FC Astana (KAZ)   -   AZ Alkmaar (NED)

0 : 5 (0:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 5.93 - 4.16 - 1.58

Astana dostala nařezáno od Alkmaaru i ve druhém zápase

Přímo hrůzostrašné vzpomínky budou mít na nizozemský fotbal a především na Alkmaar fotbalisté Astany. Kazašský celek ani ve čtvrtém zápase nebodoval, ba co víc, musel skousnout další debakl, tentokrát 0:5. Ve dvojzápase s Alkmaarem nakonec inkasoval neuvěřitelných jedenáct branek a samozřejmě přišel o jakoukoliv možnost postoupit.

Astana v prvním zápase prohrála 0:6 a tento výsledek v žádném případě nechtěla opakovat. Co ale čert nechtěl, Nizozemci se ve druhém poločase rozstříleli a nešťastný brankář Erić, podobně jako jeho kolega Mokin v prvním zápase, lovil jeden balón za druhým.

AZ Alkmaar byl od začátku lepší, možná neměl v úvodu takovou převahu, ale bylo patrné, že hosté tahají za kratší konec. Chvíli to trvalo, než ve 25. minutě poprvé ohrozil branku Eriće Myron Boadu. V první příležitosti hostující forvard neuspěl, ale jen o čtyři minuty později už AZ vedlo. De Wit přihrál rozeběhnutému Boaduovi a jeho střela skončila za zády Eriće. Astana nebyla schopná směrem dopředu cokoliv vymyslet, na vyrovnání ale měla ještě spoustu času.

Holanďané se rozhodli po přestávce utkání co nejrychleji rozhodnout a nic si zbytečně nekomplikovat. V 52. minutě si efektivně narazil balón se spoluhráčem Fredrik Midtsjö a po jeho ráně k tyči byl Erić bezmocný. Obrana Astany se pod dalším tlakem úplně sesypala a skóre zase začalo narůstat. O pět minut později Oussama Idrissi zakončil do prázdné branky přihrávku Boadua a ani u tříbrankového náskoku nezůstalo.

