20.02.2020 21:00 CET
4 : 0
(1:0)

Jotův hattrick přiblížil Wolves osmifinále

Hodně jednoznačný průběh měl duel prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy mezi Wolverhamptonem a Espanyolem. Domácí už v poločase vedli zásluhou Joty, který po pauze završil hattrick. Jednu trefu přidal ještě Neves a utkání tak skončilo výsledkem 4:0.

Hned z první větší šance utkání padl gól. Po nakrátko rozehraném rohu prodloužil centr na přední tyči Jiménez přímo na kopačky Dioga Joty, jenž pohotově rozvlnil síť. O pět minut později Traoré přesprintoval obránce, ale ztroskotal na gólmanu Prietovi. Jeho protějšek Patrício za nějaký čas zpackal zpracování míče, to však napravil brilantním zákrokem proti Ferreyrovi.

Po pauze mohli hosté srovnat, po Melendově pasu ale Leje hlavičkoval mimo. A tak přišel gól na druhé straně. Traorého centr z pravé strany sice defenziva odvrátila, za vápnem si ovšem míč zpracoval Rúben Neves, který z druhého dotyk poslal za Prietova záda nechytatelný volej.

Pětadvacet minut před koncem už "Vlci" nabyli třígólový náskok. Doherty po narážečce o Dendonckera vyslal za obranu Dioga Jotu, jenž prudkou ranou na přední tyč překonal gólmana. Čtvrtý gól mohl přidat Neto, po chybě Dardera ale napálil jen brankovou konstrukci.

Hřebíček do rakve Espanyolu tak zatloukl Diogo Jota, čímž zároveň završil hattrick. A bylo to ve velkém stylu. Balón převzal asi pětatřicet metrů od brány, navedl si jej na střed a z hranice pokutového území přízemní ranou k tyči spustil další gólové oslavy.

Vše tak nasvědčuje tomu, že za týden hraná odveta v Barceloně bude už jen formalitou.

Autor: Martin Vejdělek / onlajny.com, highlightsfootball.com