Články na téma: Evropské koeficienty

Další články

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (8)

Česko i přes absenci v jarním play-off evropských pohárů nakonec slaví důležitou patnáctou příčku za pětileté období 2018/2019 - 2022/2023. Protože Bodo/Glimt prohrál v Poznani a Midtjylland byl vyřazen Sportingem, nemůžou už Norové ani Dánové přidat další body a skončí za námi. V sezóně 2024/2025 tak Česko vyšle do Evropy po dvouleté pauze znovu pět týmů, z toho dva se zapojí do bojů o nový skupinový formát Ligy mistrů.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (7)

Patnáctka pro Česko? Díky remízám Slovácka a Slavie z posledního kola ještě není vše ztraceno. Přestože se české kluby s evropskými poháry loučí, a na rozdíl od konkurentů si nesáhly na žádný bonusový bod za postup do jarní fáze, drží po skupinách 14. místo. Teprve jarní play-off a výkony týmů z Norska, Ukrajiny a Dánska rozhodnou o našem osudu. Napoví také pondělní los.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (6)

Výjimečně už na přelomu října a listopadu vrcholí skupinová fáze evropských pohárů, a protože se rozhoduje o účastnících jarního play-off, graduje také pro nás nesmírně zajímavý souboj o důležitou patnáctou pozici. Svůj osud však Česko nemá ve svých rukou.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (5)

Po čtvrtém hracím kole základních skupin známe první postupující do jarní fáze, a tedy i příjemce bonusových bodů. V Lize mistrů si pět bonusových bodů připsal každý z pětice postupujících, v Evropské lize a v Konferenční lize si bod či dva za postup připsalo celkem devět týmů. České mezi nimi zatím nejsou.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (4)

Základní skupiny všech tří evropských pohárů jsou ve své polovině. Někde je situace zamotaná, někde se rýsují jasní adepti na postup i jasní odpadlíci. Do poslední kategorie dle očekávání patří mistrovská Plzeň v LM, nedaří se ani Slovácku a rozhodně se nečekalo, že v zamotané skupině se ocitne favorizovaná Slavia. V třetím kole se české kluby vynulovaly.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (3)

Výjimečně hned po týdnu bylo sehráno další pohárové kolo. Po týdnu, ve kterém se odehrály velké věci i mimo fotbalový trávník, přičemž jedna z nich měla přímý dopad i na přesun utkání v LM i v EL. Bez souvislostí na politické dění jsme pak v pořadí národních koeficientů byli svědky posunu Ukrajiny před Rusko, Dánska před Chorvatsko, Turecka přes Řecko a Polska před Slovensko.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (2)

V nezvykle rychlém sledu kvůli zimnímu světovému šampionátu se 96 fotbalových klubů vrhlo do skupinové fáze tří evropských pohárů. Mezi nimi také tři české týmy, které dostávají do Čech i na Moravu věhlasné soupeře i hráče, svým fanouškům připravují nevšední zážitky, vydělávají hodně peněz a ve světě koeficientových čísel se perou o zajímavé pozice.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (1)

Předkola evropských pohárů, ve kterých není nouze o překvapení, závěrečná dramata i velké sportovní příběhy, jsou u konce. A dlužno říct, že úspěšně pro Česko. Po dlouhých deseti letech české kluby předkola zvládly a hned tři kluby ze čtyř se těší na pohárový podzim.

Evropské koeficienty na startu nové sezóny

Na vrcholu okurkové sezóny jsou tradičně nejsledovanější fotbalovou tematikou spekulace o přestupech hráčů. Od začátku července zpestří léto konečně i start evropských pohárů. Česko půjde do Evropy po osmi letech pouze se čtyřmi týmy, z nichž hned tři budou startovat již ve druhém předkole.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (12)

Po dvou zvláštních ročnících, ovlivněných dopady koronavirové pandemie či diskuzemi o Superlize, jsme se mohli konečně dočkat pohárového ročníku se vším všudy, od začátku až do konce. Nedočkali jsme se. Tentokrát bylo jarní play-off ovlivněno událostmi na Ukrajině, přičemž administrativní vyřazení dvou ruských klubů z pohárové Evropy je asi tím nejmenším, co se v kontextu ruské invaze odehrálo.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (11)

Třetí ryze anglická bitva o ušatý pohár Ligy mistrů za poslední čtyři roky k vidění nebude. Real Madrid opět ukázal vítězné DNA a v repríze finále z roku 2018 se postaví Liverpoolu. Protože Anglie v semifinále ztratila zbývající tři týmy, obejde se vyvrcholení Evropské ligy i Konferenční ligy bez týmů z Premier League.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (10)

Postup českého týmu do pohárového semifinále po více než čtvrt století se nekoná, Česko se na patnáctou pozici nevrací. Semifinále Ligy mistrů bude soubojem dvou elitních evropských soutěží, v Evropské lize mají převahu německé týmy, nabité velkými jmény je i semifinále Konferenční ligy.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (9)

Po odehrání osmifinále všech tří pohárů prořídl počet evropských soutěží, které ještě v Evropě zůstávají, na pouhých jedenáct. Mezi nimi je díky Slavii i česká liga, která svede boj o patnácté místo s Řeckem.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (8)

Tradiční jarní vyřazovací část evropských pohárů letos odstartovala v novém formátu. Jen Liga mistrů zůstala stejná, během dvou týdnů byly odehrány první duely osmifinále. To v Evropské a Konferenční lize bylo k vidění kompletní předkolo play-off a jistí osmifinalisté, vítězové podzimních skupin, s napětím sledovali, jaké soupeře dostanou.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele