Udinese Calcio Itálie - Udinese Calcio - Zprávy

Další články

Zvedající se Udinese chce po Laziu i skalp Turína

Udinese se doma představí proti Turínu v souboji dvou týmů, které v minulém kole bodově uspěly se silnějšími soupeři. Domácí "Zebry" porazily Lazio, turínští "Býci" si pro změnu odnesli bod ze zápasu s Neapolí. Jak dopadne jejich vzájemné měření sil?

Obrození střelci Udinese dobyli při gólové smršti ze začátku druhé půle věčné město

Udinese překvapilo v dohrávce 28. kola Serie A Lazio, které na jeho půdě zdolalo 2:1. Skóre zápasu otevřel krátce po změně stran Lorenzo Lucca, jenž se prosadil poprvé od konce minulého kalendářního roku. Přestože domácí našli odpověď jen o dvě minuty později, tak za stejný čas vrátil vedení na stranu Bianconeri Oier Zarraga, který se rovněž trefil poprvé od prosince 2023. Celku z hlavního města Itálie v utkání nepomohl ani fakt, že mu na lavičce scházel suspendovaný kouč Maurizio Sarri.

Lazio dohrává kolo proti Udinese

Italská nejvyšší soutěž má už tradičně na programu dohrávku a aby bylo 28. kolo kompletní, zbývá odehrát zápas na Stadio Olimpico mezi Laziem a Udinese. Římský celek vypadl z Ligy mistrů a ve zbytku sezony se potřebuje zaměřit na boj o pohárovou Evropu.

Salernitaně se záchranářské plány hroutí, s oslabeným Udinese získala jen bod

Fotbalisté Salernitany ve 27. kole Serie A remizovali s Udinese 1:1. Granatu poslal do vedení již v 10. minutě Loum Tchaouna, ovšem za domácí Friulani ještě do poločasu vyrovnal svou první trefou v ročníku Hassane Kamara. Tým ze Salerna sice měl od 66. minuty výhodu jednoho muže navíc, k vítězné brance mu to však nepomohlo. Přestože hosté po třech prohrách alespoň bodovali, stále se nacházejí s šestibodovým odstupem na posledním místě tabulky.

Udinese doufá ve snadné tři body proti poslední Salernitaně

Trenér Gabriele Cioffi má před sebou poměrně příjemný víkend, protože los Serie A byl k němu a jeho týmu mimořádně štědrý. Udinese totiž hraje doma a navíc proti poslední Salernitaně. Čili je to ideální soupeř na to, aby Udinese odskočilo od sestupového pásma.

Retegui přestřihl ostrými nůžkami janovskou šňůru bez vítězství

Udinese nestačilo v utkání 26. kola Serie A na Janov v poměru 0:2. Hosté poprvé inkasovali ve 36. minutě, kdy využil chyby v defenzivě soupeře Mateo Retegui, jenž krásným kopem přes hlavu překonal Maduku Okoyeho. V posledních týdnech chválený nigerijský brankář navíc před pauzou kapituloval ještě jednou, na což Bianconeri i kvůli vyloučení Thomase Kristensena již nenašli odpověď. Rossoblu se tak po třech zápasech konečně dočkali plného bodového zisku.

Deulofeu nadále marodí s kolenem, k fotbalu se možná už nevrátí

Gerard Deulofeu za tři týdny oslaví třicáté narozeniny a už nyní je jisté, že ani tou dobou nebude mít nejlepší náladu. Útočník italského Udinese dlouhodobě laboruje s kolenem a sám počítá i s variantou, podle níž se na trávníky už nikdy nevrátí.

Udinese zpevnilo obranu. Bude to ale stačit na rozjetý Janov?

Horečka sobotní noci tentokrát zasáhne přístavní město Janov, kam se v rámci 26. kola podívá Udinese. Domácí se za svá záda moc dívat nemusí, neboť mají náskok na Udinese dost velký, ale rádi by pronikli do první desítky.

Jankto se při návratu do základní sestavy Cagliari dočkal bodu

Týmy Udinese a Cagliari ve 25. kole Serie A potvrdily nepříliš dobrou výkonnost z poslední doby a po remíze 1:1 se rozešly smírně. Na rychlý úvodní gól Jordana Zemury ještě do poločasu stihl zareagovat Gianluca Gaetano. Zatímco Rossoblu tak přišli o možnost získat premiérové venkovní vítězství v ročníku, Bianconeri nedosáhli na první dva po sobě jdoucí ligové triumfy od loňského března. V základní sestavě hostů se po dvouzápasové pauze představil také český záložník Jakub Jankto.

Potvrdí Udinese senzační výhru z minulého kola?

Fotbalisté Udinese zvítězili v minulém kole nad slavným Juventusem a nejenže utnuli nelichotivou sérii výsledků, ale ještě si přilepšili v boji o záchranu. Zebry ale ještě vyhráno nemají a cenný výsledek musí potvrdit v následujícím kole proti jinému sestupem ohroženému týmu Cagliari.

Staré dámě doma zbyly jen oči pro pláč, Udinese trestalo z ojedinělé šance

Juventus zaznamenal v dohrávce 24. kola po výsledku 0:1 proti Udinese teprve třetí porážku v sezoně. Domácí prostředí přineslo Staré dámě herní převahu, v zakončení byl ale úspěšnější soupeř. Jediná branka padla ve 25. minutě poté, co Lautaro Giannetti stál po odrazu míče ve správný čas na správném místě a bez komplikací vstřelil svůj první gól v Serii A. Zatímco remízoví mistři z Udine získali veledůležité body v souboji o setrvání v první lize, tak favorit z Turína pustil druhou prohrou v řadě na čele tabulky do trháku vedoucí Inter.

Juventus chce proti Udinese zpět na vítěznou vlnu

Fotbalisté Juventusu přišli o dlouhou sérii neporazitelnosti a ve dvou kolech v řadě nezvítězili. Před týdnem navíc nezvládli prestižní Derby d'Italia a tak před nimi stojí jasný úkol - porazit Udinese a vrátit se zpět na vítěznou vlnu. "Stará dáma" už ztrácí na čelo sedm bodů, ale musí se mít na pozoru i před dotírajícím Milánem.

Střelecká dominance přišla Udinese vniveč, prořídlé ochozy jeho stadionu gól neviděly

Udinese remizovalo ve 23. kole Serie A na vlastním hřišti s Monzou 0:0. Bianconeri v zápase pykali za nedávné rasistické urážky gólmana AC Milán Mikea Maignana z řad svých fanoušků, kvůli kterým byla část tribuny uzavřena. Navzdory komornější atmosféře Le Zebrette v utkání střelecky dominovali, přičemž nejaktivněji se v tomto ohledu jevil Lorenzo Lucca, žádnou šanci však v přesný zásah nepřetavili.

Trápící se Udinese pokusí napodobit zápas s Bolognou proti Monze

Udinese se nachází ve velmi špatném bodu, z něhož je jen krůček k sestupové propasti. Popostrčit ho do ní bude chtít Monza, která sice v porovnání s minulou sezonou tak nezáří, ale pořád dokáže generovat mnohem lepší výsledky než domácí.