostrava 2:1

Opava zvládla slezské derby, když v domácím prostředí dokázala porazit Ostravu 2:1. Domácí vedli po trefách Kayamby a Smoly, za hosty v závěru pouze už snižoval Jakub Šašinka.
11.11. | Komentáře a souhrny | 8 komentářů

Preview: SFC Opava - Baník Ostrava

Po třinácti letech se fanoušci mohou opět těšit na duel Opavy a Ostravy v nejvyšší soutěži. Baník neprohrál v Opavě již přes 20 let, nicméně v bouřlivé atmosféře, kterou utkání určitě nabídne, se může stát cokoliv.
10.11. | Previews | 8 komentářů

Při derby Opava - Ostrava bude v akci 500 policistů

Během rizikového zápasu domácí Opavy s Baníkem Ostrava bude v neděli nasazeno okolo 500 policistů. Utkání 15. kola první ligy se bude za zvýšených bezpečnostních podmínek hrát od 14 hodin a vedení města i přes rozsáhlá opatření lidem nedoporučuje například procházky s dětmi v okolí stadionu. Loni v březnu tehdy ještě druholigový zápas skončil násilnostmi, které se odehrály mimo stadion.
08.11. | Aktuality | 22 komentářů

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 0:1

Plzeň ve vyrovnaném zápase doslova vyválčila tři body ze hřiště Baníku Ostrava. O jedinou branku duelu se postaral v poslední minutě úvodní čtyřicetipětiminutovky krásnou střelou Kopic.
03.11. | Komentáře a souhrny | 12 komentářů

Baník touží po skalpu v poháru porazit Plzeň i podruhé

V souboji třetího s druhým celkem tabulky přivítá ostravský Baník plzeňskou Viktorii. Hosté jedou na východ republiky s cílem oplatit svému soupeři vyřazení z poháru.
02.11. | Previews | 12 komentářů

Baroš neuspěl s žádostí o prominutí zbytku trestu

Ostravský útočník Milan Baroš neuspěl u disciplinární komise s žádostí o prominutí posledního utkání z pětizápasového trestu za vyloučení proti Slavii. Komise dnes také potrestala Olomouc a Slavii kvůli nesportovnímu chování fanoušků: Sigma dostala pokutu 60 tisíc korun, vršovický celek pak 55 tisíc korun.
01.11. | Aktuality | 187 komentářů

Plzeň podlehla Ostravě 2:3 a v poháru opět vypadla v osmifinále

Plzeňští v osmifinále domácího poháru MOL Cupu na svém hřišti podlehli Ostravě 2:3 po prodloužení. O postupu Baníku rozhodl ve 111. minutě obránce Jiří Fleišman, který dal gól i v normální hrací době z penalty. Hosté dohrávali dramatický zápas bez vyloučeného kapitána Václava Procházky.
31.10. | Aktuality | 195 komentářů

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 2:3e

Hráči Plzně v osmifinále domácího poháru MOL Cupu na svém hřišti podlehli Ostravě 2:3 po prodloužení. O postupu Baníku rozhodl ve 111. minutě obránce Jiří Fleišman, který dal gól i v normální hrací době z penalty. Hosté dohrávali dramatický zápas bez vyloučeného kapitána Václava Procházky.
31.10. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Páník: Máme Laštůvku, který je vynikající a dělá nám body

Ostravští v předehrávce 13. kola první ligy vyhráli 1:0 v Teplicích a minimálně do neděle se posunuli na třetí místo tabulky s náskokem jednoho bodu před čtvrtou Spartou. Jedinou branku zápasu dal v 25. minutě pěknou ranou z voleje Adam Jánoš.
27.10. | Aktuality | 26 komentářů

