Česko - FORTUNA:LIGA - zprávy

Spartě z mého pohledu schází kreativní hráč, myslí si Lafata

David Lafata (41) zůstává se 198 góly historicky nejlepším kanonýr ligové historie, a protože nejlepší aktivní střelec Jakub Řezníček na něho ztrácí 110 branek, ještě dlouho jím zůstane. "Líbí se mi Chytil z Olomouce, ale gólů by mohl dávat více," říká Lafata v rozhovoru pro Livesport Zprávy...
VČERA | Rozhovory | 73 komentářů

Videorozhodčí neměl vstupovat do zápasu v Brně, na Spartě nezasáhl správně

Viderozhodčí Tomáš Kocourek neměl v nedělním utkání 18. kola první ligy mezi fotbalisty Brna a Plzně po faulu Josefa Divíška na Jana Kopice zasahovat a doporučit přezkoumání zákroku ze záznamu poté, co sudí Pavel Orel udělil domácímu bekovi žlutou kartu. Podle komise rozhodčích šlo o hraniční situaci a nejednalo se o zjevné pochybení.
06.02. | Aktuality | 35 komentářů

Kairinen dal při soutěžní premiéře za Spartu gól, podle Priskeho bude ještě lepší

Takřka ideální start do nového angažmá prožil Kaan Kairinen. Čtyřiadvacetiletý finský záložník Sparty při svém soutěžním debutu za Pražany hned po šesti minutách srovnal prvním gólem stav utkání 18. ligového kola s Mladou Boleslaví a ke konečné výhře 4:1 pak přispěl ještě jednou asistencí.
06.02. | Aktuality | 50 komentářů

FORTUNA:LIGA - souhrn 18. kola: Slavia zkazila Pardubicím oslavy

Pardubice při slavnostním otevření nového stadionu nedosáhly ani na bod, když po statečném výkonu podlehly Slavii, roli favorita venku naplnila i Plzeň. Sparta uzavřela 18. kolo výhrou nad Mladou Boleslaví. Baník Ostrava ukončil čekání na venkovní výhru, v Teplicích zvítězil jednoznačně 5:0 a přiblížil se ke skupině o titul...
05.02. | Komentáře a souhrny | 182 komentářů

Jak zpráskaní psi, dostat bůra za poločas je fiasko, zlobil se Hyčka po debaklu

Teplický Alois Hyčka po domácím debaklu 0:5 s Baníkem Ostrava v 18. kole první ligy nešetřil kritikou svého týmu. Podle dvaatřicetiletého krajního obránce sehráli Severočeši slušný první poločas, druhou půli s pěti inkasovanými góly ale označil za fiasko. Navzdory nevydařenému vstupu do jarní části nejvyšší soutěže přesto věří, že se Teplice brzy zvednou.
05.02. | Aktuality | 6 komentářů

FORTUNA:LIGA - preview 18. kola: Odpoledne Plzeň, večer Sparta

Slavia získala tři body a v neděli bude sledovat počínání svých konkurentů v boji o titul - Plzeň cestuje do Brna, Sparta nastoupí doma proti Mladé Boleslavi. České Budějovice poměří síly s Libercem, Hradec čeká návštěvu z Vršovic...
05.02. | Previews | 594 komentářů

Kolář: Jestli budou hrát Pardubice takhle, nemusí mít strach ze sestupu

Přestože vedoucí Slavia zvítězila v 18. kole první ligy v Pardubicích 2:0, brankář hostů Ondřej Kolář poslední tým tabulky vyzdvihl. Podle něj se Východočeši nemusí bát o sestup, pokud budou hrát tak jako dnes. Přiznal, že výkon jeho týmu nebyl kvůli hře domácích optimální. Kolář také pochválil svého tchána a šéfa Pražanů Jaroslava Tvrdíka za to, že na nově zrekonstruovaném Stadionu Arnošta Košťála fandil přímo z hostujícího "kotle".
04.02. | Aktuality | 2 komentáře

Pardubice proti vedoucí Slavii otevřely zrekonstruovaný stadion

Pardubice dnes proti vedoucí Slavii slavnostně otevřely zrekonstruovaný Stadion Arnošta Košťála, podle jednoho ze sponzorů také zvaný jako CFIG Arena. Východočeši od historického postupu mezi elitu v létě 2020 hráli dva a půl roku v azylu v pražském Ďolíčku, domovském stadionu Bohemians 1905. Nejvyšší soutěž se v Pardubicích naposledy hrála v roce 1969.
04.02. | Aktuality | žádný komentář

Tupta se vrací do Liberce, tentokrát přichází hostovat z Pescary

Do Liberce se po půlroce vrací slovenský hráč Ľubomír Tupta. Severočeský prvoligový klub získal čtyřiadvacetiletého ofenzivního univerzála na hostování do konce sezony z italské Pescary a součástí dohody je i případná opce na přestup. Slovan o tom informoval na svém webu.
03.02. | Aktuality | 6 komentářů

Tomič přestupuje ze Slovácka do Slavie, na jaře vypomůže Boleslavi

Slavia Praha získala ze Slovácka slovenského obránce Michala Tomiče a vzápětí ho poslala na půlroční hostování do Mladé Boleslavi. Třiadvacetiletý hráč podepsal v Edenu smlouvu do léta 2026. Slavia to oznámila na svém webu.
03.02. | Aktuality | 188 komentářů
15:30 Souček delší dobu na marodce Brna
Zbrojovce Brno minimálně v nadcházející týdnech nebude k dispozici Filip Souček. Kmenový záložník Sparty si ze zápasu s Viktorií Plzeň (1:3) odnesl zraněný kotník a nyní čeká na výsledek magnetické rezonance, která odhalí možné poškození vazů. (isport.cz)
14:26 Kalvach vynechá několik týdnů
Viktorii Plzeň nebude minimálně měsíc k dispozici Lukáš Kalvach, jenž si z utkání na hřišti Zbrojovky Brno (3:1) odnesl pochroumaný kotník. Podrobné vyšetření neodhalilo vážnější poranění, přesto si 27letý záložník odpočine, podle prvních prognóz by se mohl vrátit na šlágr se Slavií, který je na programu druhý březnový víkend. (isport.cz)

06.02. Kalvach má problémy s kotníkem
Viktoria Plzeň otočila zápas na hřišti Zbrojovky Brno (3:1), přišla však o Lukáše Kalvacha. Opora západočeského klubu ještě v prvním poločase střídala se zraněným kotníkem a nyní čeká na výsledky podrobného vyšetření. (isport.cz)
05.02. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: České Budějovice - Liberec 0:2 (41. Červ, 87. Rondić z penalty), Hradec - Bohemians 1905 0:2 (7. Hůlka, 41. Drchal), Zbrojovka Brno - Plzeň 1:3 (9. Ševčík - 59. Bucha, 69. Kopic, 90+7. Vlkanova), Sparta - Mladá Boleslav 4:1 (6. Kairinen, 36. L. Krejčí II, 82. a 90+5. Minčev - 3. Tomič).
05.02. Bílek: Měli jsme zápas pod kontrolou
Plzeň otočila nepříznivě se vyvíjející zápas v Brně a udržela se v kontaktu s vedoucí Slavií. "Do zápasu jsme vstoupili dobře, drželi jsme balon, soupeře jsme zatlačili, ale Brno dalo branku. Měli jsme zápas pod kontrolou, potřebovali jsme být důraznější v pokutovém území, nešly nám centry. Po přestávce byl obrázek stejný. Důležitým momentem byl neuznaný druhý gól Brna, my jsme pak hned vyrovnali. Když vezmu zápas jako celek, tak je to naše zasloužené vítězství, dnes jsme hráli dobře. Cením si toho, že na hráčích bylo od první minuty zřejmé, jak chtějí zápas zvládnout a odčinit špatný vstup do jara. Z psychického hlediska je to velmi důležité vítězství," konstatoval po utkání plzeňský trenér Michal Bílek. (ČTK)
05.02. Brno pokračuje bez zraněného Součka
Filip Souček nedohraje dnešní utkání s Plzní, brněnský záložník se v závěru první půle zranil a musel střídat.
05.02. Kalvach střídal vinou zranění
Hodně špatně začalo utkání v Brně pro Plzeň. Viktoria rychle inkasovala a navíc přišla o Lukáše Kalvacha, záložník se zranil a musel střídat.
04.02. Výsledek se nerodil jednoduše, hodnotil Hapal
Pavel Hapal byl po pětigólovém vítězství v Teplicích, které se kompletně zrodilo ve druhé půli, spokojený s přístupem i výkonem mužstva. "Výsledek je pro nás nádherný, ale rozhodně se nerodil jednoduše. Hlavně na začátku druhé půle nás Teplice zmáčkly, a kdyby vstřelily úvodní branku, byl by to zase nervózní zápas. Výborně jsme vstoupili do utkání, ale když nedáte ve dvou zápasech čtyři pět tutových šancí, tak to s psychikou zamává. Nakonec to ukázal i konec utkání, kdy už jsme si s vědomím jasného vedení dovolili věci, které jsme si na začátku zápasu nedovolili. Takhle chceme hrát, od první minuty do poslední. Celkově jsem spokojený s přístupem hráčů na začátku jara, ani dnes se jim nedá nic vytknout jak směrem dozadu, tak směrem dopředu. Ještě důležitější než pět nastřílených gólů je pro mě nula vzadu," řekl kouč Baníku. (ČTK)
04.02. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Zlín 2:2 (58. a 72. vlastní Didiba - 20. Čanturišvili, 52. Fillo), Slovácko - Olomouc 0:0, Teplice - Ostrava 0:5 (51. Ji. Klíma, 63. Cadu, 79. Kaloč, 83. Boula, 90+3. Lischka), Pardubice - Slavia Praha 0:2 (19. z pen. Jurečka, 90+6. Olayinka).