Opavě a Příbrami se další posunutí závěru sezony nelíbí

Opavě a Příbrami se nelíbí rozhodnutí posunout kvůli výskytu nového koronaviru v týmu Karviné závěrečná dvě kola prvoligové skupiny o záchranu a baráž až na závěr července. Další odložení konce sezony podle celků, které stejně jako Karviná bojují o udržení, mimo jiné způsobí komplikace v letním přestupním období a negativně ovlivní plánování přípravy. Opava se navíc obává, že posunutí závěru skupiny o záchranu zvýhodní v baráži celky z druhé ligy.
07.07. | Aktuality | 47 komentářů

Starka by z nedohrání ligy byl nadšený, Rovňan nechce spekulovat

Situace v klubu z Karviné, který musel do dvoutýdenní karantény kvůli třem hráčům a celkově čtyřem lidem nakaženým koronavirem, výrazně komplikuje plány na dohrání prvoligové sezony. Z možnosti ukončení nejvyšší soutěže bez sestupu je nadšený prezident poslední Příbrami Jaroslav Starka. Ředitel předposlední Opavy Jaroslav Rovňan zatím nechce spekulovat.
02.07. | Aktuality | 142 komentářů

Remíza Opavy s Příbramí mnoho nevyřešila. Obě mužstva jsou nadále nejhorší

Duel nejhorších celků ligy bez velkého překvapení nepobral mnoho krásy a jeho výsledkem byla bezbranková remíza. Obě mužstva tedy nadále uzavírají tabulku soutěže, k jejich mírnému potěšení se však přiblížili čtrnácté Karviné na rozdíl dvou bodů. Pořád ale platí, že Příbram musí ve zbylých dvou kolech bodovat, jinak spadne do druhé ligy. Opava zatím směřuje do baráže.
28.06. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

V Opavě se potkají dva nejhorší týmy ligy

Do konce nadstavbové části FORTUNA:LIGY zbývají už jenom tři kola, a tak je každý zápas důležitý. Obzvláště ten, ve kterém se střetnou dva hlavní kandidáti na sestup - Opavu nad Příbramí drží pouze skóre.
27.06. | Previews | 3 komentáře

Karviná hrála v lokálním derby s Opavou bez branek

Fotbalisté Karviné před vlastními fanoušky pouze remizovali s Opavou, a protože Zlín naopak v souběžně hraném utkání porazil Příbram, zvýšilo se jejich manko na bezpečnou třináctou příčku už na šest bodů. Alespoň částečný úspěch mohl slavit jejich moravskoslezský rival, jenž se díky nynější bezgólové plichtě alespoň vymanil ze samotného dna tabulky.
23.06. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Karviná v malém slezském derby hostí Opavu

Duel dvou slezských týmů bojujících o záchranu bude k vidění v úterý v Karviné. Trápícíc se domácí tam přivítají Opavu, která se na ně může v případě vítězství dotáhnout a ještě více tak zdramatizovat boj o záchranu.
22.06. | Previews | 2 komentáře

Zlín vyzrál na Opavu a vzdálil se od baráže, hosté jsou opět poslední

K záchraně má Zlín ještě daleko, nicméně výhra proti Opavě posunula "Ševce" k vytouženému cíli blíž. Moravané porazili SFC po výsledku 3.1 a vzdálili se od čtrnácté Karviné na rozdíl čtyř bodů. Slezané se naopak rychle vrátili zpět na poslední místo a budou mít co dělat, aby se vyhnuli přímému sestupu.
20.06. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

SFC se pod vedením nových koučů poprvé představí venku. Slezany přivítá Zlín

Nová trenérská dvojice Opavy prošla prvním testem úspěšně, pro dokončení plánu je ale stále čeká spousta práce. Slezany nečeká v cestě za záchranou nic snadného a již první zápas nadstavby ve Zlíně napoví, jaké jsou jejich šanci. Hodně řekne výsledek duelu pochopitelně i domácím ševcům.
18.06. | Previews | 1 komentář