FK Teplice - Baník Ostrava 0:1

Ostrava vybojovala další vítězství krásným gólem Jánoše. Teplice se zejména ve druhém poločase hnaly za vyrovnáním, to se jim ale nakonec nepodařilo.
26.10. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře
15.11. Ostrava musí zaplatit pokutu
Baník Ostrava dostal pokutu ve výši 40 tisíc korun za porušení povinností pořádajícího klubu v duelu 14. kola s Plzní. Disciplinární komise Baník potrestala za pronesení a použití pyrotechniky a vhazování předmětů na trávník. (ČTK)
11.11. Devět hráčů si odpyká disciplinární trest
Hned devět hráčů si prodlouží reprezentační pauzu, jelikož v 15. kole první ligy dostali karty znamenající trest do dalších zápasů. Vyloučeni byli Lukáš Budínský z Karviné a Daniel Tetour z Dukly. Čtvrtou žlutou kartu pak obdrželi Michal Bezpalec z Dukly, ostravské duo Jiří Fleišman a Patrizio Stronati, zlínský Lukáš Bartošák, Admir Ljevakovič z Teplic a olomoucká dvojice David Houska a Michal Vepřek. (ČTK)
11.11. Policie v Opavě zadržela 11 lidí
V souvislosti s dnešním zápasem Slezského FC Opava s Baníkem Ostrava (2:1) zatím policie zadržela 11 lidí. Jeden z nich je podezřelý z krádeže cestou na stadion, deset se dopustilo přestupku. Buď si zahalovali tváře, nebo se pokusili bez vstupenky vniknout na stadion. Vesměs šlo o příznivce Baníku. ČTK to řekl náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Daněk. (ČTK)
06.11. Duel Opavy s Baníkem je vyprodaný
Slezské derby mezi Opavou a Ostravou bude sledovat vyprodaný stadion. Podle sdělení obou klubů se prodaly všechny vstupenky určené jak domácím, tak hostujícím fanouškům. Slezský FC na svém webu oznámil, že v hledišti bude 6385 diváků, z toho přibližně tisícovka fanoušků z Ostravy. Zápas Opavy s Baníkem je kvůli rivalitě mezi příznivci, podpořené spřátelenými polskými kluby na obou stranách, patrně nejrizikovějším sportovním zápasem v zemi. Vzájemná utkání v posledních patnácti letech pravidelně provázejí výtržnosti v ulicích, ve dvou z posledních tří utkání ve druhé lize a národním poháru fanoušci pronikli i na hrací plochu a zápasy musely být na několik minut přerušeny. (ČTK)
31.10. Plzeň - Ostrava 2:3 po prodl.
Osmifinále českého poháru MOL Cupu:
Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 2:3 po prodloužení (2:2, 1:0).
Branky:
34. Chorý, 90.+6 R. Procházka z pen. - 80. z pen. a 111. Fleišman, 73. J. Šašinka. Rozhodčí: Zelinka - Podaný, Hock. ŽK: Bucha, Chorý, Ekpai, Zeman - V. Procházka, Mešaninov. ČK: 90.+5 V. Procházka. Diváci: 3503.
Sestavy:
Plzeň:
Kozáčik - Řezník (72. Petržela), Pernica, Hájek, Havel - Ekpai, R. Procházka, Bucha (104. Čermák), Kopic (59. Zeman) - Chorý, Řezníček (77. Hořava). Trenér: Vrba.
Ostrava: Budinský - Mešaninov, V. Procházka, Šindelář, Fleišman - Fillo, Jánoš (108. Breda), Jirásek, Granečný (81. Stronati) - O. Šašinka (46. J. Šašinka), Diop (59. Holzer). Trenér: Páník. (ČTK)
12.10. Baroš rozhodl přátelák Baníku
Přípravné utkání:
Ostrava - Znojmo 1:0 (0:0)
Branka: 89. Baroš.
Sestava Ostravy: Budinský (46. Lapeš) - Pazdera (46. Breda), Šindelář, Procházka, Fleišman - Fillo (46. Bolf), Mešaninov (46. Hrubý), Jirásek, Stáňa (46. Kaloč) - Baroš, J. Šašinka (46. Diop). Trenér: Páník. (ČTK)
06.10. Nechtěli jsme hrát, vytýkal Páník
Baník neudržel vedení v Mladé Boleslavi a nakonec si z automobilového města odvezl jenom bod za remízu 2:2. "Byli jsme bázliví, nechtěli jsme hrát, byla malá nabídka a domácí nás potrestali. V tu chvíli jsme si říkali, že bod by tady byl dobrý. Do druhé půle jsme změnili hru, dali jsme tam herního hráče (Jiráska), chytili jsme hru a dvěma dobrými standardkami jsme převrátili zápas. Domácí si pak vytvářeli tlak, riskovali, což mi nepotrestali třetím gólem a nakonec je to remíza. Když dostanete gól v závěru, tak to mrzí, ale vzhledem k průběhu hry je to tady pro nás plusový bod. Domácí dohráli v oslabení, tak jsme měli být aktivnější a nenechat se zatlačit. Možnost jít na první místo jsme neřešili. My se soustředíme hlavně na hru a ta dnes splňovala očekávání jen tak 20 minut druhé půle. Při standardkách se nám vrátilo, že to hodně trénujeme," zhodnotil duel kouč Bohumil Páník. (ČTK)
04.10. Baroš dostal pět zápasů
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala ostravského útočníka Milana Baroše za jeho faul na Tomáše Součka v zápase se Slavií a následné výpady proti rozhodčím trestem na pět zápasů. Baroš tak nenastoupí proti Mladé Boleslavi, Karviné, Teplicím a Plzni v lize a také ve 4. kole MOL Cupu.
30.09. Bojovali jsme jeden za druhého, řekl Páník
Baník Ostrava i v početním oslabení porazil Slavii a drží se vedoucímu mužstvu české ligy na dosah. "Dneska to utkání mělo všechno. Obrovská zápletka přišla už v 15. minutě a přemýšlíte, co s tím udělat, abychom nedostali šestku. Málokdy hráče chválím, ale dneska opravdu do toho dali srdce a zamakali za kapitána Baroše. Svou poctivou hrou dosáhli velkého úspěchu. Laštůvka chytil snad čtyři góly. Hrát proti Slavii v deseti je přetěžké. Míč rychle cirkuloval a často jsme nestíhali, ale ukázali jsme, že jsme tým, který je semknutý, a kde jeden bojuje za druhého," prohlásil po utkání Bohumil Páník. (ČTK)
30.09. Baroš byl vyloučen na základě videa
Už o třetí červené kartě v tomto kole FORTUNA:LIGY rozhodlo video. Po sparťanovi Nicolae Stanciovi a olomouckém Šimonu Faltovi byl také v zápase se Slavií vyloučen ostravský Milan Baroš. Konkrétně se přezkoumával jeho úder loktem do hlavy Tomáše Součka.