04.10.2018 18:55 CET
2 : 0
(0:0)

Fenerbahçe SK - Spartak Trnava 2:0

Trnava dobre zachytila úvod zápasu a celý prvý polčas výborne eliminovala zdatného súpera. Potom sa však dvakrát presadil Slimani a bolo po všetkom.

Úvod bol dosť nesúrodý, no mierne navrch mali technickejší a kombinačnejší domáci. Tvoriť začala aj Trnava, tlačila sa dopredu, no podobne ako Istanbul si v prvej fáze zápasu väčšiu šancu nevypracovala. Hralo sa medzi šestnástkami, pričom loptu malo viac vo svojej moci Fenerbahce. V 18. minúte to spoza šestnástky skúsil Čanturišvili, avšak veľmi nepresne. Z nebezpečnej blízkosti hlavičkoval Slimani. Po chybe domácich nevyužila dobrý brejk Trnava. Z diaľky pálil Kadlec.

Ak by v 25. minúte nebol Slimani v záklone, jeho hlavička by bývala gólovou hrozbou. Trnava výborne zachytila tempo zápasu a hrala tak, ako ju poznáme aj z iných náročných zápasov Európskej ligy - pri lopte bola o čosi menej ako súper, ale do žiadnej vážnejšej šance ho nepustila. Až na 31. minútu, keď gólovú hlavičku Slimaniho parádnym zákrokom vyrazil Chudý. Turci opäť zavarili Slovákom v 42. minúte, ale domáci hráč pred našou bránou kopol do hlavy Tótha. V závere ojedinelého protiútoku mieril Čanturišvili do vzdialenejšej šibenice; chýbali centimetre. Do kabín schádzali Trnavčania za priaznivého stavu 0:0.

V 49. minúte si gólový účet v drese Fenerbahce mohol otvoriť Frey, keď tesne minul ľavú žrď. Chudý sa potom snažil vyboxovať loptu, ktorá sa dostala k Slimanimu a v húšťave tiel ju dorazil do siete - 1:0. V 57. minúte mohol ďalší gól pridať Caldiri - Chudý telom zblokoval. Po centri z ľavej strany usmernil Slimani loptu tesne okolo vzdialenejšej žrde. V 68. minúte mohla Trnava vyrovnať, ale nepodarilo sa. Turci založili rýchly protiútok. Na loptu nedosiahol Slimani, ale vzápätí prišiel center a Slimani pridal svoj druhý gól v zápase - 2:0.

Trnave snahu uprieť nemožno, usilovala sa hrať potom dopredu, no cez zdatného súpera sa napokon presadiť nedokázala ani jeden krát. Zaujímavosťou duelu je, že kým v tíme domácich nastúpilo deväť legionár z deviatich rôznych krajín a iba dvaja Turci, v Trnave to bolo presne naopak. Spartak nastúpil s deviatimi Slovákmi. Fenerbahce Istanbul porazil Spartak Trnava 2:0 (0:0), hoci - pri všetkej úcte k 19-násobnému tureckému majstrovi - herne nepresvedčil.

Autor: Dušan Guman / rtvs.sk