0:2
19.04. Ramsey by měl stihnout závěr sezony
Pozitivní zprávy si od lékařů vyslechl Aaron Ramsey. Záložník Arsenalu si ze včerejšího souboje v Neapoli odnesl svalové zranění a podle nejčernějších prognóz pro něho mohla předčasně skončit celá sezona, poslední informace ale hovoří o tom, že Ramsey má chybět dva až tři týdny. (bbc.com)
19.04. Chelsea vyrovnala rekord Evropské ligy
Chelsea včera porazila Slavii a v Evropské lize neprohrála již v patnácti po sobě jdoucích zápasech. Blues tak vyrovnali rekord soutěže, o ten se dělí s Atléticem Madrid. (sport-express.ru)
19.04. Pro Ramseyho možná skončila sezona
Manažer Arsenalu Unai Emery nevyloučil, že Aaron Ramsey včera odehrál poslední zápas v letošní sezoně. Waleský záložník si v průběhu souboje v Neapoli přivodil svalové zranění a mimo hru by měl být několik týdnů. Pokud se bude jednat o vážnější problém, má za sebou Ramsey nejenom poslední zápas sezony, ale zároveň poslední duel za londýnský klub, v létě totiž odchází do Juventusu. (onefootball.com)
19.04. Evropská liga - ideální sestava
Ideální sestava druhých čtvrtfinálových zápasů Evropské ligy: Neto (Valencia) - Da Costa (Frankfurt), Diakhaby (Valencia), Hasebe (Frankfurt), Lato (Valencia) - Souček (Slavia), Parejo (Valencia), Kostić (Frankfurt), Ševčík (Slavia), Pedro (Chelsea) - Giroud (Chelsea). (uefa.com)
19.04. Giroud stanovil nový rekord Chelsea
Olivier Giroud včera rozvlnil síť Slavie a stal se vůbec prvním fotbalistou Chelsea, který v jednom ročníku evropských pohárů zaznamenal deset branek. Do čtvrtečního večera se francouzský útočník o tento primát dělil s Fernandem Torresem, ten dal devět branek v sezoně 2012/2013. (sport-express.ru)
19.04. Emery začal v Arsenalu rekordně
Unai Emery včera absolvoval jubilejní padesátý zápas ve funkci manažera Arsenalu a zapsal se do historie londýnského klubu. Kanonýři vyhráli 1:0 v Neapoli a pod španělským koučem zvládli vítězně už 32. zápas, tolik výher z prvních padesáti duelů žádný Emeryho předchůdce nezaznamenal. Na druhém místě je George Allison (28), Arsene Wenger se z triumfu radoval "jen" 23x. (dailymail.co.uk)
18.04. Trpišovský byl hrdý na svůj tým
Trenér Slavie Jindřich Trpišovský byl po utkání na půdě Chelsea hrdý na svůj tým a ocenil také fanoušky červenobílých, kteří na Stamford Bridge zanechali výborný dojem. "Jak jsme měli se Sevillou velké štěstí, tak teď s Chelsea jsme ho zase vůbec neměli. V klíčových momentech ho potřebujete. Vstup do zápasu nám vůbec nevyšel ohledně defenzivy. Byla to taková noční můra, z každého útoku jsme inkasovali gól. První poločas musím vzít na sebe, moje přesvědčení, že je můžeme honit po celém hřišti, zapříčinilo, že jsme je pustili hodně rychle do vedení," připustil Trpišovský, že úvodní taktický záměr mu nevyšel. "Hodně nám pomohli fanoušci, ta jejich energie za stavu 0:3, 1:4. Na Stamford Bridge rezonovalo skandování Slavie, to nás vybičovalo k vynikajícímu výkonu ve druhém poločase. Věřili jsme, že soupeře můžeme dostat pod tlak. Dali jsme dva góly po krásných dvou střelách, pak v té největší šanci jsme gól nedali. Celkově jsem zklamaný, ale na druhou stranu jsem i hrdý na tým. Asi nám to dojde časem, ale teď jsme strašně zklamaní, že jsme vypadli. Hodně jsme soupeře potrápili," dodal Trpišovský. (ČTK)
18.04. Sarri: Asi jsme mysleli, že už jsme postoupili
Manažer londýnské Chelsea Maurizio Sarri si po utkání čtvrtfinále Evropské ligy proti Slavii nemohl vysvětlit špatný nástup svých svěřenců do druhého poločasu. Ten první vyhráli Blues jasně 4:1, po pauze si však po dvou rychlých gólech Ševčíka zbytek zápasu sami zkomplikovali. "V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, ale velmi špatně jsme začali druhou půli. Nedokážu si vysvětlit proč. Chtěli jsme do toho vstoupit stejně jako v prvním poločase, a proč jsme to neudělali, to nevím. Je to těžké pochopit," řekl Sarri. "Na konci prvního poločasu jsme trochu zvolnili. Asi jsme si mysleli, že už jsme postoupili. Soupeř nás potrestal. Co se týká fyzické hry, takový tým jako Slavia jsem asi ještě neviděl. Ale samozřejmě jsme rádi, že jsme postoupili do semifinále. Chceme celou soutěž vyhrát, já osobně jsem ve finále v pohárech ještě nebyl." (ČTK)
18.04. Evropská liga - výsledky
Výsledky odvet čtvrtfinále Evropské ligy: Frankfurt - Benfica 2:0 (37. Kostić, 67. Rode), první zápas 2:4, postupuje Frankfurt, Chelsea - Slavia 4:3 (5. a 27. Pedro, 10. Deli vl., 17. Giroud - 26. Souček, 51. a 55. Ševčík), první zápas 1:0, postupuje Chelsea, Neapol - Arsenal 0:1 (36. Lacazette), první zápas 0:2, postupuje Arsenal, Valencia - Villarreal 2:0 (13. Latorre, 54. Parejo), první zápas 3:1, postupuje Valencia.
18.04. Ramsey se zranil v Neapoli
Záložník Arsenalu Aaron Ramsey nedohrál první poločas odvety čtvrtfinále Evropské ligy v Neapoli. Ze hřiště musel odstoupit už po 33 minutách kvůli nataženému zadnímu stehennímu svalu. (bbc.co.uk)