Opava zdolala silné Dynamo a vrátila se na patnáctou pozici

České Budějovice nevyužily ideální příležitost, jak na poslední chvíli proklouznout do elitní šestky, a na půdě podceňované Opavy překvapivě prohrály v poměru 0:2. Slezský klub tak po čtyřech dnech strávených na posledním místě české ligy poskočil na patnáctou příčku a před Příbramí si vytvořil dvoubodový náskok. Jihočeši skončili po základní části na sedmém místě s třiačtyřiceti body a v 1. kole play-off o Evropskou ligu se střetnou s Mladou Boleslaví.
14.06. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Budějovice bojují o elitní šestku, Opava se je pokusí překvapit s novou trenérskou dvojicí

Opava se v závěrečném kole pokusí vrátit alespoň na patnáctou barážovou pozici, o kterou přišla ve středu po senzační výhře Příbrami nad Libercem. V dosavadním průběhu získala dvacet bodů a za středočeským konkurentem zaostává o jediný bod, v české nejvyšší soutěži momentálně nevyhrála už šestkrát v řadě. Jednoduchý úkol ji ale nečeká, protože nedělní protivník z Českých Budějovic živí šanci na nejlepší šestku.
14.06. | Previews | 4 komentáře
03.06. Krejčí a Rundić budou nuceně absentovat
Další dva hráči dostali v 27. kole první ligy osmou žlutou kartu v sezoně, která je vyřadí na nejbližší dva zápasy nejvyšší soutěže. Vynucený trest si odpykají sparťan Ladislav Krejčí a Milan Rundić z Karviné. Jedno kolo po čtyřech žlutých kartách vynechají Michal Hubínek z Mladé Boleslavi a opavský Václav Juřena. (ČTK)
01.06. Balcárek: Video má být všude, nebo nikde
Hodně hektický byl závěr včerejšího zápasu mezi Teplicemi a Opavou. Hosté dokázali dvě minuty před koncem vyrovnat na 2:2, když se prosadil Václav Juřena. Situace hodně zaváněla ofsajdem. "Obě mužstva se zpočátku oťukávala, ale my soupeři vlastní chybou brzy nabídli vedení. Pak jsme se sice vrátili do zápasu, ale na úvod druhé půle zase necháme soupeře odskočit, navíc neproměníme penaltu. To jsme měli zvládnout lépe. Na druhou stranu hráči se nevzdali, šli dál za vyrovnáním a to se podařilo, což musím ocenit. Zda by podobný hektický záběr vyřešil videorozhodčí, který zde ale nebyl? Samozřejmě - od začátku říkám, že video má být na všech zápasech, nebo nikde," myslí si opavský trenér Jiří Balcárek. (ČTK)
28.05. Zemřel bývalý obránce Švach
V pouhých sedmačtyřiceti letech zemřel bývalý obránce Zlína, Opavy či Dukly Praha Jaroslav Švach. V kariéře si čtyřikrát zahrál za reprezentaci do 21 let. Zahraniční angažmá si vyzkoušel v kazašském Žetisu Astana. Podle všeho podlehl cévní mozkové příhodě. Po konci hráčské kariéry se nejprve věnoval trénování a poté se vrhl na dráhu agenta. Zastupoval například záložníka Patrika Hellebranda, který počátkem roku přestoupil ze Slovácka do mistrovské Slavie.
20.05. SFC Opava - Baník Ostrava 1:1
Přípravné utkání:
SFC Opava - Baník Ostrava 1:1 (0:0).
Branky:
47. Dordič - 83. Buchta.
Opava: Fendrich - Harazim, Žídek, Hnaníček, Helešic - Mondek (66. Sus), Texl (75. Řezníček), Zavadil (80. Rychlý), Dordič (82. Zapalač) - Železník - Dedič (34. Schaffartzik). Trenér: Balcárek.
Ostrava: Laštůvka (46. Budinský) - Reiter, Pokorný, Stronati, Fleišman - Jirásek, Kaloč, Jánoš - Kuzmanovič, Šašinka, De Azevedo. Střídali: Lalkovič, Buchta, Svozil, Smola, Drozd, Baroš, Hrubý, Procházka, Fillo, Potočný. Trenér: Kozel. (ČTK)
16.05. SFC Opava - Vítkovice 4:1
SFC Opava - Vítkovice 4:1 (0:1).
Branky:
65. Dedič, 66. Zavadil, 77. Železník, 86. Dordič - 41. Kania.
Sestava Opavy: Fendrich - Harazim, Hnaníček (71. Rychlý), Žídek, Hrabina (46. Helešic) - Sus (46. Mondek), Souček (41. Dordič), Zavadil (71. Řezníček), Texl - Schaffartzik (46. Železník) - Dedič (71. Zapalač). Trenér: Balcárek. (ČTK)
13.05. Opava - Líšeň 1:0
Přípravné utkání v Blažovicích (u Brna):
SFC Opava - Líšeň 1:0 (0:0)
Branka:
86. Hošek.
Sestava Opavy: I. poločas: Lasák - Harazim, Hnaníček, Žídek, Helešic - Mondek, Jursa, Zavadil, Dordič - Schaffartzik - Dedič.
II. poločas: Šrom - Sus, Rychlý, Hošek, Hrabina - Gorčica, Souček, Řezníček, Texl - Jursa - Juřena. Trenér: Balcárek. (ČTK)
01.03. Šest hráčů bude nuceně absentovat
Pět hráčů dostalo ve 23. kole první ligy čtvrtou žlutou kartu, která znamená trest na jeden zápas nejvyšší soutěže. Příští utkání budou muset vynechat plzeňský Jan Kopic, jablonecký Vojtěch Kubista, ostravský Jakub Pokorný, mladoboleslavský Tomáš Wágner a opavský René Dedič. Minimálně jeden soutěžní zápas si nezahraje sparťan Georges Mandjeck, který byl v zápase se Zlínem vyloučen. (ČTK)
22.02. Potřebujeme se chytit, řekl Balcárek
Trenér fotbalistů Opavy Jiří Balcárek byl po porážce 0:2 na Slavii vcelku spokojen s prvním poločasem. Litoval však nevyužitých šancí. Podle něj by už tým potřeboval soupeře, který nebude z čela tabulky, aby se výsledkově chytil "Musím říct, že výkon v prvním poločase se mi stejně jako s Plzní líbil. Dostáváme se s tak silnými soupeři do šancí, které bychom měli proměňovat. Druhý poločas se mi z našeho pohledu už moc nelíbil, byli jsme tam málo nebezpeční směrem dopředu. Mužstvo potřebuje dobrý výsledek, ale jsem tady šestý zápas a z toho jsme hráli pět proti týmům, které byly na prvním až šestém místě. Nechci říct, že by kluci potřebovali slabšího soupeře, ale potřebovali by se chytit nějakým utkáním a hlavně vstřelit branku," řekl Balcárek. (ČTK)
09.02. Opava - Třinec 3:2
SFC Opava - Třinec 3:2 (1:1)
Branky:
29. Železník, 48. Zapalač, 86. Jursa z pen. - 27. Wojnar, 77. Puchel.
Sestava Opavy: Fendrich - Hrabina, Rychlý (70. Hošek), Hnaníček, Žídek - Řezníček, Zavadil (70. Jursa) - Dordič, Texl (70. Schaffartzik), Zapalač (63. Mondek) - Železník (60. Juřena). Trenér: Balcárek. (ČTK)
01.02. Opava - Jastrzebie 0:1
Opava - Jastrzebie 0:1 (0:0).
Branka:
77. Szczepan.
Sestava Opavy:
I. poločas:
Fendrich - Hrabina, Rychlý, Kodr, Žídek - Jursa, Řezníček - Dordič, Texl, Zapalač (70. Mondek) - Dedič.
II. poločas: Fendrich - Harazim, Rychlý, Kodr, Žídek - Zavadil, Řezníček (70. Schaffartzik)- Dordič, Texl (70. Železník), Zapalač (70. Mondek) - Juřena. Trenér: Balcárek. (ČTK)