3 : 1
(2:0)
Maksimir, Záhřeb

Dinamo Záhřeb - Spartak Trnava 3:1

Na pôde vedúceho mužstva D skupiny Európskej ligy Dinama Záhreb podľahol Spartak Trnava 1:3 (0:2). Zápas rozhodcom aj divákom komplikovala hustá hmla, ktorá sa držala na štadióne celých 90 minút.

Spočiatku sa hralo vyrovnane a domáci boli nenápadní. Trnavčania predvádzali dobrý pohyb a kombinačnú hru. Až do desiatej minúty. Vtedy sa po dobrej prihrávke dostal do gólovej šance Perič a Chudý reflexívne vyrazil. Vzápätí strieľal aj Rrahmani; Chudý opäť kúzlil pri tečovanej lopte. Domáci prevzali iniciatívu a Trnavu už dopredu veľmi nepúšťali. Do ojedinelej veľkej šance sa po kolmici za obranu dostal Čanturišvili, ale vyriešil to zle, lebo zastal a o loptu následne prišiel. Slováci mohli prehrávať, keď sa pred Chudým ocitla osamotená až trojica Chorvátov, avšak zakončujúci Záhrebčan sa ulakomil a trafil bočnú sieť. V 22. minúte sa po centri z pravej strany lopta dostala ku Gavranovičovi, ktorý prihral späť. Nasledovalo pohotové posunutie lopty a Gojak si pred prázdnou bránou dovolil zadovku - 1:0.

V 33. minúte mimo brány pálil opäť strelec prvého gólu Gojak. V 35. pomohli Dinamu i Trnavčania. Stojanovič poslal prihrávku do tisícpercentnej šance na Oršiča. Kadlec chcel zabrániť lopte, aby našla adresáta a zasunul ju do vlastnej brány - 2:0. Po jednej nadstavenej minúte prvý polčas skončil.

V 58. minúte domáci zakontrovali a Gavranovič s Chudým preloboval aj bránu. Trnava mala šťastie. O päť minút nato dostal prihrávku Čanturišvili. Potiahol po ľavej strane a obaľovačkou prekonal Livakoviča - 1:2 z pohľadu hostí. V 79. minúte Trnava v obrane urobila chybu, Petkovič zbehol sprava a prihral presne na nohu úplne voľnému Oršičovi - 3:1. Bolo rozhodnuté a Dinamo si vydýchlo. Záhreb zdolal Spartak Trnava 3:1 a zabezpečil si postup do vyraďovacej fázy Európskej ligy, keď v štyroch zápasoch skupinovej fázy nestratil ani bod.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu