Z přepadení opavských fandů policie obvinila už 17 lidí

Policisté obvinili dalších šest fanoušků Baníku Ostrava z loňského říjnového přepadení posádky auta příznivců opavského klubu. Kriminalisté tak v této souvislosti stíhají už 17 lidí. ČTK to dnes řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.
17.04. | Aktuality | 150 komentářů

Kopecký: Doufám, že nás to nakopne do dalších kol

Opavští ve 28. kole první ligy porazili Olomouc 2:1. Domácí vedli od 16. minuty po trefě Tomáše Jursy, v závěru první půle srovnal Jakub Plšek, ale sedm minut před koncem rozhodl Tomáš Smola. Slezané si připsali druhé jarní vítězství a přiblížili se na dva body k desátým Teplicím. Sigma naopak utrpěla teprve druhou porážku za posledních osm kol a zůstala sedmá.
13.04. | Aktuality | 1 komentář

Opava gólem v závěru udolala Olomouc a přiblížila se desítce

Velký krok k záchraně učinili v zápase 28. kola fotbalisté Opavy. Ti na domácím stadionu zaskočili dosud nejlepší jarní celek, Olomouc, a na desáté místo zaručující jistotu záchrany ztrácí pouhé dva body.
13.04. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Olomouc může v Opavě zaútočit na postup do skupiny o titul

Opavě se jaře zatím tolik nedaří, přesto je blízko záchraně v první lize. To Olomouc po zimě šlape jako hodinky a útoční na pohárovou Evropu. Souboj dvou týmu s rozdílnou formou se odehraje na opavském městském stadionu.
12.04. | Previews | 2 komentáře

Příbram po skalpu Opavy zamíchala kartami ve skupině o udržení

Příbram v pohledné podívané zdolala Opavu 3:1, po delší době se radovala s tříbodového zisku a pořádně zamotala boj o záchranu. Utkání kromě čtyř branek nabídlo chybná rozhodnutí rozhodčích na obou stranách, o kterých se ještě jistě bude diskutovat.
05.04. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Příbram touží Opavě oplatit debakl z podzimu

Souboj ligových nováčků načne program dalšího kola. Domácí Příbrami se na v poslední době nedaří a vážně jí hrozí, že se zaplete do bojů o záchranu. Ani Opavě se na jaře doposud příliš nevedlo, avšak naposledy přemohla Duklu a další cenné body chce vybojovat i u Litavky.
04.04. | Previews | 4 komentáře

Klukům nemám moc co vyčíst, řekl po prohře Dukly v Opavě Skuhravý

Hráči Dukly ve 26. kole první ligy prohráli v Opavě 0:2 a zůstali na posledním místě tabulky o bod za Karvinou. Slezského nováčka poslal do vedení už v šesté minutě Tomáš Smola a po změně stran přidal pojistku střídající Bronislav Stáňa. Oba týmy dohrávaly zápas v deseti.
31.03. | Aktuality | 14 komentářů

Dukla prohrála v Opavě 0:2 a zůstala na posledním místě

Fotbalisté Dukly ve 26. kole první ligy prohráli v Opavě 0:2 a zůstali na posledním místě tabulky o bod za Karvinou. Slezského nováčka poslal do vedení už v šesté minutě Tomáš Smola a po změně stran přidal pojistku střídající Bronislav Stáňa. Oba týmy dohrávaly zápas v deseti, když v závěru první půle dostal červenou kartu Jan Žídek a v 53. minutě byl vyloučen také hostující Ivan Ostojič. Opava v jarní části poprvé zvítězila a je jedenáctá.
31.03. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Opava i Dukla se společně porvou o důležité body

Opava na jaře stále čeká na tříbodový zisk a toto čekání hodlá za každou cenu ukončit doma proti Dukle. Hosté však také potřebují body jako sůl a věří, že k dalšímu úspěchu jim pomůže znalost trenéra, jenž koučoval i Slezany.
29.03. | Previews | 4 komentáře

