24.10.2019 18:55 CET
0 : 1
(0:1)

Manchester United zvítězil v Bělehradu a udělal zásadní krok k postupu

Hráči Manchesteru United zvládli utkání na horké půdě Partizanu Bělehrad a po výhře si upevnili vedení. Ze strany "Rudých ďáblů" to znovu nebyl žádný ofenzivní koncert a na tři body nakonec stačila jediná branka z pokutového kopu, kterou vstřelil Anthony Martial.

Při pohledu na tabulku možná vedení Manchesteru United nepřekvapí, ale pokud se podíváme na skóre, je to přeci jenom zarážející. Ve třech zápasech nastřílel anglický celek jen dva góly, přesto je blízko postupu do vyřazovací fáze.

V Bělehradu ho čekal Partizan a také bouřlivá atmosféra. Srbové byli na slavný celek hodně natěšeni a vůbec je nemrzelo, že nevidí velké hvězdy typu Paula Pogby nebo Davida de Gey, kteří s týmem ani nedocestovali. Počáteční entuziasmus však z kopaček Partizanu rychle vyprchal a Manchester přeci jenom získával převahu. Po čtvrthodině hry odcentroval na malé vápno Juan Mata a Scott McTominay hlavou trefil jen boční síť.

I dál byl více na balónu Man Utd, ale s vyloženými šancemi to tak horké nebylo. Ve 37. minutě těsně netrefil branku technickým obstřelem Jesse Lingard a pak měli hosté velké štěstí, protože Umar Sadiq krásnou střelou orazítkoval tyčku! Staré klišé nedáš - dostaneš platilo i tentokrát. Po dravém průniku Brandona Williamse fauloval Miletić a sudí nařídil ve prospěch Angličanů pokutový kop. Anthony Martial naprosto v klidu balón uklidil do sítě a United vedli po prvním poločase 1:0.

Partizan se ve druhém poločase snažil o odpověď a dá se říci, že byl lepším týmem. Manchester United ho však do žádné velké příležitosti nepustil. Domácí v průběhu hodně protestovali vůči verdiktům hlavního sudího, což jim nebylo nic platné. Dvacet minut před koncem atmosféra na stadionu pořádně zhoustla, ale ani pískot diváků s herním projevem nic neprovedl. Red Devils si nejtěsnější vedení podobně jako proti Astaně udrželi a jsou v čele skupiny.

Autor: Ondřej Linhart