13.12.2018 21:00 CET
1 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - Fenerbahçe SK 1:0

Spartak Trnava sa s vydarenou pohárovou sezónou rozlúčil najkrajším možným spôsobom, keď si po skalpe Anderlechtu Brusel pripísal na svojom štadióne na konto aj triumf nad Fenerbahce Istanbul pomerom 1:0 (1:0).

O triumfe Trnavy rozhodol v 41. minúte turecký útočník Kubilay Yilmaz. Zverenci Radoslava Látala obsadili v tabuľke D-skupiny so siedmimi bodmi tretie miesto za Dinamom Záhreb a Fenerbahce. Štvrtý skončil Anderlecht Brusel. V Lige majstrov vyradili Spartakovci najprv Zrinjski Mostar a Legiu Varšava, v treťom predkole vypadli s Crvenou Zvezdou Belehrad. Červenočierni pokračovali v play off EL, v ktorom sa cez Olimpiju Ľubľana kvalifikovali do skupinovej fázy Európskej ligy.

Účinkovanie v Európe zakončili hráči malého Ríma duelom s tureckým mužstvom. Po kombinácii Grendela so Schirtladzem vypálil vo štvrtej minúte Yilmaz. Po zaváhaní Güveliho sa dostal k strele Yilmaz. Väčšina akcií Turkov išla cez Slimaniho, ktorý dvoma gólmi rozhodol prvé vzájomné stretnutie. V 40. minúte sa lopta po priamom kope dostala k Yilmazovi, ktorého technický pokus vytlačil Tekin končekmi prstov na roh. Po ňom si najlepší hráč na trávniku Yilmaz nabehol na Grendelov center a volejom od zeme umiestnil loptu k ľavej žrdi - 1:0.

Po obrátke Jirkovi zmenšil uhol Tekin. V 51. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Čanturišvili. Fenerbahce pohrozilo strelou Slimaniho, ale tá išla mimo. V 62. minúte neuspel pred Chudým Alici. Yilmaz tesne minul ľavý vinkel. Diváci odmenili trnavskú sezónu ováciami v stoji. "Štadión bol takmer plný, podpora fanúšikov bola veľká. Chcel som veľmi hrať proti Fenerbahce a dokonca sa mi podarilo dať víťazný gól. Asistent trénera mi hovoril, že mám pri štandardkách nabiehať z druhej vlny, takže polovica gólu je jeho. Som rád, pretože som tu mal viac ako päťdesiat členov rodiny a známych," vyznal sa jediný strelec šlágra Kubilay Yilmaz.

"Bol to asi najkrajší zápas v sezóne a som rád, že sme zdolali takého renomovaného súpera. Situáciu pri góle sme mali nacvičenú a dokonale nám to vyšlo. Fenerbahce sme nechceli púšťať pred našu bránku a myslím si, že sa nám to dlho darilo. V druhom polčase sme začali veľmi dobre, neskôr prebrali iniciatívu hostia, no my sme udržali nulu. Európska liga bola pre nás veľká škola, hrali sme proti výborným hráčom a klubom s neporovnateľne väčšími rozpočtami. Verím, že v nasledujúcej sezóne na naše úspechy nadviažu iné slovenské kluby a ja im budem určite fandiť," vyhlásil kapitán víťazného tímu Boris Godál. S mužstvom sa lúči tréner Radoslav Látal i útočník Erik Jirka, ktorý sa po jeseni sťahuje do tímu Crvenej Zvezdy Belehrad.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk