Články na téma: Katar v datech

Další články

Katar v datech: Třetí chorvatský úspěch na MS řídili bezchybní Gvardiol s Perišičem

Maročtí příznivci zanechali na letošním mistrovství světa jednoznačně nejsilnější dojem ze všech fanouškovských skupin. Svým frenetickým povzbuzováním dohnali hráče až do boje o medaile a celý svět se před duelem o bronz ptal, zda se Maroko verze 2022 stane první africkou i arabskou zemí, která získá medaili na světovém šampionátu.

Katar v datech: Maroko hrálo aktivně, ale Francii k postupu stačily dvě střely na bránu

Druhé semifinále na MS v Kataru mezi Francií a Marokem bylo bitvou dvou světů, ze všech možných úhlu pohledu. Střetli se obhájci trofeje a jedni z nejvýraznějších favoritů s největším překvapením šampionátu a prvním africkým týmem, který kdy hrál semifinále mistrovství světa.

Katar v datech: Argentina na hřišti dominovala, vše umocnil fenomenální Messi

V Kataru zůstalo ve hře už jen kvarteto týmů a před prvním semifinálovým duelem zněla otázka jasně: Lionel Messi (35) nebo Luka Modrič (37)? Dál mohla jít jen jedna ze superhvězd světového fotbalu s přízviskem LM10. Po dominantním výkonu se nakonec raduje Argentina a my se teď na toto utkání podíváme řečí fotbalových dat.

Katar v datech: Griezmann v roli nahrávače, nevýrazný Ronaldo i marocká obrana

Světový šampionát už zná všechny účastníky semifinálových bojů. V Kataru skončil zlatý sen Cristiana Ronalda (37) a v bitvě fotbalových titánů byla úspěšnější Francie. Vítejte u dalšího dílu pořadu Katar v datech, který vám opět nabídne podrobnější pohled na turnajové dění.

Katar v datech: Skvělý Weghorst potrápil Argentinu, Chorvaty podržel Livakovič

Katarský šampionát se posunul do čtvrtfinálové fáze a zahájit ji byli připraveni jihoameričtí velikáni z Brazílie a Argentiny. Na Neymara (30) a Messiho (35) se upíraly zraky jejich národů s nadějí, že pomohou přiblížit své spoluhráče k vytouženému titulu. Jenže už odpolední utkání přineslo jedno obrovské překvapení.

Katar v datech: Bezzubá španělská ofenziva, selhání experta i Ramos jako Klose

V Kataru byly na programu poslední dva osmifinálové zápasy a v akci byli spolufavorité z Pyrenejí - Španělé a Portugalci. Jak obě utkání vypadaly pohledem dat? Proč si La Roja nevěděla s Maročany rady? A koho svým snovým debutem napodobil Gonçalo Ramos (21)?

Katar v datech: Chorvatská zkušenost, skvělý Neymar i rekordní asistence Thiaga Silvy

Během toho, co v Česku úřadovali mikuláš, čert a anděl, dostali fotbaloví fanoušci na celé planetě nadílku v podobě dalších dvou osmifinálových duelů. A Katar v datech vám ji teď zabalí do pořádně pestrého papíru.

Katar v datech: Mbappé trestal útočnou aktivitu Cashe, Angličané rozhodli palbou ve vápně

Druhý osmifinálový den nabídl v akci obhájce titulu z Francie i jedny z tradičních favoritů každé velké fotbalové akce - Angličany. A úkolem následujících pár minut je vám ukázat, jak si vedli pohledem dat.

Katar v datech: Tulipány kvetly v pravé části záhonu, Messiho pavučina přihrávek

Na světovém šampionátu v Kataru už není čas ani prostor na jakékoliv pochybení. Po základních skupinách už nyní týmy vědí, že když prohrají, budou balit kufry. V sobotu to platilo o dvou posledních zástupcích svých kontinentů: jaké bylo vyřazení týmů USA a Austrálie z pohledu čísel?

Katar v datech: Penalta téměř jako hod mincí, nejstarší Kanárek i Aboubakar à la Zidane

Příběh základních skupin na šampionátu v Kataru napsal svoji poslední dramatickou kapitolu a fotbalový svět už zná všechny účastníky osmifinále. Méně fanoušků je pak seznámeno s řadou zajímavých dat. Jak je to s úspěšností brankářů při pokutových kopech, nejstarším Kanárkem či červenou kartou pro Vincenta Aboubakara (30)?

Katar v datech: Konec evropských gigantů, druhý africký úspěch i další velkolepý obrat

Během dalšího dne v Kataru byly ve hře osudy Belgie, Chorvatska nebo Německa. Jak utkání nejen těchto týmů viděla čísla opět představuje tradiční Katar v datech.

Katar v datech: Skvělý Khazri, střelecká aktivita Mexičanů i odstřižený Lewandowski

Lionel Messi (35) na jedné straně, Robert Lewandowski (34) na druhé. Souboj Argentiny proti Polsku. Před startem dalšího hracího dne v Kataru bylo pravděpodobné, že jedna ze superhvězd současného fotbalu na turnaji po vzájemném zápase skončí. My se ale v našem datovém okénku podíváme na všechny zápasy, které v Kataru uzavřely skupiny C a D.

Katar v datech: Rekordman Gakpo, neškodný Wales i precizní nahrávky Desta

Po deseti hracích dnech mají první základní skupiny na mistrovství světa v Kataru kompletně odehráno. Ve skupině A o postup bojovali Senegal a Ekvádor, v béčku Anglie, USA, Írán a stále ještě i Wales. Podívejme se na snažení všech celků pohledem dat.

Katar v datech: Dvě přestřelky, brazilský motor Casemiro a střelec Bruno Fernandes

Devátý hrací den šampionátu v Kataru nabídl zápasy velkých favoritů a těžkých vah. Fanoušky ovšem potěšily hlavně první dva duely, od kterých se možná tolik nečekalo. Další díl Kataru v datech nabízí to nejzajímavější z druhého pondělí na 22. světovém šampionátu.