Články na téma: Ozvěny z Bundesligy

Další články

Ozvěny z Bundesligy: Neúspěšná sezóna, ztráta identity. Frustrace ve Wolfsburgu pokračuje

Ještě na podzim vypadal Wolfsburg jako jeden z aspirantů na pohárovou Evropu. Od poloviny prosince ovšem čekal přes tři měsíce a celých jedenáct kol na ligové vítězství. Fanoušci jsou tedy naštvaní. Avšak nejen kvůli slabé formě na hřišti. Vedení VfL je dráždí už nějakou dobu.

Ozvěny z Bundesligy: Hecíř a elegán. Dva dánští trenéři navazují na tradici

Bo Henriksen a Jess Thorup. Dva Dánové, kteří v Bundeslize pracují na své pověsti. Rozhodně však nejsou prvními takovými. Do německého fotbalu se přes Jutský poloostrov a okolní ostrovy proniká poměrně často.

Ozvěny z Bundesligy: Zase do Evropy. Může se Frankfurt ještě zlepšit?

Pět z posledních šesti sezón strávil Frankfurt v pohárové Evropě. A zdá se, že "Orli” budou kontinentem plachtit taky v následujícím ročníku. Jak vypadá hesenský recept na úspěch?

Ozvěny z Bundesligy: Už pět sezón. Jak se Union během let mění?

Union Berlín působí v 1. Bundeslize nepřetržitě od roku 2019. Dlouhou dobu jen udivoval a stoupal výš a výš. Až v probíhající sezóně se zastavil. K tomu si zvyká na výdobytky svých úspěchů. Ne všechny jsou ale klubu a jeho fanouškům po chuti.

Ozvěny z Bundesligy: Sliby se mají plnit. Jinak přijde protest

Zdálo se, že sportovní vzestup přináší do Stuttgartu klid. Jenže zdání očividně klame. Fanoušci VfB zuří, neboť management klubu porušil slib. Podnikl krok, jenž oslabuje oddíl a jeho členy. Hazarduje se ve čtvrti Bad Cannstatt s pravidlem 50+1?

Ozvěny z Bundesligy: Major Tom se vrací. Už známe hit pro Euro

Pamatujete na osm let staré mistrovství Evropy? Tehdy šampionát žil popěvkem severoirských fanoušků Will Grigg’s On Fire. Letošní Euro už svůj hit zřejmě má. Alespoň tedy němečtí fanoušci dělají vše pro to, aby se uchytil.

Ozvěny z Bundesligy: Sestupu navzdory. Darmstadt zanechá zajímavý odkaz

Zkraje října loňského roku si Darmstadt na své konto připsal druhou soutěžní výhru v probíhající sezóně. Pohříchu šlo o dosud poslední vítězství. Tehdy porazil Augsburg, jenž mu vše před pár týdny i s úroky vrátil. Demolice však nepřinesla jen bolest. Vyvolala taky spor o tom, co vše si fanoušci mohou dovolit. Což bude dost možná nejvýraznější památka na trápící se mančaft.

Ozvěny z Bundesligy: Letos bez trofeje? Třeba za rok. Kane je pro Bayern příslibem lepších zítřků

Harry Kane boří v Bayernu jeden rekord za druhým. Mnichované díky příchodu anglického střelce zase získali hroťáka, jehož celý rok citelně postrádali. Ani úsilí předsezonní posily ale paradoxně dost možná nepovede ke zlaté tečce v Bundeslize. Pokud ovšem na klubový úspěch nedosáhne na jaře, jistě to zvládne někdy jindy.

Ozvěny z Bundesligy: Brémy našly investory. Myslely ovšem i na fanoušky

Tak už i Werder. Klub z hanzovního města se stal v krátké době druhým účastníkem Bundesligy, jenž otevřel dveře investorům. Zároveń ale bral ohled na své skalní příznivce. Ostatně jedním z mužů, kteří získali kus koláče, je taky legenda Brém.

Ozvěny z Bundesligy: Co přinesl výlet na západ? Mraky gólů i setkání s legendou

Atmosféru Bundesligy lze jistě nasávat i z televize. Nenahraditelný zážitek však nabídne jen a pouze aktivní cesta přímo do Německa. A když se tedy naskytne příležitost, není nad čím váhat. Obzvlášť, když se má jet i do Dortmundu, kde se navíc můžete setkat s vítězem Ligy mistrů.

Ozvěny z Bundesligy: Stuttgart prodal akcie. A doufá, že získal turbo

Investoři. Do Bundesligy je fanoušci nechtějí pustit, v mnoha klubech už ale mají značný vliv. Část akcií prodal mecenáši naposledy Suttgart? Co za to dostane? Jak se v Německu na podobné obchody nahlíží? A co přinesly v jiných oddílech?

Ozvěny z Bundesligy: Žerty stranou. Tak silného vyzyvatele Bayern dosud nepotkal

Ještě se nerozhodne o titulu, už ale vyložíme karty na stůl. Tak nějak hovořili trenéři Bayernu i Leverkusenu o sobotním šlágru Bundesligy. Nu, karty jsou obráceny lícem nahoru. Co ukazují? Jednoho opravdu vážného uchazeče o trofej, který své sídlo nemá v mnichovské Säbener Straße, nýbrž nedaleko břehu Rýna.

Ozvěny z Bundesligy: Dortmund potřebuje stratéga. Už nějakou dobu

Zápas v Heidenheimu se Dortmundu moc nepovedl. Za bezbrankovou plichtu musel být nakonec rád. Nešlo přitom o výjimečný nezdar. Borussia klopýtá celou probíhající sezónu, ne-li déle. A nespokojenost s trenérem Edinem Terzićem roste.

Ozvěny z Bundesligy: Řešil finanční obtíže, brojil proti extrémistům. Prezident Frankfurtu se loučí

Více než 23 let měl frankfurtský Eintracht jediného prezidenta. Startovací pozici přitom Peter Fischer vůbec neměl jednoduchou. Postupem času ale jasně definoval, jak se má klub profilovat. A díky tomu se u fanoušků "Orlů” stal velice oblíbenou osobou. Na konci ledna se však s nimi rozloučil. V 67 letech na svou pozici rezignoval.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele