Bohemians Praha 1905 Česko - Bohemians Praha 1905 - Zprávy

Další články

Bohemians remízou v Karviné definitivně ztratili naději na boj o evropské poháry

Fotbalisté Bohemians remizovali ve 29. kole Fortuna ligy na hřišti Karviné 1:1, a definitivně tak přišli o naději na účast v play off o Konferenční ligu. Utkání výrazně ovlivnila přísná červená karta, kterou ve 39. minutě obdržel hostující Ondřej Petrák za na první pohled nevinný souboj s unikajícím protihráčem. Domácí dlouhou početní výhodu zužitkovali v 54. minutě, kdy se prosadil odchovanec Klokanů Lukáš Budínský. Krátce nato však z penalty srovnal Erik Prekop, a Slezané tedy potřetí v řadě hráli nerozhodně.

Karviná chce po dvou cenných remízách porazit Bohemians

Karviná sice v posledních dvou kolech uhrála proti silným mančaftům dva body, i tak se ale v tabulce ligy propadla na poslední místo. Bohemians už tedy Slezané hodlají porazit. Po úspěchu ovšem lační také hosté, kteří se ještě mohou dostat z nadstavbové skupiny o udržení.

Jsme Santa Clausové a rozdáváme dárky, jsem naštvaný, řekl trenér Bohemians

Pořádně naštvaný byl po pražském derby proti Spartě v 28. kole první ligy trenér Bohemians 1905 Jaroslav Veselý. Rozčílila ho především pasáž po vedoucí brance jeho týmu ve 40. minutě, po níž obhájci titulu na přelomu poločasů obrátili skóre a nakonec v Ďolíčku zvítězili 3:1.

Klokani kartami v boji o titul nezamíchali. Bouřící Ďolíček utišil skvělý výkon Birmančeviće

Bohemians neudrželi ve 28. kole Fortuna ligy vedení nad Spartou a po sedmi dnech prohráli také druhé malé pražské derby, tentokrát poměrem 1:3. Na rozdíl od vystoupení na hřišti Slavie si však Klokani mohli v zaplněném Ďolíčku dělat naděje na bodový zisk, neboť je třetím gólem v posledních třech zápasech poslal do vedení kapitán Lukáš Hůlka, slibný náskok ale neuhájili. Ještě před pauzou totiž srovnal Martin Vitík a po změně stran zařídil alespoň dočasný návrat Letenských na špičku tabulky nejproduktivnější hráč soutěže Veljko Birmančević.

Preview: Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha

Bohemians 1905 před týdnem nestačili na Slavii a nyní před sebou mají další pražské derby. K dispozici tentokráte budou mít domácí prostředí, proti sobě pro změnu Spartu.

Slávisté vzdali hold Pláničkovi a posedmé za sebou ovládli ligové derby o Vršovice

Slavia zvítězila ve 27. kole Fortuna ligy nad Bohemians 2:1 a znovu poskočila do čela soutěže. Vršovické derby věnovali sešívaní památce legendárního brankáře Františka Pláničky, který by letos oslavil 120 let. Současný gólman červenobílých Jindřich Staněk mu toužil vzdát hold čistým kontem, nakonec o něj však v závěrečném nastavení přišel. Ještě předtím se ovšem trefili domácí Petr Ševčík a Mojmír Chytil, a favorit duelu se tak v české nejvyšší soutěži radoval už ze sedmého úspěšného vzájemného střetnutí v řadě.

Slavia chce opět zatlačit na Spartu. Potvrdí sešívaní, že si s Bohemians umí poradit?

Stejně jako uplynulý víkend může Slavia dostat pod tlak svého rivala v boji o titul. Sešívaní totiž opět hrají v sobotu, kdežto Sparta až v neděli. Navíc je čeká oblíbený soupeř, neboť na Bohemians dlouhodobě umí.

