Bohemians Praha 1905 (Česko)

Nečasovi stačila minuta a půl, aby rozhodl o výhře v Teplicích

Na hřiště přišel Jakub Nečas pět minut před koncem a už v 87. minutě se ocitl v epicentru výbuchů radosti fotbalistů Bohemians Praha, kteří díky jeho hlavičce vstřelili rozhodující gól při vítězství 2:1 v Teplicích v utkání 28. kola první ligy. Na klíčový úder mu stačilo pobýt na hřišti něco přes minutu a půl. Pro vršovický klub to může klíčový okamžik ve hře o záchranu.
13.04. | Aktuality | 6 komentářů

Bohemians po dramatickem závěru vezou tři body s Teplic

Bohemians po povedeném výkonu vyhráli v Teplicích a zabrali v boji o udržení. Severočeši si naopak zkomplikovali pozici v bitvě o Evropskou ligu. Duel v dramatické koncovce rozhodl žolík hostujících Nečas.
12.04. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Teplice v předehrávce 28. kola přivítají Klokany

Nepovedený týden mají za sebou Teplice a spravit si náladu budou chtít při pátečním podvečeru proti soupeři z dolních pater tabulky. Bohemians však bojují o vyhnutí se baráži a domácím rozhodně nebudou chtít dát nic zadarmo.
12.04. | Previews | 1 komentář

Mladá Boleslav remizovala v Ďolíčku a stále drží jarní neporazitelnost

Pouze bezgólové remíze mohli přihlížet diváci, kteří při nedělním odpolední dorazili do Ďolíčku sledovat zápas domácí Bohemky proti na jaře neporaženým hostům z Mladé Boleslavi. Pro Haškovi svěřence se jedná o třetí body ze čtyřech posledních zápasů.
07.04. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Probuzení Klokani přivítají Mladou Boleslav

Hodně dlouho trvala série bez vítězství Bohemians, nyní to však vypadá, že se již dostali zpět do formy. Teď je ovšem čeká další rozjetý soupeř, na jaře skvěle šlapající Mladá Boleslav, která bojuje o účast ve skupině o titul.
06.04. | Previews | 4 komentáře

Vaníček věřil, že gólem zlomil černý mrak nad Bohemians

Antonín Vaníček z Bohemians 1905 věřil, že dnešním jediným gólem ve čtvrtfinále domácího poháru proti Olomouci zlomil prokletí "Klokanů" na jejich stadionu. Pražané před svými diváky skórovali po dlouhých 526 minutách a soutěžní výhry se v "Ďolíčku" dočkali poprvé od začátku října.
03.04. | Aktuality | 50 komentářů

Bohemians porazili Olomouc 1:0 a prošli do semifinále poháru

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 zvítězili ve čtvrtfinále MOL Cupu nad Olomoucí 1:0 a poprvé v samostatné historii postoupili do semifinále domácího poháru. O první domácí výhře "Klokanů" od začátku října a po osmi zápasech rozhodl v 77. minutě Antonín Vaníček.
03.04. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Plzeň ztratila dvoubrankový náskok, přesto nakonec přemohla Bohemians

Plzeň po hodně upocené výhře zvýšila náskok na třetí Spartu a naopak snížila ztrátu na vedoucí Slavii. Hostující Bohemians sice dokázali smazat dvoubrankové manko, avšak v závěru neuhlídali Chorého a zůstávají na třináctém místě v tabulce.
31.03. | Komentáře a souhrny | 8 komentářů

Plzeň si proti Bohemians nemůže dovolit další zaváhání

Plzeň v posledních dvou kolech ztratila kontakt s prvním místem a další zaváhání si nemůže dovolit. Na domácím hřišti přivítá pražské Bohemians, kterým se též příliš nevede, avšak poslední dvě utkání se jim celkem vyvedla.
30.03. | Previews | 8 komentářů

