Feyenoord zdolal Partizan i v odvetě a s přehledem postoupil do čtvrtfinále KL

Rotterdamský Feyenoord si přivezl na domácí půdu velmi nadějnou výhru 5:2 z Bělehradu a před vlastními fanoušky žádnou senzaci nepřipustil, jelikož srbského vyzyvatele zdolal na stadionu De Kuip po výsledku 3:1. Po celkovém vysokém poměru 8:3 tak s naprostým přehledem proklouzl v Konferenční lize mezi osmičku nejlepších a jeho ambice určitě sahají ještě dál. Hosté nyní neměli šanci, ale i účast v osmifinále mohou považovat za úspěch.
18.03. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Partizan jede do Rotterdamu s tříbrankovým mankem a k postupu potřebuje zázrak

Feyenoord je ze všech šestnácti účastníků zřejmě nejblíže k postupu do čtvrtfinálové fáze nově vzniklé Konferenční ligy, jelikož si z půdy srbského Partizanu přiváží do Rotterdamu vysoké vítězství 5:2 a třígólový rozdíl mu téměř se stoprocentní jistotou zajišťuje účast mezi nejlepší osmičkou. Vyzyvatel z Bělehradu a přemožitel pražské Sparty z play-off nezačal doma úplně špatně, ovšem ve druhém poločase naprosto vyhořel při defenzivní činnosti.
16.03. | Previews | 5 komentářů

Sparta sehraje příští evropský duel před uzavřenou částí hlediště

Sparta odehraje kvůli rasistickému transparentu fanoušků v odvetě Evropské konferenční ligy na hřišti Partizanu Bělehrad příští domácí zápas v evropských soutěžích před uzavřenou částí hlediště. Disciplinární komise UEFA zároveň udělila pražskému týmu pokutu 3250 euro (přes 80 tisíc korun) za použití pyrotechniky. Letenský klub o tom informoval na svém webu.
14.03. | Aktuality | 71 komentářů

Partizan nad Feyenoordem dvakrát vedl, i přesto utrpěl debakl o tři branky

Přemožitel pražské Sparty z předkola vyřazovací fáze Konferenční ligy sice předvedl v prvním poločase s favorizovaným nizozemským Feyenoordem celkem solidní výkon a v průběhu zápasu hned dvakrát vedl, ovšem po změně stran inkasoval čtyřikrát a nakonec v nesmírně atraktivním utkání s ním prohrál po výsledku 2:5, čímž si do venkovní odvety hrané za týden na nizozemské půdě prakticky zavřel dveře mezi osmičku nejlepších.
10.03. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Feyenoord se na horké srbské půdě pokusí zlomit houževnatě hrající Partizan

Přemožitel pražské Sparty z play-off o osmifinále nově vzniklé Konferenční ligy se určitě nebude chtít zaseknout mezi šestnáctkou nejlepších, ovšem v duelu s nizozemským Feyenoordem nebude považován za favorita. Hostující výběr se v základní skupině této sezóny potkal s jiným pražským zástupcem Slavií a nakonec před ní skončil na první pozici, proto se úvodnímu vyřazovacímu kolu celkem pohodlně vyhnul.
09.03. | Previews | 6 komentářů

Sparta po dalším bezkrevném výkonu v Konferenční lize končí

Ani na bělehradskou odvetu nedokázal Pavel Vrba svůj tým pořádně nahecovat. Pražané špatně začali a v poločase prohrávali už o dvě branky, což byla díra, ze které se zkrátka v současném rozpoložení neměli šanci vyhrabat. Ani přísné vyloučení dvojnásobného střelce Rodriga Gomese ani pozdější snížení Adama Hložka už Spartě ke zdramatizování dvojzápasu nepomohlo...
24.02. | Komentáře a souhrny | 348 komentářů

Sparta musí k postupu v EKL na hřišti Partizanu otočit nepříznivý vývoj

Nelehký úkol čeká v Bělehradě na fotbalisty Sparty ve čtvrteční odvetě 2. kola Evropské konferenční ligy. K postupu do osmifinále soutěže musí na hřišti lídra srbské ligy Partizanu odčinit domácí prohru 0:1 z minulého týdne. Zápas má výkop v 18:45.
23.02. | Previews | 348 komentářů

