Další články

Vlachodimos má v Benfice konkurenci, k mistrovi Portugalska dorazil Trubin

Po pět sezón byl řecký reprezentační brankář Odysseas Vlachodimos prakticky jednoznačnou brankářskou jedničkou v Benfice. Asi ani pro šestou v pořadí se nic měnit nebude, nyní mu každopádně může notně sekundovat dvaadvacetiletý Anatolij Trubin. Odchovanec doněckého Šachtaru přišel posílit gólmanský post, lisabonský klub s ním stvrdil spolupráci do roku 2028.

Solomon zůstane v Premier League, bude nastupovat za Tottenham

Tottenham dotáhl příchod Manora Solomona za Šachtaru Doněck. Třiadvacetiletý izraelský křídelník, jenž v minulé sezoně hrál za Fulham, podepsal se Spurs pětiletý kontrakt...

FIFA prodloužila o další rok pravidlo o přerušení smluv v Rusku a na Ukrajině

FIFA prodloužila na sezonu 2023/24 pravidlo, které umožňuje fotbalistům a trenérům přerušit kvůli válce smlouvy s ukrajinskými a ruskými kluby. Proti pravidlu dlouhodobě protestuje jak ruská, tak ukrajinská strana.

Šachtar Doněck se kvůli přerušeným kontraktům zahraničních hráčů obrátil na EK

Šachtar Doněck podal k Evropské komisi (EK) stížnost na světovou federaci FIFA kvůli stále trvajícímu přerušení platnosti kontraktů zahraničních hráčů a trenérů. FIFA toto pravidlo zavedla po ruském vpádu na Ukrajinu loni v únoru a jeho původní platnost do konce června 2022 prodloužila na celou aktuální sezonu.

Premier League vítá po Mudrykovi dalšího Ukrajince, Zabarnyj se upsal Bournemouthu

Celkem 27 miliónů eur se nebál Bournemouth poslat Dynamu za stále teprve dvacetiletého stopera Illju Zabarného. Odchovanec kyjevského klubu si poprvé v kariéře vyzkouší angažmá v zahraničí, do této chvíle působil výhradně v barvách ukrajinského celku. S The Cherries se Zabarnyj dohodl na delším kontraktu na pět a půl roku, konkrétně tedy až do léta roku 2028.

Cyhankov se stěhuje do Španělska, oporu Dynama Kyjev získala Girona

Girona se dohodla s Dynamem Kyjev na přestupu Viktora Cyhankova, za něhož vzhledem ke končící smlouvě zaplatí pouze pět milionů eur. Pětadvacetiletý křídelník podepsal smlouvu do roku 2027...

Chelsea oznámila další velký přestup, získala Mudryka ze Šachtaru Doněck

Mychajlo Mudryk se stěhuje ze Šachtaru Doněck do Anglie, příchod 22letého křídelníka potvrdila Chelsea. Blues mohou ukrajinskému klubu i s bonusy zaplatit 100 milionů eur...

Domácí vězení pod Lukašenkovým patronátem: Chamutouski bude dva roky bez fotbalu

Křížem krážem napříč východní Evropou či Německem trávil svou hráčskou kariéru brankář Vasil Chamutouski. Zapisoval šestadvacet reprezentačních startů za běloruský nároďák. Když nastal čas pověsit kopačky na hřebík, vrhnul se na práci trenéra. Jenže svou fotbalovou pouť musí na čas přerušit. Stačilo, aby se stal odpůrcem běloruské hlavy státu, a už mířil do basy.

Tuhý Lucescuův kořínek: Bolí ho záda, žije v autobusech. Nemůžu kluky zradit, vzkázal

Když se poprvé Mircea Lucescu objevil na trenérské lavici, psal se rok 1979. A tehdy se ještě jako aktivní hráč při působení v Corvinulu poprvé zamiloval do koučování. Od té doby se již tohoto řemesla nevzdal, po více jak 40 letech od své premiéry ho přitom chuť do něj nepřešla. Přestože v 77 letech aktuálně čelí v ukrajinském Dynamu dlouhé řadě nepříjemných lapálií.

Šachtar chtěl podepsat Gvaridola i Álvareze. Těžko se nám teď jedná, přiznával Nicolini

Julián Álvarez v dresu Argentiny slavil na světovém šampionátu v Kataru titul mistra světa a Joško Gvardiol svými výkony pomohl získat pro Chorvatsko bronzové medaile. O oba hráče se přitom ještě před startem turnaje zajímal Šachtar, který prý nebyl daleko od jejich podpisu. Ale celou situaci změnil válečný konflikt na Ukrajině a s ním také zabrzdění všech transferů.

Mudryk má odejít ze Šachtaru již v lednu, částka může být astronomická

Šachtar Doněck sice vypadl z Ligy mistrů po porážce s Lipskem, milionářskou soutěž by si každopádně na jaře mohl stejně zahrát Mychajlo Mudryk, který má podle kuloárních zpráv přestoupit do jednoho z evropských velkoklubů již během ledna. Válku o jednoho z aktuálně nejžádanějších hráčů na přestupovém trhu prý totiž svedou Liverpool nebo Manchester City.

Navzdory pokračující ruské invazi začne na Ukrajině liga

Navzdory pokračující invazi ruských vojsk na části území se na Ukrajině v úterý rozběhne nová ligová sezona. Úvodní čtyři zápasy se symbolicky odehrají v předvečer státního svátku Dne nezávislosti a zároveň den předtím, než uplyne rovný půlrok od napadení Ukrajiny jejím východním sousedem.

Šachtar si stěžuje na přestupové pravidlo, po FIFA chce 50 milionů eur

Šachtar Doněck požaduje po Mezinárodní fotbalové federaci (FIFA) odškodné 50 milionů eur (asi 1,23 miliardy korun) kvůli ztrátám způsobeným přestupovým pravidlem, které bylo zavedeno po zahájení ruské vojenské agrese na Ukrajině. Nejúspěšnější ukrajinský klub posledních let už kontaktoval Sportovní arbitrážní soud (CAS)...

Liga na Ukrajině začne koncem srpna, uvedl ministr sportu

Ukrajinská liga se navzdory pokračující ruské agresi znovu rozběhne na konci srpna. Dnes to uvedl ukrajinský ministr mládeže a sportu Vadym Gutcajt. Sezona 2021/22 byla po podzimní části a únorovém napadení země ruskými vojsky přerušena a následně ukončena bez vítěze.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele