Sigma Olomouc Česko - Sigma Olomouc - Zprávy

Další články

Sigma hraje opět venku. Po Baníku by ráda skolila i Boleslav

Začne se Sigmě zase dařit? Olomoučtí procházejí turbulentním obdobím, které poznamenala trenérská rošáda a boj vedení klubu s médii. Přesto se Hanákům před týdnem podařilo zvítězit na hřišti ostravského Baníku. Jak si povedou v dalším venkovním utkání v Mladé Boleslavi, která rovněž usiluje o postup do pohárové Evropy?

Efektivní Sigma uštědřila Baníku další domácí ránu, rozhodly první jarní góly Juliše

Olomouc porazila ve 24. kole Fortuna ligy domácí Baník 2:1. Ostravané sice většinu utkání kontrolovali míč, katastrofálně pro ně ovšem skončily dva vzácné výlety hostů na polovinu soupeře. Při obou si střihl roli zakončovatele Lukáš Juliš, který se tak dotáhl na sdílenou třetí příčku v tabulce střelců. Baníkovci tak opět před vlastními fanoušky nepotvrdili venkovní vítězství a na domácí ligovou výhru čekají už od konce září, Sigma se naopak radovala z plného bodového zisku poprvé v novém roce.

Zlomí Baník domácí prokletí? Ostravané hostí Sigmu, která řeší vlastní nemilé problémy

Ostravský Baník v nedávné době poskočil na páté místo a po solidních výkonech na výjezdech by rád projednou vydoloval tři body i na vlastní orné půdě. Tomu hodlá zabránit olomoucká Sigma, která však v poslední době zápasí spíš sama se sebou.

Na Andrově stadionu v Olomouci bude po sezoně instalováno nové osvětlení

Na Andrově stadionu v Olomouci letos specializovaná firma zmodernizuje osvětlení hřiště, které díky tomu bude i v příštích letech splňovat kritéria Unie evropských fotbalových asociací (UEFA).

Olomouc snížila ztrátu a zvýšila tržby

Sigma Olomouc v účetním roce 2022/23 do konce loňského června snížila ztrátu na 4,53 milionu korun z 9,15 milionu v roce předchozím. Tržby prvoligového klubu v minulé sezoně vzrostly o 54 procent na 124,5 milionu korun. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy akciové společnosti SK Sigma Olomouc, jejíž účetní rok začíná vždy 1. července a končí následující rok 30. června.

Hála v rodném městě rozesmutnil fanoušky Sigmy, přestřelka z první půle vyústila v remízu

Fotbalisté Sigmy Olomouc remizovali ve 23. kole Fortuna ligy s Bohemians 2:2. Čtyřgólový první poločas odšpuntoval nádhernou trefou Erik Prekop, nicméně vedení Klokanům dlouho nevydrželo. Sigma totiž během chvilky otočila stav utkání, nicméně v závěru úvodního dějství inkasovala, a tak se Jiří Saňák při své premiéře v roli oficiálního hlavního kouče domácích musel spokojit s bodem. Vyrovnávací trefu ze 41. minuty měl na svědomí odchovanec olomouckého klubu Martin Hála, který do Prahy zamířil v létě 2022.

Sigma se po konci Jílka chce probudit proti Bohemians

Nepovedený vstup do jara zlomil vaz olomouckému trenérovi Václavu Jílkovi, místo něhož prozatím dostal důvěru jeho asistent Jiří Saňák. Ten si odbude premiéru v důležitém utkání proti Klokanům, kteří se chtějí přiblížit Sigmě i vidině elitní šestky.

Olomouc po sérii zaváhání odvolala Jílka, zastoupí ho asistent Saňák

Václav Jílek nečekaně končí na lavičce Sigmy Olomouc, která tím reaguje na výsledkové trápení pokračující z druhé poloviny podzimní části FORTUNA:LIGY. Sedmačtyřicetiletého kouče dočasně nahradí jeho dosavadní pravá ruka Jiří Saňák.

České Budějovice se díky zásahu „červeného“ Králika odlepily ze dna

České Budějovice porazily na své půdě ve 22. kole Fortuna ligy Sigmu Olomouc 2:1 a posunuly se na 15. příčku tabulky. První poločas nabídl ze strany domácího celku spoustu šancí. V té největší se objevil Samuel Šigut, ale stejně jako jeho spoluhráče jej od štěstí dělila špatná koncovka. V úvodu druhého poločasu smazal střeleckou smůlu červenobílých Martin Králik a následoval jej přesnou hlavičkou v 63. minutě Zdeněk Ondrášek. Střelec první branky pak sice svůj tým oslabil druhou žlutou kartou, avšak početní výhody využil pouze krátce před koncem Filip Novák.

Preview: Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc

Karviná v sobotu uhrála jen bod a České Budějovice tak mají možnost odlepit se z posledního místa tabulky. Výhodou bude domácí prostředí, na jihu Čech se představí Sigma Olomouc.

Závěrečný rest z podzimu doplnil teplický Bílek. Černá série Olomouce bez gólu pokračuje

Sigma Olomouc nezvládla poslední dohrávku podzimní části Fortuna ligy, když v duelu 18. kola nestačila na Teplice v poměru 0:2. Tradičně pečlivý defenzivní výkon Sklářů podpořil ve 22. minutě rozhodující trefou Michal Bílek, jenž ve svých 26 letech zaznamenal premiérový gól v nejvyšší soutěži. Naopak Hanáci, kteří po vyloučení Víta Beneše ze 70. minuty dohrávali v oslabení, se přesného zásahu v tomto kalendářním roce ještě nedočkali a jejich náskok na domácí celek se ztenčil na pouhé dva body.

Olomouc cestuje do Teplic. Ukončí Sigma čekání na výhru?

Olomoucká Sigma zvítězila za posledních devět ligových kol jen jednou. I proto se jí moc nedaří vylepšit vyhlídky na postup do pohárové Evropy. Zlepšit se Hanáci hodlají v dohrávce 18. kola na hřišti Teplic, které naopak mohou být s posledními výsledky poměrně spokojeny.

Olomoucká ofenziva se neprobrala ze zimního spánku ani v duelu s Hradcem

Sigma Olomouc remizovala ve 21. kole Fortuna ligy s Hradcem Králové 0:0. Diváci na Andrově stadionu však nemuseli své návštěvy litovat, jelikož viděli poměrně atraktivní hru plnou šancí. Ty největší spálili Filip Novák a hostující Daniel Vašulín, jejichž pokusy skončily na tyči. Hanáci tak ani ve druhém zápase po zimní pauze neskórovali a klesli na šesté místo. Dělba bodů příliš nepotěšila ani Votroky, kteří měli příležitosti zlomit duel na svou stranu a remíza jim v touze vystoupat nad pozice skupiny o udržení moc nepomohla.

Olomouc se hodlá revanšovat. Doma přivítá "známé" z Hradce Králové

Co napravovat má olomoucká Sigma po svém vstupu do jarní části ročníku. Hanáci před týdnem zaslouženě prohráli v Liberci, což trenéry vůbec nepotěšilo. Bude si jeden z adeptů na postup do pohárové Evropy počínat lépe doma proti Hradci Králové?