Sparta pojede do Srbska s mankem, doma podlehla Partizanu

Sparťané podlehli doma v úvodním duelu 2. kola Evropské konferenční ligy Partizanu Bělehrad 0:1. V 78. minutě rozhodl Queensy Menig. Odveta na hřišti aktuálního lídra srbské ligy je na programu za týden.
17.02. | Komentáře a souhrny | 381 komentářů

Spartu čeká ve čtvrtek úvodní duel 2. kola EKL s Partizanem

Sparťané se po pěti letech představí v jarní vyřazovací fázi evropských pohárů. Pražané ve čtvrtek přivítají v úvodním zápase 2. kola Evropské konferenční ligy lídra srbské nejvyšší soutěže Partizan. S největší pravděpodobností se duel na Letné odehraje pouze s 1000 diváky v hledišti kvůli platným omezením proti šíření koronaviru.
16.02. | Previews | 381 komentářů

Utkání Sparty s Partizanem se zřejmě uskuteční jen před tisícovkou diváků

Úvodní zápas pražské Sparty ve vyřazovací fázi Evropské konferenční ligy s fotbalisty Partizanu Bělehrad se pravděpodobně odehraje ve čtvrtek před maximálně tisíci diváky. Letenský tým žádal o výjimku zaplnit kapacitu stadionu z poloviny, zatím ji však nezískal. Klub o tom informoval na svém webu.
14.02. | Aktuality | 21 komentářů
05.06. O Zdjelara se zajímá Malmö
Švédská média mají o jedné z letních priorit švédského Malmö FF jasno: měl by jí být srbský záložník Partizanu Saša Zdjelar. (expressen.se)
28.05. FK Partizan hledá nového trenéra
FK Partizan skončil letos bez trofeje a na jeho lavičce pravděpodobně skončí Dejan Stanković. Bělehradský klub už začal s hledáním nového trenéra, kandidáty jsou bývalý kormidelník Lokomotivu Moskva Marko Nikolić a Vladimir Ivić, ten v minulosti vedl například Watford. (sport-express.ru)
26.05. Crvena zvezda obhájila double
Výsledek bělehradského derby v rámci finále srbského poháru: Crvena zvezda - Partizan 2:1 (26. a 73. Katai - 62. Urošević).
22.05. Crvena zvezda slaví pátý titul v řadě
Crvena zvezda ani v šestém nadstavbovém utkání po sobě nezaváhala, když 3:1 porazila Vozdovac, a uhájila tak těsný dvoubodový náskok před konkurenčním Partizanem, který takto vyrovnala v počtu titulů od osamostatnění Srbska od Černé Hory roku 2006 (8).
16.04. Bělehradské derby bez vítěze
Výsledek dnešního bělehradského derby: CZ Bělehrad - Partizan 0:0.
27.02. Bělehradské derby pro Crvenou zvezdu
Náskok Partizanu na čele tabulky srbské Super Ligy se po 24. kole tenčí na dva body. Může za to dnešní výhra domácí Crvene zvezdy v ostře sledovaném bělehradském derby. Góly obstarali Omoijuanfro a Katai ještě v první půli, tu druhou dohrával Partizan bez vyloučeného Zdjelara.
24.02. Sparta prohrála i podruhé a v EKL končí
Výsledek odvety předkola playoff Konferenční ligy: Partizan - Sparta Praha 2:1 (7. a 24. Gomes - 85. Hložek), první zápas 1:0, postupuje Partizan.
24.02. Sparta je krůček od vyřazení
Poločasový výsledek odvety předkola playoff Konferenční ligy: Partizan - Sparta Praha 2:0 (7. a 24. Gomes).
22.02. Do Bělehradu přicestují bulharští sudí
Sparta ve čtvrtek nastoupí v Bělehradu proti Partizanu a na průběh utkání bude dohlížet Georgij Kabakov, bulharskému rozhodčímu budou asistovat Martin Margaritov a Dijan Valkov. (uefa.com)
17.02. Stanojević: Za týden nás čeká těžká odveta
Partizan lépe zvládl takticky svázané utkání na hřišti pražské Sparty a do Srbska si odváží výhru 1:0. "Jsem rád, že mohu po utkání vyjádřit svou spokojenost. Byl to velmi náročný zápas, který možná nebyl pro diváky úplně pohledný, ale z naší strany byl takticky odehraný velice dobře. Je to jen první utkání ze dvou zápasů. Moc dobře víme, že nás za týden v Bělehradě čeká velmi těžká odveta," řekl trenér srbského týmu Aleksandar Stanojević. (ČTK)