Profily, historie

Další články

Inter - AC Milán. Pět legendárních zápasů, které psaly historii Derby della Madonnina

Ta největší klasika italského fotbalu byla vždy plná emocí. Dva týmy, jeden stadion, hvězdy světového formátu, spousta trofejí. Když se hraje "Derby della Madonnina", je Milán na nohou. Livesport Zprávy přibližují pět nejzajímavějších zápasů historie vzájemného měření sil Interu s AC Milán. Od hattricku Amadea Amadei, přes Ronalda, Clarence Seedorfa až ke Zlatanu Ibrahimovičovi.

Bamba se těší zájmu velikánů. Byl hubený a nevýrazný, ale žil svůj sen, tvrdí Poletto

Ibrahima Bamba bezpochyby není ve Vitórii tím nejsledovanějším. Rozhodně nepatří mezi to nejžádanější zboží na přestupovém trhu. Tak jako tak se ale svými výkony dostal do hledáčku Barcelony, PSG, Arsenalu nebo Atalanty. Pro klub z Guimaraese může znamenat dvacetiletý defenzivní záložník nebo stoper zlatý důl. Přitom zprvu se o jeho kariéře hodně pochybovalo.

Představení účastníků MS 2022 - Korejská republika

Jižní Korea načíná druhou desítku svých účastí na světovém šampionátu s tím, že na jednu stranu ví, co čekat, a na stranu druhou vlastně ne tak úplně. Na jednu stranu totiž po dlouhé době zaměstnává trenéra s čitelným rukopisem, který je na stranu druhou prvním trenérem v historii země, jemuž bylo dovoleno ve funkci završit komplet celý čtyřletý cyklus...

Představení stadionů mistrovství světa 2022

Už jen pár hodin nás dělí od zahájení kontroverzního mistrovství světa v Kataru, přičemž jedním z hlavních terčů kritiky byly stadiony. Pořadatelská země při přidělení pořadatelství prakticky žádnými vhodnými nedisponovala a vše se tedy muselo vybudovat na zelené louce, což pochopitelně není zrovna ekonomicky zodpovědné - vždyť také náklady na letošní šampionát více než desetkrát převýšily dosud nejdražší turnaj v Brazílii před osmi lety.

Představení účastníků MS 2022 - Uruguay

Na letošním mistrovství světa se představí několik týmů, které lze bez přehánění označit za černé koně turnaje. Mluví se například o Dánsku, Srbsku, Chorvatsku, ale zapomínat se nesmí také na třetí nejméně lidnatou zemi (po Kataru a Walesu), která se na turnaji představí - Uruguay.

Představení účastníků MS 2022 - Ghana

Černé hvězdy jedou na letošní MS ve zvláštní pozici - zlatá generace je (skoro) definitivně pryč, na Afconu to letos byla tragédie, ale při pohledu na soupisku se přesto vkrádá pocit, že bychom tento tým možná neměli až tak úplně podceňovat.

Představení účastníků MS 2022 - Kamerun

Žádný africký tým nemá na mistrovství světa bohatší historii než Kamerun; Nepřemožitelní Lvi se na největším fotbalovém svátku představí už poosmé. Přesto jim ale fanoušci, analytici i sázkaři letos shodně předvídají hladký konec už ve skupině. Podaří se svěřencům někdejšího skvělého obránce Rigoberta Songa překonat očekávání?

Historie míčů pro mistrovství světa - od Tienta v roce 1930 po Al Rihla v roce 2022

Trenér německé reprezentace Sepp Herberger v roce 1954 o fotbale řekl toto: "Míč je kulatý a zápas trvá 90 minut." Tento legendární citát však platil spíše pro několik prvních mistrovství světa, kdy byl míč všechno, jen ne dokonale kulatý.

Představení účastníků MS 2022 - Brazílie

Anglie o sobě může tvrdit, že je kolébkou fotbalu, tím pravým symbolem sepjetí národa s fotbalem je ale podle mého názoru hlavně Brazílie. Dodnes ještě pamatuju, když jsem jako malý sledoval fotbalové reklamy s portugalským heslem "Joga bonito", tedy "krásná hra". Jako správný staromilec musím říct, že mě mrzí, že právě "Joga bonito" (a teď nemyslím ty reklamy) se tak trochu z profesionálního fotbalu vytratila...

Představení účastníků MS 2022 - Švýcarsko

Ani archetyp stability nemůže v Kataru pochopitelně chybět. Z vrcholných turnajů vynechalo Švýcarsko za posledních 18 let pouze Euro v roce 2012. Jinak nikdy nemělo potíže se na MS či ME kvalifikovat. Stejně tak prokazuje stabilitu také v Lize národů. Od jejího založení v roce 2018 se pořád drží v Lize A.

Představení účastníků MS 2022 - Maroko

Co máme na MS čekat od Maroka? Ještě pár týdnů zpátky to vypadalo jako triviální dotaz: Co asi jiného, než atraktivní, leč neefektivní fotbal s létajícími wing-backy, spoustou nedotažených (polo)šancí a následným brzkým vypadnutím? Jenže pod novým trenérem Regraguim se Lvi z Atlasu rázem stávají mnohem nečitelnějšími...

Představení účastníků MS 2022 - Kanada

Oproti minulým rokům není ve složení účastníků turnaje příliš mnoho změn. Pouze tři týmy se neúčastnily MS v roce 2014 nebo 2018. Jedním z nich je právě Kanada. Bude to teprve podruhé, co se fotbalová reprezentace jinak tradičně hokejové země představí na mistrovství světa. A od poslední účasti uběhlo už předlouhých 36 let...

Představení účastníků MS 2022 - Belgie

O Mistrovství světa 2022 se v Belgii už před deseti lety mluvilo v souvislosti s tím, že půjde o vrchol její zlaté generace v čele s útočníkem Lukakem či záložníkem Kevinem de Bruynem. Naneštěstí pro třetí celek ze šampionátu v roce 2018 se ale zdá, že vrchol má tato generace již za sebou.

Představení účastníků MS 2022 - Japonsko

V roce 2014 byly nároky na Hondu, Kagawu a spol. zjevně příliš vysoké, v roce 2018 zase zjevně příliš nízké. Tentokrát těžko říct; popularita Samurai Blue mezi občany Japonska pozvolně klesá a vzorec je už za ta léta evidentní. Po každém osmifinále vždy přichází konec ve skupině, přičemž skupina s Německem a Španělskem ten konec dost dobře věstí...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele