1 : 1 (1:0)
Stadión: Parken, Kodaň
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 3.14 - 3.08 - 2.50

Kodaň ani podruhé s Dynamem neprohrála a zůstává na čele skupiny B

Oba dva čtvrteční protivníci si udrželi neporazitelnost také po čtvrtém kole základních skupin, v boji o postup do jarní fáze se ale v podstatě nic nezměnilo. Dánská Kodaň se udržela na vedoucí pozici se šesti body, ukrajinské Dynamo taktéž potřetí remizovalo a má na kontě stejný počet bodů, druhá příčka mu patří jen vinou horšího skóre. Oba rivalové momentálně disponují jednobodovým náskokem na třetí Malmö.

Největší favorit skupiny B měl více ze hry a vypracoval si i mnohem více střeleckých pokusů, domácí vyslali mezi tři tyče jedinou ránu a ta hned byla gólová. Kodaň šla velmi brzy do vedení ze své první vážnější příležitosti, kyjevský klub vzápětí neproměnil pokutový kop a o kýžené vyrovnání se postaral až zhruba dvacet minut před koncem. Kodaň stejně jako před čtrnácti dny začala naprosto skvěle, tehdy skórovala již po necelých dvou minutách hry.

Tentokráte se prosadila ve 4. minutě zásluhou Jense Stageho. Teprve dvaadvacetiletý záložník využil výtečného centru z levé strany a následné hrubky brankáře Buščana, kterému trestuhodně vypadl míč z rukavic. Na zadní tyči už Stage neměl příliš práce a balón snadno usměrnil do branky. Ani ne o deset minut později zahrál rukou ve vlastní šestnáctce Zeca a maďarský rozhodčí Bognár okamžitě ukázal směrem na penaltový puntík.

Míč si vzápětí postavil tradiční exekutor Viktor Cyhankov, avšak jeho přízemní střelu do pravého dolního rohu famózně odvrátil do bezpečí gólman Johnsson. V následujícím průběhu hosté tlačili a snažili se odpovědět, do další možnosti se dostali až v poslední minutě první půle. Karavajev se díky chytrým kličkám probil k zakončení ze středu šestnáctky, balón uklidil těsně vedle pravé tyče. Hosté po změně stran tlačili a vyrovnávací gól vsítili v 70. minutě.

Po nádherné přízemní kombinaci naprosto rozebrali defenzívu dánského konkurenta, Cyhankov pak finální nahrávkou oslovil volného Benjamina Verbiče a ten ze šesti metrů nedal Johnssonovi žádnou naději na úspěšný zákrok. Ihned na to mohl dokonce otočit vývoj aktivní Cyhankov, jeho projektil z hranice šestnáctky proletěl o decimetry vedle pravé konstrukce. Poté domácí přidali a chtěli rozhodnout, ale Buščana už nijak výrazně nezaměstnali.
27.02. Evropská liga - výsledky (2)
Výsledky odvet prvního kola playoff Evropské ligy: Ajax - Getafe 2:1 (10. Danilo, 63. vlastní Olivera - 5. Mata), první zápas 0:2, postupuje Getafe. Arsenal - Olympiakos 0:1, 1:2 po prodloužení (113. Aubameyang - 53. Cissé, 119. El Arabi), první zápas 1:0, postupuje Olympiakos. Benfica - Šachtar 3:3 (9. Pizzi, 36. Dias, 47. Rafa Silva - 12. vlastní Dias, 49. Stěpaněnko, 71. Alan Patrick), první zápas 1:2, postupuje Šachtar. Celtic - FC Kodaň 1:3 (82. Edouard z penalty - 51. Santos, 85. Biel, 88. N'Doye), první zápas 1:1, postupuje FC Kodaň. Inter Milán - Ludogorec 2:1 (32. Biraghi, 45+4. Lukaku - 26. Oliveira-Souza), první zápas 2:0, postupuje Inter. Manchester United - Club Bruggy 5:0 (27. Fernandes z penalty, 34. Ighalo, 41. McTominay, 82. a 90+5. Fred), první zápas 1:1, postupuje Manchester United. Sevilla - CFR Kluž 0:0, první zápas 1:1, postupuje Sevilla.
27.02. Evropská liga - výsledky (1)
Výsledky odvet prvního kola playoff Evropské ligy: Basaksehir - Sporting 3:1, 4:1 po prodloužení (31. Škrtel, 45. Aleksić, 90+2. a 118. z penalty Višća - 68. Vietto), první zápas 1:3, prodlužuje se. Basilej - APOEL Nikósie 1:0 (38. Frei z penalty), první zápas 3:0, postupuje Basilej. Espanyol - Wolverhampton 3:2 (16., 57. z penalty a 90. Calleri - 22. Traoré, 80. Doherty), první zápas 0:4, postupuje Wolverhampton. FC Porto - Leverkusen 1:3 (66. Marega - 10. Alario, 50. Demirbay, 58. Havertz), první zápas 1:2, postupuje Leverkusen. Gent - AS Řím 1:1 (25. David - 29. Kluivert), první zápas 0:1, postupuje AS Řím. LASK Linz - Alkmaar 2:0 (44. z penalty a 50. Raguz), první zápas 1:1, postupuje LASK. Malmö - Wolfsburg 0:3 (42. Brekalo, 66. Gerhardt, 70. Joao Victor), první zápas 1:2, postupuje Wolfsburg.
27.02. Manchester United dnes bez Martiala
Manchester United hostí Bruggy a ani na lavičce není Anthony Martial. Ofenzivní fotbalista laboruje se svalovým problémem, kvůli němuž může přijít i o souboj s Evertonem. (dailymail.co.uk)
27.02. Luis Díaz si poranil stehenní sval
FC Porto prohrává s Leverkusenem a navíc přišlo o jednoho hráče. Mimo hru je Luis Díaz, záložník si poranil stehenní sval. (abola.pt)
27.02. Salzburg se s Frankfurtem střetne zítra
Na zítřek s výkopem v 18 hodin bylo přeloženo odvetné utkání prvního kola playoff Evropské ligy mezi Salzburgem a Frankfurtem. Německý celek v prvním zápase vyhrál 4:1 a dnešní duel byl odložen na základě varování před silnou bouří, večer se očekává vítr s nárazy o rychlosti až 120 km/h, jenž by neumožnil bezpečný příjezd a odjezd fanoušků. (sport-express.ru)
27.02. Zápas Salzburgu s Frankfurtem odložen
Dnešní utkání Evropské ligy mezi Salzburgem a Frankfurtem bylo odloženo kvůli varování před silnou bouří. Náhradní termín zatím nebyl stanoven. O odložení zápasu se rozhodlo na dnešní krizové schůzce, které se zúčastnili zástupci obou klubů, UEFA, místních úřadů a salcburské policie. Večer se očekává vítr s nárazy o rychlosti až 120 km/h, jenž by neumožnil bezpečný příjezd a odjezd fanoušků. Frankfurt vyhrál první zápas 4:1. (twitter.com)
27.02. Brown a Forrest jsou fit
Záložníci skotského Celticu Scott Brown i James Forrest budou připraveni na čtvrteční odvetu prvního vyřazovacího kola Evropské ligy proti dánské Kodani. Oba trápila v posledních dnech drobná zranění. První duel v Dánsku skončil nerozhodně 1:1. (skysports.com)
26.02. Pepe se opět zapojil do tréninku
Dnešního tréninku FC Porto se účastnil i Pepe, zkušený obránce je v pořádku po dalším svalovém zranění a vyloučen není jeho start v zítřejším souboji s Leverkusenem. (abola.pt)
26.02. Evropská liga - výsledek
Výsledek odvetného zápasu prvního vyřazovacího kola Evropské ligy: Braga - Rangers 0:1 (61. Kent), první zápas 2:3, postupují Rangers.
26.02. Ziyech neohrozí Getafe
Ajax Amsterdam se bude muset v zítřejší odvetě 1. kola play-off Evropské ligy proti Getafe obejít bez marockého záložníka Hakima Ziyecha. Potvrdil to na tiskové konferenci trenér Erik ten Hag. Ziyech má problémy s lýtkovým svalem a ten Hag nehodlá riskovat, že by si zranění zhoršil. (onefootball.com)