Klokani mohli v Ďolíčku konečně skákat radostí, velikonoční svátky osladil Beran

Fotbalisté Bohemians prolomili domácí prokletí a ve 26. kole Fortuna ligy porazili Jablonec 2:0. První branku Klokanů, na kterou čekal Ďolíček v ligovém utkání od 11. listopadu minulého roku, vstřelil výstavní dělovkou Michal Beran, jemuž na ni přihrával autor druhého gólu Pražanů Lukáš Hůlka. Bohemka se tak díky prvnímu jarnímu triumfu vyhoupla ze skupiny o záchranu, kam odsunula právě poražené Severočechy.

Bohemians v přímém souboji o desítku vyzve Jablonec

Důležité utkání uvidí ti, kteří se při sobotním odpoledni vydají do vršovického Ďolíčku. Klokani totiž s Jabloncem napřímo zabojují o elitní desítku, která pro nadstavbu dává jistotu záchrany. Z případné remízy může pro změnu těžit Hradec Králové.

Úsporný bodový sběr Klokanů nezměnil ve Zlíně ani trumf s bundesligovou minulostí

Zlín remizoval ve 25. kole Fortuna ligy na domácím hřišti s Bohemians 2:2, dlouho však byli blízko výhře hostující Klokani. Pražany po povedené první půli dostal už do dvoubrankového vedení Ondřej Petrák. Bývalý hráč Norimberku, který z důvodu zranění naskočil do prvního ostrého duelu po více než roce, skóroval jen pár vteřin po vstupu na trávník. Ševci ale nesložili zbraně a po hodině hry dvěma góly vyrovnali, přičemž jejich druhou trefu zaznamenal také jen několik sekund na hřišti se pohybující Dominik Simerský. Bohemka tak posedmé z posledních osmi ligových duelů remizovala.

Bohemians věří, že uzdravení hráčů přinese lepší zítřky. Stane se tak již ve Zlíně?

Především špatná ofenzivní činnost brání Bohemians před vzestupem tabulkou. "Klokani" vsítili v probíhající sezóně ze všech účastníků nejvyšší soutěže nejméně branek. Jak se Pražanům bude dařit na hřišti Zlína, jenž se taktéž pohybuje v dolní polovině ligového pořadí?

Bohemians se nevymanili z remízového kolotoče ani drtivým tlakem proti Boleslavi

Mladá Boleslav pokračovala v jarním trendu svých venkovních duelů a ve 24. kole Fortuna ligy remizovala na půdě Bohemians 0:0. Za zisk bodu museli být Středočeši rádi, v Ďolíčku totiž čelili převaze soupeře a od prohry je uchránily jen zákroky brankáře Petra Mikulce či obětavost Marka Suchého. "Klokanům" tak vítězství jednoduše není přáno, jejich série bez výhry se protáhla na devět po sobě jdoucích zápasů, přičemž už posedmé v průběhu jejího trvání zapsali nerozhodný výsledek.

Boleslav již zvítězila, Bohemians nikoliv. Dočkají se Vršovičtí právě v duelu se Středočechy?

Bohemians ani Mladé Boleslavi se v uplynulých týdnech moc nevedlo. Středočeši už ale sérii nezdarů ukončili. To Pražané na tříbodový zisk nadále dlouho čekají. Dočkají se po návratu do domácího prostředí?

Hála v rodném městě rozesmutnil fanoušky Sigmy, přestřelka z první půle vyústila v remízu

Fotbalisté Sigmy Olomouc remizovali ve 23. kole Fortuna ligy s Bohemians 2:2. Čtyřgólový první poločas odšpuntoval nádhernou trefou Erik Prekop, nicméně vedení Klokanům dlouho nevydrželo. Sigma totiž během chvilky otočila stav utkání, nicméně v závěru úvodního dějství inkasovala, a tak se Jiří Saňák při své premiéře v roli oficiálního hlavního kouče domácích musel spokojit s bodem. Vyrovnávací trefu ze 41. minuty měl na svědomí odchovanec olomouckého klubu Martin Hála, který do Prahy zamířil v létě 2022.