Sigma Olomouc (Česko)

Věděl jsem, že jsem hrál rukou, řekl olomoucký stoper Beneš

Jakmile se šel rozhodčí Petr Ardeleanu podívat na video, obránce Vít Beneš tušil, že nařídí penaltu. Olomoucký fotbalista totiž věděl, že ho míč ve vápně zasáhl do ruky. Guélor Kanga z pokutového kopu vyrovnal a o pět minut později z druhé penalty zařídil domácí Spartě v zápase 25. ligového kola vítězství 2:1.
16.03. | Aktuality | 24 komentářů

Sparta otočila s Olomoucí a stíhá druhou Plzeň

Fotbalisté Sparty i v šestém jarním zápase získali plný počet bodů, vítězství se však nerodilo lehce. V závěru první půle otevřel skóre hostující Falta, letenský celek otočil až v závěrečné dvacetiminutovce, a to zásluhou dvou úspěšných penalt Guélora Kangy.
16.03. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Ve formě hrající Sparta přivítá Olomouc. Bude další "világoš"?

Olomouc se po sérii vítězství dostala z přímého ohrožení sestupem a patří k nejlepším týmům jara. Tím úplně nejlepším je však Sparta. Pražané zvítězili ve všech pěti duelech a tuto šňůru by rádi prodloužili i proti Moravanům.
15.03. | Previews | 7 komentářů

Jílek ani po čtvrté výhře v řadě nechce podléhat euforii

Olomoučtí porazili v dohrávce 24. ligového kola Liberec 2:1. Domácí poslal do vedení v 29. minutě Vít Beneš a pojistku přidal v 55. minutě Martin Nešpor. Čtyři minuty před koncem už jen snížil Libor Kozák. Sigma vyhrála počtvrté za sebou a posunula se na deváté místo tabulky. Hanáci mají stejně bodů jako osmý Liberec. Slovan prohrál potřetí z posledních čtyř kol.
12.03. | Aktuality | 9 komentářů

Olomouc vyučila Liberec v produktivitě a dotáhla se na Severočechy

Olomouc pokračuje v jarní jízdě, doma porazila i Liberec a v tabulce se dostala na deváté místo hned za Severočechy. Slovan byl sice v utkání hodně aktivní, ale již poněkolikáté v sezóně doplatil na bídnou produktivitu. Na straně Hanáků odehrál výborné utkání Zahradníček, který připravil obě branky svého mužstva.
11.03. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Olomouc se může dotáhnout na Liberec, ten ale chce z Hané tři body

Dohrávku kola obstará duel na Andrově stadionu v Olomouci. Tamní Sigma se může v případě výhry dotáhnout na svého soka z Liberce. Hosté ale budou chtít napravit nešťastnou ztrátu bodů z minulého kola proti Spartě.
10.03. | Previews | 6 komentářů

Olomouc rozprášila Duklu, dvěma góly zazářil Kalvach

Olomoucká Sigma pokračuje v zlepšených jarních výkonech a na Dukle si připsala třetí výhru v řadě. Domácí po potupné porážce 0:4 zůstávají na posledním místě, naopak hosté již poskočili do prostřední skupiny.
02.03. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Dukla na jaře čeká na výhru, na Julisce ji prověří Olomouc

Pražská Dukla stále zůstává na dně tabulky a začíná jí zvonit hrana. V dalším utkání přivítá na domácím hřišti Olomouc, jež je také v dolní polovině ligy, ovšem na jaře se zvedá.
01.03. | Previews | 3 komentáře

Olomouc v přímém souboji o dvanácté místo zdolala Příbram

Fotbalistům Sigmy Olomouc se poprvé v sezóně povedlo zvítězit ve dvou utkáních v řadě, na domácím stadionu nyní zdolali Příbram. Skóre otevřel v průběhu prvního poločasu Plšek, v nastavení toho druhého pečetil výhru Zahradníček.
23.02. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Olomouc i Příbram chtějí navázat na vítězství z minulého kola

