Články na téma: Ozvěny z Bundesligy

Další články

Ozvěny z Bundesligy: Zrada Kola Muaniho? Frankfurt nemohl prohrát

Těsně před koncem přestupového období se Randal Kolo Muani postavil na odpor. Za každou cenu chtěl opustit Frankfurt. Ten mu nakonec vyhověl, byť z toho měl pramalou radost. Za prodej opory ale získal slušný balík peněz. Eintracht tedy nedopadl až tak zle. Ve výsledku možná líp než slávou opilý Francouz.

Ozvěny z Bundesligy: Porýní smutní. Jak rivalové nahradí své ikony?

Málokdy naleznou rozumnou řeč, nyní ale mají pochopení pro své problémy. Mönchengladbach i Kolín, dva nesmiřitelní rivalové z Porýní, se po sezoně rozloučí se svými dvěma výraznými tvářemi. "Hříbata" opustí Lars Stindl, "Kozly" zase Jonas Hector. Po jejich odchodech budou oba tábory muset vyřešit, jak své ikony, či snad přímo legendy, nahradit.

Ozvěny z Bundesligy: Jak blyštivý dres spustil nečekanou reakci

Do speciálních dresů Borussie Dortmund se mnozí zamilovali na první pohled. Černé provedení fotbalového úboru proměnilo hráče BVB v dělníky z jiného století než toho současného. Klub tímto tahem připomněl, na čem město v Porúří vyrostlo do dnešní velikosti a slávy. Stačí to ovšem? Nemohl by klub udělat ještě něco navíc?

Ozvěny z Bundesligy: Němečtí brankáři, kde jste?

V médiích je aktuálně nejprobíranějším bundesligovým gólmanem jednoznačně Manuel Neuer. Řeší se jeho vztah jak s vedením Bayernu, tak i s dnes již bývalým koučem brankářů Roten Tonim Tapalovićem. A taky to, že mezi třemi tyčemi momentálně schází. Což v předních bundesligových klubech platí o všech německých mužích s rukavicemi. Kde zmizeli následovníci Andrease Köpkeho a Olivera Kahna?

Ozvěny z Bundesligy: Z vrcholu na dno. Co teď bude s Fredim Bobicem?

Zářil na hřišti i v zákulisí. Po úspěšné hráčské kariéře se Fredimu Bobicovi dařilo také v manažerské roli. Alespoň do působení ve Frankfurtu, po němž už to tak slavné nebylo. Stále se však mohl ujmout budování německé reprezentace. To si ovšem nakonec na svá bedra vzal Rudi Völler. Bobic chtěl místo toho zůstat v Berlíně. A se zlou se potázal.

Ozvěny z Bundesligy speciál: All-Stars podzimní Hinrunde

Fotbalový svět už pomalu obrací své zraky k mistrovství světa v Kataru. Kvůli jeho neobvyklému termínu v závěru kalendářního roku tak už skončily podzimní části národních soutěží. To platí také o německé Bundeslize, v níž se od srpna do listopadu stihlo odehrát 15 z celkových 34 kol. Přinášíme tedy shrnutí toho nejlepšího, co bundesligový podzim, neboli Hinrunde, nabídla.

Ozvěny z Bundesligy: Jonnysiwo hlásí návrat. Tedy alespoň Karim

Jaké útočné duo vám jako první vyvstane na mysl? Z Bundesligy asi Marvin Ducksch - Niklas Füllkrug. Favority zůstávají také Jordan Siebatcheu se Sheraldem Beckerem. Vzpomenete si ale také na dvojici z Mainzu? Možná ani ne, neboť v probíhající sezoně toho Karim Onisiwo a Jonathan Burkardt spolu moc neodehráli. Snad se po uzdravení druhého jmenovaného přestane smrákat, neboť Onisiwo už je zase v ráži.

Ozvěny z Bundesligy: Schalke se ocitlo ve spárech chaosu. A nemůže ven

Konečně přišlo zlepšení, avšak nic z toho. Stejně jako Leverkusenu nevstřelilo Schalke gól ani o týden později Hoffenheimu, samo naopak potřetí v řadě inkasovalo minimálně třikrát. Trenér Frank Kramer stále neumí nastolit pořádek v obraně. Vypadá to, že není otázkou, zda, ale kdy od vedení klubu dostane padáka. Protože fanoušci Knappen zlomili hůl nad svým koučem už dávno

Ozvěny z Bundesligy: Seoane přišel o poslední přednost. A tak musel pryč

Už šokující vyřazení v prvním kole DFB-Pokalu nahlodalo. Leverkusen v létě nepotřeboval moc utrácet, přesto zdánlivě sehraný tým selhal hned v prvním soutěžním utkání ročníku. I tak měl kouč Gerardo Seoane stále čas na nápravu. V rukávu si navíc držel žolíka v podobě schopnosti semknout hráče okolo. Jenže toto eso Seoanemu někdo zřejmě vyfoukl. A tak švýcarskému stratégovi nezbylo zhola nic.

Ozvěny z Bundesligy: Nejlepší část sezóny právě probíhá. Užívejme si ji

Union Berlín se poprvé ve své historii dostal na první místo. Předtím se na piedestalu chvilku vyhříval Freiburg. Ano, víme, že stav, kdy čelo tabulky nejvyšší německé soutěže okupují outsideři, dlouho nevydrží. Avšak proč předčasně propadat skepsi? Proč si neužívat současný stav? Vykašleme se na retrospektivní zkreslení a volání lepších zítřků. Pojďme si alespoň v Bundeslize užívat současnost.

Ozvěny z Bundesligy: Přišli jste o klíčového hráče? Gratulujeme ke svobodě

Hlavní tvář je fuč. Robert Lewandowski překonával v Bayernu klubové i ligové rekordy, avšak po roztržce s vedením se raději přestěhoval do Barcelony. Nenahraditelná ztráta? Nikoliv. Po odchodu kanonýra se Mnichovanům otevírají nové možnosti a většinu z nich také jistě rádi vyzkouší. Podobně se na neobjevené dobrodružství může po prodeji klíčového muže těšit také Frankfurt...

Ozvěny z Bundesligy: Elito, styď se. Paderborn to pochopil

Co mají společného Real Madrid, Chelsea, Bayern Mnichov a Paderborn? Všechny jmenované kluby navštívily v létě Spojené státy. Co spojuje Dortmund, Lipsko a Leverkusen? V létě se USA vyhnuly. Většina německých klubů odmítá objevovat nová prostředí. Nepřichází však o něco? Co když mohou mimo Evropu pořádně vylepšit pověst domácí soutěže? Avšak nezkusily to, a tak nevědí. Jejich chyba.

Ozvěny z Bundesligy: Všichni chceme plachtit s orly

Frankfurt dobyl Barcelonu. Naštěstí jen sportovně, bez krveprolití. Nájezd desítek tisíc příznivců z Hesenska však i tak zaujal nejen fotbalový svět. A mnoho lidí se diví, kde se mohutná podpora vzala. Ve skutečnosti ale nejde o nic nového, frankfurtští "Orli” provedli podobné invaze již několikrát. Vždy stály za to a vždy posilují lásku ke klubu. I závist z toho, že nemůžeme být součástí tažení.

Ozvěny z Bundesligy: Má Hříbata mi rozumějí. Alespoň občas

Dvě výhry v řadě a jeden povedený poločas k tomu vyvolaly zdání o tom, že se Mönchengladbach konečně dostává do formy. Avšak první vítězství přišlo proti ještě horší Hertě, druhé daroval neukázněný fanoušek Bochumi a potřetí už se body dělily. V Gladbachu se možná hnuli správným směrem a sestup zde již není tématem. Nervózní pohled na počínání trenéra Adiho Hüttera ovšem přetrvává.