Čtvrthodinu před koncem odvrátila obrana Kazachů balón jen k nohám Pantelise Hatzidiakose a i jeho rána skončila v síti. Pak uběhla sotva minuta a hosté už vedli 5:0. Idrissi se probojoval až před Eriće, ovšem nezakončil, nýbrž přihrál lépe postavenému Myronu Boaduovi, který druhým gólem v utkání uzavřel střelecký účet. V závěrečných minutách už Nizozemci svého soupeře pošetřili, co je však důležité, že si i z Kazachstánu odvážejí tři body a minimálně do zápasu Manchesteru se dostávají na první místo tabulky.
27.02. Evropská liga - výsledky (2)
Výsledky odvet prvního kola playoff Evropské ligy: Ajax - Getafe 2:1 (10. Danilo, 63. vlastní Olivera - 5. Mata), první zápas 0:2, postupuje Getafe. Arsenal - Olympiakos 0:1, 1:2 po prodloužení (113. Aubameyang - 53. Cissé, 119. El Arabi), první zápas 1:0, postupuje Olympiakos. Benfica - Šachtar 3:3 (9. Pizzi, 36. Dias, 47. Rafa Silva - 12. vlastní Dias, 49. Stěpaněnko, 71. Alan Patrick), první zápas 1:2, postupuje Šachtar. Celtic - FC Kodaň 1:3 (82. Edouard z penalty - 51. Santos, 85. Biel, 88. N'Doye), první zápas 1:1, postupuje FC Kodaň. Inter Milán - Ludogorec 2:1 (32. Biraghi, 45+4. Lukaku - 26. Oliveira-Souza), první zápas 2:0, postupuje Inter. Manchester United - Club Bruggy 5:0 (27. Fernandes z penalty, 34. Ighalo, 41. McTominay, 82. a 90+5. Fred), první zápas 1:1, postupuje Manchester United. Sevilla - CFR Kluž 0:0, první zápas 1:1, postupuje Sevilla.
27.02. Evropská liga - výsledky (1)
Výsledky odvet prvního kola playoff Evropské ligy: Basaksehir - Sporting 3:1, 4:1 po prodloužení (31. Škrtel, 45. Aleksić, 90+2. a 118. z penalty Višća - 68. Vietto), první zápas 1:3, prodlužuje se. Basilej - APOEL Nikósie 1:0 (38. Frei z penalty), první zápas 3:0, postupuje Basilej. Espanyol - Wolverhampton 3:2 (16., 57. z penalty a 90. Calleri - 22. Traoré, 80. Doherty), první zápas 0:4, postupuje Wolverhampton. FC Porto - Leverkusen 1:3 (66. Marega - 10. Alario, 50. Demirbay, 58. Havertz), první zápas 1:2, postupuje Leverkusen. Gent - AS Řím 1:1 (25. David - 29. Kluivert), první zápas 0:1, postupuje AS Řím. LASK Linz - Alkmaar 2:0 (44. z penalty a 50. Raguz), první zápas 1:1, postupuje LASK. Malmö - Wolfsburg 0:3 (42. Brekalo, 66. Gerhardt, 70. Joao Victor), první zápas 1:2, postupuje Wolfsburg.
27.02. Manchester United dnes bez Martiala
Manchester United hostí Bruggy a ani na lavičce není Anthony Martial. Ofenzivní fotbalista laboruje se svalovým problémem, kvůli němuž může přijít i o souboj s Evertonem. (dailymail.co.uk)
27.02. Luis Díaz si poranil stehenní sval
FC Porto prohrává s Leverkusenem a navíc přišlo o jednoho hráče. Mimo hru je Luis Díaz, záložník si poranil stehenní sval. (abola.pt)
27.02. Salzburg se s Frankfurtem střetne zítra
Na zítřek s výkopem v 18 hodin bylo přeloženo odvetné utkání prvního kola playoff Evropské ligy mezi Salzburgem a Frankfurtem. Německý celek v prvním zápase vyhrál 4:1 a dnešní duel byl odložen na základě varování před silnou bouří, večer se očekává vítr s nárazy o rychlosti až 120 km/h, jenž by neumožnil bezpečný příjezd a odjezd fanoušků. (sport-express.ru)
27.02. Zápas Salzburgu s Frankfurtem odložen
Dnešní utkání Evropské ligy mezi Salzburgem a Frankfurtem bylo odloženo kvůli varování před silnou bouří. Náhradní termín zatím nebyl stanoven. O odložení zápasu se rozhodlo na dnešní krizové schůzce, které se zúčastnili zástupci obou klubů, UEFA, místních úřadů a salcburské policie. Večer se očekává vítr s nárazy o rychlosti až 120 km/h, jenž by neumožnil bezpečný příjezd a odjezd fanoušků. Frankfurt vyhrál první zápas 4:1. (twitter.com)
27.02. Brown a Forrest jsou fit
Záložníci skotského Celticu Scott Brown i James Forrest budou připraveni na čtvrteční odvetu prvního vyřazovacího kola Evropské ligy proti dánské Kodani. Oba trápila v posledních dnech drobná zranění. První duel v Dánsku skončil nerozhodně 1:1. (skysports.com)
26.02. Pepe se opět zapojil do tréninku
Dnešního tréninku FC Porto se účastnil i Pepe, zkušený obránce je v pořádku po dalším svalovém zranění a vyloučen není jeho start v zítřejším souboji s Leverkusenem. (abola.pt)
26.02. Evropská liga - výsledek
Výsledek odvetného zápasu prvního vyřazovacího kola Evropské ligy: Braga - Rangers 0:1 (61. Kent), první zápas 2:3, postupují Rangers.
26.02. Ziyech neohrozí Getafe
Ajax Amsterdam se bude muset v zítřejší odvetě 1. kola play-off Evropské ligy proti Getafe obejít bez marockého záložníka Hakima Ziyecha. Potvrdil to na tiskové konferenci trenér Erik ten Hag. Ziyech má problémy s lýtkovým svalem a ten Hag nehodlá riskovat, že by si zranění zhoršil. (onefootball.com)