Nadávky se asi nikomu nemůžou líbit, prohlásil Puškáč

Pikantní souboj prožil David Puškáč, který se v dresu Bohemians 1905 v 25. kole první ligy postavil proti svému bývalému celku Opavě, odkud v lednu ke "Klokanům" zamířil. Jak sám pětadvacetiletý útočník očekával, musel si od hostujících příznivců vyslechnout nadávky.
18.03. | Aktuality | 15 komentářů
03.04. Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 1:0
Čtvrtfinále poháru MOL Cupu:
Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 1:0 (0:0).
Branka:
77. Vaníček. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vodrážka. ŽK: Jemelka (Olomouc). Diváci: 2777.
Sestavy:
Bohemians:
Valeš - Hůlka, Krch, Pokorný - Dostál, Ljovin, Jindřišek, Bartek (57. Vondra) - Reiter (83. Reiter), Puškáč (62. Hilál), Vaníček. Trenér: M. Hašek.
Olomouc: Buchta - Sladký (61. Chvátal), Štěrba, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Kalvach, Houska (21. Texl), Lalkovič (80. Falta) - Dvořák - Yunis. Trenér: Jílek. (ČTK)
21.03. Miller dvakrát nebude na lavičce
Disciplinárka dnes na dva zápasy zastavila činnost trenérovi brankářů Bohemians 1905 Miroslavu Millerovi. Bývalý gólman Mladé Boleslavi nebo Sparty byl navíc za urážlivé chování vůči rozhodčím při utkání s Opavou potrestán pokutou deset tisíc korun. (ČTK)
17.03. Bohemians přišli před Plzní o tři hráče
Bohemians 1905 budou po reprezentační přestávce v dalším ligovém kole v Plzni chybět kvůli kartám tři hráči. Michal Šmíd dostane trest za vyloučení a Davida Bartka s Kamilem Vackem čeká jednozápasová pauza kvůli čtyřem žlutým kartám v sezoně. Ze stejného důvodu budou mimo hru také Jakub Podaný z Dukly, karvinský Benjamin Čolič, mladoboleslavský Tomáš Přikryl, jablonecký David Hovorka, liberecký Kamso Mara, olomoucký Jakub Plšek a opavský Tomáš Jursa. (ČTK)
03.03. Ljevaković dvakrát nepomůže Teplicím
Teplický Admir Ljevakovič se stal čtvrtým hráčem v této sezoně první ligy, který dostal osm žlutých karet a dvě kola si kvůli tomu nezahraje. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání čeká jeho spoluhráče Tomáše Vondráška, Daniela Krcha z Bohemians 1905, příbramského Matěje Chaluše a olomouckého Martina Sladkého. (ČTK)
24.02. Před rokem byl poprvé zrušený gól
Před rokem, 25. února 2018, byl poprvé v historii české ligy po konzultaci s videorozhodčím zrušen gól. Sudí Zbyněk Proske po zhlédnutí opakovaných záběrů tehdy neuznal kvůli ofsajdu vedoucí branku slávistického útočníka Milana Škody v úvodu vršovického derby s Bohemians 1905. Červenobílí i tak zvítězili 1:0. (ČTK)
10.02. Hašek: Výsledek je pro nás tragédie
Bohemians 1905 nebyli na Spartě horším týmem a dlouho drželi bezbrankovou remízu, nakonec ale odešli s prázdnýma rukama. "My jsme si dost věřili, že tady můžeme uspět. Obzvlášť poté, co jsme se v Turecku dostali do dobré formy a dobře nám to běhalo. Kudla do zad pro nás byla ta chřipková epidemie, která přišla. Šli jsme do utkání a nevěděli přesně, jak to kluci zvládnou. Ale i tak jsme si věřili, a když jsme viděli, jak to klukům na rozcvičce běhá, doufali jsme, že tu vyhrajeme. Nepřijeli jsme hrát 0:0. V první půli jednou naši stopeři dostali balon za záda a jednou nám gólman podběhl centr. To je vše a druhý poločas neměla Sparta vůbec nic. Správně jsme zachycovali pohyby. Měli jsme relativně dost brejkových situací, ale neprokázali jsme dostatečnou kvalitu, abychom gól vstřelili. Nakonec odcházíme poraženi penaltou v 92. minutě. Gólman ji chytí, ale Frýďas to tam dorazil. Situaci jsem ještě neviděl, ale co mám informace, o faul se jednalo. Nejsem přesně odborník na pravidla, kde byl míč v tu chvíli a tak dále. Věřím rozhodčím, že dělají svoji práci dobře. Jsme hodně smutní. Výkon hodně dobrý, výsledek po průběhu malá tragédie pro nás," zhodnotil duel trenér vršovického celku Martin Hašek starší. (ČTK)
02.02. Dukla Praha - Bohemians 1905 2:1
PŘÁTELSKY: Dukla Praha - Bohemians 1905 2:1 (1:0).
Branky:
21. Holík, 74. Doumbia - 84. Le Tuan.
Sestavy:
Dukla:
I. poločas:
Rada - Kozma, Bezpalec, Ostojič - Souček, Koval, Hanousek, Miloševič - Holík, Djuranovič, Tetour.
II. poločas: Hruška - Kozma, Raspopovič, Ostojič - Douděra, Hanousek, Dancák, Doumbia - Podaný, Djuranovič, Souček. Trenér: Skuhravý.
Bohemians 1905:
I. poločas:
Fryšták - Dostál, Krch, Václavík, Bartek - Nečas, Jindřišek, Ljovin, Vaníček - F. Hašek, Koubek.
II. poločas: Valeš - Dostál, Krch, Václavík (62. Buneš), Bartek - Nečas, Ljovin, Jindřišek, Vaníček - Le Tuan - Koubek (70. Osmančík). Trenér: M. Hašek. (ČTK)
26.01. Bohemians Praha 1905 - Piast Gliwice 1:1
PŘÁTELSKY: Bohemians Praha 1905 - Piast Gliwice 1:1 (0:1).
Branky:
72. Záviška - 8. Valencia.
Sestava Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka (46. Bederka), Pokorný (72. Krch), Vondra - Reiter, Ljovin (72. Jindřišek), F. Hašek, Vaníček - Nečas, Koubek (46. Vodháněl, 60. Záviška). Trenér: M. Hašek. (ČTK)
22.01. Bohemians 1905 - Sion 1:0 (1:0)
Přípravné utkání v Turecku:
Bohemians Praha 1905 - FC Sion 1:0 (1:0)
Branka: 6. Koubek.
Sestava Bohemians: Valeš - Bartek, Hůlka (61. Krch), Pokorný (61. Šmíd), Vondra (46. Dostál) - Reiter, Švec (61. Bederka), F. Hašek, Vodháněl (46. Záviška) - Vaníček (61. Nečas) - Koubek. Trenér: M. Hašek. (ČTK)
19.01. Karabach - Bohemians 1905 3:1
PŘÁTELSKY: Karabach - Bohemians 1905 3:1 (1:1).
Branky:
36. Ozobič, 62. Gerrye, 93. Slavčev - 15. Ljovin.
Sestava Bohemians 1905:
I. poločas:
Fryšták - Dostál, Hůlka, Pokorný, Vondra - Reiter, Jindřišek, Ljovin, Vodháněl - F. Hašek - Nečas.
II. poločas: Fryšták - Dostál, Hůlka (64. Bederka), Pokorný, Vondra - Reiter (64. Vaníček), Jindřišek (64. Švec), F. Hašek (77. Bartek), Vodháněl - Koubek, Nečas (64. Záviška). Trenér: M. Hašek. (ČTK)