Bohemians se s Opavou rozešli bez branek

Nepříliš atraktivní podívanou přineslo divákům důležité střetnutí 25. kola FORTUNA:LIGY. Domácí Klokani uhráli bod proti Opavě, které se tak nepovedlo zvítězit ani v šestém jarním zápase. Slezanům nepomohla ani deset minut dlouhá přesilovka po vyloučení Šmída.
17.03. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů
15.04. Pro tři hráče skončila základní část ligy
Sparťan Guélor Kanga jako první v této sezoně první ligy dostal 12 žlutých karet, což automaticky znamená trest na tři kola. Gabonský záložník však vynechá pouze poslední dvě kola základní části a do nadstavby už bude moci zasáhnout. Tresty za žluté karty se totiž do nadstavbové části nepřenášejí, pokud klub uhradí pokutu. Osmou žlutou kartu v sezoně dostali ostravský Martin Fillo a mladoboleslavský Marek Matějovský. Oba dva čeká dvouzápasový trest a do konce základní části už si nezahrají. Jedno kolo za čtyři napomínání musejí vynechat slávista Michal Frydrych a Jan Žídek z Opavy. (ČTK)
31.03. Komličenko bude chybět Mladé Boleslavi
Mladé Boleslavi bude v příštích dvou ligových kolech chybět nejlepší střelec soutěže Nikolaj Komličenko, který obdržel osmou žlutou kartu v sezoně. O polovinu nižší trest čeká na jeho spoluhráče Tomáše Hájka s Ladislavem Takácsem, libereckého Libora Kozáka, karvinského Jána Kriváka, ostravského Ondřeje Šašinku, olomouckého Tomáše Zahradníčka, teplického Jana Shejbala a opavského Tomáše Smolu. (ČTK)
22.03. Opava - Brno 1:3
PŘÁTELSKY:
SFC Opava - Zbrojovka Brno 1:3 (1:1).
Branky:
14. Zapalač - 40. Přichystal, 46. Bartolomeu, 64. Moučka.
Sestava Opavy:
I. poločas:
Fendrich - Helebrand, Rychlý, Svozil, Žídek - Stáňa, Zavadil, Janetzký, Zapalač - Opoku, Smola.
II. poločas: Fendrich - Helebrand, Simerský, Radič, Žídek - Řezníček, Jursa - Jurečka, Opoku, Zapalač - Juřena. Trenér: Kopecký. (ČTK)
17.03. Bohemians přišli před Plzní o tři hráče
Bohemians 1905 budou po reprezentační přestávce v dalším ligovém kole v Plzni chybět kvůli kartám tři hráči. Michal Šmíd dostane trest za vyloučení a Davida Bartka s Kamilem Vackem čeká jednozápasová pauza kvůli čtyřem žlutým kartám v sezoně. Ze stejného důvodu budou mimo hru také Jakub Podaný z Dukly, karvinský Benjamin Čolič, mladoboleslavský Tomáš Přikryl, jablonecký David Hovorka, liberecký Kamso Mara, olomoucký Jakub Plšek a opavský Tomáš Jursa. (ČTK)
25.02. Kopecký: Cítím trochu křivdu
Opava na domácí půdě nestačila na Plzeň a ani ve třetím jarním utkání nevyhrála. "Podali jsme velmi dobrý výkon. Řekl bych, že po zápasech v Karviné a v Jablonci to byl náš nejlepší výkon, ale paradoxně nemáme ani bod. Udělali jsme zbytečnou penaltu, za kterou jsme zaplatili. V těchto zápasech rozhodují právě tyto detaily. Jinak jsme se kromě dvou gólových momentů chovali ve vápně dobře. Měli jsme i situace vepředu, které jsme mohli řešit klidněji. Byly tam i okamžiky, kdy se dala pískat penalta na Smolu. V závěru přišlo zkorigování výsledku pozdě. Je škoda, že jsme zápas nedotáhli k bodovému zisku. Dá se říct, že hráčům nemám co vyčíst. Všichni viděli, v jakém průběhu utkání probíhalo. Cítím trochu křivdu," zhodnotil utkání opavský kouč Ivan Kopecký. (ČTK)
22.02. Opava získá mimořádnou dotaci
Opava podpoří prvoligový klub mimořádným finančním příspěvkem 24 milionů korun. Důvodem je špatná ekonomická situace společnosti, jejímž většinovým vlastníkem je město. Podle kontroly, kterou provedla najatá advokátní kancelář, je klub těsně před krachem. Po splatnosti má dluhy přesahující deset milionů korun. Během posledních let mu výrazně vzrostly náklady, příjmy ale ne. O podpoře dnes na mimořádném zasedání rozhodli zastupitelé. (ČTK)
18.02. Plzni bude chybět potrestaný Hubník
Viktorii Plzeň bude v příštím ligovém kole chybět kapitán Roman Hubník, který dostal čtvrtou žlutou kartu. Jednozápasový trest ze stejného důvodu čeká také slávistu Petera Olayinku, teplického Jana Kuchtu, olomouckého Václava Jemelku, zlínského Pabla Podia, Jana Kalabišku ze Slovácka, karvinského Vojtěcha Smrže, libereckého Ondřeje Karafiáta a opavského Jakuba Janetzkého. (ČTK)
03.02. Wrocław - Opava 2:2
PŘÁTELSKY:
Śląsk Wrocław - Opava 2:2 (1:1).
Branky:
10. Piech, 80. Ahmadzádí - 40. Řezníček, 86. Rychlý.
Sestava Opavy: Šrom - Helebrand (56. Hrabina), Rychlý, Simerský, Žídek - Manzia, Zavadil (67. Stáňa), Řezníček - Janetzký (70. Radič) - Smola, Opoku (55. Juřena). Trenér: Kopecký. (ČTK)
25.01. Opava - Jihlava 2:3 (1:1)
Přípravné utkání:
Opava - Jihlava 2:3 (1:1)
Branky: 27. Zapalač, 68. Stáňa - 45. Machuča z pen., 65. Novotný, 79. Komárek.
Sestava Opavy: Fendrich (65. Vyklický) - Helebrand, Simerský, Žídek, Hrabina - Jurečka (57. Bernadina), Zavadil (46. Rychlý), Janetzký (57. Manzia), Řezníček, Zapalač (65. Stáňa) - Smola (65. Juřena). Trenér: Kopecký. (ČTK)
19.01. Trenčín - Opava 1:0
PŘÁTELSKY:
Trenčín - Opava 1:0 (1:0).
Branka:
43. Julien.
I. poločas:
Fendrich - Žídek, Simerský, Janso - Manzia, Janetzký, Zavadil, Řezníček, Zapalač - Jurečka, Smola.
II. poločas: Šrom - Helebrand, Svozil, Radič, Janso - Jurečka, Rychlý, Řezníček (70. Souček), Staňa - Juřena, Bernadina. Trenér: Kopecký. (ČTK)