14.Lech Poznań20114:51
15.Piast Gliwice30122:51
16.Podbeskidzie Bielsko-Biała30124:101
26.09. Petrášek dal gól, Schwarz nahrával
Raków Częstochowa remizoval na půdě Cracovie 2:2 a vidět byli i čeští hráči. Obránce Tomáš Petrášek v jedenácté minutě otevíral skóre, o chvíli později pak záložník Petr Schwarz připravil druhou trefu hostujícího týmu, který o výhru přišel až v sedmé minutě nastavení.
23.09. Sýkora gólem pomohl k postupu Lechu
Lech Poznań ve 3. předkole Evropské ligy vyhrál 5:0 na půdě kyperského Apollonu, na čemž se podílel Jan Sýkora. Bývalý hráč Slavie deset minut před koncem vstřelil čtvrtý gól svého týmu.
18.09. Schwarz proměnil dvě penalty
Raków Częstochowa vyhrál 4:1 na půdě Podbeskidzie Bielsko-Biała a polovinu jeho branek dal Petr Schwarz, český záložník v obou případech proměnil pokutový kop.
16.09. Derby posílil křídelník Jóźwiak
Kamil Jóźwiak se podle očekávání vydal do Anglie. Talentovaný křídelník vyměnil Lech Poznaň za Derby County, které zaplatilo 4,3 milionu eur, načež obě strany podepsaly čtyřletý kontrakt. (transfermarkt.de)
13.09. Kravec hostuje v Lechu Poznaň
Vasyl Kravec opustil Leganés a letos bude hrát v Polsku, ukrajinského obránce si na hostování vypůjčil Lech Poznaň. (transfermarkt.de)
11.09. Pekhart rozhodl o výhře Legie
Legia Varšava vyhrála na půdě Wisly Plock a jedním z hrdinů duelu byl Tomáš Pekhart, český útočník dal ve třicáté minutě jedinou branku utkání.
11.09. Heerenveen koupil Bochniewicze
Pawel Bochniewicz oficiálně opustil Górnik Zabrze. Polský obránce přestoupil do Heerenveenu, nizozemský klub zaplatil 1,4 milionu eur. (transfermarkt.de)
10.09. Defenzívu Barnsley vyztužil Helik
Michał Helik se loučí s Cracovií a v kariéře bude pokračovat ve druhé anglické lize. Polský obránce přestoupil do Barnsley, to zaplatilo 800 tisíc eur. (transfermarkt.de)
05.09. Piast Gliwice - MFK Karviná 0:0
Přípravné utkání:
Piast Gliwice - MFK Karviná 0:0.
Sestava Karviné:
I. poločas:
Neuman - Santos, Dramé, Twardzik - Ndefe, Hanousek, Mangabeira, Qose, Mikuš - Ostrák, Papadopulos.
II. poločas: Hrdlička - Janečka, Šindelář, Stropek, Twardzik - Ostrák, Želizko, Jursa, Mikuš - Santos. Trenér: Jarábek. (ČTK)