15.03.202416:23

V Evropské lize byl nejlepší Schick

Patrik Schick si do soukromé sbírky přidá ocenění pro nejlepšího hráče uplynulého týdne Evropské ligy. Český útočník režíroval dramatický postup Leverkusenu přes Karabach, v nastavení ho vystřelil dvěma góly.

uefa.com
15.03.202412:08

Maignana dnes čekají testy

Mike Maignan se během dnešního dne podrobí vyšetření. Brankář AC Milán nedochytal včerejší zápas se Slavií, hned v úvodu utrpěl zranění kolena. "Bolí ho koleno, ale nemělo by to být nic vážného," říkal včera trenér Stefano Pioli.

football-italia.net
15.03.202411:59

Salah je premiantem Liverpoolu

Mohamed Salah v tomto roce bojuje se zraněními, i tak se znovu dostal na hranici dvaceti branek. Útočník Liverpoolu nastřílel minimálně dvacet gólů v sedmé sezoně po sobě, takový kousek se žádnému hráči Reds ještě nikdy nepovedl.

Českým klubům stačí jedna remíza

České kluby po osmifinále evropských pohárů ztrácejí z 11. místa žebříčku národních koeficientů UEFA 0,250 bodu na Skotsko. K elitní desítce a přímé účasti šampiona ve skupině Ligy mistrů potřebují, aby poslední tuzemský zástupce v této sezoně Plzeň uhrála po postupu do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy ještě aspoň jednu remízu. Aktuálně se hraje o nasazení do přespříštího ročníku 2025/26.

ČTK
14.03.202423:14

Pedro Gonçalves mimo hru

Pedro Gonçalves nedohrál zápas Evropské ligy proti Atalantě. Záložník Sportingu v první půli otevřel skóre, následně se ovšem zranil a musel střídat.

abola.pt
14.03.202422:59

Evropská liga - výsledky (2)

Výsledky osmifinálových odvet Evropské ligy: Atalanta - Sporting 2:1 (46. Lookman, 59. Scamacca - 33. Pote), první zápas 1:1, postupuje Atalanta. Brighton - AS Řím 1:0 (37. Welbeck), první zápas 0:4, postupuje AS Řím. Leverkusen - Karabach 3:2 (72. Frimpong, 90+3. a 90+7. Schick - 58. Zoubir, 67. Juninho), první zápas 2:2, postupuje Leverkusen. Liverpool - Sparta 6:1 (7. Núñez, 8. Clark, 10. Salah, 14. a 55. Gakpo, 48. Szoboszlai - 42. Birmančević), první zápas 5:1, postupuje Liverpool.

14.03.202422:56

Schick znovu řádí v nastavení

Leverkusen má podobně jako před týdnem silný závěr zápasu s Karabachem a opět za to může i Patrik Schick. Český útočník ve třetí minutě nastavení srovnal na 2:2, o chvíli později přidal další branku.

14.03.202422:47

Sparta schytala další debakl

Výsledek odvety osmifinále Evropské ligy: Liverpool - Sparta 6:1 (7. Núñez, 8. Clark, 10. Salah, 14. a 55. Gakpo, 48. Szoboszlai - 42. Birmančević), první zápas 5:1, postupuje Liverpool

14.03.202421:45

Sparta propadla v úvodu

Poločasový výsledek odvety osmifinále Evropské ligy: Liverpool - Sparta 4:1 (7. Núñez, 8. Clark, 10. Salah, 14. Gakpo - 42. Birmančević).

14.03.202420:44

Evropská liga - výsledky (1)

Výsledky osmifinálových odvet Evropské ligy: Rangers - Benfica 0:1 (66. Rafa Silva), první zápas 2:2, postupuje Benfica. Slavia - AC Milán 1:3 (85. Jurásek - 34. Pulisic, 36. Loftus-Cheek, 45+6. Leao), první zápas 2:4, postupuje AC Milán. Villarreal - Marseille 3:1 (32. Capoué, 54. Sorloth, 86. Mosquera - 90+4. Clauss), první zápas 0:4, postupuje Marseille. West Ham - Freiburg 5:0 (9. Paquetá, 32. Bowen, 52. Cresswell, 77. a 85. Kudus), první zápas 0:1, postupuje West Ham.