Ve 22. kole Fortuna ligy čeká na fanoušky i souboj třináctého z dvanáctým. Na Andrův stadion zamíří celek Příbrami, který se po povedeném startu do soutěže propadá tabulkou. Obě mužstva jsou však povzbuzena vítězstvím z minulého víkendu.
23.02. | Previews | 4 komentáře
17.03. Bohemians přišli před Plzní o tři hráče
Bohemians 1905 budou po reprezentační přestávce v dalším ligovém kole v Plzni chybět kvůli kartám tři hráči. Michal Šmíd dostane trest za vyloučení a Davida Bartka s Kamilem Vackem čeká jednozápasová pauza kvůli čtyřem žlutým kartám v sezoně. Ze stejného důvodu budou mimo hru také Jakub Podaný z Dukly, karvinský Benjamin Čolič, mladoboleslavský Tomáš Přikryl, jablonecký David Hovorka, liberecký Kamso Mara, olomoucký Jakub Plšek a opavský Tomáš Jursa. (ČTK)
03.03. Ljevaković dvakrát nepomůže Teplicím
Teplický Admir Ljevakovič se stal čtvrtým hráčem v této sezoně první ligy, který dostal osm žlutých karet a dvě kola si kvůli tomu nezahraje. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání čeká jeho spoluhráče Tomáše Vondráška, Daniela Krcha z Bohemians 1905, příbramského Matěje Chaluše a olomouckého Martina Sladkého. (ČTK)
02.03. Kalvach oslavil první ligové góly
Olomoucký záložník Lukáš Kalvach byl klíčovou postavou utkání Sigmy na Dukle. Hanáci vyhráli 4:0 a Kalvach, který ve svých předešlých 50 ligových zápasech vyšel střelecky naprázdno, vstřelil své první dvě ligové branky v životě. ""Je to hezké, hlavně, že jsme to zvládli. Byl jsem rád za ten první gól, že byl ten druhý, to byla taková třešnička v tomhle zápase," řekl Kalvach. (ČTK)
18.02. Plzni bude chybět potrestaný Hubník
Viktorii Plzeň bude v příštím ligovém kole chybět kapitán Roman Hubník, který dostal čtvrtou žlutou kartu. Jednozápasový trest ze stejného důvodu čeká také slávistu Petera Olayinku, teplického Jana Kuchtu, olomouckého Václava Jemelku, zlínského Pabla Podia, Jana Kalabišku ze Slovácka, karvinského Vojtěcha Smrže, libereckého Ondřeje Karafiáta a opavského Jakuba Janetzkého. (ČTK)
01.02. Olomouc - Šonan 0:1 (0:0)
Přípravné utkání v Turecku:
Sigma Olomouc - Šonan Bellmare (Jap.) 0:1 (0:0)
Sestava Olomouce: Buchta - Zahradníček (62. Sladký), Beneš (79. Štěrba), Jemelka, Vepřek (62. Chvátal) - Pilař (46. Texl), Plšek (55. Dvořák), Kalvach, Houska, Falta (55. Lalkovič) - Nešpor (55. Yunis). Trenér: Jílek. (ČTK)
28.01. Olomouc - Hobro 1:1
PŘÁTELSKY:
Olomouc - Hobro 1:1 (0:1).
Branky:
49. Látal - 26. Amankwah. ČK: 55. Lalković (Olomouc).
Sestava Olomouce: Reichl - Chvátal, Štěrba (58. Kotouč), Polom, Látal - Lalkovič (55. Sláma), Sladký, Dvořák, Chytil, Texl (68. Zahradníček) - Yunis (58. Plšek). Trenér: Jílek. (ČTK)
27.01. Olomouc - Lubin 2:1 (1:0)
Přípravný zápas v Turecku:
Sigma Olomouc - Zaglebie Lubin 2:1 (1:0)
Branky: 22. Nešpor, 89. Lalkovič - 83. Poreba.
Sestava Olomouce: Buchta - Zahradníček (58. Sladký), Beneš, Jemelka, Vepřek (80. Sláma) - Pilař (58. Lalkovič), Plšek (58. Texl), Kalvach, Houska, Falta - Nešpor (58. Yunis). Trenér: Jílek. (ČTK)
23.01. Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 5:0
PŘÁTELSKY: Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 5:0 (3:0).
Branky:
25. a 31. Zahradníček, 40. Plšek, 78. Falta, 80. Lalkovič.
Sestava Olomouce:
I. poločas:
Mandous - Štěrba, Beneš, Jemelka, Sláma - Zahradníček, Kalvach, Plšek, Houska, Texl - Nešpor.
II. poločas: Mandous - Látal, Kotouč, Polom, Vepřek - Sláma (65. Texl), Lalkovič - Falta, Plšek, Chytil - Yunis. Trenér: Jílek. (ČTK)
19.01. Olomouc - Ružomberok 1:1
PŘÁTELSKY: Olomouc - Ružomberok 1:1 (0:0).
Branky:
51. Yunis - 59. Tandir.
I. poločas:
Reichl - Štěrba, Polom, Beneš, Sláma - Falta, Kalvach, Chytil, Texl, Lalkovič - Yunis.
II. poločas: Reichl - Kotouč, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Falta, Houska, Lalkovič (70. Chytil), Látal - Nešpor, Yunis. Trenér: Jílek. (ČTK)
16.01. Slovan Bratislava - Olomouc 2:3