Další články

Getafe bez Mayorala zkusí překvapit druhou Gironu

Girona potřebuje dohnat ztrátu, kterou si vinou negativních výsledků vytvořila na první Real Madrid, jenže tentokrát j i nečeká snadný výjezd. Když se totiž Girona představí na půdě Getafe, jen málokdy to pro ni znamená bodový příděl.

Getafe ve Valencii uzemnil jeho odchovanec, český mladík přihlížel pouze z lavičky

Valencia navázala ve 28. kole LaLigy na dobrý výkon ze zápasu s Realem Madrid, když na domácím stadionu porazila Getafe 1:0. O jedinou branku utkání se na konci první půle postaral efektním lobem nejlepší střelec "Netopýrů" Hugo Duro, který před přestupem na východ Španělska působil právě v madridském klubu. Domácí celek tak potvrdil, že se mu na Mestalle proti Azolunes daří, jelikož s nimi neprohrál ve všech soutěžích již posedmé v řadě. Na lavičce hostů strávil celé utkání 17letý Čech Djordjije Medenica, který prošel sparťanskou akademií a do Španělska přišel z pražské Dukly.

Getafe cítí šanci na posun, potřebuje ale ukázat víc kvality než minule Real Madrid

Prvním sobotním duelem 28. kola LaLigy se stane střet mezi domácí Valencií a Getafe. Hosté z Madridu pojedou do Valencie s vědomím, že nad ní vyhráli už dva poslední vzájemné duely a rádi by přidali třetí úspěch po sobě.

Mayoral si natrhl meniskus, druhého nejlepšího střelce LaLigy čeká operace

Getafe se odpoutalo od sestupových příček tabulky španělské nejvyšší soutěže a dokonce mohlo pomýšlet na ty pohárové, před třemi dny ale zaznamenalo hned dvě ztráty. Doma nedokázalo dovést do vítězného konce zápas s Las Palmas (3:3), po sezoně navíc dost možná má nejlepší střelec Borja Mayoral.

Náskok Getafe poslal k vodě jeho bývalý hráč. Las Palmas se v dešti protančilo k bodu

Fotbalisté Getafe remizovali ve 27. kole LaLigy na vlastním hřišti s Las Palmas 3:3. Domácí celek si v deštivé úvodní čtvrthodině vypracoval dvougólový náskok, který po dalších trefách na každé straně nakonec vydržel až do přestávky. Po návratu ze šaten ale během sedmi minut zaúřadovali hosté. Nejprve si premiérový zásah mezi španělskou elitou připsal Sergi Cardona, na kterého navázal Munir El Haddadi, jenž před sezonou přicestoval na Kanárské ostrovy jako volný hráč právě z Getafe.

Stejná forma a podobné umístění, Getafe vyrukuje na Las Palmas

Dva sousedé v tabulce a celky s naprosto totožnou formou, to je Getafe s Las Palmas. V sobotu dojde na vzájemné střetnutí a mírnějším favoritem jsou domácí Azulones.

Barcelona po dlouhé době prožila zápas bez nervů a zařadila se za Real Madrid

Hráči Barcelony ovládli ve 26. kole LaLigy duel s Getafe jasným výsledkem 4:0 a poskočili na druhé místo tabulky o pět bodů za Bílý balet. Katalánci měli od úvodních minut utkání plně ve svých rukou, když se po úprku za obranu prosadil Raphinha. Záhy po změně stran využil dobré pozice uvnitř vápna Joao Félix a na debaklu soupeře se podílel teprve svým druhým zásahem v ročníku i Frenkie de Jong.

Barcelona chce navázat na povedený výkon v Neapoli proti Getafe

V době, kdy ve Španělsku zavládl po požáru obytného domu ve Valencii smutek a úvodní sobotní utkání bylo odloženo, se ve čtvrt na pět rozehraje zápas mezi Barcelonou a Getafe. Domácí se v posledních duelech potýkají se špatnou obranou, ostatně třicet čtyři obdržených gólů, to je stejná vizitka, jakou má i soupeř, který je v tabulce desátý.

Žlutá ponorka se svezla na remízové vlně i v duelu s Getafe

Fotbalisté Getafe remizovali ve 25. kole LaLigy s domácím Villarrealem 1:1. Ač měli více ze hry v průběhu celého utkání hráči Žluté ponorky, hosté se ve 24. minutě vzepřeli nepříznivým statistikám a po ráně Nemanji Maksimoviče šli do vedení. Domácí celek se zmohl na odpověď 11 minut po změně stran, kdy se poprvé v letošním ročníku prosadil Alberto Moreno. Pro El Submarino Amarillo se jednalo o třetí remízu v řadě, hosté se ziskem pouze jednoho bodu nepřiblížili k top šestce celé soutěže.

Villarreal hostí překvapení z Madridu, Getafe chce dvě výhry v řadě

LaLiga má na programu 25. kolo a v něm se jako první představí týmy Villarrealu s Getafe. Páteční předehrávka na Estadio de la Cerámica bude pro domácí Villarreal šance, jak aspoň na pár hodin poskočit v tabulce o jedno místo.

Korunou krále střelců motivovaný Mayoral opět pálil. Vigu překazil stíhací jízdu Mata

Getafe vyhrálo ve 24. kole LaLigy na domácí půdě nad Celtou Vigo 3:2. Domácí šli po první půli do šaten s dvoubrankovým náskokem, když fanoušky Azulones v krátkém rozmezí potěšili Borja Mayoral a Jaime Mata. První jmenovaný navíc potvrdil pozici nejlepšího španělského kanonýra soutěže, když svou 15. brankou v ročníku poskočil už na druhé místo mezi střelci. Tým ze severozápadu země však ve druhém poločase postupně nacházel recept na svého soupeře a chvíli před koncem srovnal. Závěrečné slovo měl ale Mata, který druhým gólem v utkání rozhodl o tříbodovém zisku El Geta.

Přidá Celta další venkovní výhru?

Nedělní program započne střetnutím, které na Estádio Coliseum od dvou hodin obstarají domácí Getafe a Celta Vigo. Ta je opět namočena do boje o záchranu a i přesto, že má nad prozatím osmnáctým Cádizem tříbodový náskok, rozhodně nesmí usnout na vavřínech, protože do konce soutěže stále zbývá mnoho a mnoho těžkých duelů.

Isco dal při prožlucené remíze s Getafe vzpomenout na nejslavnější roky kariéry

Getafe si ve 23. kole LaLigy odvezlo ze hřiště Betisu remízu 1:1. Konečný výsledek určila již první půle, kdy oba celky proměnily pokutový kop. Na straně madridského klubu se z bílého bodu v osmé minutě nemýlil Mason Greenwood, v zeleno-bílém dresu pak stejným způsobem srovnal Isco. Zkušený španělský záložník si připsal šestou branku v ročníku, což je více než v jeho pěti předešlých ligových sezonách dohromady. Kromě ryze fotbalových věcí zápas nabídl i množství vyhrocených situací, které donutily rozhodčího vytáhnout celkem 11 žlutých karet.

Betis vyzve v atraktivním duelu Getafe

Nedělní program třiadvacátého kola nabídne mimo jiné zajímavý souboj takřka tabulkových sousedů, Betisu a Getafe. Andalusané, kteří budu hájit domácí prostředí jsou aktuálně sedmí, se ztrátou dvou bodů na šestý San Sebastián, Getafe je na tom o pět bodů hůře a okupuje desátou příčku.