14.03.202420:43

Slavia prohrála i podruhé

Výsledek odvety osmifinále Evropské ligy: Slavia - AC Milán 1:3 (85. Jurásek - 34. Pulisic, 36. Loftus-Cheek, 45+6. Leao), první zápas 2:4, postupuje AC Milán.

14.03.202420:04

Sestavy: Liverpool - Sparta

Základní sestavy pro dnešní odvetu osmifinále Evropské ligy:

Liverpool: Kelleher - Bradley, Quansah, Gomez, Robertson - Endo, Szoboszlai, Clark - Salah, Gakpo, Núñez.

Sparta: Vindahl - Vitík, Zelený, Krejčí - Preciado, Solbaken, Laci, Kairinen, Ryneš - Birmančevič, Kuchta.

14.03.202419:40

Slavia je v bezvýchodné situaci

Poločasový výsledek odvety osmifinále Evropské ligy: Slavia - AC Milán 0:3 (34. Pulisic, 36. Loftus-Cheek, 45+6. Leao).

14.03.202419:18

Souček nahrával na vedoucí branku

West Ham vede doma nad Freiburgem a zásluhu na tom má Tomáš Souček. V deváté minutě otevíral skóre Lucas Paquetá, český záložník na branku nahrával.

14.03.202419:08

Maignan má zraněné koleno

Citelnou ztrátu registruje AC Milán. Italský klub přišel o jedničku mezi tyčemi, brankář Mike Maignan si hned v úvodu souboje se Slavií poranil koleno a musel střídat.

14.03.202418:27

Policie zadržela dva italské fanoušky

Pražští policisté během dnešního pochodu fanoušků fotbalového týmu AC Milán na stadion Slavie ve Vršovicích zadrželi dva příznivce italského velkoklubu. Jednoho kvůli použití pyrotechniky, druhého podezírají z napadení policisty, řekl ČTK kolem 18:00 policejní mluvčí Jan Daněk. Oba incidenty se staly mezi stanicí metra Želivského a slavistickým stadionem. Odvetný zápas osmifinále Evropské ligy začne na vyprodaném Edenu v 18:45. Na bezpečnost, veřejný pořádek a dopravu dohlížejí, podobně jako při podobných zápasech, stovky policistů včetně členů antikonfliktního týmu, psovodů nebo policistů na koních. Situaci ze vzduchu monitoroval i policejní vrtulník.

ČTK
14.03.202417:47

Sestavy: Slavia - AC Milán

Slavia: Staněk - Vlček, Ogbu, Zima, Zmrzlý - Holeš, Dorley - Douděra, Provod, Wallem - Chytil.

AC Milán: Maignan - Calabria, Gabbia, Tomori, Hernández - Adli, Musah - Pulisic, Loftus-Cheek, Leao - Giroud.

14.03.202408:52

Slavia se pokusí o senzaci proti AC Milán

Hráči Slavie absolvují odvetný zápas osmifinále Evropské ligy proti AC Milán, v Edenu se bude hrát od 18:45. Pořád živí šanci na případný senzační postup, před týdnem prohráli na milánském San Siru 2:4. "Samozřejmě chceme postoupit, ale především bychom rádi předvedli co nejlepší fotbalový, mentální a fyzický výkon. Chceme být zodpovědní v defenzivě a nebezpeční dopředu. Pak uvidíme, na co to bude stačit," řekl slávistický trenér Jindřich Trpišovský, jenž má problémy se zálohou. Takřka jistě nenastoupí zraněný Lukáš Masopust a ohrožený je i start jednoho ze střelců Ivana Schranze. O odvetu přijde i obránce El Hadji Malick Diouf, jenž byl už ve 26. minutě úvodního duelu vyloučen.

ČTK
14.03.202408:44

Sparta sehraje zápas v Liverpoolu

Sparta ve čtvrtek sehraje s Liverpoolem odvetné utkání osmifinále Evropské ligy. Ta se představí na Anfieldu po domácím debaklu 1:5, výkop je naplánovaný na 21:00. Má za sebou nevydařený týden, tři dny po domácí porážce s The Reds utrpěla v neděli debakl 0:4 v Plzni. "Nikdo nemá radost ze dvou porážek po sobě a rozhodně ne z takových výsledků. Naším plánem je předvést špičkový výkon, Liverpoolu to co nejvíce ztížit, snažit se využít šance a držet se našeho stylu," uvedl dánský kouč Sparty Brian Priske.