12.12.2019 21:00 CET
4 : 0
(0:0)

Manchester United za deset minut nastřílel čtyři góly, Alkmaar rozdrtil 4:0

Úchvatná desetiminutovka v "divadle snů" rozhodla o tom, že z první pozice postoupil do jarních bojů Manchester United. Ole Gunnar Solskjaer znovu obměnil sestavu, ale to na výkon jeho mužstva nemělo negativní vliv. Po jedné brance vstřelili Ashley Young a Juan Mata, osmnáctiletý Mason Greenwood se trefil dvakrát. Alkmaar sice schytal debakl, ale postup do další fáze si už s předstihem zajistil v předchozím kole.

To nejdůležitější se odehrálo až po změně stran. Alkmaar hrál v prvním poločase velice dobře, ale stejně jako domácí tým si žádnou větší příležitost nevytvořil.

Manchester United čekal na svojí první velkou šanci až do 54. minuty, ale Anthony Martial z dobré palebné pozice trestuhodně přestřelil. Domácí to ale nemuselo mrzet, protože hned vzápětí se prosadil Ashley Young. United zamkli Alkmaar uvnitř vlastního vápna a nakonec přihrávku napříč celým malým vápnem uklidil do odkryté branky anglický obránce či záložník. Úvodní branka Red Devils pořádně nakopla a sotva se AZ stačilo vzpamatovat, inkasovalo druhý gól. Mason Greenwood převzal balón na hranici pokutového území a povedenou střelou nedal Bizotovi šanci!

"Rudí ďáblové" si během pěti minut zajistili dvoubrankový náskok a Alkmaar byl v těžké pozici. Navíc anglický uragán v žádném případě neustával. Po hodině hry se ve vlastním vápně dopustil faulu Clasie a nařízenou penaltu proměnil Juan Mata. Old Trafford jásal nadšením a to ještě nebylo vše. Minutu po proměněné penaltě dostal přihrávku Mason Greenwood a stále teprve osmnáctiletý mladík vstřelil svůj druhý gól v utkání.

Alkmaar byl zralý na ručník, během deseti minut obdržel neuvěřitelné čtyři branky! V závěru zápasu se Nizozemci trochu oklepali a dokonce mohli korigovat výsledek, nebýt výtečného zákroku Romera po střele Stengse. Manchester United vyhrál 4:0 a opanoval svoji skupiny, Alkmaar skončil druhý.